اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش طراحی آمپلی فایر از 0 تا 100

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش طراحی آمپلی فایر از 0 تا 100

نوشته اصلی توسط Mostafa65
    ببینید اول اینکه شما اومدی با کلاس d شروع کردی سنگ بزرگی رو برداشتی بعد اینکه دوستانی که اینجا فعالیت میکنن هر کسی مثل من مشغول کار و زندگی و درس خودش هست و فقط میرسه یه چیزی رو بصورت تجربی کار کنه و یاد بگیره اگر شما نگاه کنی میبینی که هرجا مشکل باشه از لحاظ عملی همه کمک میکنن ولی علمی نه چون خیلیا هم مثل من رشتشون الکترونیک نیست که بتونن کمک کنن
    تازه باز شما اگر با کلاس ab هم شروع میکردی شاید بعضی ها هم بتونن کمک کنن
    پس اگر کسی کمک نمیکنه بدلیل خودخواهی نیست دلیلش اینه که اطلاعی راجع به این موضوع نداره پس ناراحت نشید
    ممنون دوست عزیز که نظر دادی.
    متوجه شدم
    از این زاویه به قضیه نگاه نکرده بودم :icon_razz:

دیدگاه

سلام شرمنده دیر اومدم
      اینکه ادم خودش بتونه یه چیز رو طراحی ودرست کنه خیلی لذت بخشه :biggrin:
      ببن اینارو درس میگم؟...... امپلی فایر کارش تقویت ولتاژه.. از ورودی ولتاژو میگیره میده به ای سی که تقویت بشه بعد از خروجی ایسی میگیره میده به اون خازنها برای صافی کردن بعد میده به خروجی واز اونجا به بلندگو ؟؟؟ چطور بود؟؟؟حالا ما اگر صدای قویتری بخوایم باید ای سی قوی تری استفاده کنیم؟؟برای کیفیت بهتر باید چیکار کنیم؟؟ ایا میتونیم برای ولتاژ مدار از برق 12 ولت پاور کامپیوتر استفاده کنیم؟

دیدگاه

سلام شرمنده دیر اومدم
        اینکه ادم خودش بتونه یه چیز رو طراحی ودرست کنه خیلی لذت بخشه :biggrin:
        ببن اینارو درس میگم؟...... امپلی فایر کارش تقویت ولتاژه.. از ورودی ولتاژو میگیره میده به ای سی که تقویت بشه بعد از خروجی ایسی میگیره میده به اون خازنها برای صافی کردن بعد میده به خروجی واز اونجا به بلندگو ؟؟؟ چطور بود؟؟؟حالا ما اگر صدای قویتری بخوایم باید ای سی قوی تری استفاده کنیم؟؟برای کیفیت بهتر باید چیکار کنیم؟؟ ایا میتونیم برای ولتاژ مدار از برق 12 ولت پاور کامپیوتر استفاده کنیم؟ :nerd:

دیدگاه

میشه ی مدار ساده که خودتون درست کردین جواب گرفتین رو با یکم توضیح در موردش بذارین ...ممنون میشم

دیدگاه

آمپلی فایر ها در واقع کارشون تقویت سیگنال برای درایو یا راه اندازی مصرف کننده هست ،حالا ممکنه یک آمپلی فایر با استفاده از ولتاژ عمل تقویت سیگنال رو انجام و یا میتونه با کمک جریان!
            مثل آمپلی فایر های مساجد که اکثرا" از طریق ولتاژ بالا مثلا" دوبل 50 یا آمپلی فایر ماشین ها با جریان ،البته تا اونجایی که من میدونم!
            به نظر من بهترین گزینه واسه شما استفاده از آیسی های stk هست که هم توان و هم کیفیت عال دارن و من خودم چند تا آمپلی باهاشون ساختم که خیلی راضی بودم :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza.85
              ببن اینارو درس میگم؟...... امپلی فایر کارش تقویت ولتاژه.. از ورودی ولتاژو میگیره میده به ای سی که تقویت بشه بعد از خروجی ایسی میگیره میده به اون خازنها برای صافی کردن بعد میده به خروجی واز اونجا به بلندگو ؟؟؟ چطور بود؟؟؟حالا ما اگر صدای قویتری بخوایم باید ای سی قوی تری استفاده کنیم؟؟برای کیفیت بهتر باید چیکار کنیم؟؟
              نوشته اصلی توسط 2eny1
              آمپلی فایر ها در واقع کارشون تقویت سیگنال برای درایو یا راه اندازی مصرف کننده هست ،حالا ممکنه یک آمپلی فایر با استفاده از ولتاژ عمل تقویت سیگنال رو انجام و یا میتونه با کمک جریان!
              مثل آمپلی فایر های مساجد که اکثرا" از طریق ولتاژ بالا مثلا" دوبل 50 یا آمپلی فایر ماشین ها با جریان
              سلام
              در کاربردهایی سیگنال ها توانایی راه اندازی مبدلها رو ندارن.مثلا خروجی میکروفن هم از نظر سطح جریان و هم از نظر سطح ولتاز به اندازه کافی پایین هست.
              در تقویت کننده های صوتی ابتدا بوسیله تقویت کننده های سیگنال کوچک سطح ولتاز به اندازه کافی افزایش پیدا میکنه و سپس بوسیله طبقات بعدی قابلیت جریان دهی سیگنال.ولی تقویت ولتاز به تنهایی کافی نیست چون شرط تبدیل سیگنال الکتریکی تقویت شده (از نظر ولتاز) به صوت قابل قبول توانایی تحویل جریان به اندازه کافی بزرگ به بلندگو هست.
              یک امپلی فایر صوتی از طبقات مختلی تشکیل شده که معمولا طبقه تقویت ولتاز در ابتدا و طبقه تقویت جریان بعد از اون قرار میگیره.دقت کنید که در امپلی فایر تقویت توان داریم یعنی هم ولتاز و هم جریان باید تقویت بشن!
              در مورد ترتیب قرار گرفتن این دو طبقه هم میشه ابتدا تقویت جریان رو انجام داد و سپس تقویت ولتاز(شدنی هست) ولی مشکل تر و خیلی هزینه بره چون در این صورت طبقه سیگنال کوچک باید توانایی طبقه قدرت رو داشته باشه و از طرفی ترانزیستور های قدرت از نظر بتا خیلی ضعیف هستن که برای رسیدن به بهره مورد نظر باید تعداد طبقات رو اضافه کرد که طراحی رو پیچیده و پایداری مدار رو پایین میاره.

قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

صرف تئوری به هیچ جایی نمیرسیم! بریم برای ساخت
                برای ساختن یک آمپلی به روش اول ما باید یک مدار تولید کننده موج مثلثی با فرکانس مد نظر رو بیام با یک سیگنال صوتی به ورودی مقایسه کننده بدیم که بتونیم در خروجیش pwm بگیریم.
                توی مدار irs 3000 که توی یکی از تاپیک های همین انجمن بود از lm311 کرده بود،اما من میخوام با استفاده از یک lm 393 که دوتا مقایسه گر داره و با استفاده از گیت درایور ir2110 یک آمپلی استریو درست کنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X