اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه صوتی برای سالن ورزشی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه صوتی برای سالن ورزشی

با سلام خدمت همه ی بچه ها من هم یه چند ماهی هست که از انجمن دور بودم و همینطور از ساخت امپلی فایر
    با عرض پوزش من هم نظری بدم راجبه امپلی این سیستم به نظرم یه امپلی تو انجمن بود که با 4 تا ماسفت irfp250 ساخته میشد و خودم هم اولین کسی بودم که ساختم اون امپلی خیلی خوب و پرقدرتیه میتونی به هر کدوم 2 تا 12 اینچ ببندی بدون کوچکترین فشاری البته اگه تغذیه و هیت سینکت خوب باشه میتونی تا 4 تا هم ببندی من تضمین میکنم که جواب میده برا تغذیه هم یا میتونی دو تا ترانس دوبل 38 ولت 6 امپر سفارش بدی یا دو تا تغذیه سوئیچینگ بسازی همونایی که nn جان ساخته البته av400 هم مناسبه ولی هزینه ش بیشتره
    یا میتونی یه کاره دیگه کنی از امپلی معروفی که همه تو این انجمن ساختن و با دو تا ماسفت irfp9240 و 240 ساخته میشه کمک بگیری و برا هر باند یکی بسازی مثل باند اکتیو فقط هزینه ترانس میره بالا
    در هر صورت هزینه تغذیه تو این سیستم چون فاصله باند تا سیستم زیاده بالاست چون باید ترانس بتونه امپر رو تامین کنه اگه اکتیو بسازی تعداد ترانس میره بالا اگه سیستم یکجا بسازی باید ترانس قوی داشته باشی
    برا بلندگو هم به نظرم با 8 تا 12 اینچ تک بهتر بتونی سالن رو پوشش بدی البته واسه اینکار تجربه میخواد از قبیل موقعیت قرار گرفتن بلندگوها، به چه سمت بودنشون، ارتفاع نصب و غیره و اگه در این رابطه از کسی که تجربه داره کمک بگیری بهتره
    ببخشید این همه حرف زدم اخه خیلی وقت بود که اینجا نیمده بودم :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
      به نظرم یه امپلی تو انجمن بود که با 4 تا ماسفت irfp250 ساخته میشد و خودم هم اولین کسی بودم که ساختم اون امپلی خیلی خوب و پرقدرتیه میتونی به هر کدوم 2 تا 12 اینچ ببندی بدون کوچکترین فشاری البته اگه تغذیه و هیت سینکت خوب باشه میتونی تا 4 تا هم ببندی من تضمین میکنم که جواب میده :smile:
      همین آمپلی فایری رو که مصطفی جان در موردش صحبت کردند من اخیرا" ساختم و کیفیتش عالی هست . در خروجی از ماسفت های منفی به شماره irfp250n استفاده شده . اگر تغذیه دوبل 42 ولت دی سی بالای 5 آمپر تهیه کنید میتونید این مدار رو بسازید .اگر خواستید اعلام کنید که لینکش رو قرار دهم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
        همین آمپلی فایری رو که مصطفی جان در موردش صحبت کردند من اخیرا" ساختم و کیفیتش عالی هست . در خروجی از ماسفت های منفی به شماره irfp250n استفاده شده . اگر تغذیه دوبل 42 ولت دی سی بالای 5 آمپر تهیه کنید میتونید این مدار رو بسازید .اگر خواستید اعلام کنید که لینکش رو قرار دهم.
        بله ممنون میشم اگه لینکشو لطف کنید
        رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
          بله ممنون میشم اگه لینکشو لطف کنید
          بفرمایید
          http://www.hqew.net/circuit-diagram/100W-Mosfet-Audio-Amplifier-Circuit-with-IRFP250N-only_3097.html

این هم نمونه ای که خودم مونتاژ کردم:

دیدگاه

به یه سری نکات مثل هزینه و انتظار و راندمان و فضا دقت کنید. ما در این فضا صدای فول رنج نمیخواهیم. پس در اصل به سیستمی احتیاج داریم که بتونه توان رو تقسیم و در مسیر طولانی ارائه بده. دقیقاً میشه همون باند ستونی و مچینگ. اما من پشنهاد میکنم که مچینگ رو حذف کنید و به جاش از آمپلی استفاده کنید که با ولتاژ بالا کار میکنه. حداقل 50 ولت و ترانس جریان بالا براش بزارید تا با طول سیم به مشکلی بر نخوره. استفاده از باندهای 12 اینچ مشکلاتی داره
            مثلاً ماندگاری. این باندها به ظربه و رطوبت خیلی خیلی حساس هستند. توی سالن ورزشی هر دوی اینها بسیار زیاد وجود داره. از طرفی شما نیاز به صدای یک دست نیاز دارید. با باند 12 اینچ اونی که نزدیک باند نشسته کر میشه و اونی که بیشترین فاصله رو داره صدای مفهومی نمیشنوه. یادمون باشه باندهای با دهانه بزرگ برد کمتری نسبت به باندهای با دهانه کوچکتر دارند. به همین خاطر ما تیوتر 12 اینچ نداریم.
            خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
              به یه سری نکات مثل هزینه و انتظار و راندمان و فضا دقت کنید. ما در این فضا صدای فول رنج نمیخواهیم. پس در اصل به سیستمی احتیاج داریم که بتونه توان رو تقسیم و در مسیر طولانی ارائه بده. دقیقاً میشه همون باند ستونی و مچینگ. اما من پشنهاد میکنم که مچینگ رو حذف کنید و به جاش از آمپلی استفاده کنید که با ولتاژ بالا کار میکنه. حداقل 50 ولت و ترانس جریان بالا براش بزارید تا با طول سیم به مشکلی بر نخوره. استفاده از باندهای 12 اینچ مشکلاتی داره
              مثلاً ماندگاری. این باندها به ظربه و رطوبت خیلی خیلی حساس هستند. توی سالن ورزشی هر دوی اینها بسیار زیاد وجود داره. از طرفی شما نیاز به صدای یک دست نیاز دارید. با باند 12 اینچ اونی که نزدیک باند نشسته کر میشه و اونی که بیشترین فاصله رو داره صدای مفهومی نمیشنوه. یادمون باشه باندهای با دهانه بزرگ برد کمتری نسبت به باندهای با دهانه کوچکتر دارند. به همین خاطر ما تیوتر 12 اینچ نداریم.
              خب بنظرتون چه تعداد باند ستونی مثلا 3 بلندگو نیاز هست؟با توجه به این که فقط دور تا دور سالن میشه بلندگو گذاشت؟
              رازي در کار نبود

دیدگاه

به هر ستون سوله حداقل 2 بلندگو با زاویه 50 تا 60 درجه از دیوار.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

استاد اشک
                  دوستمون اگر بخواد از باندهای ستونی استفاده کنه مشکل امپدانس پیش نمیاد؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                    به هر ستون سوله حداقل 2 بلندگو با زاویه 50 تا 60 درجه از دیوار.
                    ممنون استاد اشک
                    پس اگه ممکنه یه قیمت حدودی از این بلندگوها و یه مدل مناسبش رو معرفی کنید
                    اگه امکانش هست قیمت 12 اینچی فیلیپس و سامی رو هم بهم بدین ممنونم
                    رازي در کار نبود

دیدگاه

با اجازه استاد اشک
                      اگر باندها رو درست سری موازی کنی مشکلی پیش نمیاد (باید به توان امپ هم توجه داشته باشید)
                      اگر رو هر ستون 2 تا باند"12شانزده اهم بگذاره و موازی کنه میشه هشت اگر ستون کنا هم همین مشخصات رو داشته باشه با موازی کردنشون میشه 4 که بهتر از این کمتر نشه.
                      حالا اگر دو تا ستون دیگه رو مثل قبل سیم بندی کنیم و با هم سری کنیم میشه 8 اهم البته این در صورتی هست که امپ قابلیت ساپورت 8 تا باند"12 رو داشته باشه.
                      طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                      امروز رو کامل زندگی کن...
                      (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

متاسفانه قیمت ندارم. فیلیپس 12 اینچ که ندیدم. منظورم ستونی بود. توی مسجد جمکران بستند و خیلی عالی جواب داده. سامی هم صداش بد نیست. یه مدلش رو توی یکی شبستانهای امام رضا(ع) دیدم. یه زمانی 90 تومن بود. الان نمیدونم.

دیدگاه

سلام دوستان
                          بعلت مشکلات بودجوی قرار هست برای سالن از دوتا بلندگو 12 اینچ شروع کنیم و اگه جواب نداد زیادتر کنیم نظر دوستان رو در مورد یه آمپ خوب میخواستم که راحت بتونه 2 تا 12 اینچی رو درایو کنه توان باندا احتمالا هر کدوم حدود 400 وات RMS هست
                          ترانس هم 50 دوبل (AC) هست با توان 250 وات،بنظرتون نیاز هست یه ترانس مشابه همین بگیرم موازیشون کنم یا همین کافیه؟
                          رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                            سلام دوستان
                            بعلت مشکلات بودجوی قرار هست برای سالن از دوتا بلندگو 12 اینچ شروع کنیم و اگه جواب نداد زیادتر کنیم نظر دوستان رو در مورد یه آمپ خوب میخواستم که راحت بتونه 2 تا 12 اینچی رو درایو کنه توان باندا احتمالا هر کدوم حدود 400 وات RMS هست
                            ترانس هم 50 دوبل (AC) هست با توان 250 وات،بنظرتون نیاز هست یه ترانس مشابه همین بگیرم موازیشون کنم یا همین کافیه؟
                            hs جان
                            مونو می خوای بسازی یا استریو ؟؟

دیدگاه

سلام میخوام مونو بسازم
                              رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                                سلام میخوام مونو بسازم
                                من این رو پیشنهاد میدم اگر برات سخته بگو تا یک مدار دیگه بهت معرفی کنم
                                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=72553.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X