اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو یا تبادل نظر]رفع یک مشکل نویز در وروودی tda1510

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : رفع یک مشکل نویز در وروودی tda1510

سلام فکر کنم بدونم مشکل شما چیه مشکل شما اینه که از این MP3 های 10000 هزار تومانی هستش استفاده میکنی این نوع MP3ها به دلیل عدم حذف نوییز حاصل از مدار اسیلاتور کریستالی یه صدای بوق زمینه با صدای تق تق ایجاد میکنند که منم بهشون زیاد برخوردم ومعمولا آمپلی فایر ها این نوییز رو به همراه صدای خروجی از mp3تقویت میکنند که اصلا در ولوم های پایین MP3پلیر جالب نیست وبه وضوح شنیده میشود حال راه حل کاهش این صدا (نمیگوییم خذف چون خیلی کار میبره ونیاز به حذف هارمونیکهای اسیلاتور این دستگاها داره وبهتره دستگاه گران تر با صدای بهتر خریداری کنید ) این است که سیگنال خروجی از MP3 را تضعیف کنید با تضعیف سیگنال نویز زمینه نیز تضعیف میشود وخیلی کمتر میشود راه حل آن نیز استفاده از یک مقاومت بین 56 تا 15 کیلو سری با خط سیگنال به همراه یک خازن 100 نانویی سری با این مقاومت میباشد البته مقدار این مقاومت رو باید به صورت تجربی آن هم در ولوم کم دستگاه آمپلی فایر تعیین گردد به طوری که در صدای زمینه حذف یا به حداقل کاهش یابد موفق باشید
    یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365 نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      ببینید اگر تطبیق امپدانس نباشه چیزی جز نویز حاصل نمیشه.
      مثلا امپدانس ورودی آمپلی فایر ها معمولا از در حد کیلو اهم ( 22 تا 47 کیلو ) و آمپدانس خروجی اونها در حد اهم ( 2 تا 16 اهم ) می باشد. حالا شما اگر امپدانس ورودی و خروجی رو بالا یا پایین تر از حد تعریف شده در نظر بگیرید صدا خراب میشه.
      سلام به شما
      در مورد تطبیق امپدانس سوالی داشتم :
      فرض کنید من از lm386 با مقاومت ورودی 50k دارم استفاده میکنم
      حالا من میام سیگنال صوتی رو از کامپیوتر به ورودی این آی سی متصل میکنم
      حالا لطفا برای من توضیح بدید
      1_الان تطبیق امپدانس هست یا نه ؟ ؟ ؟
      2_از کجا بفهمم که تطبیق امپدانس وجود داره یا نه ؟ ؟ ؟
      3_چطوری میتونم تطبیق امپدانس رو بوجود بیارم ؟ ؟ ؟

با تشکر از همه دوستان
      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SSTK نمایش پست ها
        سلام فکر کنم بدونم مشکل شما چیه مشکل شما اینه که از این MP3 های 10000 هزار تومانی هستش استفاده میکنی این نوع MP3ها به دلیل عدم حذف نوییز حاصل از مدار اسیلاتور کریستالی یه صدای بوق زمینه با صدای تق تق ایجاد میکنند که منم بهشون زیاد برخوردم ومعمولا آمپلی فایر ها این نوییز رو به همراه صدای خروجی از mp3تقویت میکنند که اصلا در ولوم های پایین MP3پلیر جالب نیست وبه وضوح شنیده میشود حال راه حل کاهش این صدا (نمیگوییم خذف چون خیلی کار میبره ونیاز به حذف هارمونیکهای اسیلاتور این دستگاها داره وبهتره دستگاه گران تر با صدای بهتر خریداری کنید ) این است که سیگنال خروجی از MP3 را تضعیف کنید با تضعیف سیگنال نویز زمینه نیز تضعیف میشود وخیلی کمتر میشود راه حل آن نیز استفاده از یک مقاومت بین 56 تا 15 کیلو سری با خط سیگنال به همراه یک خازن 100 نانویی سری با این مقاومت میباشد البته مقدار این مقاومت رو باید به صورت تجربی آن هم در ولوم کم دستگاه آمپلی فایر تعیین گردد به طوری که در صدای زمینه حذف یا به حداقل کاهش یابد موفق باشید
        سلام
        اون روشی که دادید شاید نویز کم بشه ولی عملا کیفیت صدا از بین میره با مقاومت یکم (خیلی خیلی کم)بیس دار میشه صدا با گزاشتن خازن100نانو بیس از بین میره و صدا بی روح میشه...خازن رو 470نانو بزارید
        هرچند که من این روش رو توضیه نمی کنم من روی ماشین بستم این ماژول های امپیتیری پلیر رو که یو اس بی رم ورادیو و ورودی auxداره وقت ماشین خاموشه یا روشن هیچ نویزی نداره هم پخش فلش خور کردم مشکلی از لحاظ نویز نبوده هم یه پخش کلا ساختم نویز از تغذیه میاد کلا اون ماژول ها هم یکم زیادی به تغذیه حساسن کلا مدارای صوتی اینجوری هستن
        موفق باشی
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

درسته مشکل من همینه. ولی اقای احمدی فرمودن ک کیفیت میاد پایین با روش شما

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الماسی نمایش پست ها
            درسته مشکل من همینه. ولی اقای احمدی فرمودن ک کیفیت میاد پایین با روش شما
            شما یه مقاومت 10کیلو بزارین واسه هر کانال خازن هم خواستی بزاری 470نانو بزار واسه هرکانال تست کن ببین کیفیت کم میشه یا نه
            من توی ماشین استفاده می کنم مشکلی نداره شما واسش رگولاتور گزاشتی؟؟؟خازن با تغذیش موازی کردی؟؟؟و...همه این کارا رو انجام بدی نباید هیچ نویزی باشه
            بازم کاری که گفتم بکن چیز های تغذیه رو هم اضافه کن ببین چی میشه
            موفق باشید
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
              سلام
              اون روشی که دادید شاید نویز کم بشه ولی عملا کیفیت صدا از بین میره با مقاومت یکم (خیلی خیلی کم)بیس دار میشه صدا با گزاشتن خازن100نانو بیس از بین میره و صدا بی روح میشه...خازن رو 470نانو بزارید
              هرچند که من این روش رو توضیه نمی کنم من روی ماشین بستم این ماژول های امپیتیری پلیر رو که یو اس بی رم ورادیو و ورودی auxداره وقت ماشین خاموشه یا روشن هیچ نویزی نداره هم پخش فلش خور کردم مشکلی از لحاظ نویز نبوده هم یه پخش کلا ساختم نویز از تغذیه میاد کلا اون ماژول ها هم یکم زیادی به تغذیه حساسن کلا مدارای صوتی اینجوری هستن
              موفق باشی
              Mp3 پلیر من درست همینه . ولی من متوجه نشدم ک شما چجوری اصلا نویزی ندارید. از مدار خاصی استفاده کزدید یا اینکه خروجی mp3 به aux پخش ماشین وصل کردید؟
              اگ از مدار خاصی استفاده کردید ک ممنون میشم بذارید تا ماهم استفاده کنیم. در ضمن من امپلیم خودم ساختم و به پخش ماشین وصل نکردم

بعد شما گفتید من تو راه برقم از سیم پیچ استفاده کنم ، ولی نگفتید این سیم پیچ چجوریه و از کحا میشه گیر اورد. تو راهششم ی خازن ظرفیت بالا با منفی موازی میکنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

شما یه مقاومت 10کیلو بزارین واسه هر کانال خازن هم خواستی بزاری 470نانو بزار واسه هرکانال تست کن ببین کیفیت کم میشه یا نه
              من توی ماشین استفاده می کنم مشکلی نداره شما واسش رگولاتور گزاشتی؟؟؟خازن با تغذیش موازی کردی؟؟؟و...همه این کارا رو انجام بدی نباید هیچ نویزی باشه
              بازم کاری که گفتم بکن چیز های تغذیه رو هم اضافه کن ببین چی میشه
              موفق باشید
              خوده mp3 رگلاتور داره و توی وروردی 12 ی خازن 0.1 هم با منفی موازی شده ولی تو خروجی رگلاتور خازن نیس.
              خازنارم موازی کنم دیگ؟
              جدیدترین ویرایش توسط الماسی; ۲۲:۰۹ ۱۳۹۵/۰۶/۱۸.

دیدگاه

سلام
                موفق باشی
                سلام کیفیت میاد پایین؟؟؟؟ من که تست کردم حتی رو آمپلی فایری که برای جایی ساخته بودم اصلا کیفیت کم که نشد هیچ کیفیت کلی جبران هم شد (صفحه 14 تصاویر آمپلی فایر های ساخت خودتان ) کجا صدا بی روح یا بیس میاد پایین ؟؟؟؟ ورودی آمپلی فایر ها اونقدر حساس هستند که کمبود دامنه سیگنال رو جبران کنند شما راهی به جز این ندارید مگر اینکه با خازن در حد پیکو بر سر کریستال این هارمونیکها رو حذف کنید یا این که از MP3 های با قیمت بالاتر در حد 30الی40 هزارتومانی استفاده کنید در ضمن این نویز ربطی به تغذیه نداره فقط فقط به کیفیت پایین mp3ها بر میگرده والا نمونه های گرون تر اون در بازار موجود نبود
                جدیدترین ویرایش توسط SSTK; ۰۱:۲۸ ۱۳۹۵/۰۶/۱۹.

دیدگاه

Mp3 پلیر من درست همینه . ولی من متوجه نشدم ک شما چجوری اصلا نویزی ندارید. از مدار خاصی استفاده کزدید یا اینکه خروجی mp3 به aux پخش ماشین وصل کردید؟
                  اگ از مدار خاصی استفاده کردید ک ممنون میشم بذارید تا ماهم استفاده کنیم. در ضمن من امپلیم خودم ساختم و به پخش ماشین وصل نکردم

بعد شما گفتید من تو راه برقم از سیم پیچ استفاده کنم ، ولی نگفتید این سیم پیچ چجوریه و از کحا میشه گیر اورد. تو راهششم ی خازن ظرفیت بالا با منفی موازی میکنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

خوده mp3 رگلاتور داره و توی وروردی 12 ی خازن 0.1 هم با منفی موازی شده ولی تو خروجی رگلاتور خازن نیس.
                  خازنارم موازی کنم دیگ؟
                  یه رگولاتور واسه تغذیه ی ماژول بزارید من هم خودم امپ درست کردم ووصلش کردم خازن های تغذیه رو بزار
                  از مدار خاصی استفاده نکردم
                  سیم پیچ هم میگم یه چند دور سیمه که دور یه هسته پیچیده شده وسر راه مثبت تغذیه قرار میگیره توی همه پخش های ماشین هستش
                  سلام کیفیت میاد پایین؟؟؟؟ من که تست کردم حتی رو آمپلی فایری که برای جایی ساخته بودم اصلا کیفیت کم که نشد هیچ کیفیت کلی جبران هم شد (صفحه 14 تصاویر آمپلی فایر های ساخت خودتان ) کجا صدا بی روح یا بیس میاد پایین ؟؟؟؟ ورودی آمپلی فایر ها اونقدر حساس هستند که کمبود دامنه سیگنال رو جبران کنند شما راهی به جز این ندارید مگر اینکه با خازن در حد پیکو بر سر کریستال این هارمونیکها رو حذف کنید یا این که از MP3 های با قیمت بالاتر در حد 30الی40 هزارتومانی استفاده کنید در ضمن این نویز ربطی به تغذیه نداره فقط فقط به کیفیت پایین mp3ها بر میگرده والا نمونه های گرون تر اون در بازار موجود نبود
                  اخه اون خازن 100نانو یه کم بیس رو از بین می بره..مقاومت بالا هم قدرت رو کم می کنه(محسوسه)
                  اون مقاومت 10کیلو وخازن 470نانو رو حتما بزارید وتست کنید...منتظر نتیجش هستم(توی پست های قبلی توضیحات درموردش دادم)
                  راستشو بخوای من گرونترش رو توی شهرمون ندیدم حالا بازم شما میگین هست حتما توی تهران هست شهر ما نیست توینت هم گشتم همین حدودا بود قیمت ها
                  من چند تا تست روش انجام میدم امروز ببینم چی میشه
                  تغذیه هم خیلی مهمه
                  :gathering:
                  موفق باشید
                  جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۰۸:۱۹ ۱۳۹۵/۰۶/۱۹.
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

پاسخ : [گفتگو یا تبادل نظر]رفع یک مشکل نویز در وروودی tda1510

با سلام
                    اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم از این ماژول ها تا قیمت 30تومن هم هست که تفاوتش با این عادی ها در پخش فیلمه وگرنه اصلا فکر نمی کنم قسمت پخش صوتش فرقی داشته باشه !!!!
                    اینم عکساش

سپاس
                    جدیدترین ویرایش توسط r8za; ۱۰:۴۱ ۱۳۹۵/۰۶/۱۹.

دیدگاه

سلام این بردها آماده دستگاهای MP3 کیفیت مختلف داره تو بعضی هاشون اکولایزر صوتی بهتری استفاده شده ویا حتی قابلیت ضبط صدا record دارند ( برای کسایی که میخواند آمپلی فایری با قابلیت ضبط داشت باشند) صدا هم به نوبه خود دارای کیفیت های مختلف هستش من خودم بارها از این دستگاهای ارزان قیمت استفاده کردم وبا این روش که در بالا گفتم بهترین کیفیت رو اخذ کرده ام حال دوستان میگویند کیفیت چنان وچنین میشود حتما گوششان مجهز به طیف نما میباشدخخخخخخخ یا گوش ما سنگین شده خودمان خبر نداریم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r8za نمایش پست ها
                        با سلام
                        اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم از این ماژول ها تا قیمت 30تومن هم هست که تفاوتش با این عادی ها در پخش فیلمه وگرنه اصلا فکر نمی کنم قسمت پخش صوتش فرقی داشته باشه !!!!
                        اینم عکساش

سپاس
                        بله چون مدل های گرون تربلوتوثی هستن تا قیمت 50تومن هم فیلم پخش می کنن

سلام این بردها آماده دستگاهای MP3 کیفیت مختلف داره تو بعضی هاشون اکولایزر صوتی بهتری استفاده شده ویا حتی قابلیت ضبط صدا record دارند ( برای کسایی که میخواند آمپلی فایری با قابلیت ضبط داشت باشند) صدا هم به نوبه خود دارای کیفیت های مختلف هستش من خودم بارها از این دستگاهای ارزان قیمت استفاده کردم وبا این روش که در بالا گفتم بهترین کیفیت رو اخذ کرده ام حال دوستان میگویند کیفیت چنان وچنین میشود حتما گوششان مجهز به طیف نما میباشدخخخخخخخ یا گوش ما سنگین شده خودمان خبر نداریم
                        من تست کردم خازن 100نانو گزاشتم مقاومت10کیلورو هم گزاشتم (البته اینم بگم ماژول توی خروجیش نویز نداشت)
                        الان یه توضیح میدم
                        جناب r8za سعی کنید شیلدینگ رو رعایت کنید خازن تغذیه رو قرار بدید یه توصیه دارم ورودی گوشی بدید به ای سی امپلی فایر ببینید چی میشه نویز هست یا نه
                        از ای سیtda7377استفاده کنید نویزی نباید باشه دیگه ماژول ها نویز ندارن یه صدای ویز ویز خیل خیلی کمه که اگه گوشت رو کنار بلندگو بذاری میشنویش وگر نه صداش اصلا در نمیاد من تست های که امرو انجام دادم خوب بودن و هیچ نویزی وجود نداشت
                        موفق باشید
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                          سلام به شما
                          در مورد تطبیق امپدانس سوالی داشتم :
                          فرض کنید من از lm386 با مقاومت ورودی 50k دارم استفاده میکنم
                          حالا من میام سیگنال صوتی رو از کامپیوتر به ورودی این آی سی متصل میکنم
                          حالا لطفا برای من توضیح بدید
                          1_الان تطبیق امپدانس هست یا نه ؟ ؟ ؟
                          2_از کجا بفهمم که تطبیق امپدانس وجود داره یا نه ؟ ؟ ؟
                          3_چطوری میتونم تطبیق امپدانس رو بوجود بیارم ؟ ؟ ؟

با تشکر از همه دوستان
                          سلام
                          دوست عزیز تمام این بحث ها سر همین تطبیق امپدانس هست .
                          ببین به طور کلی امپدانس خروجی کارت صدای کامپیوتر ، لپ تاپ و دی وی دی پلیر ها بالاست پس قاعدتا با امپدانس ورودی مدار شما نباید مشکلی داشته باشه. همچنین امپدانس ورودی گوش های همراه و نواع ام پی تری پلیر ها پایین هست .وقتی شما تو مدار صوتی هم در حالات بدون سیگنال و هم در حالت با سیگنا ورودی ، نویزی (به جز نویز تغذیه و شیلدینگ ) نداشته باشی و صدا واضح باشه پس میشه گفت مشکل تطبیق امپدانس رو نداری .
                          بهترین راه تطبیق امپدانس قرار دادن پری تون کنترل هست که هم کار تطبیق رو انجام بده و هم به صدا یه زیر و بمی بده.
                          موفق باشی

دیدگاه

سلام

این یه مدار تون کنترل ساده یکم صدارو ضعیف می کنه ولی در کل خوبه من خروجیشو با یه تقویت کننده ترانزیستوری تقیوت کردم عالی بود با اپ امپ هم میشه تقویت کرد خروجیشو اگه خواستی می تونی اینو تست کنی مدار های بهتریهم در سایت هستن این مدار هم که گزاشتم خوبه
                            موفق باشید
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                              [ATTACH=CONFIG]9909[/ATTACH]
                              این یه مدار تون کنترل ساده یکم صدارو ضعیف می کنه ولی در کل خوبه من خروجیشو با یه تقویت کننده ترانزیستوری تقیوت کردم عالی بود با اپ امپ هم میشه تقویت کرد خروجیشو اگه خواستی می تونی اینو تست کنی مدار های بهتریهم در سایت هستن این مدار هم که گزاشتم خوبه
                              موفق باشید
                              مرسی اقای احمدی
                              اول از همه فایل پیوست مشکل داره و بعدهم که اخر کدومو پیشنهاد میکنید؟ اینکه مقاومت با خازن سری کنم تو ورودی امپلی یا اینکه برم سرااغ پری تن ها؟
                              من فقط میدونم 90 درصد مشکل از mp3 هست . چون امپلیم بدون هیچ ورودی نویز یا تق تق یا بوق زدن ممتد نداره، اینو مطمنم. من اگر بتونم این مشکلمو کم کنم یا از بین ببرم خیلی عالیه چون کیفیت پخش عالللیههههه

دیدگاه

مرسی اقای احمدی
                                اول از همه فایل پیوست مشکل داره و بعدهم که اخر کدومو پیشنهاد میکنید؟ اینکه مقاومت با خازن سری کنم تو ورودی امپلی یا اینکه برم سرااغ پری تن ها؟
                                من فقط میدونم 90 درصد مشکل از mp3 هست . چون امپلیم بدون هیچ ورودی نویز یا تق تق یا بوق زدن ممتد نداره، اینو مطمنم. من اگر بتونم این مشکلمو کم کنم یا از بین ببرم خیلی عالیه چون کیفیت پخش عالللیههههه
                                فایل پیوست مشکلی نداشت...

من پیشنهادم پری و تون کنترله اون خازن ومقاومت جز کم کردن بهره هیچ کار دیگه ای انجام نمی دن
                                به نظر من ای سی امپدانسش با این mp3تطبیق نداره چون من همیشه اینا رو به 7377می زنم مشکلی ندارن
                                موفق باشی
                                Proudly @real_ahmadi
                                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X