اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه]مدار محافظ امپلی فایر کامل (محافظ DC , تاخیر , اتصال کوتاه و...)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار محافظ امپلی فایر کامل (محافظ DC , تاخیر , اتصال کوتاه و...)

باسلام خدمت مصطفی عزیز; تبریک ویه سوال شما که این محافظ رو برای nکانال استفاده کردی میشه به طور دقیق یه ترسیمی از نحوه وصل اون رو به مدارت بذاری تا افرادی کم تجربه مثل من بهتر متوجه بشن با تشکر

دیدگاه

مصطفی جان مقدار مقاومت بستگی به ولتاژی داره که میخواین وصل کنین. یه عکس بود که به لاتین نوشته بود و مقدار مقاومت رو با ولتاژ های مختلف نوشته بود از روی اون 10 کیلو گذاشتم. الان هرچی گشتم پیداش نکردم پاک شده از روی سیستمم. محمد جان اگه هنوز اون عکس رو داری لطفا بفرست برام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
        مصطفی جان مقدار مقاومت بستگی به ولتاژی داره که میخواین وصل کنین. یه عکس بود که به لاتین نوشته بود و مقدار مقاومت رو با ولتاژ های مختلف نوشته بود از روی اون 10 کیلو گذاشتم. الان هرچی گشتم پیداش نکردم پاک شده از روی سیستمم. محمد جان اگه هنوز اون عکس رو داری لطفا بفرست برام
        من اون یکی رو که خودم روی فیبر سوراخ دار ساختم چون از روی نقشه بود 33 کیلو گذاشتم

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط ad1359
        باسلام خدمت مصطفی عزیز; تبریک ویه سوال شما که این محافظ رو برای nکانال استفاده کردی میشه به طور دقیق یه ترسیمی از نحوه وصل اون رو به مدارت بذاری تا افرادی کم تجربه مثل من بهتر متوجه بشن با تشکر
        من طبق نقشه وصل کردم همونی که تو صفحه اول هست
        شما کجاشو متوجه نشدی تا برات توضیح بدم

دیدگاه

سلام قسمت z+به پایه سورس موسفت وصل میشود یعنی منظورشون به سورس تمام موسفتها ؟اگه با شکل توضیح بدید ممنون میشم باتشکر از شما

دیدگاه

سلام
            آقامهدی یکی دوتاسوال داشتم این مدارمحافظ واسه آمپلی دارلینگتون هم جواب میده؟
            حالانمیشه این محافظ ویه کاریش کردکه باولتاژسوئیچینگم کارکنه؟
            سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emparator
              سلام
              آقامهدی یکی دوتاسوال داشتم این مدارمحافظ واسه آمپلی دارلینگتون هم جواب میده؟
              حالانمیشه این محافظ ویه کاریش کردکه باولتاژسوئیچینگم کارکنه؟
              این محافظ با همه نوع ترانزیستور کار میکنه
              با سوئچینگ چطوری میخوای کار کنه ac نداره که
              البته شما بیا ac رو از قبل دیود یکسو ساز بگیر ببین چی میشه

اضافه شده در تاریخ :
              نوشته اصلی توسط ad1359
              سلام قسمت z+به پایه سورس موسفت وصل میشود یعنی منظورشون به سورس تمام موسفتها ؟اگه با شکل توضیح بدید ممنون میشم باتشکر از شما
              ببین همون +z رو وصلشن کن به سورس ماسفتی که به خط ولتاژ مثبت وصل هست من تو نقشه با دایره قرمز نشون دادم

دیدگاه

این ولتاژ AC که مدار میخواد برای اون قابلیت هست که زودتر بعد خاموش کردن امپ رله رو قطع کنه تا صدا بریده بریده پخش نشه بخاطر شارژی که خازن های صافی دارن. حتما لازم نیست AC داشته باشین. با سوییچینگ هم میشه استفاده کرد و بجای اون قابلیتش (که در سوییچینگ به دلیل کم بودن مقدار خازن های صافی این پدیده خیلی کم جلوه میکنه و عملا به این قابلیت نیازی نیست دیگه) با گذاشتن یه PTC میتونین از قابلیت قطع کردن بلندگوها در صورت داغ شدن بیش از حد هیت سینک امپ استفاده کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                  این ولتاژ AC که مدار میخواد برای اون قابلیت هست که زودتر بعد خاموش کردن امپ رله رو قطع کنه تا صدا بریده بریده پخش نشه بخاطر شارژی که خازن های صافی دارن. حتما لازم نیست AC داشته باشین. با سوییچینگ هم میشه استفاده کرد و بجای اون قابلیتش (که در سوییچینگ به دلیل کم بودن مقدار خازن های صافی این پدیده خیلی کم جلوه میکنه و عملا به این قابلیت نیازی نیست دیگه) با گذاشتن یه PTC میتونین از قابلیت قطع کردن بلندگوها در صورت داغ شدن بیش از حد هیت سینک امپ استفاده کنین
                  شماتوصفحه ی اول این تاپیک راجب ویزگی های مداراینجوری گفتین:
                  1- تاخیر در وصل کردن بلندگوها به امپ در لحظه روشن شدن امپ برای جلوگیری از صدای پـــاپ که موقع روشن شدن شنیده میشه
                  2- محافظ ولتاژ DC در خروجی امپ (اگر ناگهان ترانزیستور طبقه نهایی امپ بسوزه و اتصال کوتاه بشه ولتاژ تغذیه وارد بلندگو میشه و سریع بلندگو رو میسوزونه)
                  3- محافظ over load یا اتصال کوتاه که خیلی برای امپ های توان بالا مهمه (اگر بصورت اتفاقی خروجی امپ اتصال کوتاه بشه ترانزیستور های طبقه قدرت امپ سریعا میسوزه)
                  4- قطع سریع بلندگوها از امپ موقع خاموش شدن امپ ( وقتی امپ خاموش میشه هنوز مداری ولتاژ در خازن های صافی امپ وجود داره و صدا بریده بریده قطع میشه)
                  5- علاوه بر امکانات بالا میشه قسمت قطع کردن بلندگوها بعد از خاموش شدن رو با قطع کردن بلندگو ها از امپ در صورت بیشتر شدن دمای هیت سینک امپ از مقداری معینی عوض کرد
                  پس بااین حساب اگه ولتازacبه مدارندیم همینطورptcهم نزاریم این مدارقابلیت های 1-2و3روداره درسته؟همینطور نیازی به تغییردرpcbنیست؟

دیدگاه

بله میشه فقط از قابلیت های 1 و 2 و 3 استفاده کرد. برای این کار باید پایه 4 رو با یه مقاومت 33 کیلو اهم به vcc وصل کنید تا این قابلیت غیر فعال بشه (توجه کن اگه به مثبت تغذیه وصل نشه مدار رله هارو فعال نمیکنه)
                    و حتما به دیتاشیت ای سی نگاه کن و دقیق بخونش. گفته ماکزیمم ولتاژی که روی پایه 4 میتونه قرار بگیره 8 ولته حواست هم به این موضوع باشه

دیدگاه

داداش مهدی عزیز درست میگه همه موارد در دیتاشیت آی سی هست. از جمله مقدار مقاومت برای ولتاژ AC
                      خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                        بله میشه فقط از قابلیت های 1 و 2 و 3 استفاده کرد. برای این کار باید پایه 4 رو با یه مقاومت 33 کیلو اهم به vcc وصل کنید تا این قابلیت غیر فعال بشه (توجه کن اگه به مثبت تغذیه وصل نشه مدار رله هارو فعال نمیکنه)
                        و حتما به دیتاشیت ای سی نگاه کن و دقیق بخونش. گفته ماکزیمم ولتاژی که روی پایه 4 میتونه قرار بگیره 8 ولته حواست هم به این موضوع باشه
                        پس پی سی بی همونه منتهابایستی پایه 4 به ولتاز+وصل بشه منتهاکمتراز8ولت بهتره حدودا6ولت.
                        اقاحله میرم براساخت.

دیدگاه

سیروس جان همین مدار عالیه بساز

من یک مشکل با حساسیت زیاد این مدار داشتم. و اون این بود که وقتی گوشی موبایل به آمپلی وصل میکنم ، صدای تغ تغ تعویض ترک آهنگ
                          در گوشی ، باعث میشه مدار بلندگو ها رو قطع کنه.
                          بنابر این ناچار هستم یک بار خاموش و روشن کنم تا دوباره ریست بشه. نمیدونم این آی سی قابلیت ریست شدن بدون خاموش و روشن کردن
                          منبع تغذیه را داره یا نه؟!

البته سامان عزیز میگه چون بدون پری آزمایش میکنم اینجوری میشه.
                          خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

ممنون ساختنش که می سازم فقط سوالی که دارم اینه آمپلی من همون امپلی دارلینگتونی که توانجمن هست منتهابه صورت استریورواین جواب میده دیگه.
                            دیتاشیت ایسی روهنوزدانلودنکردم ولی شایدبشه واسه مشکل شمایه کاری کرد.

دیدگاه

سام داداش برای ریست شدن خودکار فکر کنم توی دیتاشیت توضیحاتی رو داده بود بخونش میتونه کمکت کنه
                              ممنون ساختنش که می سازم فقط سوالی که دارم اینه آمپلی من همون امپلی دارلینگتونی که توانجمن هست منتهابه صورت استریورواین جواب میده دیگه.
                              دیتاشیت ایسی روهنوزدانلودنکردم ولی شایدبشه واسه مشکل شمایه کاری کرد.
                              بله برای دارلینگتون هم میشه استفاده کرد فقط طبق شماتیکی که صفحه اول تاپیک هست باید درست Z هارو وصل کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                                بله برای دارلینگتون هم میشه استفاده کرد فقط طبق شماتیکی که صفحه اول تاپیک هست باید درست Z هارو وصل کنی
                                فقط این ایسی پیدامیشه؟قیمتش چنده؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X