اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای امپ خوب برای ساب 3010

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای امپ خوب برای ساب 3010

سلام به همگی
    من نیاز به یک امپلی فایر دارم که با ولتاژ 12 ولت کار کنه چون برا ماشین میخوام و بتونه 3010 رو درایو کنه
    قویترین ایسی 12 ولتی چه ایسی هست؟ از tda1562 قویتر داریم که با 12 ولت کار کنه؟
    این ایسی میتونه ساب 3010 رو درایو کنه؟
    ممنون از همگی
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

پاسخ : کمک برای امپ 12 ولت برای ساب

قویترین آیسی 12 ولت مونو همون TDA1562 است.ولی نمیتونه ساب 3010 رو درایو کنه.برای این ساب حتما باید مدار گسسته یا حداقل با STK درست کنید.

دیدگاه

سلام به همگی
      من نیاز به یک امپلی فایر دارم که با ولتاژ 12 ولت کار کنه چون برا ماشین میخوام و بتونه یه ووفر 6 اینچی 8 اهمی رو درایو کنه
      قویترین ایسی 12 ولتی چه ایسی هست؟ از tda1562 قویتر داریم که با 12 ولت کار کنه؟
      این ایسی میتونه ساب 3010 رو درایو کنه؟
      ممنون از همگی
      سلام شما برای این که توان بیشتری بگیرین نمیتونین از IC های آمپلیفایر استفاده کنید چون توان اونا محدوده و هارمونیک خروجی بالایی دارن تا 20%
      به جاش میتونین بایه منبع تغذیه ی DC/DC ولتاژ 12 رو افزایش بدین و از آمپلی فایر های سری STK یا ترانزیستوری و یا Mosfet استفاده کنید وتا حدود 100 تا 1000 وات توان خروجی بگیرین با هارمونیک حدود کمتر از 5%

دیدگاه

برای سابی مثل 3010 کنوود اصلآ نمیشه از آی سی استفاده کرد چون قدرت لازم رو ندارن .اگر از روی علاقه میخوین آمپ بسازین باید اول ولتاژ متقارن بیشتر از 35 ولت با یه مدار DC/DC باید بسازین و بعد یه آمپلیفایر با STK یا ترانزیستوری قدرت کافی رو داره که البته یه فیلتر پایین گذر هم نیازه. اما اگه قصد علم آموزی ندارین و علاقه ای هم در کار نیست، خرید یه آمپ ساب ووفر اقتصادی تره!
        دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armanbarati
          قویترین آیسی 12 ولت مونو همون TDA1562 است.ولی نمیتونه ساب 3010 رو درایو کنه.برای این ساب حتما باید مدار گسسته یا حداقل با STK درست کنید.
          نوشته اصلی توسط Arvin Partovi Azar
          سلام شما برای این که توان بیشتری بگیرین نمیتونین از IC های آمپلیفایر استفاده کنید چون توان اونا محدوده و هارمونیک خروجی بالایی دارن تا 20%
          به جاش میتونین بایه منبع تغذیه ی DC/DC ولتاژ 12 رو افزایش بدین و از آمپلی فایر های سری STK یا ترانزیستوری و یا Mosfet استفاده کنید وتا حدود 100 تا 1000 وات توان خروجی بگیرین با هارمونیک حدود کمتر از 5%

نوشته اصلی توسط nn20
          برای سابی مثل 3010 کنوود اصلآ نمیشه از آی سی استفاده کرد چون قدرت لازم رو ندارن .اگر از روی علاقه میخوین آمپ بسازین باید اول ولتاژ متقارن بیشتر از 35 ولت با یه مدار DC/DC باید بسازین و بعد یه آمپلیفایر با STK یا ترانزیستوری قدرت کافی رو داره که البته یه فیلتر پایین گذر هم نیازه. اما اگه قصد علم آموزی ندارین و علاقه ای هم در کار نیست، خرید یه آمپ ساب ووفر اقتصادی تره!

والا دلیل اینکه اومدم سراغ این ایسی واسه این بود که دیگه سویچینگ نسازم ولی انگار نمیشه
          آخه سویچینگ هم مشکل نویز داره واسه مدارای صوتی نمیدونم خوب جواب میده یا نه نویز میندازه یا نه
          برا اینکه 3010 رو درست حسابی درایو کنه stk استفاده کنم یا گسسته؟خروجیم ضبط ماشینه 25*4 وات
          امپ اماده برای ساب 3010 چنده حدودا؟ اگه خودم یکی بسازم چند حدودا تموم میشه؟
          مرسی :nerd:
          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

فرکانس کاری سوییچینگ معمولآ بالای 50 کیلو هرتزه که اگه آمپ در بازه ی فرکانسی صوت باشه نویز سوییچینگ روش تأثیر نداره .
            گسسته بهتر درایو میکنه و کم خرج تره .
            امیدوارم ضبط ماشینتون خروجی RCA داشته باشه چون در غیر این صورت باید از خروجی بلندگو با استفاده از تقسیم مقاومتی سیگنال بگیرین که با توجه به اینکه تقریبآ همه ظبطای خودرو از آمپ بریج استفاده میکنن ، سیگنال بلندگو رو نمیشه همنجوری به یه آمپ دیگه داد .
            قیمت آمپ ساب ووفر هم نمیدونم چنده . اما اگه بخوای بسازی ممکنه بیشتر تموم بشه البته ممکنه! ولی ساختنش بیشتر از خریدش لذت بخش میتونه باشه.
            یه مدار ساده باSG3525 تو انجمن قبلآ بود که تا دوبل 40 ولت میداد و اصلآ نویز نداشت و من اونو هم با STK تست کردم و هم با ماسفت که نتیجه کاملا رضایت بخش بود.نکته ی جالبش این بود که مدار با ترانس EI 33( یا نزدیک به این ) حاظری که تو پاور کامپیوتر قبلا استفاده میشد کار میکنه و دیگه نیازی به ساخت ترانس نیست. ولی مدارات بهتر و پیچیده تر هم میشه براش ساخت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
              فرکانس کاری سوییچینگ معمولآ بالای 50 کیلو هرتزه که اگه آمپ در بازه ی فرکانسی صوت باشه نویز سوییچینگ روش تأثیر نداره .
              گسسته بهتر درایو میکنه و کم خرج تره .
              امیدوارم ضبط ماشینتون خروجی RCA داشته باشه چون در غیر این صورت باید از خروجی بلندگو با استفاده از تقسیم مقاومتی سیگنال بگیرین که با توجه به اینکه تقریبآ همه ظبطای خودرو از آمپ بریج استفاده میکنن ، سیگنال بلندگو رو نمیشه همنجوری به یه آمپ دیگه داد .
              قیمت آمپ ساب ووفر هم نمیدونم چنده . اما اگه بخوای بسازی ممکنه بیشتر تموم بشه البته ممکنه! ولی ساختنش بیشتر از خریدش لذت بخش میتونه باشه.
              یه مدار ساده باSG3525 تو انجمن قبلآ بود که تا دوبل 40 ولت میداد و اصلآ نویز نداشت و من اونو هم با STK تست کردم و هم با ماسفت که نتیجه کاملا رضایت بخش بود.نکته ی جالبش این بود که مدار با ترانس EI 33( یا نزدیک به این ) حاظری که تو پاور کامپیوتر قبلا استفاده میشد کار میکنه و دیگه نیازی به ساخت ترانس نیست. ولی مدارات بهتر و پیچیده تر هم میشه براش ساخت.
              گسسته کمخرج تره؟!از ایسی اروزنتر تموم میشه؟ oo: تا جاییم که شنیدم کسسته از ایسی بهتر و با کیفیت تره اگه ارزونتر از ایسی باشه گسسته میسازم
              والا پشتش دوتا خروجی داره که فیش میخوره منظور اونان؟ضبطم jvc هست سال قبل گرفتمش
              خروجی فیشش شبیه اینه

والا کمترین امپی که من پرسیدم 100 تومن بود 2 کانال طرف گفت 3010 رو راه میندازه ولی راه انداختن داریم تا راه انداختن فک نکنم در اون حد جواب بده اون امپ
              ساختن یه امپ با منبع تغذیهش بیشتر از 100 تومن میشه؟

دیدگاه

STK ها گرونن و با کوچکترین سهل انگارى میسوزن براى همین گسسته ارزون تر تموم میشه و تعمیراتش جزئى تره( تعویض ترانزیستور ارزون تر از تعویض آى سى ) ظبط شما خروجی داره ولی احتمالآ فیلتر پایین گذر نیاز داره چون قید نکرده SUBWOOFER LFE OUT.
                در مورد هزینه جدآ نمیدونم چقدر میشه!

سوادم هم نم کشیده که تو پست قبلى " حاضرً" رو نوشتم " حاظرى" oo: oo:

دیدگاه

درود
                  داداش یک پیشنهاد دارم برات برو بگرد دنبال یک 4 کانال دسته دوم با 150 تومن یه چیز نسباتا خوب پیدا میشه فقط حواست باشه بهت جا نکنن قیمت نوشو اول بگیر مدل خاصی هم مد نظرم نیس چون اکثرا توی این رنج زیر 400 همه چینی هستن
                  ولی اگه پیدا کردی mb acuostic , bochman,hector ,و در اخر هم تورنادو و پریمیر اونای اول یک کم بهتر هست نسبت به مدل های دیگه بهت قول میدم سابتو قورت میده چون 3010 چیزی نیس خیلی معمولیه میتونی باند امپ خور هم بگیری دیگه کامل بشه که صدای باندات زیر بیس ساب نره
                  موفق باشی
                  Fail Never
                  گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
                  دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
                    STK ها گرونن و با کوچکترین سهل انگارى میسوزن براى همین گسسته ارزون تر تموم میشه و تعمیراتش جزئى تره( تعویض ترانزیستور ارزون تر از تعویض آى سى ) ظبط شما خروجی داره ولی احتمالآ فیلتر پایین گذر نیاز داره چون قید نکرده SUBWOOFER LFE OUT.
                    در مورد هزینه جدآ نمیدونم چقدر میشه!

سوادم هم نم کشیده که تو پست قبلى " حاضرً" رو نوشتم " حاظرى" oo: oo:
                    اوکی آقا پس من تصمیممو گرفتم اگه بخوام بسازم میرم برا امپ گسسته
                    والا فک کنم اره فیلتربخواد, یه پخش سونی دارم که تصویری هم باز میکنه video cd و اون 50*4 وات هست!SUBWOOFER LFE OUT هم داره چند تا هم lfe داره که دوتاش برا بلنگو هست یکی برا تصویر
                    تنها مشکلش اینه که فلش نمیخوره :cry: اگه فلش خور بود اینو استفاده میکردم
                    منم از این اشباها زیاد میکنم بیخیال :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jooly
                      درود
                      داداش یک پیشنهاد دارم برات برو بگرد دنبال یک 4 کانال دسته دوم با 150 تومن یه چیز نسباتا خوب پیدا میشه فقط حواست باشه بهت جا نکنن قیمت نوشو اول بگیر مدل خاصی هم مد نظرم نیس چون اکثرا توی این رنج زیر 400 همه چینی هستن
                      ولی اگه پیدا کردی mb acuostic , bochman,hector ,و در اخر هم تورنادو و پریمیر اونای اول یک کم بهتر هست نسبت به مدل های دیگه بهت قول میدم سابتو قورت میده چون 3010 چیزی نیس خیلی معمولیه میتونی باند امپ خور هم بگیری دیگه کامل بشه که صدای باندات زیر بیس ساب نره
                      موفق باشی
                      تورنادو تو بازار دیدم چهار کانال از اشنا 140 قیمت گرفتم همونی که گفتم طرف گفته 3010 رو راه میندازه, به نظرتون خوب هست؟
                      این قسمت حرفاتونو متوجه نشدم :mrgreen: "میتونی باند امپ خور هم بگیری دیگه کامل بشه که صدای باندات زیر بیس ساب نره "

دیدگاه

حالا رسیدیم سر اینکه امپ کسسته حالا چی بسازم بهتره؟ :biggrin: عزیزان اساتید چی پیشنهاد میکنید؟
                        راستی اسم تاپیکو عوض میکنم چون دیگه برا 12 ولت نمیخوام "کمک برای امپ خوب برا ساب"

راستی اینم یه کلیپ که دلمو خون کرد :cry:
                        موجی که که میده رو دوربینم تاثیر میزاره :surprised:
                        http://www.aparat.com/v/qTr5B

اینم یکی دیگه
                        http://www.aparat.com/v/xol8U

دیدگاه

داداش من سوچینگ جاب آروین رو ساختم منتها به صورت دوبل 50 دادمش به امپ 250 تو همین انجمن الانم پشت ماشین به یه سابه 308 دو کویل نصبه :job:
                          میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
                          به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان نیکنیا
                            داداش من سوچینگ جاب آروین رو ساختم منتها به صورت دوبل 50 دادمش به امپ 250 تو همین انجمن الانم پشت ماشین به یه سابه 308 دو کویل نصبه :job:
                            چرخش بچرخه برات :nerd: :icon_razz:
                            خروجیش متغیره؟الان من برا 3010 چه انپی بسازم تغذیه چند؟
                            لینک میدی؟ :icon_razz:

دیدگاه

خروجی lfe رو میشه بدم فیلتر اکتیو؟یا باید پسیو بسازم فیلترو؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X