اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت امپلیفایر 2*100 وات با ماسفت(استریو با مدار بیس و تریبل).

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت امپلیفایر 2*100 وات با ماسفت(استریو با مدار بیس و تریبل).

سلام
    خوبید
    از عنوان میشه فهمید که چی میخوام ولی یه بارم میگم.
    من میخوام یه امپلی فایر با ماسفت بسازم که دو خروجی 100 وات بده.
    مدار بیس و تریبل هم داشته باشه.
    برق مصرفی کمی هم داشته باشه.
    باند هام 400 وات 4 اهم اند ولی 100 وات برام کافیه(البته اگه به مدار فشار نیاد)
    حالا مداراتتونو بذارید تا یکی رو برای ساخت انتخاب کنیم.
    فقط سعی کنید مداری رو که میذارید کمترین قطعات و سیمکشی رو داشته باشه.
    ممنون
    Telegram:
    @reza_br_2489

Instagram:
    _amp_c

پاسخ : ساخت امپلیفایر 4*100 وات با ماسفت(استریو با مدار بیس و تریبل).

سلام دوست عزیز
    اولا خوش اومدی به این انجمن
    دوما من هزار بار به همه افرادی مثل شما گفتم الان بازم به شما میگم
    وقتی یه چیزی از دوستان میخواید انتظار نداشته باشید همون لحظه بهتون جواب بدن بعضی از بچه ها از جمله خودم مشغول کار و زندگی هستیم و نمیرسم زود به زود سر بزنیم و کمک دوستان باشیم
    پس یکم صبر و تحمل پیشه کن و منتظر جواب دوستان باش
    سوما شما باید خودت پژوهش کنی و بگردی مدار پیدا کنی و قرار بدی و از دوستان نظر بخوای
    نه اینکه سریع بیای بگی آقا من یه مدار میخوام واسه فلان چیز برام بزارید هیچ کسی کمک نمیکنه نه که نمیکنه ولی حوصله از صفر شروع کردن برا این جور کارا رو نداره
    حالا شما خودت یه سرچی تو انجمن انجام بده بعد اگه چیزی پیدا نکردی بیا بگو اگه نبود تا ما واست قرار بدیم

دیدگاه

پاسخ : ساخت امپلیفایر 4*100 وات با ماسفت(استریو با مدار بیس و تریبل).

نوشته اصلی توسط Mostafa65
      سلام دوست عزیز
      اولا خوش اومدی به این انجمن
      دوما من هزار بار به همه افرادی مثل شما گفتم الان بازم به شما میگم
      وقتی یه چیزی از دوستان میخواید انتظار نداشته باشید همون لحظه بهتون جواب بدن بعضی از بچه ها از جمله خودم مشغول کار و زندگی هستیم و نمیرسم زود به زود سر بزنیم و کمک دوستان باشیم
      پس یکم صبر و تحمل پیشه کن و منتظر جواب دوستان باش
      سوما شما باید خودت پژوهش کنی و بگردی مدار پیدا کنی و قرار بدی و از دوستان نظر بخوای
      نه اینکه سریع بیای بگی آقا من یه مدار میخوام واسه فلان چیز برام بزارید هیچ کسی کمک نمیکنه نه که نمیکنه ولی حوصله از صفر شروع کردن برا این جور کارا رو نداره
      حالا شما خودت یه سرچی تو انجمن انجام بده بعد اگه چیزی پیدا نکردی بیا بگو اگه نبود تا ما واست قرار بدیم
      نه عجله ای نیست.
      ببخشید قصد جسارت نداشتم.
      من فقط میخواستم ببینم کسی سر میزنه یا نه.
      من سرچ کردم مدارات شلوغ بودند و برق مصرفی زیادی هم میخواستند.
      من یک مدار با ترانزیستورTIP میخوام بسازم که برق مصرفیشم یا 24 ولت تکی یا 12 ولت دوبل باشه
      جریانم مهم نیست.
      Telegram:
      @reza_br_2489

Instagram:
      _amp_c

دیدگاه

پاسخ : ساخت امپلیفایر 2*100 وات با ماسفت(استریو با مدار بیس و تریبل).

اینم یه مدار جمع و جور مونو
        http://www.te1.com.br/2014/03/mini-strong-power-amplifier-100w-rms/
        مناسبه یا نه؟
        برای اینکه استریو بشه باید یکیشو برای باند راست و یکیشو برای باند چپ بسازم؟
        Telegram:
        @reza_br_2489

Instagram:
        _amp_c

دیدگاه

دوست عزیزاولااینکه شماگفتی می خوای باماسفت باشه این مداری که گذاشتی bjt هستش دومابااین ولتاژی که میگی نمی تونی همچین مداری پیداکنی حداقل بایستی تغذیه دوبل 45 هرسرم 3امپرداشته باشی اونم واسه هر100وات.
          موفق باشی
          سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

من مدار 100 وات اقای بخت اور را پیشنهاد میدم

هم قدرت خوبه

هم تغذیه ارزون تری داره

و هم مدار شلوغی نداره

امتحان شما پس داده

ولی ممکنه خیلی ها انتخابش نکنن
            --------------------------- --------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط noorworkshop
              من کتابهای اقای بخت اور تبریزی رو دارم

مداراش خوبه

من بهش اطمینان دارم
              لطفا بذارید و با تلگرام با خبرم کنید.
              ممنون.
              من کتاب اقای بخت اور را ندارم لطفا عکس مدار را با توضیحات بذارید.
              اگر هم کتاب ررا دارید از صفحه هاش عکس بگیرید.
              Telegram:
              @reza_br_2489

Instagram:
              _amp_c

دیدگاه

با سلام این مدار را دوست دیگری هم قصد بستن شا دارن و به زودی در انجمن قرار میدم
                --------------------------- --------------------------

دیدگاه

سلام دوست عزیز از حرفایی که بالا زدم ناراحت نشو فقط قصد راهنمایی داشتم چون تا حالا بارها این اتفاق تکرار شده
                  راجع به مدار 100 وات اقای بخت آور باید بگم من خیلی وقت پیش بهتر بگم همون موقعی که کتابش چاپ شد و این مدار درونش بود ساختم
                  مدار خوبی هست و اگر ولتاژ و جریان مورد نیازش رو بهش بدی خیلی پرقدرته
                  ولی یه نکته رو بگم این مدار اصلا بدرد موزیک نمیخوره صدای خروجی در موزیک کیفیت بالایی نداره فقط برای
                  وکال یا بهتر بگم صحبت کردن مناسبه
                  من فردا یه مدار خوب با ماسفت معرفی میکنم تست شده و همه دوستان از جمله خودم ساختم و راضی هستم
                  ولی با 24 دوبل راه نمیفته باید ولتاژ و جریان بالاتری بهش بدی
                  یه نکته رو بگم به دوست خوبمون اگه میخوای آمپلی بسازی باید از پس هزینه هاش هم بر بیای چون خوده آمپلی ساختش هزینه ای نداره ولی تغذیش هزینش بالاست و خیلی هم مهمه چون اگه تغذیه مناسب قدرت آمپلی نباشه خوده مدار میتونه تغذیه رو از بین ببره و باعث سوختن خودش هم بشه
                  موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                    سلام دوست عزیز از حرفایی که بالا زدم ناراحت نشو فقط قصد راهنمایی داشتم چون تا حالا بارها این اتفاق تکرار شده
                    راجع به مدار 100 وات اقای بخت آور باید بگم من خیلی وقت پیش بهتر بگم همون موقعی که کتابش چاپ شد و این مدار درونش بود ساختم
                    مدار خوبی هست و اگر ولتاژ و جریان مورد نیازش رو بهش بدی خیلی پرقدرته
                    ولی یه نکته رو بگم این مدار اصلا بدرد موزیک نمیخوره صدای خروجی در موزیک کیفیت بالایی نداره فقط برای
                    وکال یا بهتر بگم صحبت کردن مناسبه
                    من فردا یه مدار خوب با ماسفت معرفی میکنم تست شده و همه دوستان از جمله خودم ساختم و راضی هستم
                    ولی با 24 دوبل راه نمیفته باید ولتاژ و جریان بالاتری بهش بدی
                    یه نکته رو بگم به دوست خوبمون اگه میخوای آمپلی بسازی باید از پس هزینه هاش هم بر بیای چون خوده آمپلی ساختش هزینه ای نداره ولی تغذیش هزینش بالاست و خیلی هم مهمه چون اگه تغذیه مناسب قدرت آمپلی نباشه خوده مدار میتونه تغذیه رو از بین ببره و باعث سوختن خودش هم بشه
                    موفق باشی
                    اگه لطف کنید مدار های تو امضاتون هم قرار بدین به همراه اون مداری که گفتین فردا قرار میدین من ممنونتون میشم

دیدگاه

:sad:

سلام

شرمنده دیگه جای این حرفا اینجا نیست ولی بی ربط به موضوع نیست بنده هم چند فقط پیش مثل خیلی از دوستان خواستم امپلی بسازم با یاد بگیرم اصلا یک امپلی چطور کار میکنه یا چطور ساخته و طراحی میشه ولی متاسفانه متاسفانه بر خوردی این چنین بعضی دوستان را دیدم اصلا ساخت امپلی رو از سرم انداختم بیرون اصلا به بد یا خوب بودن چنین پاسخی های کاری ندارم ولی من اصلا خوشم نمیاد کسی چیزی که من بلدم از بپرسه اینطوری جوابش رو بدم بنده از برخورد دوستان ناراضی نیست ولی چندین تاپیک در مورد طراحی امپلی ساخته شد یا دوستانی مثل بنده یا noorworkshop و خیلی های دیگه جواب های درست نگرفتند یا اصلا جوابی داده نشده به نظرم دوستان یا نمی خوان اموزش طراحی امپلی رو بدن یا اصلا بلد نیستن طراحی امپلی رو فقط از این سایت اون سایت مثل من طرح گرفتن ساختن اخر سر همی هیچی..... :sad: در اخر هم خیلی خیلی عذر می خوام :cry2:
                      !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                      نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad-admin

سلام

شرمنده دیگه جای این حرفا اینجا نیست ولی بی ربط به همین نیست بنده هم چند فقط پیش مثل خیلی از دوستان خواستم امپلی بسازم با یاد بگیرم اصلا یک امپلی چطور کار میکنه یا چطور ساخته و طراحی میشه ولی متاسفانه متاسفانه با بر خورد این چنین بعضی دوستان دیدم اصلا ساخت امپلی رو از سرم انداختم بیرون اصلا به بد یا خوب بود چنین پاسخی های کاری ندارم ولی من اصلا خوشم نمیاد کسی چیزی که من بلدم از بپرسه اینطوری جوابش رو بدم بنده از برخورد دوستان ناراضی نیست ولی چندین تاپیک در مورد طراحی امپلی ساخته شد یا دوستانی مثل بنده یا noorworkshop و خیلی های دیگه جواب های درست نگرفتند یا اصلا جوابی داده نشده به نظرم دوستان یا نمی خوان اموزش طراحی امپلی رو بدن یا اصلا بلد نیستن طراحی امپلی رو فقط از این سایت اون سایت مثل من طرح گرفتن ساختن اخر سر همی هیچی..... :sad: در اخر هم خیلی خیلی عذر می خوام :cry2:
                        دوست عزیز اگر شما ابتدا این تاپیک و تاپیک های مشابه رو خونده باشید میبینید که شخص اومده و یک چیز حاضر و آماده رو خواسته بدون اینکه یکم تحقیق و پژوهش کنه من هم نگفتم که کسی کمکت نمیکنه گفتم اول شما خودت یکم راجع به انواع آمپلی تحقیق کن بعد هرجا که نفهمیدی بیا و سوال کن این طور خیلی بهتر هست در یادگیری
                        بعدش هم من و هم بقیه دوستان رشتمون الکترونیک نیست که بتونم طراحی مدار انجام بدیم البته بجز چند نفر که رشتشون الکترونیک هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad-admin

سلام

شرمنده دیگه جای این حرفا اینجا نیست ولی بی ربط به همین نیست بنده هم چند فقط پیش مثل خیلی از دوستان خواستم امپلی بسازم با یاد بگیرم اصلا یک امپلی چطور کار میکنه یا چطور ساخته و طراحی میشه ولی متاسفانه متاسفانه با بر خورد این چنین بعضی دوستان دیدم اصلا ساخت امپلی رو از سرم انداختم بیرون اصلا به بد یا خوب بود چنین پاسخی های کاری ندارم ولی من اصلا خوشم نمیاد کسی چیزی که من بلدم از بپرسه اینطوری جوابش رو بدم بنده از برخورد دوستان ناراضی نیست ولی چندین تاپیک در مورد طراحی امپلی ساخته شد یا دوستانی مثل بنده یا noorworkshop و خیلی های دیگه جواب های درست نگرفتند یا اصلا جوابی داده نشده به نظرم دوستان یا نمی خوان اموزش طراحی امپلی رو بدن یا اصلا بلد نیستن طراحی امپلی رو فقط از این سایت اون سایت مثل من طرح گرفتن ساختن اخر سر همی هیچی..... :sad: در اخر هم خیلی خیلی عذر می خوام :cry2:
                          سلام
                          راستش نمی خواستم اینجا بحث رو ادامه بدم ولی فکر می کنم لازمه یه چیزایی گفته بشه. دوست عزیزم ببین بغیر از چند نفر از دوستانی که تو فروم صوتی فعالیت دارند بقیه دوستان منجمله خودم رشته تحصیلیمون الکترونیک نیست و هر چی هم بلدیم تجربی هست. ما هم از اول علامه 10 نبودیم. تجربه یه شبه به دست نمیاد. شما باید وقت بزاری هزینه کنی اشتباه کنی ضرر مالی کنی تا یه چیزی بدست بیاری.
                          خودم اولین بار که اومدم اینجا یادمه از استاد اشک خواستم یه مداراکو بدن تا بسازم. ایشون خیلی رو راست بهم گفتن برو یه مدار پیدا کن بعد بساز اگه اشکال داشت بیا مطرح کن . شاید باورتون نشه من تا الان چیزی حدود 14 نوع مدار اکو ساختم تا یه مدار خوب دستم اومد و تجربه کسب کردم وگرنه برای ایشون کاری نداشت که یه مدار آماده و تست شده بهم می دادند .ولی اگر اینجور بود هیچی یاد نمی گرفتم.
                          متاسفانه ما ایرانی ها دنبال لقمه آماده و هلو بپر تو گلو هستیم .منظورم شما نیستی هممون همین جوریم . واسه همینه تو هیچی پیشرفت نکردیم. شما که میگی کسی اینجا بهم کمک نکرد و دلسرد هم شدی خدایی خودت رفتی یه سرچی بکنی چند تا مدار رو ببینی بعد بیایی اینجا....؟؟؟؟؟
                          دوست عزیز به جرئت می تونم بگم این سایت و مخصوصا " فروم صوتی بچه هایی هستند که همه در حد توانشون به هم کمک می کنند.
                          در مورد دوستمون جناب noorworkshop . متاسفانه تو چند تا پست دیدم لحن شما طلبکارانه هست و انتظار دارید همه چی رو آماده در اختیار شما بزارند. البته دوستمون آقای احمدی رو دیدم که تا حد توانش کمک کرد بهتون . خیلی رو راست میگم من اگر جای ایشون بودم فقط راهنماییتون می کردم نه اینکه بشینم براتون تو پروتئوس مدار بکشم آخرشم شما ناز کنید که اینجاشو تغییر بده اونجاشو تغییر بده.
                          من با نظر مصطفی جان موافقم . اگر می خواهید برای سوالاتون جواب بگیرید هم قوانین رو رعایت کنید و هم اینکه چند تا مدارخودتون بزارید بعد با هم فکری دوستان یه مدار رو انتخاب کنید و شروع کنید به ساخت و مشکلات احتمالی رو با کمک دوستان حل کنید این میشه روش تحقیق و پژوهش. آخر سر خودتم یه تجربه کسب می کنی.
                          موفق باشی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
                            سلام
                            راستش نمی خواستم اینجا بحث رو ادامه بدم ولی فکر می کنم لازمه یه چیزایی گفته بشه. دوست عزیزم ببین بغیر از چند نفر از دوستانی که تو فروم صوتی فعالیت دارند بقیه دوستان منجمله خودم رشته تحصیلیمون الکترونیک نیست و هر چی هم بلدیم تجربی هست. ما هم از اول علامه 10 نبودیم. تجربه یه شبه به دست نمیاد. شما باید وقت بزاری هزینه کنی اشتباه کنی ضرر مالی کنی تا یه چیزی بدست بیاری.
                            خودم اولین بار که اومدم اینجا یادمه از استاد اشک خواستم یه مداراکو بدن تا بسازم. ایشون خیلی رو راست بهم گفتن برو یه مدار پیدا کن بعد بساز اگه اشکال داشت بیا مطرح کن . شاید باورتون نشه من تا الان چیزی حدود 14 نوع مدار اکو ساختم تا یه مدار خوب دستم اومد و تجربه کسب کردم وگرنه برای ایشون کاری نداشت که یه مدار آماده و تست شده بهم می دادند .ولی اگر اینجور بود هیچی یاد نمی گرفتم.
                            متاسفانه ما ایرانی ها دنبال لقمه آماده و هلو بپر تو گلو هستیم .منظورم شما نیستی هممون همین جوریم . واسه همینه تو هیچی پیشرفت نکردیم. شما که میگی کسی اینجا بهم کمک نکرد و دلسرد هم شدی خدایی خودت رفتی یه سرچی بکنی چند تا مدار رو ببینی بعد بیایی اینجا....؟؟؟؟؟
                            دوست عزیز به جرئت می تونم بگم این سایت و مخصوصا " فروم صوتی بچه هایی هستند که همه در حد توانشون به هم کمک می کنند.
                            در مورد دوستمون جناب noorworkshop . متاسفانه تو چند تا پست دیدم لحن شما طلبکارانه هست و انتظار دارید همه چی رو آماده در اختیار شما بزارند. البته دوستمون آقای احمدی رو دیدم که تا حد توانش کمک کرد بهتون . خیلی رو راست میگم من اگر جای ایشون بودم فقط راهنماییتون می کردم نه اینکه بشینم براتون تو پروتئوس مدار بکشم آخرشم شما ناز کنید که اینجاشو تغییر بده اونجاشو تغییر بده.
                            من با نظر مصطفی جان موافقم . اگر می خواهید برای سوالاتون جواب بگیرید هم قوانین رو رعایت کنید و هم اینکه چند تا مدارخودتون بزارید بعد با هم فکری دوستان یه مدار رو انتخاب کنید و شروع کنید به ساخت و مشکلات احتمالی رو با کمک دوستان حل کنید این میشه روش تحقیق و پژوهش. آخر سر خودتم یه تجربه کسب می کنی.
                            موفق باشی.
                            من از هیچ کس مداری نمیخواهم
                            اگر هم لحن من شما را ازار میدهد قضیه اش فرق دارد.
                            من نمیدانم به شما چه چیزی گفته ام که شما منو به چشم طلبکار میبینید.
                            اگر هم کسی مدار نگذارد من ناراحت نمیشوم.
                            ولی اینو یادتان باشد که اینجا محل بحث است و اگر اینجا هم طلب کمک نکنیم پس کجا کمک بخواهیم.
                            من هرچی مدار دیده ام برق زیاد و جریان زیاد میخواهد
                            قطعات کمیابند.
                            ساختش مشکل است.
                            و هزاران دلیل دیگر.
                            اگر هم شما نمیخواهید به من کمک کنید نکنید مشکلی ندارد ولی با من هم اینطور حرف نزنید.
                            کسی که کمک میکند ممکن است با جان و دل کمک کند یا فقط راهنمایی
                            برای من هردواتیشان محترم است.
                            من مدار میگذارم ولی هر کدام از دوستان نمیخواهد کمک کند یا نمیتواندکمک نکند.
                            این حرف شما به من بر خورد واقعا بعید است راجب من اینطور حرف بزنید.
                            در ضمن من دوست دارم برای مدارات ایراد بگیرم نمیخواهید نگذارید.
                            من با هیچ کس دعوا ندارم.
                            الانم ناراحت نیستم بلکه خوشحالم.
                            اقای aswhu600 کمک شایانی به من بدون هیچ دریغی کرده است که در اینجا ازشون تشکر میکنم.
                            Telegram:
                            @reza_br_2489

Instagram:
                            _amp_c

دیدگاه

بنده سرچ کردم یک سری مداری های هم پیدا شد ساختم البته مدارت با ای سی امپلی ولی راستش به مشکلات زیاد بر نخوردم خوب بود از کارم راضی بودم :rolleyes: ولی خب توانایم در حد شما دوستان برسم نیستم یکی از دلایل اصلی که ادامه ندادم به مدارت صوتی و باقی کارای که نصفه ول کردم این بود که نمی دونم دقیقه چه اتفاقی می افته که این جوری میشه یعنی رفتار مدار چطور هست یا چگونه کاار میکنه تا ندونم چی به چی هست راستش و بگم لذت نمیبرم از ساختش این یک نوع مرض دیگه چی میشه کرد دلسرد شدن بنده هم از شما و دوستان نیست بنده دنبال لقمه اماده به هیچ وج نیستم اگه بودم به قول شما سرچ میکردم چند تا مدار پیدا میکردم هزینه میکردم تا یک مدار دستم بیاد از این لقمه اماده ها نه از لقمه اماده ها :mrgreen:
                              !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                              نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X