اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] آمپلی فایر 500 وات با کیفیت بسیار بالا - NMOS 500 - CLASS AB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلی فایر 500 وات با کیفیت بسیار بالا

نوشته اصلی توسط -LEO-
    سام دیگه قرار نشد خجالتمون بدی
    داداش شما بزرگه مایید
    بله که دیدم
    هیت سینک هایی دوار قطور و با پره های بزرگ
    راست گفتم ، خوب کارت درسته دیگه
    خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEO-
      سام این هیت سینک ها شکل مناسبی ندارن
      پره های بسیار زیادی دارن
      و تو یه لب تاپ توشیبا که 7 هسته ای بود سی پی یوش سیستمه جالبی دیدم که از همون مایع ابی زنگ علاوه بر این هیت سینک استفاده کرده بود
      مهدی جان هم میگن طرح ما بازده نداره :rolleyes: اما از دید کلی بهش نگاه میکنن
      خودت دیدی سام هر روز که میایم ایده های جدیدی میزنه سرمون.. پس واسه رسیدن به بازده بالا فکر نکنید تا هفته ای دیگه اوکی میشه همه چیز

مهدی جا ن : این خنک کننده های cpu که عکسشو گذاشتین یکی از بهترین خنک کننده هاست که کارایی خیلی بالایی داره فقط واترکولینگ کاراییش از این
      بالاتره که اونم برای کار ما توجیه نداره ساختار خیلی ساده ای داره لوله های توخالی مس یا الومینیوم گرما رو به پره های نازک مسی یا الومینیومی منتقل میکنن و یه فن هوارو به گردش درمیاره که باعث خنک شدن سریع میشه من یکیشو برای کامپیوترم گرفتم و دمای هیت سینکش با کمترین دور فن اکثر مواقع روی 28 درجه ثابته و این یعنی بازده چند برابر نسبت به هیت سینک های معمولی که خیلی عالیه! اگه همین هارو بشه برای امپ استفاده کرد عالی میشه ولی اینا برای وصل کردن به امپ مناسب نیستن اگه یه شکل دیگه داشت عالی میشد

سام اینجا و دقت کن : لوله های توخالی مس یا الومینیوم گرما رو به پره های نازک مسی یا الومینیومی منتقل میکنن
      حال لگه تو این لوله ها مایع بشه بازده بالا تر نمیره؟
      پس این ریز بینی درستی و چه بسا بازدهی بالا تر طرح ما رو نسبت به این هیت سینک ها داره :nerd:
      تازه به قیمت هم اشاره کردین 80000 ت اگه گرونتر نشه...
      حال تصمیم گیری با شما دوستان
      اگر خواستین تا ادامه ندیم بحثو
      من که پات هستم ولو بریم تو دیوار
      بالاخره یا جواب میده یا نمیده
      اگر بده که هیچی زود به پاسخ رسیدیم
      اگر جواب نده که اینقدر بهینه سازیش میکنیم تا جواب بده تحقیقات همینه دیگه

یاد فلوچارت تو طراحی سیستم افتادم و حلقه های ایف
      اصن بیخود کرده نشه باید بشه :angry: :angry:

البته هزینه هم مهمه :agree: به نظرم تا 50 هزار به شرط بازده بالا قابل قبول هست :agree:

خلاصه من هستم :nice:

دیدگاه

سام سیروس جان مشکل اصلی این المان ها همینه که اصلا دخل و خرجشون به هم نمیخوره این همه توان مصرف میکنن تا دما رو یکمی بیارن پایین در عوضش چندین برابر گرما تولید میکنن و اتلاف انرژیشون بسیار بالاست که یه بدی که دارن اینه که طرف سرد دماش حداکثر حدود 40 درجه سرد تر از طرف گرم میتونه باشه یعنی میزان سرماش به میزان حرارت طرف گرم بستگی داره که به این راحتی نمیتونی دمای طرف گرم رو بیاری پایین و خیلی هنر کنی طرف سرد حدود 3 تا 10 درجه زیر صفر میشه که هیت سینگ وحشتناکی برای دفع گرماش نیاز داری تازه وقتی به یه هیت سینکی وصلش کنی که گرمای اونو بگیره گرماش چند برابر میشه و عملا میشه مایه عذاب :angry:
        من چند مدتی خیلی روی اینها کار کردم و میخواستم کاری شبیه به تو باهاشون انجام بدم اما اصلا حرف حالیشون نمیشه و اندازه یه بخاری برقی توان مصرف میکنن تا یه ذره دما رو توی محیط کم کاهش بدن برای همین بیخیالش شدم :NO:
        طول عمر اینها رو نمیدونم چقدره درسته هیت سینگ گرون شده اما گرون تر از المان و هیت سینک برای المان که باید بزرگتر از همون هیت سینک خالی باشه و فن و منبع تغذیه برای المان و توان مصرفی الکی اون که نیست!!
        این هیت سینک های cpu عالی هستن اما همومطور که گفتم و دقت نکردی مایع داخلشون ندارن و گرما از طریق لوله های مسی تو خالی به هیت سینک منتقل میشه من سال پیش یکیشو خریدم 90 هزار تومن درسته خیلی گرونه اما چیز فوق العاده ایه! بعدا عکسشو میزارم
        من نمیدونم شما چه مشکلی با هیت سینک خالی دارید امپ های قدرت رو نگاه کنید اکثرا یه هیت سینک ساده دارن و حتی فن هم ندارن حتی کلاس A هم با گرمای تولیدی بالا اینطورین!!
        اصلا مهم نیست ترانزیستور ها دماشون روی 25 درجه حفظ بشه چون نه امکانش هست و صرف میکنه نه نیازی هست!
        این عکس هم که گذاشتی یه چیلر جذبیه!! جالب بود دستت درد نکنه
        به نظر من وقتتونو بزارید روی مبحث دیگه که جای کار بیشتری داشته باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
          سام سیروس جان مشکل اصلی این المان ها همینه که اصلا دخل و خرجشون به هم نمیخوره این همه توان مصرف میکنن تا دما رو یکمی بیارن پایین در عوضش چندین برابر گرما تولید میکنن و اتلاف انرژیشون بسیار بالاست که یه بدی که دارن اینه که طرف سرد دماش حداکثر حدود 40 درجه سرد تر از طرف گرم میتونه باشه یعنی میزان سرماش به میزان حرارت طرف گرم بستگی داره که به این راحتی نمیتونی دمای طرف گرم رو بیاری پایین و خیلی هنر کنی طرف سرد حدود 3 تا 10 درجه زیر صفر میشه که هیت سینگ وحشتناکی برای دفع گرماش نیاز داری تازه وقتی به یه هیت سینکی وصلش کنی که گرمای اونو بگیره گرماش چند برابر میشه و عملا میشه مایه عذاب :angry:
          من چند مدتی خیلی روی اینها کار کردم و میخواستم کاری شبیه به تو باهاشون انجام بدم اما اصلا حرف حالیشون نمیشه و اندازه یه بخاری برقی توان مصرف میکنن تا یه ذره دما رو توی محیط کم کاهش بدن برای همین بیخیالش شدم :NO:
          طول عمر اینها رو نمیدونم چقدره درسته هیت سینگ گرون شده اما گرون تر از المان و هیت سینک برای المان که باید بزرگتر از همون هیت سینک خالی باشه و فن و منبع تغذیه برای المان و توان مصرفی الکی اون که نیست!!
          این هیت سینک های cpu عالی هستن اما همومطور که گفتم و دقت نکردی مایع داخلشون ندارن و گرما از طریق لوله های مسی تو خالی به هیت سینک منتقل میشه من سال پیش یکیشو خریدم 90 هزار تومن درسته خیلی گرونه اما چیز فوق العاده ایه! بعدا عکسشو میزارم
          من نمیدونم شما چه مشکلی با هیت سینک خالی دارید امپ های قدرت رو نگاه کنید اکثرا یه هیت سینک ساده دارن و حتی فن هم ندارن حتی کلاس A هم با گرمای تولیدی بالا اینطورین!!
          اصلا مهم نیست ترانزیستور ها دماشون روی 25 درجه حفظ بشه چون نه امکانش هست و صرف میکنه نه نیازی هست!
          این عکس هم که گذاشتی یه چیلر جذبیه!! جالب بود دستت درد نکنه
          به نظر من وقتتونو بزارید روی مبحث دیگه که جای کار بیشتری داشته باشه
          مهدی جان به من بگو سام داداشی
          در مورد المان من هم اشتباه کردم .خیلی بیخود هست، همانطور که گفتی خرجش اندازه همون هیت سینک عادی هست .در نتیجه هزینه بیخود :angry:

در مورد هیت سینک cpu درسته دقت نکرده بودم الان فهمیدم

خواهش میکنم :redface: آره اون دقیقا چیلر جذبیه طرح شرکت فوجیتسو مال سال 2011 یک توضیح به زبان انگلیسی هم داره که پیداش میکنم
          اینجا قرار میدم

راستش مهدی جان بدجور رفته تو فکرم
          ناراحت نشی داداشی قصدم مخالفت نیست :redface:
          خوشحالم پیگیری میکنی چون مشخصه کوله باری از تجربه داری
          در مورد اینکه گفتی وقت بزاریم رو مباحث دیگه حتما :nice: فقط پیشنهاد منبع تغذیه سوییچینگ ندی که فعلا ازش میترسم
          ولی یکی از پروژه های عالی هست :agree: چون بحث های خودت و دوستان را مرور میکردم . از شر این آمپ ها خلاص بشم با کمک خودت و بقیه
          دوستان شروع میکنم...بخصوص با قیمت بالای ترانس خیلی مفید هست

راستی مهدی جان درباره آمپ لامپی یک نظر داده بودی . نقشه خوب و قابل اجرا که آسون هم باشه چیزی داری؟

دیدگاه

چشم داداش سام :mrgreen:
            منم 4 تا از اینها رو گرفتم خیلی پیشمونم اصلا کارایی نداره در کل این تکنولوژی هنوز جای کار زیادی داره تا یه چیز بدرد بخور بشه
            نه بابا ناراحت چیه اومدیم اینجا چیزای جدید یاد بگیریم و دونسته هامون رو به اشتراک بزاریم! من هنوز خودم خیلی راه دارم یا یه سری توی سر ها دربیارم :mrgreen:من خیلی مطلب از دوستانی که اینجا هستن یاد گرفتم و قطعا دوستان تجربشون از من بیشتره!
            منظورم از کار های دیگه فقط سوییچینگ نبود هرچند خودم خیلی تو فکرشم و حتما وقت کنم میرم سراغش تا اون امپ مورد علاقم رو بتونم بسازم اما مباحث دیگه مثل مدارات محافظ و پری و مدارات اضافه تر هم هست که ارزش کار کردن روشون رو داره...
            این خنک کننده CPU هست که من دارم:
            یکی از خوف ترین cpu cooler ها :mrgreen:
            http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=5279
            خیلی کارایی بالایی داره و بدرد اورکلاک هم میخوره ولی سیستم من رو باید هندل بزنی روشن بشه اورکلاک پیش کش

در مورد امپ لامپی گفتی :cry:...
            خیلی برام عجیبه که همه بچه های انجمن از ترانزیستور اونطرف تر نرفتن ولی من خیلی علاقه دارم با لامپ ها هم کار کنم و باهاشون امپ بسازم اما هنوز هیچی درموردشون نمیدونم و اطلاعاتم خیلی کمه اما یه دنیای بزرگ و خیلی جالبه ولی متاسفانه توی ایران به جز چند نفر با تجربه و باسواد (و چند نفر کلاه بردار که فکر کنم بدونید کی رو میگم) کسی در این حیطه زیاد کار نکرده و اکثر مطالب انگلیسی هست که یکم اشنایی باهاشون مشکله از طرفی پیدا کردن و لامپ ها و خازن ها و تجهیزاتش مشکله و گرون اما با مشورت هایی که با جناب نجفی کردم برای شروع کار با لامپ تصمیم گرفتم یه امپ هیبرید یا دوگانه (ماسفت و لامپ) برای هدفون بسازم چون یکی از اصلی ترین و مشکل ترین مسئله امپ های قدرت لامپی یعنی ترانس ها رو نداره و مدار بسیار ساده ای داره که وقتی به صداش گوش بدین واقعا لذت میبرین:
            http://diyaudioprojects.com/Solid/12...LM317-Headamp/
            این یکی از معروف ترین امپ های هیبرید هست که بدلیل سادگی مدار و کیفیت بالای اون خیلی ها اون رو ساختن و عکس امپ هاشون رو توی فروم سایت گذاشتن این تاپیک رو ببین عکس هاش هست (به تعداد صفحات تاپیک هم دقت کن oo:
            http://diyaudioprojects.com/Forum/vi...=10&t=1799
            توی این امپ از لامپ کوچیک 12au7 و ماسفت با تغذیه 12 ولت :eek: با هم استفاده شده که نیاز به ترانس رو حذف میکنه و مدار بسیار کوچیک درمیاد و کیفیت بسیار عالی (کلاس کاری A لامپی) و صدای دلنشینی داره من لامپشو تهیه کردم و مدار رو ازمایشی روی برد بورد بستم و نتیجه بسیار عالی با کلی سیم و خازن های بی کیفیت و... داد که خیلی جالب و دور از انتظار بود حتما برای تابستون این امپ رو با یه جعبه فلزی قشنگ و یه PCB خوب و قطعات با کیفیت بالا درست میکنم محـــــــــشر میشه!
            امروز دوستم حدود 12 تا لامپ نو با شماره های مختلف بهم داد که حتما میگردم ببینم کار بدرد بخوری باهاشون میتونم انجام بدم یا نه :nice:

در ضمن بحث در مورد امپ های لامپی با عنوان و موضوع این تاپیک نمیخونه اگه مایل هستید یه جای دیگه ادامه بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
              چشم داداش سام :mrgreen:
              منم 4 تا از اینها رو گرفتم خیلی پیشمونم اصلا کارایی نداره در کل این تکنولوژی هنوز جای کار زیادی داره تا یه چیز بدرد بخور بشه
              نه بابا ناراحت چیه اومدیم اینجا چیزای جدید یاد بگیریم و دونسته هامون رو به اشتراک بزاریم! من هنوز خودم خیلی راه دارم یا یه سری توی سر ها دربیارم :mrgreen:من خیلی مطلب از دوستانی که اینجا هستن یاد گرفتم و قطعا دوستان تجربشون از من بیشتره!
              منظورم از کار های دیگه فقط سوییچینگ نبود هرچند خودم خیلی تو فکرشم و حتما وقت کنم میرم سراغش تا اون امپ مورد علاقم رو بتونم بسازم اما مباحث دیگه مثل مدارات محافظ و پری و مدارات اضافه تر هم هست که ارزش کار کردن روشون رو داره...
              این خنک کننده CPU هست که من دارم:
              یکی از خوف ترین cpu cooler ها :mrgreen:
              http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=5279
              خیلی کارایی بالایی داره و بدرد اورکلاک هم میخوره ولی سیستم من رو باید هندل بزنی روشن بشه اورکلاک پیش کش

در مورد امپ لامپی گفتی :cry:...
              خیلی برام عجیبه که همه بچه های انجمن از ترانزیستور اونطرف تر نرفتن ولی من خیلی علاقه دارم با لامپ ها هم کار کنم و باهاشون امپ بسازم اما هنوز هیچی درموردشون نمیدونم و اطلاعاتم خیلی کمه اما یه دنیای بزرگ و خیلی جالبه ولی متاسفانه توی ایران به جز چند نفر با تجربه و باسواد (و چند نفر کلاه بردار که فکر کنم بدونید کی رو میگم) کسی در این حیطه زیاد کار نکرده و اکثر مطالب انگلیسی هست که یکم اشنایی باهاشون مشکله از طرفی پیدا کردن و لامپ ها و خازن ها و تجهیزاتش مشکله و گرون اما با مشورت هایی که با جناب نجفی کردم برای شروع کار با لامپ تصمیم گرفتم یه امپ هیبرید یا دوگانه (ماسفت و لامپ) برای هدفون بسازم چون یکی از اصلی ترین و مشکل ترین مسئله امپ های قدرت لامپی یعنی ترانس ها رو نداره و مدار بسیار ساده ای داره که وقتی به صداش گوش بدین واقعا لذت میبرین:
              http://diyaudioprojects.com/Solid/12...LM317-Headamp/
              این یکی از معروف ترین امپ های هیبرید هست که بدلیل سادگی مدار و کیفیت بالای اون خیلی ها اون رو ساختن و عکس امپ هاشون رو توی فروم سایت گذاشتن این تاپیک رو ببین عکس هاش هست (به تعداد صفحات تاپیک هم دقت کن oo:
              http://diyaudioprojects.com/Forum/vi...=10&t=1799
              توی این امپ از لامپ کوچیک 12au7 و ماسفت با تغذیه 12 ولت :eek: با هم استفاده شده که نیاز به ترانس رو حذف میکنه و مدار بسیار کوچیک درمیاد و کیفیت بسیار عالی (کلاس کاری A لامپی) و صدای دلنشینی داره من لامپشو تهیه کردم و مدار رو ازمایشی روی برد بورد بستم و نتیجه بسیار عالی با کلی سیم و خازن های بی کیفیت و... داد که خیلی جالب و دور از انتظار بود حتما برای تابستون این امپ رو با یه جعبه فلزی قشنگ و یه PCB خوب و قطعات با کیفیت بالا درست میکنم محـــــــــشر میشه!
              امروز دوستم حدود 12 تا لامپ نو با شماره های مختلف بهم داد که حتما میگردم ببینم کار بدرد بخوری باهاشون میتونم انجام بدم یا نه :nice:

در ضمن بحث در مورد امپ های لامپی با عنوان و موضوع این تاپیک نمیخونه اگه مایل هستید یه جای دیگه ادامه بدید
              دمت گرم داداش مهدی

جدا المان بیخود هست دیشب دوباره یکی از اون 350 وات ها رو روشن کردم بعد از 20 دقیقه نمیشد به صفحه آلومینیومی بسته
              شده به ماسفت ها دست زد :eek: البته من 2 تا المان برای 6 تا ماسفت گذاشتم
              حالا بگیم 4 تا بزارم یعنی حدود 20 آمپر جریان میخواد :eek: تازه اگر جواب بده
              اگر من زودتر باهات آشنا میشدم هرگز این اشتباه و نمیکردم :angry:

آقا عجب cpu cooler خوفی :eek: :eek:
              حال کردم عالی بود

داداش من هم که کلا شاگرد همتون هستم :nerd:
              واقعا این انجمن جای تقدیر زیاد داره و باید حمایت بشه :agree:من بعد از حدود 10 سال دوباره وارد الکترونیک شدم چون خیلی
              علاقه داشتم و دارم خیلی از دوستان کمک کردند و خودت هم همینجور . من خیلی از نظرات و پیشنهادهای تو رو خوندم و چیزای خوبی
              یاد گرفتم ... مرسی

یکیش همین آمپلی فایر لامپی دستت درد نکنه وب سایت بسیار خوبیه :nice:

بله اون کلاه بردار رو شنیدم موجود عجیبیه ولی خوبه اینا سریع شناسایی میشن
              دقیقا من هم از آی سی و ترانزیستور طرف دیگه ای نرفتم :redface:
              درست میگی لامپ دنیای بزرگ و جالبی داره چیزی که خیلی جالبه اینه که خیلی از چیزای قدیمی بهتر از جدید ها هستن همانطور که
              میدونی مثلا الان در خارج دوباره دارن صفحه گرامافون تولید میکنن و خیلی هم طرفدار داره :eek:
              حتما باید از جناب نجفی هم راهنمایی گرفت درباره ایشان کمابیش شنیدم و میگن بسیار کمک میکنند و وارد هم هستن

قضیه ماسفت و لامپ خیلی امیدوارم کرد
              و اینکه گفتی کیفیت بالا هم داره دیگه عالی شد چون یکی از مشکلات من ساخت ترانس هست البته ترس و نا امیدی خوب نیست
              و بالاخره باید با این موضوع روبرو بشم و جسارت کنم

داداشی قضیه سوییچینگ و شوخی کردم فهمیدم منظورت کلی بود

خیلی خوشحال میشم کار تمام شده ات رو ببینم :nice:

دقیقا درست میگی اینجا جای این موضوع نیست پس بی زحمت خودت یک تاپیک مخصوص پروژه های لامپی ایجاد کن و لینک هم بزار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEO-
                دیدی بهنام؟
                داری موج منفی میدی سید...
                اقا از همین طرح های ناقصه که یه چیزی در میاد
                اندکی صبر.. خبری در راه است..
                [color=brown]بعدشم موضوع ما فرا تر از هیت سینک واسه ماسفته..
                این میتونه یه خنک کننده ی عمومی باشه
                واسه ترانس هایی که پر قدرتن و داغ میکنن
                واسه موتور ها و ...[/color]
                بدشم بحثه بالاخره یه نتیجه داره
                چشم در مورد موضو های دیگه هم تحقیق میکنیم

حالا بحث خیلی فرق میکنه و ارزش تحقیقش رو هم داره. ولی فقط برای ماسفت نه ارزش نداره

منم هستم :icon_razz:

در مورد فریون هم با افزایش فشار تبدیل میشه به مایع نه با دما گیری.
                سخت میشه ساختنش . ماده ای هم که رفتاری مثل فریون داشته باشه و ارزون هم باشه الکل هست
                زکات علم نشر آن است
                بیشتر با من اشنا بشین :
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEO-
                  سام تایپیکو امشب خودم میزنم فقط بگو کجا
                  سام ما به افرادی مثه دوست خوبمون نیاز داریم که کمی از شیمی سرش بشه
                  سام دیشب جات خالی تو جاده بودم همش ذهنم رو این مسئله ی خنک کننده بود
                  مثلا رفتیم تعطیلات اخر هفته
                  سام پروزه یه سیستم کنترل دما هم اگه بش اضاف بشه بد نیس ها
                  هوشمند باشه
                  یعنی اگه دمای محیط 20 درجه بود پمپ با 100 دور بچرخه و اگه شد 100 درجه به 1000 دور :agree:
                  اینم بد نیس
                  فکره دیگه..
                  داداش کیان کجایی نیستی :eek:
                  100% به دوستمون نیاز داریم
                  راستی من خنگ تازه الان این فرستاده تو رو دیدم

مدار تنظیم که عالیه میشه یه چیز درست و حسابی

آقا برو به بخش مدارات صوتی اونجا ایجاد کن
                  یا از تاپیک ESN میتونیم استفاده کنیم
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=71397.0

هر طور بگی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m

حالا بحث خیلی فرق میکنه و ارزش تحقیقش رو هم داره. ولی فقط برای ماسفت نه ارزش نداره

منم هستم :icon_razz:

در مورد فریون هم با افزایش فشار تبدیل میشه به مایع نه با دما گیری.
                    سخت میشه ساختنش . ماده ای هم که رفتاری مثل فریون داشته باشه و ارزون هم باشه الکل هست
                    خب دمت گرم بهنام
                    اینجوری :nice:عالی شد

دیدگاه

خواهش میکنم
                      اون کلاهبردار اگه میخواست شناسایی بشه باید چند سال پیش اتفاق میافتاد الان داره با خیال راحت سر بی تجربه ها رو کلاه میزاره :angry:
                      بله چند سالی هست که افرادی که دنبال کیفیت هستن دوباره سراغ تکنولوژی قدیم رفتن اما تغییراتی برای بهتر کردن کیفیت دادن مثل همین گرامافون که دارن دوباره صفحاتشو تولید میکنن و برای تقویت صداش از لامپ استفاده میکنن البته سورس صدا خیلی از جاها کامپیوتر هست اما نه خروجی صدای خود مادربرد یا کارت صدای معمولی از DAC های باکیفیت استفاده میشه و توسط لامپ تقویت میشه
                      جناب نجفی هم توی چند تا فروم فعالیت میکردن و مطالب خوبی هم به اشتراک گذاشتن اما نمیدونم چه اتفاقی افتاده که اکانتشون توی فروم ها ban شده :cry2: اما امروز رفتم فروم هارو دیدم خوشبختانه برگشتن :wow:
                      اطلاعات بسیار خوبی اینجا مطرح کردن که من واقعا خیلی چیز یاد گرفتم:
                      http://forum.p30world.com/showthread.php?t=525865
                      منم خیلی منتظرم تابستون بشه تا امپ رو بسازم!!
                      والا من اصلا از لامپ چیزی سر درنمیارم و دارم یاد میگیرم و من تاپیک بزنم کی بیاد مطلب بگه!!؟
                      اگه میخوای در مورد سیستم های لامپی و high end بدونی به این لینک ها سر بزن:
                      http://www.hifi.ir/
                      setson.persianblog.ir
                      و همون لینک بالایی که گذاشتم
                      اینها مطالب خیلی خوبی به زبان فارسی دارن که خیلی میتونه برای اشنایی با لامپ مفید باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                        خواهش میکنم
                        اون کلاهبردار اگه میخواست شناسایی بشه باید چند سال پیش اتفاق میافتاد الان داره با خیال راحت سر بی تجربه ها رو کلاه میزاره :angry:
                        بله چند سالی هست که افرادی که دنبال کیفیت هستن دوباره سراغ تکنولوژی قدیم رفتن اما تغییراتی برای بهتر کردن کیفیت دادن مثل همین گرامافون که دارن دوباره صفحاتشو تولید میکنن و برای تقویت صداش از لامپ استفاده میکنن البته سورس صدا خیلی از جاها کامپیوتر هست اما نه خروجی صدای خود مادربرد یا کارت صدای معمولی از DAC های باکیفیت استفاده میشه و توسط لامپ تقویت میشه
                        جناب نجفی هم توی چند تا فروم فعالیت میکردن و مطالب خوبی هم به اشتراک گذاشتن اما نمیدونم چه اتفاقی افتاده که اکانتشون توی فروم ها ban شده :cry2: اما امروز رفتم فروم هارو دیدم خوشبختانه برگشتن :wow:
                        اطلاعات بسیار خوبی اینجا مطرح کردن که من واقعا خیلی چیز یاد گرفتم:
                        http://forum.p30world.com/showthread.php?t=525865
                        منم خیلی منتظرم تابستون بشه تا امپ رو بسازم!!
                        والا من اصلا از لامپ چیزی سر درنمیارم و دارم یاد میگیرم و من تاپیک بزنم کی بیاد مطلب بگه!!؟
                        اگه میخوای در مورد سیستم های لامپی و high end بدونی به این لینک ها سر بزن:
                        http://www.hifi.ir/
                        setson.persianblog.ir
                        و همون لینک بالایی که گذاشتم
                        اینها مطالب خیلی خوبی به زبان فارسی دارن که خیلی میتونه برای اشنایی با لامپ مفید باشه
                        دستت درد نکنه داداشی عالی بودن :nice:
                        خیلی مطالب دیگه هم در .p30world.com بود که خوندم . من از اینجا چند بار نرم افزار و اطلاعات برای کامپیوتر گرفته بودم ولی در مورد
                        آمپ چیزی ندیده بودم و خبر نداشتم داره :mrgreen: مرسی

خیلی حال کردم که تو دوست داری حرفه ای و علمی بری جلو :nice:

درباره صوت و موسیقی دو چیز خیلی مهمه و اون استعداد و علاقه هست و از این ها مهمتر شناخت نت ها
                        نمیدونم تو در رابطه با موسیقی کار کردی یا نه ولی اگر کار کرده باشی میدونی و حس میکنی جنس صدا رو.
                        این قضیه خیلی کمک میکنه روی کیفیت ساخت یک سیستم صوتی حرفه ای و از طرف دیگه شناخت قطعات
                        الکترونیک و ساختار آنها و تلفیق آنها با هم . دقیقا همین داستان امروز که تکنولوژی قدیم را با جدید تلفیق کردند
                        همانطور که گفتی دیجیتال به آنالوگ تبدیل میشه و تقویت.
                        با اینکه من با سبک موسیقی الکترونیک حرفه ای خیلی حال میکنم .ولی ساز اصیل چیز دیگه ای هست و تا حالا موسیقی
                        و سبکی و سازی، غنی تر و عمیق تر از سنتی خودمون ندیدم :agree: دنیای عجیبی داره به خصوص که ما نیم پرده
                        هم داریم! که خب همین خودش یک تفاوت آشکار هست .اگر دقت کرده باشی هر کدام از سازهای ایرانی خودشون
                        به تنهایی یک آهنگ شیوا و دلنشین ایجاد میکنن البته نوازنده هم شرط هست
                        خلاصه روش ضبط و پخش آنالوگ کلا طبیعی تر و زنده تر هست اما مشکلات و دردسر های خودشو داره الان هر کسی با
                        یک دستگاه کامپیوتر و یک سری تجهیزات و لوازم میتونه آلبوم بده بیرون ولی این کجا و آن کجا مثل تفاوت فیلم برداری 35 میلیمتری
                        و دیجیتال

درست میگی اگر هم تاپیک ایجاد کنی خیلی کم میان دیدگاه و نظر میزارن :sad:
                        هر چی یاد گرفتی یا کشف کردی به من هم بگو :redface:قطعا من هم همین کار و میکنم

خلاصه خیلی لینک های خوب و مفیدی بودن دستت درد نکنه :nice: به نظرم آدم هر جا هر مطلبی میبینه باید بخونه حتی موضوعی که
                        قبلا دربارش خوندیم یا تحقیق کردیم چون ممکنه از لابلای حرف ها یه چیز جدید دستگیر آدم بشه

دیدگاه

خواهش میکنم :redface:
                          والا من خیلی به موسیقی علاقه دارم مخصوصا پیانو و سنتور و گیتار الکتریک ولی وقتی افتادیم تو الکترونیک دیگه هرچی خواستم برم دنبالش دیدم نمیشه و وقتش رو ندارم :angry: حالا که از اون طرف موندیم از اینطرف دوست دارم با چیزی که خودم درست میکنم با بهترین کیفیت ممکن طبیعی ترین صدا موزیک گوش بدم
                          والا من که تازگیا رفتم سراغ لامپ و یه ریال ازش نمیدونم اول میخوام طرز کار و تحلیل مداراتشو بفهمم تا بتونم خودم باهاش کار کنم چون هرچی خوندیم ماله ترانزیستور بوده و همش زدن تو سر لامپ!! چیزی یاد گرفتم چشم در حد سوادم پایم :mrgreen:
                          توصیه میکنم اون تاپیک رو تا اخرش بخون خیلی از مطالب درباره صدا و امپ و اسپیکر ها هست که من به فارسی نمونشو جایی ندیدم از دستش نده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                            خواهش میکنم :redface:
                            والا من خیلی به موسیقی علاقه دارم مخصوصا پیانو و سنتور و گیتار الکتریک ولی وقتی افتادیم تو الکترونیک دیگه هرچی خواستم برم دنبالش دیدم نمیشه و وقتش رو ندارم :angry: حالا که از اون طرف موندیم از اینطرف دوست دارم با چیزی که خودم درست میکنم با بهترین کیفیت ممکن طبیعی ترین صدا موزیک گوش بدم
                            والا من که تازگیا رفتم سراغ لامپ و یه ریال ازش نمیدونم اول میخوام طرز کار و تحلیل مداراتشو بفهمم تا بتونم خودم باهاش کار کنم چون هرچی خوندیم ماله ترانزیستور بوده و همش زدن تو سر لامپ!! چیزی یاد گرفتم چشم در حد سوادم پایم :mrgreen:
                            توصیه میکنم اون تاپیک رو تا اخرش بخون خیلی از مطالب درباره صدا و امپ و اسپیکر ها هست که من به فارسی نمونشو جایی ندیدم از دستش نده
                            پس اینکاره ای داداشی دمت گرم همینه عاشق آمپ و تجهیزات صوتی هستی
                            اگه تویی آخرش خود لامپ رو هم میسازی
                            مرسی که کمک میکنی . سوادت هم که اختیار دارین
                            خداییش اون تاپیک محشره و درست میگی من هم کمتر مطالبی به فارسی ، تا این حد کامل و مفید دیدم به خصوص که من زبان قوی هم ندارم :sad:
                            و باز هم سپاس از لطفت داداشی :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
                              داداش کیان کجایی نیستی :eek:
                              100% به دوستمون نیاز داریم
                              راستی من خنگ تازه الان این فرستاده تو رو دیدم

مدار تنظیم که عالیه میشه یه چیز درست و حسابی

آقا برو به بخش مدارات صوتی اونجا ایجاد کن
                              یا از تاپیک ESN میتونیم استفاده کنیم
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=71397.0

هر طور بگی
                              سلام خدمت دووووووووووووووووووووووووووووووووستان :icon_razz:
                              چطورید؟
                              اقا شرمنده ما یه ماموریت کاری بودیم دیگه درگیر بودیم یه چند روزی
                              سعی کردم با گوشی بیام ولی بروزرم فرومو باز نمیکرد نمیدونم چرا :angry:
                              اقا چه خبر؟ قضیه این هیت سینک به کجا رسید؟
                              اقا مهدی کلا بردار کیه؟
                              چی شد ما نبودیم؟
                              . ترسو پرخاش میکند .
                              و
                              قدرتمند سکوت

. هیتلر .

دیدگاه

دوستان یه چند تا نقشه امپلی لامپی ام میخوا به دستم برسه
                                اگه دوس دارید تا تایپیکی باز کنم یا باز کنید تا از امشب..
                                حالا که پایه هستین مشتاقیم :redface:
                                . ترسو پرخاش میکند .
                                و
                                قدرتمند سکوت

. هیتلر .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X