اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمائی از مهندسین جهت ساخت امپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمائی از مهندسین جهت ساخت امپلی فایر

سلام

یکی از دوستام علاقه ای به کیبرد و خوانندگی داره نه به صورت حرفه ای و بیشتر تو خونه به صورت تفننی کار میکنه .ازم خواست یه آمپلی فایر استریو براش بسازم که هم میکروفون بهش وصل شه و هم صدای صاف و قوی داشته باشه که صداهای زیر،وسط و بم را با کیفیت پخش کنه وبتونه تو خونه ازش استفاده کنه .از دوستانی که تو این زمینه تجربه دارن(البته همه دوستان حرفه ای هستند)راهنماییم کنن و هزینه نهائی چنین آمپی حدودا چقدره؟ :bye
    به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست
    عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

پاسخ : راهنمائی از مهندسین جهت ساخت امپلی فایر

با سلام
    دوست عزیز زیر بار همچین مسوئلیتی نرو .یعنی اینجوری که شما فکر میکینی نیست .
    یعنی اگر اگر شما بخوای یک یه همچین آمپلی بسازی باید 20 سال بسازی تا بعد اون 20 سال بتونی که یکی برای دوستت بسازی.
    شرکت نیسان رو گیربکس cvt معروفش 28 سال تحقیقات کرد .در حالی که شما یک نفری .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
      با سلام
      دوست عزیز زیر بار همچین مسوئلیتی نرو .یعنی اینجوری که شما فکر میکینی نیست .
      یعنی اگر اگر شما بخوای یک یه همچین آمپلی بسازی باید 20 سال بسازی تا بعد اون 20 سال بتونی که یکی برای دوستت بسازی.
      شرکت نیسان رو گیربکس cvt معروفش 28 سال تحقیقات کرد .در حالی که شما یک نفری .
      سلام مهندس ،نمیخوام بصورت خیلی حرفه ای باشه .یک کیبرد و یک میکروفون به آمپ وصل بشه که بتونه تو خونه تمرین موسیقی و خوندن کنه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط NXPL
        سلام مهندس ،نمیخوام بصورت خیلی حرفه ای باشه .یک کیبرد و یک میکروفون به آمپ وصل بشه که بتونه تو خونه تمرین موسیقی و خوندن کنه .
        آخه شما نگفتین چه کیفیتی انتظار دارید و چند وات باشه . من که موسیقی حرفه ای رو دیدم فکر کردم منظورتون آمپلی کلاس دیجیتال است .

پس 3 راه بیشتر نداری
        1- میری سراغ کلاس های دیجیتال
        2- از stk ها استفاده میکنی
        3- از قطعات گسسته استفاده میکنی

مورد 1 رو بیخیال شو . برای مورد 2 و 3 اول بفکر منبع تغذیه باش . بعد بفکر آمپلی . فکر کنم باید یک دوبل 50 ولت 10 آمپر رو باید تهیه کنی. بقیش کاری نداره . مدار چاپیش که دیگه به راحتی آب خوردن در میاد . . در عرض یک - دور روز میتونی 2-3 پلی ماسفتی و ترانزیستوری و stk بسازی .
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

شما اول بگو چقدر از الکترونیک سر رشته داری و چقدر از ساخت آمپلی بلدی بعد تا بهت بگیم چیکار کن

دیدگاه

دوست عزیز مدار تو سایت خیلی زیاده.ی دور بزن یکی رو برا خودت پیدا کن و بساز.اگه خدایی نکرده به مشکل برخوردی بچه ها هستن کمکت میکنن
            موفق باشی
            میزان تلاشی که برای رسیدن به هدفت انجام میدهی ارزش آن قلمداد خواهد شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
              شما اول بگو چقدر از الکترونیک سر رشته داری و چقدر از ساخت آمپلی بلدی بعد تا بهت بگیم چیکار کن
              سلام مهندس من بیشتر میکرو کنترولر کار کردم .قبلا هم چند تا آمپ هم ساختم ومعمولا اکثر کسانیکه وارد حرفه الکترونیک میشن حتما یه آمپلی ساختن .برای هیئت مسجد یه اکو آمپلی فایر 400وات ساختم ولی تجربه طراحی ندارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط NXPL
                سلام مهندس من بیشتر میکرو کنترولر کار کردم .قبلا هم چند تا آمپ هم ساختم ومعمولا اکثر کسانیکه وارد حرفه الکترونیک میشن حتما یه آمپلی ساختن .برای هیئت مسجد یه اکو آمپلی فایر 400وات ساختم ولی تجربه طراحی ندارم
                من هم رشتم الکترونیک نیست و بلد نیستم طراحی کنم ولی خوب تجربه ساخت و تعمیر آمپلی رو دارم
                حالا شما که اکو آمپلی برا مسجد ساختی پس دیگه باید بلد باشی چیز کمی نیست ساختنش
                پس یه آمپلی انتخاب کن از تو همین انجمن و بساز
                برا موسیقی من یه آمپلی با bjt پیشنهاد میکنم که الان چند تا از بچه ها ساختن و دارن روش کار میکنن
                موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                  من هم رشتم الکترونیک نیست و بلد نیستم طراحی کنم ولی خوب تجربه ساخت و تعمیر آمپلی رو دارم
                  حالا شما که اکو آمپلی برا مسجد ساختی پس دیگه باید بلد باشی چیز کمی نیست ساختنش
                  پس یه آمپلی انتخاب کن از تو همین انجمن و بساز
                  برا موسیقی من یه آمپلی با bjt پیشنهاد میکنم که الان چند تا از بچه ها ساختن و دارن روش کار میکنن
                  موفق باشی
                  سلام مهندس سپاسگذارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X