اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

speaker plasma

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

speaker plasma

اینم از یک اسپیکر پلاسمایی که تو تاپیک گشتم دیدم کسی نساخته یا (من پیدا نکردم :-?) به هر حال من فیلمشو قرار میدم اگه کسی خواست مدار شو هم خواهم گذاشت واگه(مثل تاپیکhttp://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76826.0) استقبال نشه مشکلی نیس حذفش میکنیم به همین راحتی اینم فیلمش
    مردی که کوه را از میان برداشت کسی بود که شروع به برداشتن سنگ ریزه ها کرد

پاسخ : speaker plasma

سلام
    داداش مدارشو بزار بحث جالبیه فیلم هاشو توی یوتیوب دیده بودم فقط انگار صدایی که پخش میشه از ته چاه میاد!!

دیدگاه

بله درست میفرمایید ولی تو یه مدار دیگه کمی صداش بهتره
      اینم مدار

دیدگاه

لینک دانلود فیلم فیلتره :redface:

دیدگاه

درود

دوست عزیز میشه یک توضیح کلی درباره این مدل اسپیکر بفرمایید ؟

سپاس
          خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

سام داداش کارکرد کلی این مدار این این صورته که ما با صدا قدرت ارک پلاسما رو کم و زیاد میکنیم و در نتیجه صدای جرقه معمولی به صدای موزیک تبدیک میشه که تماما از ارک پلاسما میاد!! خلاصه ترین توضیحش بود شرمنده اگه علمی نیست :mrgreen:
            خدابیامرزه نیکلا تسلا رو عاشـــــــــــــــقشم کمتر کسی این شخصیت مظلوم رو میشناسه کار ها و ازمایش هایی انجام داده که هنوزم نفهمیدن بعضی هاش چجوری بوده oo: چون به کسی نمیگفته و مدارکش از بین رفته این پلاسما اسپیکر هم یکی از اختراعات پیش پا افتادشه!
            اگه بدونین ادیسون چه ظلمی به این بدبخت کرد ازش متنفر میشین!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina8
              لینک دانلود فیلم فیلتره :redface:
              دوست عزیز من الان تست کردم مشکلی نیس :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
                درود

دوست عزیز میشه یک توضیح کلی درباره این مدل اسپیکر بفرمایید ؟

سپاس
                بله همانطور که دوست عزیزمونmahdi.7فرمودن ما با اعمال صوت به پایه 5آیسی که همان پایه کنترل ولتاژ میباشد صوت رو روی فرکانسی که 555تولید میکند سوار کرده ودر خروجی توسط ولتاژ بالا که نقش کریر را دارد کریر(های ولتاژ) از بین رفته پس در واقع باز ما همان صوت اعمال شده به سیستم را خواهیم داشت یه جور مدلاسیون ودمدلاسیون انجام میشود اگر اشتباه گفتم اساتید لطف کنند تا درستش کنم
                با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                  سام داداش کارکرد کلی این مدار این این صورته که ما با صدا قدرت ارک پلاسما رو کم و زیاد میکنیم و در نتیجه صدای جرقه معمولی به صدای موزیک تبدیک میشه که تماما از ارک پلاسما میاد!! خلاصه ترین توضیحش بود شرمنده اگه علمی نیست :mrgreen:
                  خدابیامرزه نیکلا تسلا رو عاشـــــــــــــــقشم کمتر کسی این شخصیت مظلوم رو میشناسه کار ها و ازمایش هایی انجام داده که هنوزم نفهمیدن بعضی هاش چجوری بوده oo: چون به کسی نمیگفته و مدارکش از بین رفته این پلاسما اسپیکر هم یکی از اختراعات پیش پا افتادشه!
                  اگه بدونین ادیسون چه ظلمی به این بدبخت کرد ازش متنفر میشین!
                  درود بر داداش مهدی عزیز
                  تا حدودی فهمیدم . پس میشه با کمی تقویت ولتاژ یک تسلای جالب با فرکانس های صوتی درست کرد. البته تسلا خطرناک هم هست
                  آره مخترع خوبی بوده ولی افسوس. اتفاقا در یک برنامه دیدم که چجوری آذرخش درست میکردن ولی همه افرادی که نزدیک به آزمایش بودند
                  زره فلزی پوشیده بودن برای خطر برق گرفتگی . اختراع بسیار جالبی هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r_sal
                    بله همانطور که دوست عزیزمونmahdi.7فرمودن ما با اعمال صوت به پایه 5آیسی که همان پایه کنترل ولتاژ میباشد صوت رو روی فرکانسی که 555تولید میکند سوار کرده ودر خروجی توسط ولتاژ بالا که نقش کریر را دارد کریر(های ولتاژ) از بین رفته پس در واقع باز ما همان صوت اعمال شده به سیستم را خواهیم داشت یه جور مدلاسیون ودمدلاسیون انجام میشود اگر اشتباه گفتم اساتید لطف کنند تا درستش کنم
                    با تشکر
                    سپاس از پاسخ دوست عزیز در پاسخ مهدی جان گفتم. تو هم بسیار خوب مدار را تشریح کردی

حالا صدا را چه جوری میشه تقویت کرد ؟

دیدگاه

معلومه که هرچقدر وتوان های ولتاژ بیشتر بشه صدا بلند تر میشه من توی این مبحث دقیق نشدم چون صدا کیفیت انچنانی نداره و بیشتر جنبه تزیینی داره و کاربردی نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X