اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

متصل کردن بلندگو با آمپدانس مختلف به یک آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : متصل کردن بلندگو با آمپدانس مختلف به یک آمپلی فایر

درود بر شما
    دوستان عزیز من 4 عدد میدرنج سونی و 4 عدد ووفر سونی 5 اینچی که برای سیستم صوتی خانگی vx555 سونی هست در اختیار دارم.بر روی باکس بلندگو ها عدد 6 اهم درج شده.بر روی خود ضبط هم 140+140 rms و 3600 p.m.p.o درج شده است.اما نمیدونم این اعداد و ارقام حقیقت دارند یا خیر.بر روی خود مید و ووفر ها هم فقط شماره سریال درج شده و وات و اهمی وجود ندارد.بنده میخوام این 8 عدد بلندگو را در باکس جدید نصب کنم و اسپیکری مناسب بسازم
    منتهی به دلیل این که از وات و اهم دقیق بلندگو ها اطلاعی ندارم درمانده شده ام.و حتی توان انتخاب امپلی فایر مناسب را هم ندارم.
    به نظر شما چاره کار من چیست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65 نمایش پست ها
      ببین دوست عزیزاولا شما مقاومت رو با بلندگو مقایسه نکن چون اون سیم پیچ هست در میدان مغناطیسی و در فرکانسای مختلف اهمش تغییر میکنه
      دوما اگر توان باند از آمپلی بیشتر باشه حتما به امپ آسیب میرسه چون امپ برای یه توان مشخص طراحی شده و همینطور منبع تغذیه و همینطور هیت سینکی که واسش در نظر گرفته شده وقتی بلندگو با توان بالاتر متصل بشه برای اینکه بخواد اونا رو درایو کنه اول میاد از منبع جریان میکشه
      که وقتی منبع نتونه بهش جریان رو تحویل بده باعث آسیب دیدن منبع میشه حتی تا پای ذوب شدن ترانس اینو من خودم دیدم
      بعد اگر ترانس هم جریان مورد نظر رو تحویل داد ترانزیستورا میخوان این جریان رو بدن به باند و گرمای زیادی تولید میکنن ولی چون هیت سینکش برای
      اون توان در نظر گرفته نشده باعث سوختن ترانزیستورا میشه و خیلی چیزهای دیگه
      قانون اهم هم میگه وقتی دو مقاومت با هم سری شدن توان مجموع میشه توان اون مقاومتی که بیشتره نه جمع توانها
      این مطالب واسه تبادل اطلاعات هست باعث ناراحت شدن و کل کل کردن با کسی نیست شاید من هم اشتباه کنم باید مطالب صحیح رو یاد بگیریم
      دوست عزیز خواهشا قبل از اینکه اطلاعاتی به بقیه بدین از صحت اطلاعات اطمینان حاصل کنید تا دوستان به مشکل نخورن
      در باره وصل کردن بلندگویی که قوی تر از امپشه یا امپی که قوی تر از باندشه مطالب زیادی تو نت هست و اساتید زیادی در بارهش صحبت کردن. وصل کردن امپ قوی به باند ضعیف و امپ ضعیف به باند قوی هیچ آسیبی به هیچ کدوم نمیزنه! به شرطی که ی سری پارامترو رعایت کنید و اختلاف قدرتی خیلی زیادم نباشه مثلا 1000 وات به 10 وات
      1-وصل کردن امپ 200 وات به باند 50 وات مشکلی نداره ولی باید توان خروجی امپ رو در بازه توان قابل تحمل بلندگو نگه دارید و ولوم رو تا حدی زیاد کنید که از 50 وات بالاتر نره. با این روش میتونید سالیان سال از امپ و بلندگوتون استفاده کنید. از بعد کیفیت صدا، بهترین امپ برای بلندگو امپی هست که از بلندگو 20 درصد قدرت بیشتری داشته باشه با این ترکیب شما میتونید در ولوم های بالا و حد اکثر تحمل باندتون سیگنالی با دیسورت پایین و tdh پایین به بلندگوتون بدین و علاوه بر جلوگیری از پایین اومدن حساسیت بلندگوتون به خاطر دیسورت، از کیفیت صدای خوبی هم برخوردار شید
      2- وصل کردن امپ 50 واتی به بلندگوی 200 واتی هم مشکلی نداره ولی باید به توان خروجی امپتون دقت کنید و ازش توانی نگیرید که دیسورت بالا داشته باشه و در آخر کلیپ کنه و باندو بسوزونه و خودشم بسوزه بیشتر از 30 40 وات ازش نکشید و تا سالیان سال لذتشو ببرید.
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

شما کاربر حرفه ای هستید . من هیچ تخصصی ندارم در این زمینه ولی این قانون رو خوب میدونم که پیشگیری بهتر از درمانه.
        شما منظورت اینه که ما در کنار پرتگاه باشیم مشکلی پیش نمیاد به شرط اینکه نپریم پایین. خوب این چه قانون من درآوردیه؟؟
        خوب چه کاری آخه کنار پرتگاه وایسیم؟؟
        وقتی وولوم رو ببرم بالا آمپ و بلندگوم دود میشه میره هوا چرا آمپ مناسب و بلندگوی مناسب نگیرم؟
        پس در اینجا به نظر من قانون آقا مصطفی بهتر و درست تر هستش .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X