اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب یک آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : انتخاب یک آمپلی فایر

نوشته اصلی توسط alesta نمایش پست ها
    والا نمیدونم پشتش نوشته ss-wgv1100-d
    من از الکترونیک در حد نیمه حرفه ای سر در میارم ولی اینی که آقای chico میگه rc ورودی رو نمیفهمم
    این مدار irfp250n که خیلی ازش تعریف شده حتی یکی گفته بود بیس خوبی داره
    یه خوبی دیگه هم که داره نیاز به تنظیم خاصی نداره ولی nmos نیازه به تنظیم داره
    خلاصه اینکه من هزار بار این تالارو شخم زدم ولی به نتیجه نرسیدم یکی آب پاکی رو بریزه رو دستمو بگه کدومو درست کنم البته اگه تنظیم نخاد بهتره

سلام.
    ببین خود سونی اکثر قریب به اتفاق ساب های سیتم های خانگی رو با STK درایو میکرده، حالا ما به شما بگیم با STK درایو کن، قطعا میای بگی تعریف IRFP250 رو زیاد شنیدم.
    اینه که نمیشه آب پاکی رو روی دست کسی ریخت.

از یه طرف بیس سنگین میخوای، از یه طرف نمیخوای وارد مقوله تغییر RC و NFB بشی.
    از یه طرف کیفیت بالا میخوای، از اون طرف حاضر نیستی آمپ بایاس دار بسازی.
    از طرف بهت میگیم با خب با BJT بساز، باز میای میگی ماسفت IRFP460 .

بحث قدرت آمپ باید زمانی دغدغه باشه که ساب ووفر زیر دستمون Earthquake یا آلپاین و... باشه.
    یه ساب خانگی، حد و اندازه اش چیزی نیست که بخواد توان های بالا رو طلب کنه. ساب های خانگی Sensivity بالایی دارند، صداشون Loud هستش نه Deep.
    تو توان های پایین صدای بالایی دارند ولی در توان بالا فقط ترتر میکنن، اونم بخاطر اینه که سیستم دمپینگ و مهار حرکتیشون برای حالت خانگی ساخته شده.
    روش نوشته 250 وات RMS شما باور نکن، باکس ساب شما زیر این توان میترکه و میشکنه.

تمام آمپ هایی که تا الان دوستان عزیز بهت معرفی کردند و شما دیدی خوبن، انقدر بحث جدی نیست که وسواس بخرج بدی.
    هرکدوم رو دوس داری و میتونی بسازی رو بساز، یه فیلتر ساب ووفر هم بساز و از موسیقی لذت ببر

موفق باشی

دیدگاه

به روی چشم آقای چیکو فقط دو تا مطلب هست بگم و رفع زحمت میکنم
      1- اگه عصبانی نمیشید به عنوان آخرین نظر این مدار چطوره آمپلی فایر200وات-rms-200w-pioneer-anfi-2sc5200-2sa1943a

2- یه فیلتر خوب ساب هم بهم معرفی کنین ممنون میشم

دیدگاه

آقای chico67 به من حق بدین آخه من بد جوری عاشقه اون مدار irfp250n شدم ولی خداییش برید نظرات رو بخونید یکی گفته خوبه یکی گفته dc تو خروجی داره یکی گفته اصلا حرفه ای نیست
        حالا خودتون نظرتون چیه بسازمش؟
        یه فیلتر خوب ساب هم اگه معرفی کنید ممنون میشم

دیدگاه

سلام
          داداش تو عشقی میخوایی بسازی؟! یا یه چیز که برات کار کنه؟
          امپ اگه dc بده قشنگ ساب رو نابود میکنه.
          اگه یچیز میخوایی میانه باشه همین امپ http://www.eca.ir/forums/thread40061.html رو بساز روی 4 اهم 100 خرده ای وات میده.
          برا فیلتر هم اگه تو قسمت مدارات واسط جست و جو کنید یه فیلتر خوب هست همون رو بسازید.
          سلام دوستان اقا فک کنم دغدغه خیلی از دوستان انجمن در ساختن ی فیلتر ساب خوبو با کیفیت با ارائه این مدار حل شه خودم تا حالا 4-5تا فیلتر ساب ب اصطلاح خوب از نت گرفتمو ساختم ولی همشون چرت بودن و بی کیفیت ولی این مدارو چن روزی میشه ک ساختم و بسیار عالیه حتی از خروجی ساب ووفر کامپیوتر هم با کیفیت تره :eek: در ساختشم 2تا ایسی یکی

دیدگاه

والا من که نساختم ولی بچه ها گفتن که dc تو خروجی داره تا اونجایی که سواد من میکشه وقتی به اسپیکر dc وصل بشه دیافراگم یا میره داخل یا کشیده میشه بیرون ولی تو این فیلمی که هست اینجوری نمیشه
            اون مدار
            آمپلی فایر200وات-rms-200w-pioneer-anfi-2sc5200-2sa1943a h اگه معادل اون درایور هاش رو میدونید بگید تا همونو درست کنم آخه اون معادل هایی که بچه ها به جای اصلی گفتن با درایور اصلی خودش خیلی فرق داره خیلی ولتاژ و جریانش پایین تره
            سیستم هم میخام واسه خونه درست کنم واسه یه ساب 10 اینچ 8 اهم سونی میخام
            آره دیگه خوب کار کنه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

والا من تو مدار وسواس ندارم فقط چون تو شهر ما قطعات خوب گیر نمیاد باید انترنتی سفارش بدم واسه و کلی پول پست بدم واسه همین میخام یه چیزی باشه که جواب بده

دیدگاه

والا من که نساختم ولی بچه ها گفتن که dc تو خروجی داره تا اونجایی که سواد من میکشه وقتی به اسپیکر dc وصل بشه دیافراگم یا میره داخل یا کشیده میشه بیرون ولی تو این فیلمی که هست اینجوری نمیشه
              اون مدار
              آمپلی فایر200وات-rms-200w-pioneer-anfi-2sc5200-2sa1943a h اگه معادل اون درایور هاش رو میدونید بگید تا همونو درست کنم آخه اون معادل هایی که بچه ها به جای اصلی گفتن با درایور اصلی خودش خیلی فرق داره خیلی ولتاژ و جریانش پایین تره
              سیستم هم میخام واسه خونه درست کنم واسه یه ساب 10 اینچ 8 اهم سونی میخام
              آره دیگه خوب کار کنه
              داداش اگه یه امپ درحدی dc بده که قشنگ با چشم بشه مشاهده کرد صفحه دیافراگم ثابت میشه اون که دیگه امپ نیست!
              این dc ر و باید با اسیلسکوپ و دیدن شکل موج خروجیه امپ دید.

در مورد اون امپ هم جای MJE15032 و MJE15033 از c5198 و a1941 استفاده کن.
              و جای MJE340 و MJE350 از a940 و c2073 استفاده کن. فقط اگه از a940 و c2073 استفاده کردی ولتاژ رو از دوبل 55 یا 60 بالاتر نبر.

دیدگاه

خیلی ممنون که کمک میکنی
                میرم که بسازم فقط یه چیزی من الان تو تاپیک همین آمپلی pioneer هستم کدوم مدار رو ببندم آخه هر کی یه چیزی گفته (اونی که تو صفحه اول هست و پروتئوس داره دیگه)
                در مورد اون آمپ irfp250n هم آخر نفهمیدم dc میده یا نه
                کسی نیست که بدونه این irfp250n که خیلیا ساختن dc داره تو خروجی یا نه
                amirh از شما هم به خاطر راهنمایتون خیلی سپاسگزارم

دیدگاه

سلام.
                  هنوز تصمیم نگرفتی؟!

اون IRFP250 رو من خودم دارمش، اون زود دیستورت میکنه عزیزم، یکم ورودی میره بالا صدا رو به هم میریزه.
                  اون آمپ عمرش خوبه، کارکردش خوبه و مشکل سوختن نداره، ولی وقتی بیس میزنه، بیس تمیز نیست، کوئل ساب هم زود گرم میشه.
                  جدیدترین ویرایش توسط chico67; ۱۶:۳۶ ۱۳۹۵/۰۹/۰۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط chico67 نمایش پست ها
                    سلام.
                    هنوز تصمیم نگرفتی؟!

اون IRFP250 رو من خودم دارمش، اون زود دیستورت میکنه عزیزم، یکم ورودی میره بالا صدا رو به هم میریزه.
                    اون آمپ عمرش خوبه، کارکردش خوبه و مشکل سوختن نداره، ولی وقتی بیس میزنه، بیس تمیز نیست، کوئل ساب هم زود گرم میشه.
                    منم موافق گفته های دوست خوبم جناب chico هستم.
                    من این مدار رو تو یه دستگاه اکو صندوقی جاسازی کردم .البته مدار با ولتاژ 40 ولت دوبل دی سی کار میکنه. نه 50 ولت.
                    به نظرم مدار تو فرکانس های بالا ( صدای زیر )کم میاره و خوب پخش نمیکنه .حالا تو بیس رو نمی دونم.
                    در ضمن تو اوج ، صدا دیستورت میشه.
                    من دو سه تا مدار با ماسفت ساختم همشون همین جوری بودن حالا شاید چون مدارام با ولتاژ کمتری کار میکردن به این صورت بودن ولی به طور کلی سعی می کنم تا جای ممکن سمت ماسفت نرم چون هم درایور های اصلیشون هم سخت پیدا میشه .
                    البته نا گفته نمونه که دوست دارم مدارات ماسفت apex رو هم تست کنم. حالا تا ببینم چی میشه....
                    موفق باشی

دیدگاه

سپاس که جواب دادی
                      پس اگه اینجوره فعلا میرم اون 180 وات که با 2n3055 هست رو میسازم تا ببینم چی میشه چون همینجا خوندم یکی نوشته بود با واتمتر و اسکوپ چک کرده از این چند تا مدار ماسفت مخصوصا irfp250n بهتر بوده
                      البته اگه دوستمون جناب chico ناراحت نشن

مخصوصا به خاطر اینکه 8تا 2n3055 توشیبا دارم

دیدگاه

سپاس که جواب دادی
                        پس اگه اینجوره فعلا میرم اون 180 وات که با 2n3055 هست رو میسازم تا ببینم چی میشه چون همینجا خوندم یکی نوشته بود با واتمتر و اسکوپ چک کرده از این چند تا مدار ماسفت مخصوصا irfp250n بهتر بوده
                        البته اگه دوستمون جناب chico ناراحت نشن

مخصوصا به خاطر اینکه 8تا 2n3055 توشیبا دارم
                        پس همون مدار رو بسازید و هر جا مشکل داشتید مطرح کنید .در خدمتتون خواهم بود
                        موفق باشید

دیدگاه

ببخشید که اینجا مطرح میکنم
                          یکی از دوستام میخاد واسه پروژه آمپ 100 وات با 2sc5200 که تو مدارات انجمن هستو بسازه از من پرسید که میتونم به جای ترانزیستور tip42 تو همین مدار از a1943 استفاده کنم (آخه چند تا a1943 داره) گفتم از اساتید بپرسم بهتره و اینکه اگه میتونه از اون استفاده کنه باید اونیکی درایورشم (tip41) رو هم عوض کنه یا نه
                          سپاس بابت کمکتون

دیدگاه

سلام.

نه نمیتونی استفاده کنی.
                            یه دونه 1943 که نمیاد یه دونه 1943 رو درایو کنه.
                            جدیدترین ویرایش توسط chico67; ۰۱:۱۴ ۱۳۹۵/۰۹/۱۰.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X