اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدوم ای سی یا ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کدوم ای سی یا ترانزیستور

نوشته اصلی توسط h2h
    سلام و ممنون
    میشه یکی دوتا مدار خوب با stk4432 معرفی کنی
    من از مدار دیتاشیت استفاده کردم

البته مدار دیتاشیت بهرش کمه که اونم با یه تغییر در چند تا قطعه حل میشه
    --------------------------- --------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
      من از مدار دیتاشیت استفاده کردم

البته مدار دیتاشیت بهرش کمه که اونم با یه تغییر در چند تا قطعه حل میشه
      سلام و ممنون
      دیتاشیت رو دیدیم ولی من یه برد کاملتر میخام تو انجمن هم سرچ کردم ولی وقتی میخاستم فایل های مربوط به آمپلی که گذاشتن رو دانلود کنم ارور میداد و میگفت فایل مورد نظر یافت نشد
      من آمپ برای ترکوند باند نمیخام من یه آمپ با کیفیت میخام که قدرتش هم خوب باشه حال آی سی یا ترانزیستور فرقی برام نداره والا تو انجمن هم زیاد گشتم و اکثرا پست هاشون قدیمی بودند و فایل هاشون موجود نبود و چندید سایت هم پیدا کردم و هر کدوم چندین مدار دشتند و اکثرا تک کاناله بودند.
      من یه مدار با کیفیت که قدرتش 50 تا 150 وات میخام که 2 کاناله یا 2.1 باشه, دوستان اگه مداری با مشخصاتی که گفته شد سراغ دراید معرفی کنید :-bd

با تشکر

دیدگاه

دوست عزیز از همین مدار ی که گفتم استفاده کنید ویک مدار ماسفت برای ساب مداری که گفتم کیفیت عالی داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط h2h

سلام و ممنون
          دیتاشیت رو دیدیم ولی من یه برد کاملتر میخام تو انجمن هم سرچ کردم ولی وقتی میخاستم فایل های مربوط به آمپلی که گذاشتن رو دانلود کنم ارور میداد و میگفت فایل مورد نظر یافت نشد
          من آمپ برای ترکوند باند نمیخام من یه آمپ با کیفیت میخام که قدرتش هم خوب باشه حال آی سی یا ترانزیستور فرقی برام نداره والا تو انجمن هم زیاد گشتم و اکثرا پست هاشون قدیمی بودند و فایل هاشون موجود نبود و چندید سایت هم پیدا کردم و هر کدوم چندین مدار دشتند و اکثرا تک کاناله بودند.
          من یه مدار با کیفیت که قدرتش 50 تا 150 وات میخام که 2 کاناله یا 2.1 باشه, دوستان اگه مداری با مشخصاتی که گفته شد سراغ دراید معرفی کنید :-bd

با تشکر
          لطفا اون پستی که گفتید لینکش خرابه را لینکش را قرار بدید تا حل بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
            لطفا اون پستی که گفتید لینکش خرابه را لینکش را قرار بدید تا حل بشه
            سلام و ممنون
            اول یه یه سوال برای یه سیستم خوب و با کیفیت شما آی سی رو پشنهاد میکنید یا ترانریستور و من بین آی سی ها از TDA7294 و TDA7377 و stk4432 و lm4702B و از بین ترانزستور ها از 2n3055 و 2sc5200 و
            2n3772 خوشم امده چون توی انجمن این ها بیشتر کاربرد داشته و منم از هر کدوم چندتا مدار دارم و حالا سوال من اینه که کدوم برای برای یه آمپلی با کیفیت مناسب تره و من رو کدوم تمرکز کنم و یا شما چیز دیگه رو پیشنهاد میکنید ببیشخید سوالات زیاد شد

با تشکر

دیدگاه

سلام یه ای سی هست که در اکثر سیستم های hifi استفاده میشه lm3886 هست این هم یک پیشنهاد دیگر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط h2h
                سلام و ممنون
                اول یه یه سوال برای یه سیستم خوب و با کیفیت شما آی سی رو پشنهاد میکنید یا ترانریستور و من بین آی سی ها از TDA7294 و TDA7377 و stk4432 و lm4702B و از بین ترانزستور ها از 2n3055 و 2sc5200 و
                2n3772 خوشم امده چون توی انجمن این ها بیشتر کاربرد داشته و منم از هر کدوم چندتا مدار دارم و حالا سوال من اینه که کدوم برای برای یه آمپلی با کیفیت مناسب تره و من رو کدوم تمرکز کنم و یا شما چیز دیگه رو پیشنهاد میکنید ببیشخید سوالات زیاد شد

با تشکر
                تمام ای سی هایی که تولید شده حداقل استانداردها را پاس کردن این بستگی به ما داره که چطور مونتاژ کنیم که نویز نگیره یا اینکه چه منبع تغذیه ای را براش انتخاب کنیم که نویز نگیره

پس کیفیت در نگاه اول از همه ای سی ها میشه گرفت

دوم اینکه گوش ما صدا را به صورت لگاریتمی دریافت میکنه خلاصه بحث اینکه برای اینکه گوش ما شدت صدا را دوبرابر حس کنه باید قدرت امپلیفایر 10 برابر بشه

پس نمیشه از روی عدد توان خروجی انتخاب درستی داشته باشیم

ممکنه از نظر قدرت دو امپلی که ولتاژ تغذیه یکسانی دارن و یکی 30 وات و دیگری 100 وات باشه تفاوتی حس نشه

نکته دیگه بلندگو و جعبه بلندگو هست که در کیفیت حتی بیشتر از خود مدار تاثیر داره

پس بتهره روی عدد قدرت زیاد تکیه نکنید از نظر فنی هم هر چه عدد قدرت بالا بره هزینه تمام شده هم بالاتره و همچنین مشکلات ساختش

نکته مهم در کیفیت و قدرت ولتاژ بالا هست : سعی کنید مداری ببندید که ولتاژ تغذیه بالایی داشته باشه معمولا برای یه مدار متوسط بین 30 تا 60 ولت مناسب هست

نکته بعدی اینکه در کل ای سی ها کیفیت بهتری تولید میکنن نسبت به مدارات ترانزیستوری و اگر انتخاب مناسبی داشته باشید بدون مشکل میتونه سالها کار کنه (ای سی)

و مدارات ترانزیستوری برای کارهای خشن و قدرتی بکار میرن و برای شرایط سخت

به نظر من بهتره از مداری استفاده کنید که تغذیه گرون قیمتی احتیاج نداشته باشه و به راحتی مدارشا بشه بست

تکنه بعدی اینکه هر مداری را که میخواهید ببندید به شدت شیلد را رعایت کنید
                از رگولاتور ترانزیستوری استفاده کنید (اختلاف ولتاژ حدود 5 تا 10 ولت روی ترانزیستور رگولاتور باشه)
                از ترانس یا تغذیه به شدت با کیفیت و گرون قیمت استفاده کنید
                و .....

دیدگاه

سلام و ممنون
                  منم گفتم دنبال قدرت نیستم من خودم یه اسپیکر لاجیتک 25 وات دارم که برای ساب 15 وات و برای چپ و راست هر کدوم 5 وات که فقط در مواقع خاص صداشو تا آخر زیاد میکنم و کیفیت صداش هم خیلی خوبه ولی همیشه که نمیشه برای گوش دادن به موسیقی سیستم رو روشن کرد چون مصرف برق سیستم من زیاده و منم به موسیقی علاقه زیادی دارم , برا همین میخام یه آمپلی فایر برای خودم درست کنم که هر وقت خاستم گوشی یا هر منبع صدا دیگه رو بهش وصل کنم و آهنگ مورد نظرم رو گوش کنم, تو ساختن برد هم تجربه دارم البته خراب کاری زیاد کردم .
                  من برای ترانس مشکل خاصی ندارم میتونم جور کنم و همینطور برای جعبه و بلندگو ( یکی از دوستام چند سال تو کار MDF و چوبه و یکی دیگه از دوستام تو کار آمپلی فایر و بلندگوه ) و اگه مشکل دیگه هم باشه که نتونم حلش کنم , میتونم از بچه های انجمن کمک بخام

با تشکر

دیدگاه

سلام
                    یکی از مدار هایی که ازش خوشم امده این مداره
                    http://xtronic.org/circuit/amplifier/power-audio-amplifier-with-tda7377-2-1-stereo-subwoofer/
                    به نظر شما چطور آیا کیفیتش خوب هست یا شما مدار دیگه ای پیشنهاد میکنید

با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط h2h
                      سلام
                      یکی از مدار هایی که ازش خوشم امده این مداره
                      http://xtronic.org/circuit/amplifier/power-audio-amplifier-with-tda7377-2-1-stereo-subwoofer/
                      به نظر شما چطور آیا کیفیتش خوب هست یا شما مدار دیگه ای پیشنهاد میکنید

با تشکر
                      این ای سی عالیه
                      هرکانالش30وات خروجی داری کلش میشه60وات
                      کد:
                      http://320volt.com/en/tda7377-ile-2x30w-anfi-devresi/
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
                        این ای سی عالیه
                        هرکانالش30وات خروجی داری کلش میشه60وات
                        کد:
                        http://320volt.com/en/tda7377-ile-2x30w-anfi-devresi/
                        سلام و ممنون
                        برای ساب چه کنم .
                        یه سوال
                        میشه ازش دوتا درست کرد که یکی برای چپ و راست و یکی دیگه رو وصل کرد به یه فیلتر ساب و ساب بش وصل کرد ؟

دیدگاه

از یک ای سی استفاده کن وخروجی بریج بگیر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajad220
                            از یک ای سی استفاده کن وخروجی بریج بگیر
                            میدونم منظورت چی

ولی میشه یکم توضیح بدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط h2h
                              سلام و ممنون
                              برای ساب چه کنم .
                              یه سوال
                              میشه ازش دوتا درست کرد که یکی برای چپ و راست و یکی دیگه رو وصل کرد به یه فیلتر ساب و ساب بش وصل کرد ؟
                              اره می تونی دوتا ازش درست کنی
                              هردوتاش رو بریج ببند یکی واسه ساب ویکی برای باند ها
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                                نسبت ساب و توییتر و باد به هم چقدر باید باشه ؟
                                میشه از کراس هم استفاد کرد ؟

با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X