اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانزیستوری بهتره یا آیسی stk

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانزیستوری بهتره یا آیسی stk

سلام به آقایون مهندسا کلا منو قانع کنین کیفیت صدای آمپلی ترانزیستوری بهتره یا آیسی stk

پاسخ : ترانزیستوری بهتره یا آیسی stk

جفتش یک کیقیت داره چون ای سی stk هم داخلش همون مداره گسسته هست فقط بصورت کوچیک و پک شده
    کلا کیفیت صدا رو طراحی مدار و کیفیت قطعات تعیین میکنه حالا میخواد ای سی باشه یا مدار گسسته

دیدگاه

اگه بخوایم جزیی تر بگیم میشه گفت گسسته hifi تر هست چون طراح میتونه طرح بهتری رو پیاده کنه و از المان های با کیفیت تری در ساخت استفاده کرد. اما بخواین بین امپ های گسسته توی این انجمن با STK مقایسه کنین دوتاشون یک سطح کیفی دارن چون مدارات حرفه ای تر گسسته مثل امپ Goldmund Mimesis3 توی این انجمن مطرح نشده یا مثلا امپ هایی که 2 طبقه VAS دارن یا از مدار CCS استفاده کردن دربارش توی انجمن مطلب و مثالی نیست.

دیدگاه

راستش یه مازیتون ساختم راضیم ازش زدم به ساب ولی استریو ندارم میخواستم ببینم با ترانزییتوری بهتره یا آیسی و کلاس کار این stk ها چیه?

دیدگاه

اگه از اون مازیتون راضی هستید پس دیگه توی این قضایا زیاد نمیخواد دقیق بشین! اینایی که من گفتم برای لول های شنیداری سطح بالاتری صادقه...
          99 درصد کلاس کاری STK ها AB هست (به غیر از توان های بالاشون مثل stk400 که کلاس H هست)
          همونطور که گفتم با توجه به هدفی که شما دنبال میکنید این 2 تا فرق انچنانی نمیکنه فقط باید توجه داشته باشین که stk حساس تره و اگه یه کانالش سوخت ناچارا باید کل ای سی عوض بشه با توجه به این که گرون تر از ماسفت های گسسته هست و ممکنه پیدا کردنش سخت باشه. اما راه اندازی ساده تری داره و اذیت نمیکنه
          در عوض گسسته ماسفتی یا BJT مقاوم تر هست و اگر سوخت بهای چندانی نداره و راحت تر گیر میاد اما باید در مونتاژ دقت کنید که مثلا ولتاژ DC توی خروجی نداشته باشید

دیدگاه

همون 4192 میخوام بذارم راستی آقا من دوتا پری دارم یکی واسه همون مونو یکیم واسه استربو که جفتشم تون کنترل داره ولی میخام با یه ولوم جدا حجم صداشو فقط کنترل کنم و قبل این پری امپلی باشه اونو چیکار کنم

دیدگاه

دادا آیسیش معروفه همون 4192 خودمونه.راستی دادا من دوتا پری آمپلی دارم با تن کنترل که یکی مونو واسه سابمه یکیم استریو میخمام یه ولوم قبل پریا بذارم که حجم صدا واسه جفتشون یکسان بره چطوری وصل کنم

دیدگاه

من در این مواقع از ولوم های چند تایی (مثلا ولوم 4 تایی) استفاده میکنم. 2 تاش میشه برای راست و چپ یکیش هم برای ساب

دیدگاه

من کلا واسه راست و چپ یدونه میخوام واسه ساب نمیخوام چون راستو چپم بعدا میشه صدا ساب

دیدگاه

داداش من منظورتو کامل متوجه نشدم واضح تر بگو ببینم دقیقا هدفت چیه

دیدگاه

دادا واسه صدا چپو راستم قبل اینکه بخواد بره پری ولوم بزنم چند کیلو بزنمو چطوری؟صدارم خراب نکنه

دیدگاه

این عکس رو ببین:

ولوم رو اینجوری به ورودی امپت وصل کن خیلی سادس. مقدار 50 یا 100 کیلو هم مناسبه. دیگه معلومه برای پری استریو ولوم دوبل باید استفاده کنی

دیدگاه

دادا اون بای پس چیه اون وسط؟ اون خازن 0.05 هست؟

دیدگاه

oo:
                            شما به اونا چیکار داری؟؟
                            این عکس رو گذاشتم ببینی ولوم رو چیجوری بسته وگرنه این که هیچ ربطی به مدار شما نداره این یه امپ ساده با lm386 هست

دیدگاه

یعنی اگه ولوم 50 کیلو داشته باشم ورودم به پایه اولی و وسطی بدم خروجیمم از اونا بگیرم و پایه آخره زمین یا گراند باشه دیگه درسته؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X