اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت اکولایزر 10 باند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت اکولایزر 10 باند

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
    منظورم مابین خازن هاست

در ضمن من خودم میخواستم این مدار رو بسازم ولی یه شیراز رو بهم ریختم و این آی سی هارو پیدا نکردنم . تویه فروشگاه های اینترنتی هم نبوئد :angry: :angry: :cry2: :cry2:

من بهت پیشنهاد اولا این آی سی رو پیدا بکن بعد رویه مدار کار کن

pcb رو هم ایشااله از هفته بعد که دانشگاه شروع میشه باید بکشم ( توی اوقات بیکاری بین کلاس ها )
    من خودم هم یه مدار اکولایزر پیدا کردم بهتر از این ( با اپ امپ TL074 که گیر میاد )

http://ads784.blogfa.com/post-36.aspx
    آقا اشکان میشه بگی ولتاژ کاری همین مداری که معرفی کردی چند ولت و آمپر هست ؟
    و اینکه ورودی برقش دقیقاً کجا میشه ؟
    و در آخر اینکه بنده نمیخوام از پتانسومترهای کشویی استفاده کنم . از همین ولومهای معمولی میخوام استفاده کنم . چون تعبیه کردنشون روی جعبه راحت تره و دردسر نداره .برای همین میخوام بدونم که آیا از پتانسومتر 5 کیلو اهم میتونم استفاده کنم ؟ چون من پتانسیومتر معمولی 4.7 کیلو اهم ندیدم .

دیدگاه

سلام

اگه تویه مداراتی که از opamp استفاده شده دقت کردی باشی میبینی که اکثرشون پایه های +vcc و -vcc آمپ امپ رو نمیذارن

این مدار هم همین طوری

شما باید منبع رو به پایه های +vcc و -vcc آمپ امپ وصل کنی

برای این مدار باید از یک منبع دوبل 15 ولت ، 300mA استفاده کنی

پتانسیومتر 4.7k خیلی کم گیر میاد ولی 5k رو هم بذاری مشکلی بوجود نمیاد

من فردا ایشاالله میرم قطعات رو میگیرم و میوفتم به جون مدار رو نتیجه اش رو بهت میگم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
        سلام

اگه تویه مداراتی که از opamp استفاده شده دقت کردی باشی میبینی که اکثرشون پایه های +vcc و -vcc آمپ امپ رو نمیذارن

این مدار هم همین طوری

شما باید منبع رو به پایه های +vcc و -vcc آمپ امپ وصل کنی

برای این مدار باید از یک منبع دوبل 15 ولت ، 300mA استفاده کنی

پتانسیومتر 4.7k خیلی کم گیر میاد ولی 5k رو هم بذاری مشکلی بوجود نمیاد

من فردا ایشاالله میرم قطعات رو میگیرم و میوفتم به جون مدار رو نتیجه اش رو بهت میگم
        ممنون جناب
        ترانس دوبل ؟ یعنی خروجی های مثبت ترانس رو بدم به پایه های +VCC و -VCC و خروجی منفی ترانس هم بدم به گراند مدار ؟
        میشه کمی در این مورد روی همین PCB توضیح بدی ؟
        ضمناً خروجی ترانس هم باید DC باشه ؟

اگه اینجوری باشه که یه ترانس دوبل 24 ولت دارم باید بکنمش 15 ولت که فکر کنم با رگولاتور باید اینکارو انجام بدم . برای این کار هم کمک میخوام :redface:

دیدگاه

شرمنده دیر شد

تا یه فردا مدار و pcb رو با پروتئوس میبندم و برات میذارم

برای منبع تغذیه هم با 7815 و 7915 میشه یه منبع دوبل ساخت مثل شکل زیر ( ترانس هم باید دوبل 18 تا 30 ولت باشه )
          البته بهترش میکنم

دیدگاه

سلام من اینو نفهمیدم !!! ببین من مدار صوت سنجی دارم که با 7 led راه اندازی شده مثل صوت سنج آمپلیفایر مساجد یا هیأت ...حالا تو منظورت اینه که می خوای 10 ردیف 7 تایی داشته باشی که هرکدوم بافرکانس خاصی بازی کنه؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadegh.az
              سلام من اینو نفهمیدم !!! ببین من مدار صوت سنجی دارم که با 7 led راه اندازی شده مثل صوت سنج آمپلیفایر مساجد یا هیأت ...حالا تو منظورت اینه که می خوای 10 ردیف 7 تایی داشته باشی که هرکدوم بافرکانس خاصی بازی کنه؟؟؟

جناب O X Y G E N منظورش اینه که برای هر کانال فرکانسی یه level meter با led ده تا باشه
              که به دلیل خارج کردن مدار فیلتر از محدوده فرکانسی این امکان تویه این مدار وجود نداره

اگه شما هم علاقه مند به ساخت مدار اکولایز هستید به تایپیک زیر مراجعه کنید ( مدار تکمیلی + کیفیت بالا + و... )
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=88997.0

دیدگاه

سلام من با ای سی la3600 درست کردم شده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X