اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت فیلتر 180 HZ تا KHZ 20

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک برای ساخت فیلتر 180 HZ تا KHZ 20

منظورتون از خازن نون پولار چیه؟
    یعنی 110 میکروفاراد جنسش نون پولاره؟
    تو بازار بگم ((خازن 110 نون پولارمیخوام)) این خازن رو که شما میگید میدن؟
    این خازن باعث افت کیفیت و خصوصا افت حجم صدا نمیشه که؟(منظورم اینه که لازم نیست بعدش یه پری بزارم ضمن اینکه باید بگم منبع صوتیم کامپیوتره)
    زگهواره تاگور دانش بجوی وانگهی دریاشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پسرخوب
      منظورتون از خازن نون پولار چیه؟
      یعنی 110 میکروفاراد جنسش نون پولاره؟
      تو بازار بگم ((خازن 110 نون پولارمیخوام)) این خازن رو که شما میگید میدن؟
      این خازن باعث افت کیفیت و خصوصا افت حجم صدا نمیشه که؟(منظورم اینه که لازم نیست بعدش یه پری بزارم ضمن اینکه باید بگم منبع صوتیم کامپیوتره)
      ببین منظور از نون پولار غیر قطبیه دیگه. شما خازن AC بگیر. یه چیزی حدود 200 الی 250 ولت هم باشه کافیه. اگه تا 100 ولت هم باشه جواب میده برای شما. فکر کنم 110 میکروفاراد تو رنج نباشه، میتونی بجای یه 110، دوتا 50 با یه 10 بگیری موازی کنی. اصلا هم ربطی به کیفیت نداره، البته توصیه میکنم که از بهترین خازنی که میتونی تهیه کنی استفاده کنی ولی کلاٌ راه اصولی ساخت کراس اور هم همینه. البته این ساده ترین راهه که گفتم به شما، میشه از سلف (اینداکتور) هم استفاده کرد. یا از اسلوپ های دیگه
      <a href="logicaudio.ir">LogicAudio.ir | اولین مرجع جامع فارسی زبان درباره سیستم های استریو های
      فای و های اند، لامپ های خلاء، هدفون و سیستم های استودیویی و DIY صوتی...

</a>

دیدگاه

البته بحث طراحی کراس اور خیلی مفصله نمیشه تو یه پست توضیح داد ولی درباره اون 110 میکروفارادی که گفتم نحوه محاسبه اینجوریه:

نکته: این فرمول فقط برای محاسبه فیلتر بالاگذر در کراس اورهای first order 6db/octave می باشد.

P=3.14

در مورد شما که خواستی از 180 هرتز به بعد کراس بشه، فرکانس کراسینگ میشه 180 هرتز، با فرض اینکه بلندگوی شما 8 اهم باشه >

ظرفیت خازن بالاگذر =(2*3.14*180*8)/1

جواب نهایی میشه: 1.1058032554847841472045293701345 که ظرفیت خازن به فاراد هست. برای تبدیل به میکرو فاراد عدد رو در 1000000 ضرب کنید که جواب بصورت گرد شده میشه 110.58 ... یعنی 110 میکروفاراد...

<a href="logicaudio.ir">LogicAudio.ir | اولین مرجع جامع فارسی زبان درباره سیستم های استریو های

</a>

دیدگاه

درود بر شما
          بنده چیزی سردر نمیارم فقط اگه میشه منو راهنمایی کنین
          دوستان گلم یه ضبطی (منبع تغذیه 12 ولت) دارم که هدفون نداره منم میخوام با هدفون گوش کنم اونم با کیفیت و صدای استریو مثل خود باند ضبطه
          حالا منو راهنمایی کنین که آیا میتونین یه مداری رو معرفی کنین که به خروجی ضبطم وصل شه و صدارو آنقدر کم کنه که بتونم از هدفون استفاده کنم یا تو مدار خود ضبطه میشه یه کاریش کرد؟
          سپاسگزارم
          بدرود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sarbolanndd
            درود بر شما
            بنده چیزی سردر نمیارم فقط اگه میشه منو راهنمایی کنین
            دوستان گلم یه ضبطی (منبع تغذیه 12 ولت) دارم که هدفون نداره منم میخوام با هدفون گوش کنم اونم با کیفیت و صدای استریو مثل خود باند ضبطه
            حالا منو راهنمایی کنین که آیا میتونین یه مداری رو معرفی کنین که به خروجی ضبطم وصل شه و صدارو آنقدر کم کنه که بتونم از هدفون استفاده کنم یا تو مدار خود ضبطه میشه یه کاریش کرد؟
            سپاسگزارم
            بدرود
            سلام دوست عزیز
            می بینم که اولین پست شما در این فرومه، خوش آمد میگم
            سوال شما ارتباطی به فیلتر و کراس اور نداره، لطفا تاپیک مجزایی در همین بخش بزنید اونجا پاسختون رو میدم :bye

</a>

دیدگاه

با سلام
              user890 ممنون از پاسخ هاتون همچنین راهنمایی هاتون سازنده بود ممنون.
              زگهواره تاگور دانش بجوی وانگهی دریاشود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X