اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار میکسر تن کنترل همراه با AUX و میکروفن و خروجی برای اکو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار میکسر تن کنترل همراه با AUX و میکروفن و خروجی برای اکو

با سلام به دوستان عزیز
    این هم یک نمونه از مدار میکسر به همراه تن کنترل و ولوم برای اکو.
    دوستان این مدار تلفیقی از آیسی و ترانزیستور هست .
    امیدوارم مورد توجه واقع شود.

لینک دانلود : http://uplod.ir/ynfc54gapoqf/__________________________________________________ ___.jpg.htm

دیدگاه

سلام محمد جان دیشب مزاحمت شدم 5 دقیقه بعدش اینترنتم قطع شد هر کاری که کردم کانکت نشد دیشب خیلی گیر بودم
      یک نقشه ای کشیدم امروز هم تموش کردم روفیبر اوردم ولی هنوز قطعات نسب نشده
      من با یه نرم افزار به اسم PAD 2 PAD فیبرامو میزنم و با نرم افزار پروتوس چند بار تلاش کردم نتونستم
      دیشبم میخواستم یک اندازه دقیق واسه فیبرم بدم هر کاری کردم نتونستم
      اگه میشه بهم یاد بدین چجوری فیبرامو با پروتوس بزنم مطالب آموزشی دارم ، خیلی هم جالب هستن ولی مثلا همین موضوعی رو که میگم تو هیچ کدوم اشاره نکردن
      واسه زدن یک برد تن کنترل مثلا جای ولوم ها و فاصله ای که از هم باید داشته باشم مهمه دیگه ، دیشب پدرم دراومد اما نتونستم ولوم هام رو به فاصله 3 سانت از مرکز ولوم هام بزارم یا مثلا اندازه فیبر رو 16 در 6 انتخاب کنم نتونستم
      بعد آی سی های TDA تو لیست قطعاتش نیست یا بعضی قطعات دیگه که واسه طراحی آمپ لازمه از توش پیدا نمیکنم
      اگه میشه راهنمایم کنید
      پدرم در اومد از دیروز
      خیلی خیلی ممنون
      kohsarimog@gmail.com
      بهترین وسیله دفع دشمن ، ازدیاد دوستان است.
      [img width=133 height=100]http://up98.ir/uploads/145520093187291.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kohsarimog
        سلام محمد جان دیشب مزاحمت شدم 5 دقیقه بعدش اینترنتم قطع شد هر کاری که کردم کانکت نشد دیشب خیلی گیر بودم
        یک نقشه ای کشیدم امروز هم تموش کردم روفیبر اوردم ولی هنوز قطعات نسب نشده
        من با یه نرم افزار به اسم PAD 2 PAD فیبرامو میزنم و با نرم افزار پروتوس چند بار تلاش کردم نتونستم
        دیشبم میخواستم یک اندازه دقیق واسه فیبرم بدم هر کاری کردم نتونستم
        اگه میشه بهم یاد بدین چجوری فیبرامو با پروتوس بزنم مطالب آموزشی دارم ، خیلی هم جالب هستن ولی مثلا همین موضوعی رو که میگم تو هیچ کدوم اشاره نکردن
        واسه زدن یک برد تن کنترل مثلا جای ولوم ها و فاصله ای که از هم باید داشته باشم مهمه دیگه ، دیشب پدرم دراومد اما نتونستم ولوم هام رو به فاصله 3 سانت از مرکز ولوم هام بزارم یا مثلا اندازه فیبر رو 16 در 6 انتخاب کنم نتونستم
        بعد آی سی های TDA تو لیست قطعاتش نیست یا بعضی قطعات دیگه که واسه طراحی آمپ لازمه از توش پیدا نمیکنم
        اگه میشه راهنمایم کنید
        پدرم در اومد از دیروز
        خیلی خیلی ممنون
        مجتبی جان من شرمندتم چون تا حالا با نرم افزار های ساخت pcb کار نکردم و نمی تونم کمک کنم
        ولی این مشکلت رو تو بخش نرم افزار مطرح کن شاید کسی بلد باشه
        موفق باشید

دیدگاه

مجتبی جان زدن PCB که با پروتئوس کاری نداره خیلی راحته من خودم با همین مقاله های اموزشی که از سایت گرفتم پروتئوس رو یاد گرفتم و PCB مداراتمو خودم میزنم...
          اشکال هایی رو که گفتی خلاصه برات توضیح میدم هر جاش برات گنگ بود و من نتونستم قشنگ توضیح بدم از gh.kh جان بپرس اون خودش استادیه تو PCB زدن با پروتئوس :agree:
          اولا بگم برنامه هایی مثل PAD 2 PAD و PCB123 و... اینها برنامه هایی بسیار ابتدایی برای pcb زدن هستن که خیلی از امکانات برنامه های پیشرفته تر مثل protrus و protel رو ندارن...
          تو پروتئوس برای مشخص کردن فاصله المان ها و کلا هر جیز دیگه ای یه راه خیلی ساده هست:
          توی نوار ابزار عمودی سمت چپ صفحه اخرین گزینه (پایین ترین گزینه) که شکل یه خط کجه که 2 سرش فلش داره رو انتخاب کن بعد روی هر جا از PCB که میخوای از اون نقطه اندازه بگیره کلیک کن حالا روی جای بعدی که میخوای فاصله همون نقطه اولی با یه جای دیگه رو بهت نشون بده کلیک کن حالا یه فلش 2 طرفه بین نقاطی که میخوای فاصلشون رو به هم بدست بیاری کشیده میشه... بالای فلش یه عدد نوشته شده که اخرش th وجود داره یرای این که بخوای فاصله رو به سانتی متر بدست بیاری 2 بار روی فلش کلیک کن تا جدول مشخصاتشو برات باز کنه حالا روبروی خونه خالیه string این رو نوشته: A% این رو به C% برای نشون دادن فاصله به سانت و M% برای نشون دادن فاصله به میلیمتر تغییر بده حالا فاصله اون 2 نقطه بدست میاد!! به همین راحتی
          این رو من هم پیدا نکردم برای همین خودم جای پایه هاش pad گذاشتم...
          امیدوارم منظورمو واضح برات توضیح داده باشم :nice:

دیدگاه

سلام
            امروز حالم شدید گرفته شد :cry2:خوب دیروز رو کامل داشتم رو این تن کنترل و PCB و... کار میکردم 2 بار هم چک کردم
            اما الان که برد رو زدم و روی فیبر اوردم درست کار نمیکنه
            فکر کنم تو طراحیم مشکل داشتم دیگه مغذ درد شدم از سر درد گذشته
            اگه دوستان همچین چیزی رو طراحی کردن یا دارن واسم بزارنش خیلی خیلی ممنون
            هرچی قطعات کمتر اما کیفیت بهتر باشه خیلی بهتر یا جموجورتر باشه
            من چیزی رو که میخوام میگم اگه تونستین کمکم کنین
            با تغذیه تک کار کنه نه دوبل
            فاصله ولوم ها بین 2.5 سانت تا 3 سانت خوبه جوری که وقتی میخوایی ولوم رو کمو زیاد کنی انگشتت با ولوم های دیگه تداخل نداشته باشه راحت بشه ولوم ها رو کنترل کرد
            ورودی میکروفن قوی و خوبی داشته باشه
            خروجی اکو داشته باشه ( این خروجیه اکو خیلی مهمه )
            مونو هم باشه
            یک چیزی مثل عکس زیر
            شرمنده که مشکلمو اینجوری بیان کردم

اگر هم نقشه هایی که خودتون ساختین و بهشون مطمئن هستین رو هم بزارین بازم ممنون بالاخره یه جوری کمکم کنین
            طرح رو با مداد رو کاغذ کشیدم وگرنه میزاشتم اگه هم بزارم فکر نکنم کسی زش چیزی بفهمه
            اما بلوکشو واستون میزارم

منظورم از تقویت زیاد واسه میکروفن بود که تو ولوم کم صدای زیادی داشته باشه که نشد اگه راهی هم واسه این قضیه دارین بگین :question:
            ممنون از همه دوستان
            منتظرم :bye
            kohsarimog@gmail.com

دیدگاه

سلام
              امروز حالم شدید گرفته شد :cry2:خوب دیروز رو کامل داشتم رو این تن کنترل و PCB و... کار میکردم 2 بار هم چک کردم
              اما الان که برد رو زدم و روی فیبر اوردم درست کار نمیکنه
              مجتبی جان من که برات نقشه گذاشتم اونو دیدی ؟؟ همونو مونتاژ کردی ؟؟

دیدگاه

سلام محمد جان
                من اونو دیدم ولی از قبل رو این مداری که ساختم کار کردم وقتی که جدا جدا بودن درست کار میکردن ولی الان که یک پارچه شدن نه .
                راستی مدارت رو میتونی کامل ترش کنی و با توضیح بزاری مثل بلوکه ای که من گذاشتم
                عکس هات رو jpg کن و پلودشون کن بهتره اینم سایت خوب واسه پلود http://www.up.98ia.com/
                یه قسمت داره نوشته ....... انجمن از اون استفاده کن .
                kohsarimog@gmail.com

دیدگاه

سلام محمد جان
                  من اونو دیدم ولی از قبل رو این مداری که ساختم کار کردم وقتی که جدا جدا بودن درست کار میکردن ولی الان که یک پارچه شدن نه .
                  سلام .
                  اون مداری که من گذاشتم رو قبلا" تو اکو آمپلی فایر استفاده کردم حالا شما شماتیک مدارت رو بزار شاید تونستیم حلش کنیم

دیدگاه

سلام محمد جان روی کاغذه باید عکس بگیرم
                    شاید هم متوجه نشین
                    دیروز روش کار کردم فقط یک کانالش راه افتاد اما اکو نداریم باز
                    فقط کیج شدم
                    نمیدونم از نرم افزاره ، از خودمه ، از فیبره که در اوردمه ، از قطعاته
                    فقط بهتره بگم نمیدونم
                    شب انشاا.. پ میکنم برم مغاذه عکس بگیرم بعد
                    kohsarimog@gmail.com

دیدگاه

سلام رفتم عکس گرفتم اما درست دیده نمیشه
                      به جون خودم عکس گرفتم چیزی دیده نمیشه
                      چون رو کاغذ کاهیه و با مداد کشیدم چیزی معلوم نیست

دوستای دیگه هم که سری به ما نمیزنن مثل gh ، مازیار ، علم فردا ، استاد اشک و ....
                      اگه هستن یه کمکی بکنن ممنونشون میشیم

kohsarimog@gmail.com

دیدگاه

ممنون از محمد عیزیز که کمک کردن
                        نوشته اصلی توسط mohammad1365
                        سلام مجتبی جان
                        این هم مدار یک کانال میکسر:بر روی نقشه کلیک کن.

یک توضیحاتی در مورد این مدار بهت می دم :
                        1) تغذیه این مدار 12 تا 15 ولت تک هست
                        2) در نقشه نقاط vbias باید به یکدیگر وصل شوند
                        3)مقاومت RX در نقشه رو 22 کیلو قرار بده
                        4) ورودی این قابل وصل به میکروفن و یا لاین هست امی تونی دو تا از این مدار مونتاژ کنی یکی از ورودی ها لاین باشه و دیگری میکروفن و هر کدوم جداگانه قابل کنترل هستند.
                        5) برای این که یک میکسر داشته باشی باید حداقل دو تا از این مدار رو مونتاژ کنی
                        6) اگر به نقشه دقت کنی اونجایی که نوشته شده ECHO به ورودی مدار اکو میره و اونجایی که نوشته شده PRE به ورودی مدار مستر و یا ورودی آمپلی فایر میره
                        7) شما هر چند تا کانال که بخواهی بسازی باید خروجی پری ها به هم وصل شوند به آمپلی بروند و خروجی ولوم های اکو هم به هم وصل می شوند و به ورودی اکو و خروجی اکو هم با یک مقاومت مناسب ( می تونی با یک پتانسیومتر امتحان کنی ) به آمپلی برود
                        8) به جای lm358 میتونی از 4558 استفاده کنی.
                        نکته مهم : من تا اینجا رو بلد بودم و سعی کردم چیزی رو که یاد گرفتم به شما هم یاد بدم
                        از اینجا به بعد رو من هم جلوتر نرفتم چون درسام زیاد شده بود و وقت نداشتم . اون سوالی رو که گفتم بپرسی این جا به دردت میخوره ( یعنی مچ کردن مدار پری با آمپلی فایر ) ممکنه شما این مدار رو مونتاژ کنید ولی در نهایت باید بتونید با آمپلی فایر مچش کنید وگرنه تو خروجی نویز خواهید داشت به بیان دیگه باید امپدانس خروجی این مدار پری با امپدانس ورودی آمپلی فایر مچ بشه .

امیدوارم موفق باشید :bye
                        kohsarimog@gmail.com

دیدگاه

دوستان سلام ممنون از لطفتون که اینقدر سر زدینو کمکمون کردی
                          شرمنده که دیر دیر سر میزنم یکم سرم شلوغ شده درست درمون وقت نمیکنم بیام تو جمعتون باشم
                          داعا کنین مشکلم حل شه
                          ممنون از همتون
                          kohsarimog@gmail.com

دیدگاه

با درود فراوان در صورت امکان محبت بفرمایید نقشه مدار جدا کننده صدای خواننده از موزیک برای مدار میسر را در کانال قرار دهید سپاسگزارم

دیدگاه

به نظرتون میشه با AVR اکو ساخت؟

دیدگاه

سلام پس عکس ها کجان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X