اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه]مدار محافظ امپلی فایر کامل (محافظ DC , تاخیر , اتصال کوتاه و...)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار محافظ امپلی فایر کامل (محافظ DC , تاخیر , اتصال کوتاه و...)

اقا تو مدار رله در حالت عادی که خاموشه امپ به باند وصله؟ طریقه عمل کردن رله چطوریه؟ایسی برای پروتکشن رله رو قطع میکنه؟! من گیج شدم

عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

شماتیک جدیدو کشیدم پایه شماره 1 رو ادیت کردم تا بشه از قابلیت محافظ اتصال کوتاه برا امپ های ایسی مثل stk استفاده کرد
      فقط چک کنید ببینید مشکلی چیزی نداره تا برم برا زدن pcb
      رله هم من چون امپم هر کانال 100 واته رو رله بیشتر از 5 امپر نمیوفته و این رله هر کانالاش تا 10 امپر دووم داره واسه همین یه دونه رله 2 کنتاکت گذاشتم

عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
        به نظر من ایراد خاصی نداره.
        فقط فک کنم مقدار مقاومت ال ای دی کمه و باید بیشتر باشه_البته بسته به ولتاژت داره من ولتاژ رو 35 ولت در نظر میگیرم) و سر راه بیس 327 یه مقاومت کمه(10 تا 15 کیلو)
        خازن 4.7 میکرو فاراد رو باید بین VCC+ و GND میزاشتی
        جای R20 و R21 رو با هم عوض کن و مقدار 47 کیلو رو هم 20 کیلو بگیر و به جای 337 ترانزیستور BD 139 بزار
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

استفاده از شانت برای محافظ اضافه جریان خیلی خوبه ولی STK ها اینقد حساسن که قبل از قطع کردن رله،خودشون میسوزن.
          مشکل اصلی اینه...
          دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
            استفاده از شانت برای محافظ اضافه جریان خیلی خوبه ولی STK ها اینقد حساسن که قبل از قطع کردن رله،خودشون میسوزن.
            مشکل اصلی اینه...
            جز شانت برا ایسی ها محافظ دیگه ای داریم؟
            والا این مدار شانتی رو من از شماتیک پخش سونی استخراج کردم که برا stk استفاده کرده بود

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
            فقط فک کنم مقدار مقاومت ال ای دی کمه و باید بیشتر باشه_البته بسته به ولتاژت داره من ولتاژ رو 35 ولت در نظر میگیرم) و سر راه بیس 327 یه مقاومت کمه(10 تا 15 کیلو)
            خازن 4.7 میکرو فاراد رو باید بین VCC+ و GND میزاشتی
            جای R20 و R21 رو با هم عوض کن و مقدار 47 کیلو رو هم 20 کیلو بگیر و به جای 337 ترانزیستور BD 139 بزار

اضافه شده در تاریخ :
            pcb اصلا باید فشرده باشه!

راستی رله رم عوض کردم جای دو کنتاکت 2 تا معمولی گذاشتم توانای بالاترم جواب بده

دیدگاه

اقا تو پروتعوس چرا پایه های nc و no رله با رله های واقعی نمیخونه؟!!!!!!!!!!!
              نمیشه رله ای پیدا کرد که no . nc مثل فوتپرین پروتعوس باشه و جابجا نباشه؟!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کم مونده تموم شه :nerd:
              جای noوnc رو عوض کردم دیگه تنگار چاره ای نیست

دیدگاه

ایشالاه
                مقادیرو از رو دیتاشیت سونی ورداشتم دلیل تغییرشونو میگی؟
                1-فقط فک کنم مقدار مقاومت ال ای دی کمه و باید بیشتر باشه_البته بسته به ولتاژت داره من ولتاژ رو 35 ولت در نظر میگیرم) و سر 2-راه بیس 327 یه مقاومت کمه(10 تا 15 کیلو)
                3-خازن 4.7 میکرو فاراد رو باید بین VCC+ و GND میزاشتی
                4-به جای 337 ترانزیستور BD 139 بزار
                تیکه ی اضافی حذف شده.
                1-مقدار مقاومت ال ای دی رو باید بسته به ولتاژ و جریانش انتخاب کنی .
                2-اگه تو خوده شماتیم سونی ببینی میفهمی خوده ترانزیستور داخل خودش مقاومت داشته که ما اونو اعمال کردیم
                3-اینش که تو شاتیم مهدی جان واضحه
                4-واسه این گفتم که بتونه رله ها رو خوب درایو کنه.
                به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                الکترونیک قدرت
                الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

بچه ها کمممممممممممممممممک!!!!!
                  من امپ و پروتکتورو جدا جدا کار کردم و در آخر اومدم از pcb ها کپی گرفتم تو یه پروژه جدید پست کردم الان اینجوری شده!!!!!!!!!!!!تو پروژه جدید که شماتیکی من تعریف نکردم پس چرا اینجوری شده؟!!! قبنا اینطوری نمیشد :angry: :angry: :angry: :angry:
                  چیکارش کنم کلی وقت گذاشتم رو طراحیش الان نمیتونم ادغامشون کنم؟!

دیدگاه

بچه ها کمممممممممممممممممک!!!!!
                    من امپ و پروتکتورو جدا جدا کار کردم و در آخر اومدم از pcb ها کپی گرفتم تو یه پروژه جدید پست کردم الان اینجوری شده!!!!!!!!!!!!تو پروژه جدید که شماتیکی من تعریف نکردم پس چرا اینجوری شده؟!!! قبنا اینطوری نمیشد :angry: :angry: :angry: :angry:
                    چیکارش کنم کلی وقت گذاشتم رو طراحیش الان نمیتونم ادغامشون کنم؟!

تو بخش پی سی بی یه تاپیک بزنی بهتره.
                    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                    الکترونیک قدرت
                    الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

تو بخش پی سی بی یه تاپیک بزنی بهتره.
                      حلش کردم, قبل از کپی گرفتم از PCB باید شماتیکو کلا پاک کنیم بعد از PCB کپی بگیریم!!

اضافه شده در تاریخ :
                      UPC1237 + OVERLOAD PROTECTION FOR STK

خوب سلام به همگی :nerd:
                      بالاخره طراحی تموم شد و به این محافظ قسمت OVERLOAD PROTECTION برای ایسی های STK اضافه کردم
                      از اونجایی مه شماتیک مطعلق به یک ضبط سونی هست که قلبش ایسی STK هست به احتمالا 99% این مدار از STK به خوبی محافظت میکنه
                      طراحیش خیلی اذیتم کرد و خیلی طول کشید نمیدونم چرا ولی خلاصه تموم شد امیدوارم همه استفاده کنن و لذت ببرن

فایل ها (با پروتعوس 8.1 به بالاتر باز کنید)
                      https://www.mediafire.com/?hx636otdm2743sj

مهدی جان این پستمو انتقال بده به پست خودت پست اول و زیرش ذکر کن که هنوز تست نشده تا خودم تست کنم ببینم مشکلی چیزی نداشته باشه

دیدگاه

کار جالبی شده ارمین جان اما PCB خیلی جای کار داره و برای ساختن مناسب نیست. چرا اینقدر فشرده؟ بسیار غلطه اینکار. اولا این که اندازه قطعات با اندازشون در پروتئوس ممکنه یکی نباشه دوما وجهه خوبی نداره سوما مونتاژ و عیب یابی رو بسیار مشکل میکنه. شدیدا توصیه میکنم توی PCB تجدید نظر کنی. مورد دیگه این که بورد رو متالیزه 2 رو طراحی کردی که مناسب نیست. برای جامپر گذاشتن از via استفاده نکن. pad بزار بجاشون.

این اشکالات رو رفع کن PCB رو به پست اول اضافه کنم تا همه استفاده کنن :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                          کار جالبی شده ارمین جان اما PCB خیلی جای کار داره و برای ساختن مناسب نیست.
                          1-چرا اینقدر فشرده؟ بسیار غلطه اینکار. اولا این که اندازه قطعات با اندازشون در پروتئوس ممکنه یکی نباشه دوما وجهه خوبی نداره سوما مونتاژ و عیب یابی رو بسیار مشکل میکنه
                          . شدیدا توصیه میکنم توی PCB تجدید نظر کنی.
                          2- مورد دیگه این که بورد رو متالیزه 2 رو طراحی کردی که مناسب نیست. برای جامپر گذاشتن از via استفاده نکن. pad بزار بجاشون.

این اشکالات رو رفع کن PCB رو به پست اول اضافه کنم تا همه استفاده کنن :job:
                          سلام مهدی جان حالت چطوری؟ نیستی آقا کم پیدایی؟
                          1- اون قطعتو من فوتپرینتاشو خودم زدم و از رو اندازه واقعی ساختمشون درست اندازهن
                          چرا وجهه خوب نداره؟ همه مقاومتا ایستاده هستن
                          اره عیبیابی سخته ولی من دوست دارم مدارام کوچیک باشن و جا کم بگیره منظم و کنار هم باشن قطعات
                          2- نه متالیزه نیست یه رویست چون با اتو میزنم به جای جامپ ویا زدم

فشرده بودن فیبر چرا بده؟ فیبر فشرده خوب نیست؟

دیدگاه

سلام. ببخشید این چند روزه خیلی گرفتارم
                            نیازی نبود فوت پرینت قطعات رو دوباره بسازی اکثرش توی کتابخونه که هست
                            درسته خوبه مدار فشرده طراحی بشه اما حد و حدودی داره! زیاد از حدش میشه افراط و خوب نیست! placement قطعات توی طراحی یک اصل مهمه. خود دانی ولی این نوع طراحی درست نیست البته توی این تاپیک نباید حرفی از PCB و اینها زده بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                              سلام. ببخشید این چند روزه خیلی گرفتارم
                              نیازی نبود فوت پرینت قطعات رو دوباره بسازی اکثرش توی کتابخونه که هست
                              درسته خوبه مدار فشرده طراحی بشه اما حد و حدودی داره! زیاد از حدش میشه افراط و خوب نیست! placement قطعات توی طراحی یک اصل مهمه. خود دانی ولی این نوع طراحی درست نیست البته توی این تاپیک نباید حرفی از PCB و اینها زده بشه.
                              خدا ببخشه :P
                              والا چون اکثرا فوتپرینتا با قطعاتی که میخرم یکی نیست دیگه بیشتر سعی میکنم فوتپرینتارو خودم بسازم تا قطعه فیت تو جاش جاشه مثلا مقاومت و دیود ایستاده ندارم تو فوتپرینتا اونارم باید خودمون بسازیم
                              اگه شد یه دستی به سر رو روش بکش بزا پست اول راستی اگه به پست اول اضافه کردی بگو مثل مال خودت رمز بدم به فایل
                              والا مهدی خودت که میدونی من رشتهم مکانیکه و از رو راهنماییای دوستان و عزیزایی مثل شما تو عرصه الکترونیک به اینجا رسیدم دلیل اینکه میپرسمم فقط واسه اینه که بدونم دلیلش چیه و روش صحیح چیه و اوصولیش چیه نه چیز دیگه نه اینکه حرفمو به کرسی بنشونم و... چون من که اصولی از پایه الکترونیک نخودنم میتونم تو رشته مکانیک صاحب نظر باشم واسرار کنم رو نظرم ولی تو الکترونی نمیتونم زیاد صاحب نظر باشم واسه همین سوالاتم بیشتر جنبه یادگیری داره یه هو سوع تفاهم نشه داداش @};-
                              اگه شما میگی زیاد فشرده خوب نیست من کاملا قبول میکنم بالاخره شما تجربهت بیشتر از منه ولی متوجه دلیلش نشدم که چرا درست نیست به چه دلیل؟ وقتی رو برد جا داریم و مثلا مدارمون فرکانسی نیست و مشکل نویز در اون حد نداریم و المانامون گرمای زیاد تولید نمیکنن چرا مثلا قطعاتو کنار هم نچینیم؟
                              اگه میخوای تو پ.خ ج بده ولی فک کنم این سوال خیلیا باشه و بخوان جوابشو بدونن

اضافه شده در تاریخ :
                              اقا ptc چند اهم باید باشه؟ اونطرفش که به ac میره رو باید بدیم به vcc؟
                              با ptc یه پتاسیومتر سری کردم که دمارو باهاش تنظیم کنیم این کار درسته؟
                              ممنون

دیدگاه

ارمین جان مشکلی نداره فیبر رو فشرده بزنی فقط اون نکاتی رو که مهدی جان گفت ممکنه مشکل ایجاد کنه مثل تو جا گذاری قطعات یا عیب یابی مدار
                                الا بردهای مدارات حجیم رو تا میتونن فشرده میزنن اگه ما هم بتونیم خوده امپلی رو هم فشرده بزنیم باز میتونیم خیلی زیباتر بسازیم
                                من خودم تو فکر بودم 2 تا از امپلی هایی رو که تو این انجمن همه ساختن رو فشرده کنم و بسازم البته من چون با پروتئوس بلد نیستم کار کنم فعلا دست نگه داشتم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X