اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت امپلی فایر خودرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک برای ساخت امپلی فایر خودرو

نوشته اصلی توسط babak5452
    ممنون فقط ی سوال دیگه اگه بعضی از رنج های ظرفیتی خازن گیر نیومد میشه جایگزین کرد
    مثلا ٢٢٠٠ میکرو فاراد رو با ٣٣٠٠ میکرو فاراد ١۶ ولت چون ی سری خازن تو خونه دارم
    یا ترانزیستورا معادل دارن ؟؟چون من خریدهام رو از فروشگاه سایت انجام میدم ۵۵٧ رو نداره معادلش چی میشه جایگزین کرد ؟؟
    بله دوتا خازن تغذیه رو میشه جایگزین کرد ولی بقیه خازن هارو جایگزین نزن توی نت سرچ کنی مشابه ترانزیستور ها گیر میاد ولی نمی دونم میشه با مشابه هم زد یانه....
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

خب تو لیست قطعات مورد نیاز قطعه ی مقاومت ۴.٧ اهم هم جا فتاده بود که اینم به لیست قطعات اضافه میکنیم
      و اما نیت کردم ی امپلی هم با tda8571j بعد از این امپلی فایر بسازم ۴ تا ۴٠ وات میده نظرتون چیه ؟؟
      راستی این پی سی بی صفحه قبل رو با چه نرم افزاری دوباره طراحی کنم چون اومدم تو یکی از سایت ها که انلاین سفارش پی سی بی میگیرن اپلود کنم ولی فرمت رو قبول نکرد
      گویا باید با نرم افزار طراحی بشه اگه کسی میتونه زحمت بکشه پی سی بی صفحه قبل رو با نرم افزار طراحی کنه ممنون میشم ی کمکی به ما برسونه

دیدگاه

خب پی سی بی رو هم از ٣٢٠ ولت تهیه کردم ولی دیدم چاپش خیلی گرون در میاد تصمیم گرفتم حالا که میخوام وارد کارای الکترونیکی بشم و این قرار نیست اخرین کیتی باشه که میسازم ی سری لوازم تهیه کنم و خودم پی سی بی رو بزنم تحقیق کردم دیدم به فیبر مدار مسی احتیاج دارم اسید نیاز دارم و ی پرینت از نقشه مدار
        خب تمام چیزایی که نیاز داشتم رو از فروشگاه سایت سفارش دادم انشالله هر وقت به دستمون رسید و وقت ازاد پیدا کردم با کمک اساتید شروع میکنیم

دیدگاه

خیلی ممنون واقعا نظرات دوستان باعث دلگرمی هست
          اون ای سی ای که گفتم ای سی خود امپلی ضبط هست و باید از روی ضبط بازش کنم خدا رو شکر فیلیپست اصلی هم هست هم ارم فلیپس داره هم ضبط خیلی قدیمی هست
          الان نمی دونم تو اون لحظه که پخش اتصالی کرد بلایی سرش اومده یا نه ولی امید وارم سالم باشه با توجه به اصلی بودنش واقعا حیفه
          خب اینم دیتا شیتش که توش ی مدار هم پیشنهاد داده
          http://www.datasheetcatalog.com/data...TDA8560Q.shtml
          الان مشکل اینه نمیدونم چه قطعاتی بجز ای سی نیاز دارم
          مثلا میدونم ی جفت مقاومت ٣٠ کیلو میخوام
          اگه اشتباه نکنم ی جفت خازن ۴٧٠ نانو فاراد میخواد
          ی خازن ١٠٠نانو فاراد ی مقاومت ١٠ کیلو
          و ی خازن ٢٢٠٠میکرو فاراد
          ولی مثلا نمی دونم خازن عدسی میخواد یا از این خازن های استوانه ای یا مثلا نمی دونم مقاومت از این معمولیا میخواد یا اجری یا مثلا ولتاژ خازن ها رو نمی دونم یا مثلا تلورانس خطای قطعات رو pcb رو هم نمی دونم چطوری طراحی کنم اصلا نمی دونم پی سی بی رو با چه نرم افزاری طراحی می کنن در کل اگه تو این زمینه ها یکی کمکم کنه ممنون میشم
          راستی چطوری ای سی رو از روی برد استخراج کنم که اسیبی نبینه ؟؟
          امید وارم این مدار شروعی باشه برای کارهای بزرگتر
          ی موردی هم هست من نمیدونم خروجی صدای این کیت های فلش خور های ولتاژ هست یا مثل rca ضبط ولتاژ پایین هست و اگه ولتاژ پایین یا های ولت هست تاثیری توی مدار امپلی فایر داره یا خیر
          پیشاپیش بابت پاسخگویی اساتید ممنون
          سلام دوست عزیز.تو لینکی که میزارم برات دیتا شیت هر قطعه ای که بخوای توش خست و همچنین مدار راه اندازی اون قطعخ که سازنده پیش نهاد میکنه.موفق باشی
          http://www.datasheetcatalog.com/

دیدگاه

دوست عزیز به نظر من بهترین گزینه تو آیسی های بازار tda7560 و tda7377 که به ترتیب 4*50 وات و 4*30 وات خروجی میدهند.از نظر کیفیت هم عالیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ip4ht2
              دوست عزیز به نظر من بهترین گزینه تو آیسی های بازار tda7560 و tda7377 که به ترتیب 4*50 وات و 4*30 وات خروجی میدهند.از نظر کیفیت هم عالیه
              عزیزTDA7377توانش4*15درحالت چهار کاناله ودر صورت دوکاناله که بریج میشه 2*30وات
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

بله علی جان اشتباه گفتم

دیدگاه

امپلی فایر ساخته شد ساخت این امپلی فایر باعث شد ی سری چیزها رو برای اولین بار تجربه کنم و کلی چیز یاد بگیرم
                  مثلا چاپ مدار :biggrin:
                  علت انتخاب این ایسی برای این کار هم این بود که ایسیش رو داشتم
                  پرژه بعدی ساخت ی اسپیکر پرتابل هست به کمک ی ic امپلی فایر کم مصرف امیدوارم دوستان تو انتخاب ic کمک کنن دوتا ١٠ وات هم که بده کفایت میکنه حالا نظر اساتید چیه چه ایسی رو پیشنهاد میدن برای کار ما چون میخوام از باطری استفاده کنم و نمیخوام وزنش زیاد سنگین بشه ترجیحا ی ای سی مناسب پیشنهاد بدین که تو بازار هم باشه

دیدگاه

امپلی فایر ساخته شد ساخت این امپلی فایر باعث شد ی سری چیزها رو برای اولین بار تجربه کنم و کلی چیز یاد بگیرم
                    مثلا چاپ مدار :biggrin:
                    علت انتخاب این ایسی برای این کار هم این بود که ایسیش رو داشتم
                    پرژه بعدی ساخت ی اسپیکر پرتابل هست به کمک ی ic امپلی فایر کم مصرف امیدوارم دوستان تو انتخاب ic کمک کنن دوتا ١٠ وات هم که بده کفایت میکنه حالا نظر اساتید چیه چه ایسی رو پیشنهاد میدن برای کار ما چون میخوام از باطری استفاده کنم و نمیخوام وزنش زیاد سنگین بشه ترجیحا ی ای سی مناسب پیشنهاد بدین که تو بازار هم باشه
                    از چ باطریی استفاده می کنی؟؟چ ولتاژ و جریانی؟
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

باطری های لیتیوم یون احتمالا
                      ۶ ولت ۵ امپر خوبه ؟؟ یا ١٢ ولت ٣ امپر

دیدگاه

باطری های لیتیوم یون احتمالا
                        ۶ ولت ۵ امپر خوبه ؟؟ یا ١٢ ولت ٣ امپر
                        اگه بتونی12ولت رو تهیه کنی با همینجریان یا بالاتر عالیه می تونی ازTDA2003استفاده کنی دوتاش رو....هرکدوم10وات میده عالیه واسه کارت صبر کن ببین دوستان ای سی بهتری سراغ دارن یانه موفق باشی
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

Ic انقد حساس :angry: بابا ی منفی و مثبتت ١ ثانیه جا به جا وصل کردیما هیچی اقا امروز رفتیم رو ماشین نصب کنیم ی لحظه منفی و مثبت رو جا به جا زدیم با این که فیوز داشت و فیوز سوخت ای سی هم سوخت الان موندم چیکار کنم

دیدگاه

Ic انقد حساس :angry: بابا ی منفی و مثبتت ١ ثانیه جا به جا وصل کردیما هیچی اقا امروز رفتیم رو ماشین نصب کنیم ی لحظه منفی و مثبت رو جا به جا زدیم با این که فیوز داشت و فیوز سوخت ای سی هم سوخت الان موندم چیکار کنم
                            اره منم 7377رو همین جور کردم خیلی حواست باید جمع باشه یه دوید سه امپر قبل ورودی اای سی بزار که اگه بر عکس زدی ای سی نسوزه یه دیود هرزگر هم بزار...موفق باشی
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ممنون فقط ی سوال دیگه اگه بعضی از رنج های ظرفیتی خازن گیر نیومد میشه جایگزین کرد
                              مثلا ٢٢٠٠ میکرو فاراد رو با ٣٣٠٠ میکرو فاراد ١۶ ولت چون ی سری خازن تو خونه دارم
                              یا ترانزیستورا معادل دارن ؟؟چون من خریدهام رو از فروشگاه سایت انجام میدم ۵۵٧ رو نداره معادلش چی میشه جایگزین کرد ؟؟
                              معادل ترانزیستور 557 تو بهترین عملکرد 558 است.
                              خازن 2200 میکروفاراد ندارید خوب دوتا خازن 1000 میکرو فاراد رو با هم سری کنید اگر هم میخواهید 2200 رو بطور کامل داشته باشید به دوتا خازن 1000 میکرو فاراد دوتا خازن 100 میکرو فاراد هم اضافه کنید.
                              ولی سعی کنید یا از همان خازن استفاده کنید یا فقط دوتا 1000 میکرو فاراد را با هم سری کنید تا نتیجه مطلوبی بدست بیاید.
                              Telegram:
                              @reza_br_2489

Instagram:
                              _amp_c

دیدگاه

نوشته اصلی توسط noorworkshop
                                معادل ترانزیستور 557 تو بهترین عملکرد 558 است.
                                خازن 2200 میکروفاراد ندارید خوب دوتا خازن 1000 میکرو فاراد رو با هم سری کنید اگر هم میخواهید 2200 رو بطور کامل داشته باشید به دوتا خازن 1000 میکرو فاراد دوتا خازن 100 میکرو فاراد هم اضافه کنید.
                                ولی سعی کنید یا از همان خازن استفاده کنید یا فقط دوتا 1000 میکرو فاراد را با هم سری کنید تا نتیجه مطلوبی بدست بیاید.
                                دوست عزیزممنون از راهنماییت اما توجه کنی مدار ساخته شد یک بار هم تست شد و رفت برای نصب که در اثر جا به جا وصل شدن سیم های تغزیه ای سی فنا شد :biggrin: حالا موندم ایسیش گیر میاد راحت یا نه چون من این ای سی رو از بازار نخریده بودم و از تو ی ضبط قدیمی خودرو در اورده بودم
                                دوستان ای سی مورد استفاده tda٨۵۶٠q بود کسی خبر داره موجودی این ایسی الان تو بازار چطوریه راحت گیر میاد یا باید دنبالش گشت ؟؟ در نظر داشته باشید من اصفهان هستم و تهران نیستم و دسترسی به ی سری اجناس نسبت به تهران ی مقداری سخت تره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X