اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی درباره ساخت سیستم صوتی قدرتمند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی درباره ساخت سیستم صوتی قدرتمند

با درود دوستان

من می خواستم با این: آمپلی فایر 400 وات STK استریو یک سیستم صوتی قوی بسازم. همچنین می خواستم یک عدد ( این ماژول آمپلی 250 وات مونو ) از نوع ترانزیستوری خریداری کنم برای ساب سیستم صوتی خودم.

( این ماژول های آمپلی رو به صورتتکی آزمایش کردم عالی بودن و کاملا 12 اینچ با قدرت واقعی رو جوابگو بودن و از این بابت نگرانی ندارم )

حالا اصلا درست دارم راه و روش رو انجام می دم؟ می خواستم خروجی صدای پلیر برد فلش خور رو به هر دو ماژول آمپلی فایر بدم. اصلا این کار درستی هست؟ یعنی یک برد فلش خور بزارم و از خروجیش هم به آمپلی فایر 400 وات استریو صدا بدم و هم به آمپلی فایر 250 وات مونو. بعد به آمپلی 400 وات و به هر خروجی سمت راست و چپ یک بلندگو 12 اینچ متصل کنم و به آمپلی مونو 250 وات هم یک بلندگو مخصوص ساب متصل کنم

این روش درستی هست؟ نمی دونم درست منظورم رو عرض کردم یا خیر. لطفا راهنمایی کنید با سپاس

پاسخ : درخواست راهنمایی درباره ساخت سیستم صوتی قدرتمند

نوشته اصلی توسط nasimparsi نمایش پست ها
    با درود دوستان
    من می خواستم با این: آمپلی فایر 400 وات STK استریو یک سیستم صوتی قوی بسازم. همچنین می خواستم یک عدد ( این ماژول آمپلی 250 وات مونو ) از نوع ترانزیستوری خریداری کنم برای ساب سیستم صوتی خودم.
    ( این ماژول های آمپلی رو به صورتتکی آزمایش کردم عالی بودن و کاملا 12 اینچ با قدرت واقعی رو جوابگو بودن و از این بابت نگرانی ندارم )
    حالا اصلا درست دارم راه و روش رو انجام می دم؟ می خواستم خروجی صدای پلیر برد فلش خور رو به هر دو ماژول آمپلی فایر بدم. اصلا این کار درستی هست؟ یعنی یک برد فلش خور بزارم و از خروجیش هم به آمپلی فایر 400 وات استریو صدا بدم و هم به آمپلی فایر 250 وات مونو. بعد به آمپلی 400 وات و به هر خروجی سمت راست و چپ یک بلندگو 12 اینچ متصل کنم و به آمپلی مونو 250 وات هم یک بلندگو مخصوص ساب متصل کنم
    این روش درستی هست؟ نمی دونم درست منظورم رو عرض کردم یا خیر. لطفا راهنمایی کنید با سپاس
    با سلام:
    هر آمپلی فایر قدرت مندی احتیاج به پری امپلی فایری متناسب با قدرت خروجی خود را از نظر توانی دارد. مثلا یک آمپلی فایر 400 وات ورودی آن نمی تواند بطور مثال چند میلی آمپر باشد. در سیستم های صوتی قدرت مندکه روی خودرو ها بسته می شوندخروجی یک پخش بالای 20 وات است که به سیستم آمپلی فایر قدرت مند 750 وات بلند گو ها و ساب 1000 وات می دهد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

حالا اصلا درست دارم راه و روش رو انجام می دم؟
      الان جریان چی شد . سه تا امپلی داری سه تا هم بلندگو داری . اینا که جدا جدا امتحانشون کردی میگی اوکی هست . اون 400 وات استریو که تکلیفش معلومه وصل میشه به خروجی پلیر . فقط اون 250 وات مونو داستان داره چون قراره خروجی پلیر رو تبدیل به مونو کنی باید طوری تبدیل بشه که همپوشانی صدا پیش نیاد یعنی صدای استریوت همچنان استریو بمونه.

دیدگاه

با درود
        برای اینکه بتونی از یک پلیر 2 تا ورودی بگیری، باید از اسپلیتر بهره بگیری یا تبدیل 1 به 2 صوتی...
        به یکی از خروجی های اسپلیتر 2 تا مقاومت بین 2 تا 10 کیلو وصل میکنی منظورم یکی به چپ و یکی به راست
        حالا اون 2 سر دیگه مقاومت را به هم وصل میکنی و میدی به ورودی آمپلی 250 وات که برای ساب هست
        خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

با درود

دوستان کلا روش راه اندزای سیستم صوتی چیه؟ ببنید من بدون تجربه و بدون هیچ گونه دانشی رفتم و یک آمپلی فایر 400 وات استریو stk از نوعی که لینکشو در بالا گذاشتم خریداری کردم + یک آمپلی فایر 250 وات مونو
          تا جایی که خاطرم هست همیشه برای سیستم های صوتی با کیفیت و صدای بالا ساب هم در نظر می گیرند

در نتیجه با خودم گفتم که آمپلی فایر 400 وات رو می زاریم برای صدای معمولی سمت راست و چپ و اون آمپلی فایر 250 وات مونو رو می زاریم برای ساب

الان کلا این شیوه راه اندازی سیستم صوتی درسته؟

دیدگاه

اگر راهنمایی کنید ممنون می شم دوستان

من الان یک سیستم با تاکید روی کیفیت صدا بخوام بهتره خودم اقدام به تهیه و ساختن کنم یا بهتره از این اسپیکرهای آماده بخرم؟ من برای خونه می خوام. قبل از هر چیز تفکیک صدا و پوشش کامل صداها برام مهم هست + مهم اینه که 5 یا 7 کانال باشه + بلندی صدا هم خیلی مهم هست برام

البته از نظر قیمت هر کاری لازم باشه می کنم که یک عمر بتونم ازش استفاده کنم. از نظر هزینه هم مشکلی ندارم

الان چه کاری باید انجام بدم ؟ سیبستم آماده یا ساخت توسط خودم؟
            ممنون می شم راهنمایی کنید.

دیدگاه

با درود دوستان

درود بر شما.
              در مورد آمپها.
              این آمپلی هایی که شما عکس هاش رو گذاشتی توان واقعی (rms ) شون این نیست.میتونم بگم که فروشنده حقیقت رو نگفته در مورد توان این امپها.
              اون مونو ترانزیستوری با توجه به ترانسش که 24 ولت هست ماکزیمم بتونه بهت 100 وات rms بده.
              اون stk هم با توجه به ترانسش ماکزیمم بتونه 2 تا کانال 40 واتی بهت بده.ظاهرا stk4192 هست. بازم میتونی شماره ی ایسی رو تو گوگل جستجو کنی.البته اگه پاک نکرده باشن.
              اون برد فلش خور ها من هر مدلیش رو استفاده کردم کیفیت صداش داغون بود و نویز داشت.پیشنهاد میکنم یا مدل حرفه ای تر رو تهیه کن یا بیخیال فلش پلیر شو و کار بلوتوث استفاده کن که کیفیت خیلی بهتری داره و خیلی ساده با گوشی بهش کانکت میشی.
              ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

اگر راهنمایی کنید ممنون می شم دوستان

من الان یک سیستم با تاکید روی کیفیت صدا بخوام بهتره خودم اقدام به تهیه و ساختن کنم یا بهتره از این اسپیکرهای آماده بخرم؟ من برای خونه می خوام. قبل از هر چیز تفکیک صدا و پوشش کامل صداها برام مهم هست + مهم اینه که 5 یا 7 کانال باشه + بلندی صدا هم خیلی مهم هست برام

البته از نظر قیمت هر کاری لازم باشه می کنم که یک عمر بتونم ازش استفاده کنم. از نظر هزینه هم مشکلی ندارم

الان چه کاری باید انجام بدم ؟ سیبستم آماده یا ساخت توسط خودم؟
                ممنون می شم راهنمایی کنید.
                درود.
                اگر شما دانش و علم و تجربه طراحی اسپیکر رو دارید که خوب قاعدتا خودتون بسازید بهتره و لذتش بیشتره.
                اگر علم و تجربه ساخت اسپیکر رو ندارید بهتره که سمتش نرید.و اماده از بازار تهیه کنید.

اگر تفکیک صدا و پوشش کامل صدا مد نظرتونه پیشنهاد میکنم از اسپیکرهای 3راهه استفاده کنید.که تشکیل شده از .تیوتر.میدرنج.ووفر.نمونش توی اینترنت. way floor standing speaker 3
                سمت اسپیکر های 5 کانال و 7 کانال و nکانل نرو.اصلا جالب نیستن.همین 3 راهی ها خیلی خوبن.نظر شخصی من.

برای خرید اسپیکر 3 راهه دوتا انتخاب دارین.انتخاب رو بودجه تعیین میکنه.
                1= اسپیکر 3راهه ساخت چین=کیف صدا خوب=تفکیک صدا خوب=برندهای ( +concord و ..........) =قیمت جفتی 500 تومن الی 3 تومن.
                2= اسپیکر 3راهه اصلی=با کیفیت صدای خیلی بالا و تفکیک صدای خیلی بالا= برندهای ( یاماها و .........) =قیمت جفتی 2 میلیون الی 10 میلیون و بیشتر
                اسپیکر 3way کیفیت بالا دیجی کالا چندین مدل یاماها داره.
                اسپیکر3way چینی کیفیت بالا برند +concord هم خوبه.
                ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidmalvandi نمایش پست ها
                  درود.
                  اگر شما دانش و علم و تجربه طراحی اسپیکر رو دارید که خوب قاعدتا خودتون بسازید بهتره و لذتش بیشتره.
                  اگر علم و تجربه ساخت اسپیکر رو ندارید بهتره که سمتش نرید.و اماده از بازار تهیه کنید.

اگر تفکیک صدا و پوشش کامل صدا مد نظرتونه پیشنهاد میکنم از اسپیکرهای 3راهه استفاده کنید.که تشکیل شده از .تیوتر.میدرنج.ووفر.نمونش توی اینترنت. way floor standing speaker 3
                  سمت اسپیکر های 5 کانال و 7 کانال و nکانل نرو.اصلا جالب نیستن.همین 3 راهی ها خیلی خوبن.نظر شخصی من.

برای خرید اسپیکر 3 راهه دوتا انتخاب دارین.انتخاب رو بودجه تعیین میکنه.
                  1= اسپیکر 3راهه ساخت چین=کیف صدا خوب=تفکیک صدا خوب=برندهای ( +concord و ..........) =قیمت جفتی 500 تومن الی 3 تومن.
                  2= اسپیکر 3راهه اصلی=با کیفیت صدای خیلی بالا و تفکیک صدای خیلی بالا= برندهای ( یاماها و .........) =قیمت جفتی 2 میلیون الی 10 میلیون و بیشتر
                  اسپیکر 3way کیفیت بالا دیجی کالا چندین مدل یاماها داره.
                  اسپیکر3way چینی کیفیت بالا برند +concord هم خوبه.
                  ممنون از راهنمایی شما

ولی من می خواستم اگر بشه خودم این اسپیکر رو بسازم. چون علاقه دارم و برام جالبه که یک اسپیکر خاص رو خودم بسازم

الان به منبعی دسترسی دارم که همگی قطعات الکترونیک + باند و بلندگو + برد فلش خور USB و پلیر و .. رو هم می تونم ازشون بگیرم با قیمت عالی

می خواستم اگر بشه به صورت کلی بگین همین اسپیکرهای حرفه ای رو با صدای خیلی بلند ( استفاده از باندهای 12 اینچ و تیوتر و ساب ووفر و ..) باید چطور ساخت؟ همگی صداها و فرکانس ها رو پوشش بده و ..

یعنی مثلا برای آمپلی فایرش طراحی خاصی وجود داره؟ که من بتونم طبق اون نقشه آمپلی فایر رو بسازم با قطعات الکترونیکی و سپس ازش خروجی بگیرم برای بلندگوها؟
                  این آمپلی فایر باید چه خروجی هایی داشته باشه تا یک چیز کامل باشه؟ مثلا باید خروجی ساب جدا + خروجی تیوتر جدا و خروجی بلندگو میدرنج جدا داشته باشه؟

می خواستم اگر بشه یک راهنمایی کلی در این زمینه انجام بدین تا بتونم به صورت حرفه ای تر دنبالش بیفتم

با سپاس

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
                  الان جریان چی شد . سه تا امپلی داری سه تا هم بلندگو داری . اینا که جدا جدا امتحانشون کردی میگی اوکی هست . اون 400 وات استریو که تکلیفش معلومه وصل میشه به خروجی پلیر . فقط اون 250 وات مونو داستان داره چون قراره خروجی پلیر رو تبدیل به مونو کنی باید طوری تبدیل بشه که همپوشانی صدا پیش نیاد یعنی صدای استریوت همچنان استریو بمونه.
                  الان این آمپلی فایر 400 وات استریو و 250 وات مونو رو دارم. بلندگوها رو هم دارم. اما اصلا این مهم نیست. یعنی قصد دارم خودم یک آمپلی فایر خانگی با قدرت بسیار بالا ( تا جای ممکن ) که پوشش کامل صداها رو داشته باشه بسازم
                  دقیقا نمی دونم این دوتا آمپلی که خریدم کاربردی داره برام یا نه. حتی اگر لازم باشه یک آمپلی دیگه خودم بسازم اینها رو می زارم کنار و ازشون استفاه نمی کنم

می خواستم بدونم این اسپیکرهای حرفه ای گرون قیمت سه تیکه یا 5 تیکه رو چطور می سازن؟ چون به قطعات و بلندگو و .... کامل دسترسی ارزان دارم می خواستم خودم بسازمش . یک چیز عالی ( حتی باکس های چوبی رو هم می تونم خودم بسازم )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidmalvandi نمایش پست ها
                    ممکنه درباره ی این بخش هم توضیح بدین که چرا توصیه نمی کنید 5 یا 7 کانال رو؟ حتی اگر مجبور بشم بخرم و خودم نسازم هم توصیه نمی کنید 5 کانال ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                      با سلام:
                      هر آمپلی فایر قدرت مندی احتیاج به پری امپلی فایری متناسب با قدرت خروجی خود را از نظر توانی دارد. مثلا یک آمپلی فایر 400 وات ورودی آن نمی تواند بطور مثال چند میلی آمپر باشد. در سیستم های صوتی قدرت مندکه روی خودرو ها بسته می شوندخروجی یک پخش بالای 20 وات است که به سیستم آمپلی فایر قدرت مند 750 وات بلند گو ها و ساب 1000 وات می دهد.
                      اقای تحیری خوحال میشم توضیخ بدی اون 20 وات از کجا اومد؟؟
                      خروجی اولیه پخش های ماشین ((خروجی RCA )) اکثرا 4 ولت هست و امپدانس خروجی نباید کمتر 10 کیلو اهم باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N نمایش پست ها
                        اقای تحیری خوحال میشم توضیخ بدی اون 20 وات از کجا اومد؟؟
                        خروجی اولیه پخش های ماشین ((خروجی RCA )) اکثرا 4 ولت هست و امپدانس خروجی نباید کمتر 10 کیلو اهم باشه
                        با سلام:
                        در خروجی پخش کنوود از نوع مولتی مدیا ، که دارای 4 کانال خروجی می باشد، اگر خروجی را بدون وصل کردن به آمپلی فایر 750 وات بدهیم صدای بسیار قوی ازبلندگو پخش می شودکه حداقل بالاتر از25 وات است، اما این توان را تازه به ورودی آمپلیفایر 750 وات وصل می کنیم.
                        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                          با سلام:
                          در خروجی پخش کنوود از نوع مولتی مدیا ، که دارای 4 کانال خروجی می باشد، اگر خروجی را بدون وصل کردن به آمپلی فایر 750 وات بدهیم صدای بسیار قوی ازبلندگو پخش می شودکه حداقل بالاتر از25 وات است، اما این توان را تازه به ورودی آمپلیفایر 750 وات وصل می کنیم.
                          ورودی امپلی فایر های ماشین بیشتر از 6 ولت بشه کلیپ میکنه چطور ممکنه بیشه 25 وات رو بدیم ب امپ
                          مگه امپ ی دستگاه ضرب کنندس ک هرچی ورودی رو بیشتر بدیم خروجی بیشتر بشه
                          ورودی تا ی جایی میتونه زیاد بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N نمایش پست ها
                            ورودی امپلی فایر های ماشین بیشتر از 6 ولت بشه کلیپ میکنه چطور ممکنه بیشه 25 وات رو بدیم ب امپ
                            مگه امپ ی دستگاه ضرب کنندس ک هرچی ورودی رو بیشتر بدیم خروجی بیشتر بشه
                            ورودی تا ی جایی میتونه زیاد بشه
                            سلام اقا امیر خوبی؟
                            خروجی پخش های ماشین در حد 6 ولته درسته این 6 ولت همون 25 واته(حالا دقیق که 25 وات نیس شما بگیر 15 وات یکم اینور و اون ور)شما اگه همون خروجی rca رو به یه باند بزنی میبینی چقدر صدا داره اقای تحیری هم منظورشون همینه
                            بدرود
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                              سلام اقا امیر خوبی؟
                              خروجی پخش های ماشین در حد 6 ولته درسته این 6 ولت همون 25 واته(حالا دقیق که 25 وات نیس شما بگیر 15 وات یکم اینور و اون ور)شما اگه همون خروجی rca رو به یه باند بزنی میبینی چقدر صدا داره اقای تحیری هم منظورشون همینه
                              بدرود
                              سلام مهندس
                              چطوری احمدی جان؟؟؟
                              پخش ها اکثرا rca هاشون 4 ولته و اون حرفه ای ها 6 ولت هستن
                              حالا همون6 ولت رو هم ک حساب کنیم روی بار 4 اهمی هم میشه 9 وات
                              این در صورتی ک هروجی rca بتونه 4 اهم رو درایو کنه !!!
                              روی پخش نوشته Rca کمتر 10 کیلو اهم امپدانس بهش وصل نشه
                              خالا در کل کاری ب اینا نداریم تا پیک این بنده خدا رو هم داریم منحرف میکنیم
                              من ازشون معذرت میخوام
                              میخواستم اینو بگم ک همه چیز برمیگرده ب طراحی امپلی فایر
                              توی مدار های مدار مجتمع بخوایم مثال بزنیم همون 7377 معروف ولتاژ ورودیش طبق دیتاشیت با ورودی 7294 یکی هست ((7377 خدود 10 12 واته هر کانالش 7294 هم حدود 80 واته خروجی 8 برابر قوی تر ولی ورودی همونه))
                              یا توی مدار های گسسته همشون 2 تا مقاومت دارن ک میشه با اون ورودی رو تایین کرد ک چند ولت باشه ((مقاومت ورودی و مقاومت فیدبک ))
                              حالا چون من خودم بیشتر امپلی فایر سویچینگ کار کردم مثلا ic irs2092 با مقاومت فید بک و مقاومت ورودی میشه مقدار ورودی رو تا روی میلی ولت اور پایین و خروجی مدار مثلا 3 هزار وات هست !!!
                              یا مثلا همون irs3000 معروف داخل سایت خرجی 3 کیلو وات داره و ورودیش روی 4 ولت کلیپ میشه ینی ب ورودی 4 ولت ک بدی خروجی ب حد اکثر میرسه توان ورودی هم حدود میلی وات هست چون مقاومت ورودی حدود 10 کیلو واته

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X