اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت آمپلی فایر 200 وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت آمپلی فایر 200 وات

نوشته اصلی توسط meHam نمایش پست ها
    سلام من مدار http://robopardaz.com/tda8560q-2x40-watt/ رو کار کردم ولی کار نمیکنه
    سلام
    این مدار رو دوستان در همین انجمن درست کره بودن وخوب کار می کرد خیلیم ازش تعریف کردن
    شما ببین ترانزیستور هارو اشتباه نزده باشی ای سی رو درست زده باشی تغذیه اشتباه نباشه ای سی یا ترانزیستور نسوخته باشن و...

درست باشه کار می کنه مدارش سالمه
    موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

تغذیه مگه نباید ماشین باشه ؟
      ترانزیستور هم 57 رو 56 بهم داد که گفت همون کار رو میکنه و جواب داده

دیدگاه

تغذیه مگه نباید ماشین باشه ؟
        ترانزیستور هم 57 رو 56 بهم داد که گفت همون کار رو میکنه و جواب داده
        بله ترانزیستور درسته

موقع لحیم کاری که داغشون نکردی؟؟

وقتی تغذیه رو وصل می کنی ای سی گرم میشه؟
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

والا وقتی آدابتور آیفون که 12 ولت بود رو زدم چراغ خاموش و روشن میشد ولی به باتری ماشین زدم چراغ یک لحظه روشن شد و دیگه روشن نشد و الان هم سر مثب مدار جرقه میزنه

دیدگاه

والا وقتی آدابتور آیفون که 12 ولت بود رو زدم چراغ خاموش و روشن میشد ولی به باتری ماشین زدم چراغ یک لحظه روشن شد و دیگه روشن نشد و الان هم سر مثب مدار جرقه میزنه
            شما حتی یه لحظه هم تغذیه رو برعکس نزدی؟؟؟
            من احتمال می دم یه جاییش رو اشتباه کردی ای سی داغ نمیشه؟؟؟

من فک کنم سوخته باشه
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

من مدار رو باز کردم باز هم نشد البته روی آدابتور تست کردم ؟ دوتا سوال داشتم اینکه ...
              1. ورودی صدا سه تا جا داره در صورتی که سیم صدا من 2 تا هست .
              2. برای تست ترانزیستور باید چی کنیم که پایه هاسو تشخیص بدیم؟ یا اینکه سالم هست یا نه ؟

دیدگاه

من مدار رو باز کردم باز هم نشد البته روی آدابتور تست کردم ؟ دوتا سوال داشتم اینکه ...
                1. ورودی صدا سه تا جا داره در صورتی که سیم صدا من 2 تا هست .
                2. برای تست ترانزیستور باید چی کنیم که پایه هاسو تشخیص بدیم؟ یا اینکه سالم هست یا نه ؟
                سلام
                ترانزیستور هارو ببین با مولتی متر پایه ها بهم اتصالی نباشن
                ورودی استریو هستش R و L وسطی هم گرانده شما سیم صدارو گراندشو به گراند مغزی رو هم به یکی از R و Lوصل کن
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

یعنی L و R رو وصل کنم بعد وسط رو به یکی از پایه ها وصل کنم ؟ این کار رو کردم باز کار نمیکنه ...
                  البته به آمپر ربط داره ؟ این منبع من 12 ولت 1 آمپر هست

دیدگاه

یعنی L و R رو وصل کنم بعد وسط رو به یکی از پایه ها وصل کنم ؟ این کار رو کردم باز کار نمیکنه ...
                    البته به آمپر ربط داره ؟ این منبع من 12 ولت 1 آمپر هست
                    جریان کمه ولی باید با کم ترین قدرت وکیفیت کار کنه

شما یه جا داری اشتباه می کنی دقیق بر سی کن هرجا سوالی بود بپرس تا بتونیم مشکلو حل کنیم
                    موفق باشی
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                      جریان کمه ولی باید با کم ترین قدرت وکیفیت کار کنه

شما یه جا داری اشتباه می کنی دقیق بر سی کن هرجا سوالی بود بپرس تا بتونیم مشکلو حل کنیم
                      موفق باشی
                      برسی کردم همش درسته این ال ایدی ک گذاشتم هم روشن نمیشه یا یه لحظه روشن میشه و خاموش میشه

دیدگاه

برسی کردم همش درسته این ال ایدی ک گذاشتم هم روشن نمیشه یا یه لحظه روشن میشه و خاموش میشه
                        همه قطهات رو از سالم بودن شون مطمئنی؟؟اگه مطمئنی ای سی رو عوض کن ببین چی میشه
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ترانزیستور و آیسی رو نمیدونم

دیدگاه

ترانزیستور و آیسی رو نمیدونم
                            خوب عوضشون کن
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام دوستان.
                              من یه سوالی در ارتباط با آمپلی فایر دارم، اگه ممکنه راهنماییم کنید
                              من یه آمپلی فایر معمولی دارم که توان خروجی 400 وات میده. می خوام از این آمپلی فایر برای اتصال به بلند گو های شیپوری ترانس مچینگ دار در برد بلند(100 متر) استفاده کنم .
                              چه طور می تونم خروجی این آمپلی فایر رو تقویت کنم که در مسافت طولانی افت کیفیت پیدا نکنه؟
                              میشه از ترانس مچینگ افزاینده در خروجی امپ استفاده کرد ؟
                              اگه میشه چه طور ؟
                              اگرم نمیشه راه حل شما چیه؟
                              ممنون

دیدگاه

سلام دوستان
                                از اول بگم که چیز زیادی از علم الکترونیک نمیدونم ولی دوست دارم با ساخت آمپلی فایر به این علم ورود کنم
                                کسی تا حالا ساخته 200 وات ؟
                                من باند دارم پایونیر 6974 که 40 اهم هست فقط همینو میدونم که بهم گفتن باید با آیسی بسازی نه با خازن میتونید راهنماییم کنید ؟
                                این مداره 150 واته اگه یک آیسی دیگه باهاش موازی کنی به همراه ند تا دیود برای یکسوسازی میتونی 200 وات ازش بگیری مدار الکترونیکی یک آمپلی فایر 150 وات کم هزینه، کاربردی و ساده این یکی از ارزانترین مدار های یک آمپلی فایر 150 وات است که می توانید آنرا خودتان بسازید. این آمپلی فایر بر اساس مدار دارلینگتون و ترانزیستورهای قدرت TIP 142 و TIP147 بنا شده است. این مدار می تواند یک بلندگوی 4 اهم را با توان RMS 150w تغذیه کند. اگر فکر می کنید چنین مداری برای شما کافیست ادامه مقاله را مطالعه نمایید. اِلمان های TIP 142 و TIP147 که یک مدار دارلینگتون را تشکیل می دهند می توانند جریان 5 آمپر را در 100 ولت تحمل کنند و بخاطر تحمل بالا و کار در شرایط سخت معروف هستند. در اینجا 2 ترانزیستور BC558 که با Q5و Q4 مشخص شده اند. و به عنوان یک پیش تقویت کننده مورد استفاده قرار می گیرند و TIP 142 و TIP147با یکدیگر به همراه TIP41 که با Q1,Q2,Q3 شناخته شده اند بلند گو ها را تغذیه می کنند. این مدار آنقدر سخت جان است که می توانید از آن برای مدار های با قابلیت های ویژه هم استفاده کنید. این مدار می تواند با 45 ولت و 5 آمپر DC تغذیه شود. باید این مدار را امتحان کنید کارایی آن فوق العاده است! قسمت تقویت کننده این مدار بر پایه ترانزیستور های Q4 و Q5 نهاده شده است که یک تقویت کننده تفاضلی را تشکیل می دهد. استفاده از یک تقویت کننده تفاضلی در ورودی سبب کاهش نویز می شود و به معنای استفاده از یک فیدبک منفی است. به همین دلیل کارایی عمومی آمپلی فایر ما بهبود یافته است.سیگنال ورودی به پایه بیس ترانزیستور Q5 از طریق ترانزیستور ایزوله DC که با C2 مشخص شده متصل شده است. ولتاژ فیدبک به پایه بیس Q4 از محل اتصال مقاومت 0.33اهم به مقاومت 22 کیلو اهم اعمال می شود. یک مرحله پوش-پول کلاس AB حول ترانزیستور های Q1 و Q2 برای درایو بلندگو در صدای بلند قرار داده شده استکهدیود D1 و D2آن را تکمیل می کنند و جهت عملکرد مطمئن کلاس AB اضافه شده است. ترانزیستور زوج پوش-پول را درایو می کند و بیس آن به صورت مستقیم به کلکتور ترانزیستور Q5 متصل شده است. مدار الکترونیکی و لیست قطعات چند نکته در این مدار الکترونیکی! • به خاطر داشته باشید TIP 142 و TIP 147 زوج دارلینگتون هستند. این المان های الکترونیکی در شکل به خاطر سادگی به صورتی که می بینید فقط به صورت یک ترانزیستور معمولی نمایش داده شده اند. و مدار هم به همین شکل است پس نگران نباشید همه چیز درست است. به هر حال هر کدام از آنها شامل دو ترانزیستور، 2 مقاومت و یک دیود هستند، فقط سه پایه بیس، امیتر و کلکتور از این مجموعه بیرون آمده است که در مدار نشان داده شده است و بقیه مدار به صورت داخلی بسته شده است. شما هم می توانید برای سادگی آنها را ترانزیستور فرض کنید. • از یک منبع تغذیه با خروجی مناسب و تنظیم شده با فیلتر مناسب استفاده کنید. • در صورت لزوم از یک پتانسیومتر 10 کیلو اهم به صورت سری با ورودی استفاده کنید که در شکل نمایش داده نشده است. • همه خازن های الکترولیت باید حداقل 50 ولت باشند. منبع تغذیه برای این مدار در شکل زیر یک منبع تغذیه دوبل +40/-40 برای تغذیه این آمپلی فایر داده شده است. این منبع تغذیه فقط برای یک کانال طراحی شده است و برای مصارف استریو می توانید مقادیر نامی ترانسفورمرها، دیود ها و فیوز ها را دو برابر کنید. مدار داخلی المان های TIP 142 , 147

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X