اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] آمپلی فایر پر قدرت قابل ارتقا تا 1500 وات با ترانزیستور (NPN وPNP)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[پروژه] آمپلی فایر پر قدرت قابل ارتقا تا 1500 وات با ترانزیستور (NPN وPNP)

درود مهندسین عزیز
    امروز میخام تست آمپلی فایر قدرت با افزایش قدرت تا 1500 وات که با مشورت سام عزیز اونو درست کردم خدمتتون معرفی کنم
    ابتدا یه کم توضیح بدم که این آمپ تا ولتاژ -+92 ولت کار میکنه.از ترانزیستورای 2N3055و2N 3773 ومشابهات هم ردیف این ترانزیستورا میشه بهره برد.
    همچنین میشه از ترانزیستورای 2SC5200 و 2SC3858 و2SC2922وMJL21194, Mj15003 میشه بهره برد.
    در این آمپ هم میشه از ترانزیستورای منفی به تنهایی و یا ترانزیستورای مثبت به تنهایی و یا مثبت و منفی به صورت مکمل استفاده کرد.
    لازم به تذکر هست برا دوستان و مهندسینی که بخان از ترانزیستور 2N3055 استفاده کنن ولتاژ مدار نباید از - +50 ولت بیشتر بشه.
    فایل پی دی اف و سایت منبع و عکس آمپ که ساخته خودم هست و فیلم تستشم میزارم تا دوستان ببینن و نظرات سازنده خودشونو ارایه بدن.البته بگم که آمپ فقط زیر تست با دو ترانزیستور 3055 و ولتاژ کاری +-34 ولت AC هست و هنوز کامل نیست.فقط برای تست و تایید مدار برای دوستانی که خواستن بسازن میزارم
    اول از همه سایت سازنده

فایل PDF مدار

عکس مدار که ساخت خودمه

فیلم تست مدار

موفق باشید
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۷:۳۷ ۱۳۹۵/۰۵/۲۰.
    میزان تلاشی که برای رسیدن به هدفت انجام میدهی ارزش آن قلمداد خواهد شد

پاسخ : آمپلی فایر پر قدرت قابل ارتقا تا 1500 وات با ترانزیستور (NPN وPNP)

بسیار عالی شده برای گرفتن 1500wباید روی هر ریپل 24عددترانزیستور قرار داد روی ولتاژ 85 ولت. البته خودم با تغذیه ی 20 آمپری این توان را گرفتم وهمچنین با یک مقاومت 2000 واتی یک شبانه روز مدار را روشن گذاشتم بدونه هیچ عیبی کار کرد.از ترانزیستور c5200 وa1943استفاده کردم که میشود تا 30 عدد هم افزایش داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajad220
      بسیار عالی شده برای گرفتن 1500wباید روی هر ریپل 24عددترانزیستور قرار داد روی ولتاژ 85 ولت. البته خودم با تغذیه ی 20 آمپری این توان را گرفتم وهمچنین با یک مقاومت 2000 واتی یک شبانه روز مدار را روشن گذاشتم بدونه هیچ عیبی کار کرد.از ترانزیستور c5200 وa1943استفاده کردم که میشود تا 30 عدد هم افزایش داد
      راستی مهندس من یه مشکلی دارم.ترانزیستورای C5198 و A1941 داغ میشن.گرم نه داغ.ولی 45 مین کار کرد و هیچ مشکلی پیش نیومد.سواله برام؟این عادیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza4560
        راستی مهندس من یه مشکلی دارم.ترانزیستورای C5198 و A1941 داغ میشن.گرم نه داغ.ولی 45 مین کار کرد و هیچ مشکلی پیش نیومد.سواله برام؟این عادیه؟
        عادیه مشکلی نداره خیالت راحت ولی اگر از مقاومت 1درصد استفاده میکردید بهتر بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajad220
          عادیه مشکلی نداره خیالت راحت ولی اگر از مقاومت 1درصد استفاده میکردید بهتر بود
          اوکی آقایی داداش.میدونم مهندس ولی اینجا اصا مقاومت یه درصد پیدا نمیشه.ولی کیفیت فوق العاده ای داره.با دوتا ترانزیستور داشت خونه رو تخریب میکرد تازه ترانزیستوراش فک نمیکنم اصل ST باشه

دیدگاه

1500 وات با بار 4 اهمی?!
            باتغذیه 92 ولت?!
            مگه بازدهی مدار چقدره?
            دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
              1500 وات با بار 4 اهمی?!
              باتغذیه 92 ولت?!
              مگه بازدهی مدار چقدره?
              دوست عزیز من رو بار 2اهمی حدود 1450w کشید م البته با 24عددترانزیستور روی هر ریپل در 4دقیقه بیشتر از این جرأت نکردم یه مشکلی پیش میومد 300 تومن ترانزیستور می رفت هوا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
                1500 وات با بار 4 اهمی?!
                باتغذیه 92 ولت?!
                مگه بازدهی مدار چقدره?
                درود داداش.
                درایورا دیتاشیتشو نگا کن.70وات خوده درایور میده تو ترانزیستورا.البته ولتاژ و آمپراژ خوبی باید داشته باشی همچنین در تایید کلام سجاد جان باید بگم که با چار یا دوتا ترانزیستور که نمیشه این قدرتو گرفت باید ترانزیستوراتو اضافه کنی.
                من کلا با دوتا ترانزیستور این صدارو گرفتم.جرات نکردم صدارو آخر کنم

دیدگاه

راستی آقا سجاد شما این آمپو ساختی؟اگه ساختی نمونه کاراتو بزار اینجا

از دوستانی هم که ساختن عکسا و فیلم تستشو بزارن.من فعلا سرم شلوغه ولی کامل که کردم حتما عکساشو میزارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza4560
                    راستی آقا سجاد شما این آمپو ساختی؟اگه ساختی نمونه کاراتو بزار اینجا

از دوستانی هم که ساختن عکسا و فیلم تستشو بزارن.من فعلا سرم شلوغه ولی کامل که کردم حتما عکساشو میزارم
                    حتما میزارم البته هنوز باکسش کامل نشده

دیدگاه

http://s4.picofile.com/file/8186749776/DSC_0015.JPG البته هنوز کامل نشده نیاز به تغیرات داره

دیدگاه

سلام
                        میگم این قدرت رو شما واسه کجا استفاده میکنید؟ :surprised:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                          سلام
                          یه حسینیه هست که برای درایو کردن باند هاشون 5 دستگاه رو به هم وصل میکنند برای اونجا می خوام ولی نمیدونم که توان آخر این مدار چقدره هست :angry:با مقاومت هم نمیشه فهمید درکل مقاومت بیشتر جنبه ی تست داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                            سلام
                            سلام به آقا مصطفی عزیز.
                            داداش خفاش شب شدی؟کجایی؟کم پیدایی :mrgreen:
                            داداشی این مدار ینی واقعا عالیه.میتونی از 100تا 1500وات ازش استفاده کنی.این ینی فوق العاده.یکی بساز حتما راضیت میکنه.از یک ترانزیستور تا 30ترانزیستور میتونی روی هر ریپل استفاده کنی.دیگه بسته به جیبته

دیدگاه

البته ماکس ترانزیستور ها روی هر ریپل 4800wهست یعنی شما تا انقدر ترانزیستور میتونید استفاده کنید بیشتر از این به درایو آسیب میزنه علی رضا جان به نظر شما وات واقعی این مدار چقدره هست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X