اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] آمپلی فایر 200 وات با IRFP250N

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلی فایر 100 وات با IRFP250N

نوشته اصلی توسط mohammad1365
    سلام
    والا نمرش یادم نیست از همین سیم لاکی هایی که تو خروجی برخی برد های آمپلی فایر هست .منم چون داشتم از همون استفاده کردم ولی نمی دونم نمره چند بود.
    فکر کنم سام بتونه کمک کنه اون تو مداراتش زیاد استفاده کرده.
    درود

نمره 1 منظورم یک میلیمتر
    محمد عزیزم در واقع یک مدار زوبل افزون کردی . عالیه

علیرضا جان در همون سایت کلمبیایی مدارچاپی مدار محمد عزیز ، در برخی آمپلی فایر ها هست .
    هم مونو و هم استریو
    خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
      درود

نمره 1 منظورم یک میلیمتر
      محمد عزیزم در واقع یک مدار زوبل افزون کردی . عالیه

علیرضا جان در همون سایت کلمبیایی مدارچاپی مدار محمد عزیز ، در برخی آمپلی فایر ها هست .
      هم مونو و هم استریو
      درود به سام عزیز
      ممنونم که شماره سیم رو اعلام کردی البته می دونستم شمارش یک هست ولی شک داشتم.
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      در مورد اون مدار اضافه شده عرض کنم :
      اون خازن 100 نانو 100 ولتی به همراه مقاومت 10 اهم 5 وات که بین خروجی و گراند قرار داره یک نوع فیلتر محسوب میشه تو یه دستگاهی دیدم اون فیلتر رو به صورت اکتیو طراحی کرده بودن. که البته زیاد هم نیازی به اون کار نیست. اون مقاومت 10 اهم سری شده با خروجی رو من خودم 10 وات گذاشتم و حدود 10 دور سیم لاکی با همون نمره 1 با هسته هوا به دو سر مقاومت لحیم کردم. البته شما با این کار مقداری از قدرت را شاید از دست بدهید ولی بلندگوی نازنین خودتون رو از جریانهای زیاد و ناگهانی حفظ خواهید کرد.
      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
      اگر کسی از دوستان این مدار رو اضافه کرد نتیجش رو گزارش کنه که نسبت به قبل چه طور شده.
      سپاس

دیدگاه

درود به سام عزیز
        ممنونم که شماره سیم رو اعلام کردی البته می دونستم شمارش یک هست ولی شک داشتم.
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        در مورد اون مدار اضافه شده عرض کنم :
        اون خازن 100 نانو 100 ولتی به همراه مقاومت 10 اهم 5 وات که بین خروجی و گراند قرار داره یک نوع فیلتر محسوب میشه تو یه دستگاهی دیدم اون فیلتر رو به صورت اکتیو طراحی کرده بودن. که البته زیاد هم نیازی به اون کار نیست. اون مقاومت 10 اهم سری شده با خروجی رو من خودم 10 وات گذاشتم و حدود 10 دور سیم لاکی با همون نمره 1 با هسته هوا به دو سر مقاومت لحیم کردم. البته شما با این کار مقداری از قدرت را شاید از دست بدهید ولی بلندگوی نازنین خودتون رو از جریانهای زیاد و ناگهانی حفظ خواهید کرد.
        ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
        اگر کسی از دوستان این مدار رو اضافه کرد نتیجش رو گزارش کنه که نسبت به قبل چه طور شده.
        سپاس
        درود بر تو داداش

این هم یک مدل PCB :
        چینش قطعات :
        http://samcpi.persiangig.com/Amplifi...0-%20ZOBEL.jpg

روی مسی :
        http://samcpi.persiangig.com/Amplifi...0-%20ZOBEL.jpg

نام این مدار Zobel Network هست. و محمد جان 100% باید روی این آمپلی هم پاسخ بده
        خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

سلام من این مدار زوبل رو درست کردم و گذاشتم تو خروجی امپ ولی جلوی اون بوی سوختن رو نگرفت
          ولی وقتی قدرت رو کم کردم دیگه بوی سوختن نمیومد من فک میکنم این امپ قدرتش خیلی بالاست و باعث سوختن باند میشه حتما باید
          تو خروجی 2 یا 3 باند وصل باشه
          حالا باز هم باید در طولانی مدت استفاده بشه تا فهمید یا باید اسکوپ داشته باشم تا بفهمم که ندارم[URL=http://8pic.ir/viewer.php?file=1p1r98k2aemwdelikptd.jpg][IMG]http://8pic.ir/images/1p1r98k2aemwdelikptd_thumb.jpg[/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
            سلام من این مدار زوبل رو درست کردم و گذاشتم تو خروجی امپ ولی جلوی اون بوی سوختن رو نگرفت
            ولی وقتی قدرت رو کم کردم دیگه بوی سوختن نمیومد من فک میکنم این امپ قدرتش خیلی بالاست و باعث سوختن باند میشه حتما باید
            تو خروجی 2 یا 3 باند وصل باشه
            حالا باز هم باید در طولانی مدت استفاده بشه تا فهمید یا باید اسکوپ داشته باشم تا بفهمم که ندارم[URL=http://8pic.ir/viewer.php?file=1p1r98k2aemwdelikptd.jpg][IMG]http://8pic.ir/images/1p1r98k2aemwdelikptd_thumb.jpg[/
            سلام مصطفی جان
            احتمال داره بلندگوت از قبل یک سوختگی خفیف داره و با افزایش صدا دوباره بوش در می آد.
            احتمال هم داره خروجی آمپت نشتی دی سی داره ..... چک کن بدون بلندگو تو خروجی دی سی داری یا نه ؟؟؟

دیدگاه

سلام مصطفی جان
              احتمال داره بلندگوت از قبل یک سوختگی خفیف داره و با افزایش صدا دوباره بوش در می آد.
              احتمال هم داره خروجی آمپت نشتی دی سی داره ..... چک کن بدون بلندگو تو خروجی دی سی داری یا نه ؟؟؟
              ممنون
              الان من متاسفانه به مولتی متر دسترسی ندارم ولی انشاالله چک میکنم
              ولی سابم مشکلی نداره نو هست تا حالا ازش استفاده نکرده بودم فقط چند سال پیش خریدم و باکس براش ساختم گذاشتم کنار

دیدگاه

توضفحات قبل بحث شد سجاد هم تست کرد , این امپ نشتی دیسی داره!!
                عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                مخترع برتر شمال غرب سال 96
                مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

این نشت dc رو فقط با اسکوپ میشه فهمید فعلا که من ندارم
                  یادم نیست سجاد با اسکوپ تست کرده بود

دیدگاه

سر این امپ بحث خیلی داشتیم اولا من میگفتم این امپ مشکل داره همه میگفتن نه , تا اینکه سجاد با اسکوپ و... تست گرفت و مشکل دار بودن این امپو تایید کرد
                    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                    مخترع برتر شمال غرب سال 96
                    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

حالا احتمالا بیام بجای این امپ از کلاس دی استفاده کنم البته باید اول یه اسکوپ بخرم

دیدگاه

درود
                        عوض اینکه بگیم این آمپو بزاریم کنار بیاین مشکل و حل کنیم.بیاین مساله رو حل کنیم نه اینکه صورت مساله را عوض کنیم.موفق باشین
                        میزان تلاشی که برای رسیدن به هدفت انجام میدهی ارزش آن قلمداد خواهد شد

دیدگاه

درود
                          عوض اینکه بگیم این آمپو بزاریم کنار بیاین مشکل و حل کنیم.بیاین مساله رو حل کنیم نه اینکه صورت مساله را عوض کنیم.موفق باشین

دیدگاه

به به آقا علیرضا کم پیدایی عزیز
                            نه کسی نمیخام صورت مساله رو عوض کنه
                            فقط برای اینکار باید تجهیزاتت کامل باشن مثلا مهمترین چیز اسکوپ هست برای ایکنار که باید داشته باشیم
                            هر موقع تونستیم بخریم حتما مساله رو حل میکنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                              به به آقا علیرضا کم پیدایی عزیز
                              نه کسی نمیخام صورت مساله رو عوض کنه
                              فقط برای اینکار باید تجهیزاتت کامل باشن مثلا مهمترین چیز اسکوپ هست برای ایکنار که باید داشته باشیم
                              هر موقع تونستیم بخریم حتما مساله رو حل میکنیم
                              قربون داداش مصطفی عزیز.سال نوت مبارک.ایشالا سال خوبی داشته باشی برادر
                              آخه اعصابم خرده.وقتی کاری رو به پایان برسونی ولی بگن خوده طرح مشکل داشته.البته کار آقا محمد هم انجام بدیم ببینیم چی میشه.همون ردزوبل.اصا این اسکوپ لامصب قیمتش چقده :biggrin:

دیدگاه

طبقه ی آخر این مدار مشکل داره که باید دوباره از نوع طراحی شود.اسکوپ معمولی از400هزارتومان شروع میشه تا25ملیون که اکثرا چینی هست یا اسمبل چین هست. اروپایی هم از 3ملیون داره تا500ملیون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X