اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امپلیفایر av400

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : امپلیفایر av400

نوشته اصلی توسط mamad_ar
    صفحه اول تاپیک لیست قطعات نبود یا همچین چیزی شماتیک و ....بود
    در ضمن این ماسفت های 9240 هنوز تو بازار پیدا میشه
    پیدا میشه دوست عزیز :

http://iran-micro.com/%D9%85%D8%A7%D...40-p-4563.html

و 100% اورجینال :
    http://www.payaelectronicscomplex.co...P1=&keyP2=

فایل زیر هم از فرستاده های بهنام عزیز هست که همه توضیحات را داره. برای لیست قطعات به صفحه 8 بروید داری 50 مورد هست :
    http://s4.picofile.com/file/7971155799/AV400.pdf.html
    خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
      بله شما امپ میسازی audio note هم امپ میسازه اما این کجا و امپ های ما کجا؟

فکر میکنی قیمت این چنده؟ حدود 250000 دلاره! (اگه اشتباه نکنم) دقیقا اپلو هوا میکنن با این :mrgreen:
      مقاومت هاش که چیزی نیست خازن هاش رو خود کمپانی درست میکنه اونم با فویل نقره خالص در روغن خاص با بهترین کیفیت که چند صد دلاره! ترانس های خروجیش تماما دست پیچه که بیشتر از 1 هفته کار میبره که چند هزار دلار پولشه! اونم نه با سیم لاکی مسی با سیم نقره خالص :mrgreen:
      کلا سطح توقعات توی این دنیا خیلی فرق میکنه داداش! توام یه ذره از این امپ هایی که با خازن عدسی سرامیکی و مقاومت کربنی 5 درصد درست کردی بیا بیرون بگرد ببین اون کافر ها چیکارا که نمیکنن!
      درود
      من هم خبر دارم که اینا چیه یک زمانی عاشق اینا شده بودم ولی چه کنیم که دیگه نمیشه وضعیت مالی خراب امروز رفتم بازار هیچی نخریدم 50چوق خرج کردیم
      دیگه پول ندارم :angry: این لامپی ها هم توی تهران میفروشن اگه تو پول داری برو بخر ولی عجب چیزایین ها oo:
      Fail Never
      گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
      دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

داداش اینا به گروه خونیه منم نمیخوره نمیشه رفت طرفشون!
        کمترینشون از 1 تومن شروع میشه میره بالا! اما اگه کسی بخواد بسازه با هزینه خیلی کمتر میتونه صدای برند های چند هزار دلاری رو بگیره اما امپ یه قسمت ماجراست! مهم تر از اون اسپیکر و سورس هست که توی این فروم خیلی کم بهش توجه شده!
        من اگه بخوام یدونه اینارو بسازم اول باید خیالم از یه اسپیکر و سورس راحت شه بعد برم سراغ امپ! که ماشالله قیمت اونها هم نجومیه! با بودجه دانشجوییه من نمیخونه :mrgreen:
        این چیزا ماله وقتیه که به قول معروف ادم شکمش سیر باشه و چند میلیون اضافه توی حسابش باشه! که من حالا حالا ها راه دارم برای به اینجا رسیدن
        از یه مقاومت 1 درصد به کجا رسیدیم!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
          از یه مقاومت 1 درصد به کجا رسیدیم!!
          تقصیر منه که گیر دادم به مقاومت 1%

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
            تقصیر منه که گیر دادم به مقاومت 1%
            نه داداش اشکالی نداره این بحث هارو دوست دارم :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
              داداش اینا به گروه خونیه منم نمیخوره نمیشه رفت طرفشون!
              کمترینشون از 1 تومن شروع میشه میره بالا! اما اگه کسی بخواد بسازه با هزینه خیلی کمتر میتونه صدای برند های چند هزار دلاری رو بگیره اما امپ یه قسمت ماجراست! مهم تر از اون اسپیکر و سورس هست که توی این فروم خیلی کم بهش توجه شده!
              من اگه بخوام یدونه اینارو بسازم اول باید خیالم از یه اسپیکر و سورس راحت شه بعد برم سراغ امپ! که ماشالله قیمت اونها هم نجومیه! با بودجه دانشجوییه من نمیخونه :mrgreen:
              داداش مهدی حرف دلمو زدی :cry2:

اینجا خیلی از بچه ها خدات تومن میدن خرج امپ میکنن باند رو رو زمین میزارن اهنگ گوش میدن :angry: :angry:
              ساخت جعبه زیادم مسکل نیست. البته وقت میخواد. نه برای ساختش برای مطالعش !
              یکیو میشناسم به اسم وحید اگه باکس حرفه ای نیاز داشتید پی ام بدید بهش معرفیتون کنم. از هورن بگیر تا سیلد و ...
              من با ساخت ی باکس با ساب 3010 صدایی توی سمند گرفتم که تا 500 وات هیچ سابی حریفش نمیشد. در عوض همون باکس رو گزاشتم تو پراید اندازه باند بیس نمیزد :NO:
              منظور از این حرف این بود که محیط هم خیلی رو صدا تاثیر داره. ممکنه ی باندی تو یجا صدای شارپی بده یجا دیگه کلا دستوریشن. جاتون خالی امسال واسه یکی تو خونش با کناف باکس باند کارکردم رو سقف 6 تا باند و سابم گفتم بهش بهتره با ام دی اف درست کنه و نتیجش فوقالعاده شده بود (باند مخفی همراه با نور مخفی )
              زکات علم نشر آن است
              بیشتر با من اشنا بشین :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
              ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

اره متاسفانه انجمن پره از امپ های مختلف که فقط توانشون و ترانزیستور قدرتشون فرق میکنه :sad:
                تاپیک درباره بلندگو و باکس از 5 تا کمتره که اون هم محتوای انچنانی نداره...
                سورس که هیچی بهتره دربارش حرف نزنیم :cry: هیچ کسی دربارش حرف نزده و هیچ تاپیکی که بدرد بخور باشه ازش وجود نداره... متاسفانه همه دارن تک بعدی نگاه میکنن :sad:
                توی فروم های خارجی اکثرا کسایی که دنبال یه سیستم خوب هستن اول دنبال یه سورس خوب میگردن بعد که تهیه کردن بعد میرن سراغ اسپیکر مورد نظرشون که یا اماده تهیه میکنن یا میسازن برای قدم اخر میرن سراغ امپی که اسپیکرشون رو به بهترین صورت درایو کنه
                متاسفانه اینجا برعکسه امپ رو میسازیم بعد به یه اسپیکر بدون باکس وصل میکنیم میگیم تموم شد و ذوق میکنیم!
                نمیگم من تافته جدا بافتم نه! منم دفعه اولی که اومدم توی انجمن میخواستم یه امپ بسازم اما خیلی زود تبش خوابید و دیدم راه رو اشتباه اومدم و امپ راضیم نمیکنه دیگه!
                دوستان به نظر من اگر به مباحث صدا و سیستم های های فای واقعی (واقعی نه امپ های n واتی که توی انجمن ریخته!) علاقه مندین وقتتون رو روی انجمن های خارجی بزارید بررسی های مختلف رو بخونید ببین اونا چیکار کردن از دانششون استفاده کنید و یاد بگیرید مطالب خیلی مفیدی وجود داره که حتی اسمش توی اینترنت فارسی هم وجود نداره! فقط یه کم زبان میخواد اونم زیاد وارد نباشید با یه دیکشنری خیلی سریع میتونید ترجمه کنین
                ببخشید زیاد حرف زدم :mrgreen:

دیدگاه

سپاس از مهدی و بهنام عزیزم گفته های مفیدی بود

بهنام جان من یک وب سایت بسیار مفید در تالار امین عزیز گزاشتم خیلی خوب و مفصل بود و چندین مدل باند منظورم باکس عالی توش بود.
                  اگر ندیدی اینو میگم :

http://melca.com.ar/a_bafles.html

دیدگاه

دوستان یکم رفتیم توی جاده خاکی!
                    پس بزارین منم اینو بگم و دیگه خلاص :mrgreen: حالا که صحبت از اسپیکر و باکس کردین یه پروژه رایگان هست به نام open baffle که طرح یک باکس فلوراستند هست که طراحی اون بسیار اصولی انجام شده معروفه و هرکسی میتونه بسازه تنها لینک فارسی ازش اینه:
                    http://logicaudio.ir/showthread.php?...B1%D8%A7%D9%86
                    علاقه مند شدین با یه سرچ ساده کلی اطلاعات میتونین بدست بیارین

دیدگاه

تصمیم گرفتم همین av400 را بسازم برم دنبال قطعات و فیبر واسیدش را تهیه کنم
                      سایز برد این av400 چند در چنده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mamad_ar
                        تصمیم گرفتم همین av400 را بسازم برم دنبال قطعات و فیبر واسیدش را تهیه کنم
                        سایز برد این av400 چند در چنده
                        درود

20 * 9.89 سانتیمتر هست . فایل های مدارچاپی را هم به گونه بهبود یافته در صفحه 2 پاسخ 34 گزاشتم

پیروز باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
                          سپاس از مهدی و بهنام عزیزم گفته های مفیدی بود

بهنام جان من یک وب سایت بسیار مفید در تالار امین عزیز گزاشتم خیلی خوب و مفصل بود و چندین مدل باند منظورم باکس عالی توش بود.
                          اگر ندیدی اینو میگم :

http://melca.com.ar/a_bafles.html
                          مشکل اینه که هر باندی ی باکس مخصوص میطلبه برای گرفتن بهترین نتیجه !
                          نمیشه از ی باکس واحد برای همه باندها استفاده کرد . اگه دقت کنی محصولات برند های اصلی برای باندهاشون دیتاشیت میزنن که باکس رو باید با استفاده از پارامتر های اون بسازیم و این مشخصات برای هر باندی متفاوته
                          زکات علم نشر آن است
                          بیشتر با من اشنا بشین :
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                          ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
                            مشکل اینه که هر باندی ی باکس مخصوص میطلبه برای گرفتن بهترین نتیجه !
                            نمیشه از ی باکس واحد برای همه باندها استفاده کرد . اگه دقت کنی محصولات برند های اصلی برای باندهاشون دیتاشیت میزنن که باکس رو باید با استفاده از پارامتر های اون بسازیم و این مشخصات برای هر باندی متفاوته
                            درسته بهنام عزیز . به هر حال میشه ایده های خوبی از این ها گرفت

دیدگاه

بالاخره با راهنمایی دوستان این av400 را ساختم فقط یه جاش مشکل دارم اونم پایین مدار نزدیک خط منفی کنار 4تا ترانزیستور 546بین 2تا مقاومت 100اهم خالی اون وسط نگفته چی اونجا وصل کنیم چیکارش کنم
                              در ضمن من ماسفتا را به زیر برد لحیم نکردم یه تیکه سیم لحیم کزدم به طول 8سانت یا کمتر ماسفت قراره به بدنه جعبه پیچ بشه (قراره امپ ماشین باشه) سیم ها را به پایه های ماسفت لحیم کنم مشکلی نداره این کار من

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mamad_ar
                                بالاخره با راهنمایی دوستان این av400 را ساختم فقط یه جاش مشکل دارم اونم پایین مدار نزدیک خط منفی کنار 4تا ترانزیستور 546بین 2تا مقاومت 100اهم خالی اون وسط نگفته چی اونجا وصل کنیم چیکارش کنم
                                در ضمن من ماسفتا را به زیر برد لحیم نکردم یه تیکه سیم لحیم کزدم به طول 8سانت یا کمتر ماسفت قراره به بدنه جعبه پیچ بشه (قراره امپ ماشین باشه) سیم ها را به پایه های ماسفت لحیم کنم مشکلی نداره این کار من
                                درود بر شما

دوست عزیز اون جامپر هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X