اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلیفایر کلاس D بدون فیلتر خروجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلیفایر کلاس D بدون فیلتر خروجی

با سلام به دوستان

در این نوع مدار از سلفه خود بلندگو برای فیلتر استفاده شده و با توجه به بوبین بلندگو نباید انتظار توان بالا هم در خروجی داشت و البته این فیلتر ایدآل نیست ولی به هر حال با توجه به منبع تغذیه میشه اینطور توجیح کرد که اولویت طراح هزینه کم مدار بود حتی اگر مقداری از بازدهی هم کم بشه

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

سلام
      اگه اشتباه نکنم این همون امپ کلاس D هستش که شماتیک با پی سی بی همخوانی نداره

دیدگاه

دوستان این عکس فکر کنم گویای همه چیز باشه.

کلاس D در واقع مثل این می مونه که سیگنال مدوله شده باشه (فرض کنید)
        پس وجود دمدوله کننده (فیلتر) واجبه!
        همواره يادمان باشد:
        1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
        2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
        3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

اگه اشتباه نکنم این همون امپ کلاس D هستش که شماتیک با پی سی بی همخوانی نداره
          نه اون نیست به هر حال من pcb براش طراحی کردم

در این نوع مدار از سلفه خود بلندگو برای فیلتر استفاده شده و با توجه به بوبین بلندگو نباید انتظار توان بالا هم در خروجی داشت و البته این فیلتر ایدآل نیست ولی به هر حال با توجه به منبع تغذیه میشه اینطور توجیح کرد که اولویت طراح هزینه کم مدار بود حتی اگر مقداری از بازدهی هم کم بشه
          خب طراح که گفته دوکانال 60 وات که البته 60 وات همچین کم هم نیست راستی اون زبان عجیب غریب روی شماتیک هم کشف کردم هندی هست. خدا کنه هندی ها هم مثل چینی ها خالی بندی طراحی نکرده باشن

اینم از شماتیک و PCB

اینم لینک فایلش با نرم افزار eagle
          http://uploadtak.com/images/w957_PCB.zip

http://uploadpa.com/beta/12/2awhl0wz36bcw39nvusr.zip

اگر بجای IRF530 و irf9530 از irf540 و irf9540 استفاده کنم که مشکلی پیش نمیاد
          و به جای 2n4403 و 2n4401 از ترانزستور های عمومی تر مثل BC547 و BC557 یا bc337 و bc327
          در ضمن ولتاژ تغذیه رو میشه افزایش داد تا ولتاژ متقارن 35 ولتی آخه منبع 25 ولتی متقارن ندارم

دیدگاه

سلام ... ببینید.....توی کلاس دی اول صدا به یه پالس مربعی مد وله شده یا PWM تبدیل میشه و بعدش بعنوان پالس اسیلاتور وارد طبقه درایور و بعد از درایور وارد طبقه قدرت میشه،چون نوع این آمپلی سوئیچینگ هست، دقیقا مثل تغذیه های سوئیچینگ کار.میکنه یعنی خروجی ماسفت ها مربعی هست، اگر شما پالس مربعی بدی به بلندگو نهایتا چند دقیقه کار میکنه و کیفیت خوبی هم نداره،اگه پالس مربعی به ساب بدی درجا ساب رو میسوزونه.....پس وجود فیلتر LC لازم هست، اگر هم فرمول محاسبه سلف رو نداشتید میتونید از اسکوپ استفاده کنید،هروقت خروجی سینوسی شد مدار فیلتر درست است
            Nice ??????

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X