اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] آمپلی فایر 1000 وات استریو با 2SC5200 و 2SA1943

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلی فایر 1000 وات استریو با 2SC5200 و 2SA1943

درود
    اقا سام عزیز ببخشید من قصد ناراحت کردن شما و بقیه دوستان رو نداشتم و ندارم و
    صرفا کلامم جنبه شوخی داشت و اصلا پیش داوری نمیکنم نه نسبت به شما نه کس دیگه ایی
    چون 100% شاید فردا یه نفر همین پیش داوری رو نسبت به من داشته باشه

اتفاقا خودم از کسانی بودم که صفحه به صفحه این تاپیک رو مطالعه کردم از نظرات دوستان هم استفاده کردم
    و یه بحث هایی هم در مورد توانش کرده بودید رو در جریانم
    جدا از توان امپلی مشکل ترانس بود اصلا هر جا بحث امپلی بود اقا سام شما مشارکت داشتی و در صدد ساختش بودی
    شما خیلی زود به دل گرفتی :mrgreen:

همه ما داریم در مهظر دوستان و زمینه الکترونیک کسب تجربه میکنیم و گرنه به این تالار یا انجمن نمیومدیم

حالا اون طراحش ضریب بهره مدار رو گفته قدرت خروجی که درست هم هست میتونه همین قدر باشه
    البته به توان منبع و ولتاژ پیک سیگنال ورودی بستگی داره که هر چقدر هست
    شما ضربدر 1000 کنی میشه توان خروجی بشرط توان منبع تغذیه بتونه اون توان رو بده

مثلا ورودی سیگنال شما 100 میلی ولته * 1000 بشه توان خروجی 100 وات میشه
    حالا دوستان نرن هی سیگنال ورودی رو تقویت کنن با پری و ...
    تا یه حدی ولتاژ؛ ورودی قبول میکنه

جناب من که نمیگم مشکل داره
    شما باشگاه دوستت هم نمیزاشتی ما قبول داشتیم مدارو
    اقا سام گفت این قطعه داغ میشه منم اومدم بگم مشکلش از اینجاست
    و میخام بگم هر کاری کنید داغ میشه اصلا باید بشه دلیلشم گفتم قبلا

من از تنگی چشم فیل دانستم

آنان که غنی ترند ... محتاج ترند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliebi1
      درود

اتفاقا خودم از کسانی بودم که صفحه به صفحه این تاپیک رو مطالعه کردم از نظرات دوستان هم استفاده کردم
      جدا از توان امپلی مشکل ترانس بود اصلا هر جا بحث امپلی بود اقا سام شما مشارکت داشتی و در صدد ساختش بودی

همه ما داریم در مهظر دوستان و زمینه الکترونیک کسب تجربه میکنیم و گرنه به این تالار یا انجمن نمیومدیم

حالا اون طراحش ضریب بهره مدار رو گفته قدرت خروجی که درست هم هست میتونه همین قدر باشه

دوست عزیز من قصد توهین نداشتم فقط می خواستم بگم من این مدار و تست کردم عالی جواب داد ه. مشکل سام عزیز هم احتمالا برای برق ورودی این مدار هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliebi1
        درود

آخه داداش یک جوری گفتی فکر کردم دارم ترور میشم
        به هر حال دوستت داریم بخدا همه رفقا اینجا گل هستن @};-

بسیار لطف داری و ممنون.

باز هم اینجا از راهنمایی بسیار سازنده ای که کردی سپاسگزارم :redface:
        و قدر دان اون شماتیک که زحمت کشیدی و طراحی کردی هستم :agree:

همانگونه که دوستمون سجاد عزیز گفت مشکل من برق ورودی ترانس هست که نوسان داره
        البته مقاومت 5.6 کیلو را بالاخره با 12 کیلو 5 وات جایگزین کردم و درست شد
        خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

سلام و درود به همه دوستان

به نظر من اکثر مدار های اون سایت اسپانیایی حرفه ای طراحی نشدند .هم مداراتش و هم pcb هاشون.
          یکی از علل داغ شدن اون مقاومت اینه که نمی تونه ولتاژ آیسی رو رگوله کنه و رگوله کردن اون ولتاژ و ثابت نگه داشتنش صرفا" با یک دیود و مقاومت کافی نیست البته میشه روش کار کرد تا مشکل رفع بشه که البته با همون حالت هم مدار مدار کار میکنه حتی با داغ شدن مقاومت. به هر حال به قول دوست عزیزم سام همه این موارد یک تجربه میشه .

سامی جان با برق ورودی ترانست یک خازن mkt یا پلی استر 100 نانو 400 ولتی موازی کن که شوک های ناشی از نوسان برق رو برات بگیره.
          همچنین می تونی یک محافظ برق کوچیک تو دستگاهت پیش بینی کنی که وقتی ولتاژ برق کمتر از 180 ولت و بیشتر از 240 ولت شد برق ترانس رو قطع کنه.این خودش یک پشن محسوب میشه.تو یکی از دستگاههای صوتی تجاری که ایرانی هم هست دیدم که محافظ برق هم داشت

موفق باشید

دیدگاه

سلام ودرودخدمت همه عزیزان :applause:مشکل گرم شدن این دومقاومت راامپ من هم داره وفکرمیکنم مشکل خاصی نباشه چون ما چیزی ازطراحی مداررادستکاری نکردیم هرانچه گفته ونوشته شده رادرمدارقرار دادیم پس اگه مشکلی هست ب ساختار مدارمربوطه نه چیز دیگه :sad:دردرازمدت امتحان باید بشه ک ایا مقاومتها مشکل پیدا میکنند یا نه؟

دیدگاه

سلام دوستان.من میخواستم همین امپلی اقای سام عزیز رو بسازم که به علت پیدا نکردن دوتا ترانزیستورش در شهرستان فعلا اونو بیخیال شدم تا وقتی بیام تهران یک کارتن از اونا بخرم :icon_razz:
              پس مدار زیر رو بستم،شبیه همین مداره ولی با قدرت 200وات.پس من بعد از زدن pcbمرحله به مرحله رفتم جلو و مونتاژ رو به سه مرحله تقسیم کردم:
              1-خازن های تغزیه و پل دیودو گذاشتم و تست کردم،برای تست از ترانس دوبل 24 استفاده کردم و دو سر خازن ها حدود 32ولت داشتم،پس تا اینجا اوکیه،خازن ها رو د شارژ کردم
              2-بقیه قطعات رو مونتاژ کردم به جز ترانزیستور های قدرت رو،حالا فقط مونده قدرت ها ولی میشه قبل از این که ترانزیستور ها رو نصب کنم امپلی رو بدون اونا تست کنم؟ببینم صدا داره یا نه؟میشه؟
              3-مرحله سوم هم اول یک جفت ترانزیستور رو خواهم گذاشت اگه اوکی بود جفت بعدی و تکمیلش میکنم.
              راستی یه سوئال بی ربط:خمیر سیلیکون عایقه یا رسانا؟
              خدمت شما:

ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

شما قبل از ترانست یه لامپ سری کن بعد ترانزیستورا رو نصب کن و روشنش کن هیچ مشکلی پیش نمیاد
                خمیر سیلیکون هم عایقه دیگه مگه تا حالا استفاده نکردی؟
                کاش براش یه تاپیک جدا گانه میزدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majnoon5588
                  سلام دوستان.من میخواستم همین امپلی اقای سام عزیز رو بسازم که به علت پیدا نکردن دوتا ترانزیستورش در شهرستان فعلا اونو بیخیال شدم تا وقتی بیام تهران یک کارتن از اونا بخرم :icon_razz:
                  پس مدار زیر رو بستم،شبیه همین مداره ولی با قدرت 200وات.پس من بعد از زدن pcbمرحله به مرحله رفتم جلو و مونتاژ رو به سه مرحله تقسیم کردم:
                  1-خازن های تغزیه و پل دیودو گذاشتم و تست کردم،برای تست از ترانس دوبل 24 استفاده کردم و دو سر خازن ها حدود 32ولت داشتم،پس تا اینجا اوکیه،خازن ها رو د شارژ کردم
                  2-بقیه قطعات رو مونتاژ کردم به جز ترانزیستور های قدرت رو،حالا فقط مونده قدرت ها ولی میشه قبل از این که ترانزیستور ها رو نصب کنم امپلی رو بدون اونا تست کنم؟ببینم صدا داره یا نه؟میشه؟
                  3-مرحله سوم هم اول یک جفت ترانزیستور رو خواهم گذاشت اگه اوکی بود جفت بعدی و تکمیلش میکنم.
                  راستی یه سوئال بی ربط:خمیر سیلیکون عایقه یا رسانا؟
                  برای اینکه ببینید مدار درست کار میکنه نیازی به گرفتن صدا نیست. فعلا" ترانزیستور های خروجی رو روی مدار نبندید. یک لامپ 100 وات رو با برق 220 ولت ورودی ترانس سری کنید و تغذیه رو به آمپلی فایر وصل کنید اگر تا اینجای کار مشکلی در مونتاژ مدار نداشته باشید با وصل کردن تراس به برق لامپ سری شده یک لحظه روشن شده و سرع خاموش می شود اگر این حالت بود یعنی تا اینجای کار مدار سالم هست.
                  اگر لامپ روشن وند یعنی تو مدار یک اتصالی داری.....
                  اگر خاموش شد می تونی ترانزیستور های خروجی رو نصب کنی و یکبر دیگه این کار ها رو انجام بدی .
                  اگر لامپ بعد از نصب ترانزیستور های خروجی خاموش موند یعنی مدار سالمه و می تونی ازش صدا بگیری
                  موفق باشی.

دیدگاه

سلام

خمیر سیلیکون رسانای گرمایی عایق الکتریکی است

دیدگاه

بدون لامپ تستش کردم یعنی خروجی بلندگو رو به اهم مترم دادم بعد روشنش کردم.همون لحظه ی اول روشن شدنش یه 3ولتی نشون میداد بعد میشد 0.دستمم که به ورودی میزدم 51ولت نشون میداد یعنی تا این جای کار درست بوده.برم قدرت هاشو بزنم،ببینم اگه امپلی خوبی باشه یکی دیگه هم ازش بزنم تا بشه استریو.فیلم تست و عکسشو هم تو تاپیکاش خواهم گذاشت البته استریشو :wow:
                      ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majnoon5588
                        بدون لامپ تستش کردم یعنی خروجی بلندگو رو به اهم مترم دادم بعد روشنش کردم.همون لحظه ی اول روشن شدنش یه 3ولتی نشون میداد بعد میشد 0.دستمم که به ورودی میزدم 51ولت نشون میداد یعنی تا این جای کار درست بوده.برم قدرت هاشو بزنم،ببینم اگه امپلی خوبی باشه یکی دیگه هم ازش بزنم تا بشه استریو.فیلم تست و عکسشو هم تو تاپیکاش خواهم گذاشت البته استریشو :wow:
                        oo:
                        میزان تلاشی که برای رسیدن به هدفت انجام میدهی ارزش آن قلمداد خواهد شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza4560
                          oo:
                          سلام اساتید،ببخشید وقتتونم گرفتم.امشب قدرت ها رو هم زدم نتیجه هم گرفتم.کار کرد.ممنون از راهنمایی هاتون.

دیدگاه

سلام دوستان

شاید درست نباشه این سوالو اینجا بپرسم اگه نیست بگید تاپیک جدید ایجاد کنم

کسی میتونه تحلیل این مداری که سام عزیز تو این تاپیک گذاشته رو بگه چطوریه؟
                            تحلیلشو لازم دارم

ممنونم بازم ببخشید اگه جای سوال اینجا نیست

دیدگاه

درود بر تو ای سام بزرگوار
                              ترانس چند ولته چند امپره هسته ترانست چند واته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen27369
                                درود بر تو ای سام بزرگوار
                                ترانس چند ولته چند امپره هسته ترانست چند واته
                                درود بر تو بزرگوار

55 ولت و 15 آمپر که میشه 825 وات

نوشته اصلی توسط alireza4560
                                درود بر تو ای سام بزرگوار ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
                                درود بر تو علیرضا بزرگواری ^^
                                خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X