اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت باکس برا بلندگو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت باکس برا بلندگو

سلام دوستان خسته نباشید.
    نمدونم این تاپیک رو تا جای خوبی زدم یا نه اما جایی مختص باکس نبود که اونجا بزنم گفتم اینجا مطرح کنم شاید با تجربه زیاد بود شرمنده.
    من یه جفت بلندگو خربزه ای دارم میخواستم برا هرکدوم یه باکس بسازم(یه نوع باکس ولی جدا جدا)
    چون حجم باکس تو صدا تاثیر داره نخواستم فی البداهه خودم یه عددی دربیارم بعد باکس بسازم گفتم از اساتید هم کمک بگیرم.
    فعلا ساب ندارم و تو خونه قراره استفاده بشه.و امپلی فایری که قراره استفاده بشه tda7388هس(بر هر کدوم از بلندگو یه کانال استفاده میشه
    اون دوتا هم میمونه برا بعد که یه جفت بلنگوی دیه هم اضافه میکنم)
    مشخصات بلندگو:
    Kicker ES-line speaker 6x9 ES693
    6x9 inch speakerset
    3 weg
    270 watts

Woofer size (in, mm) 6x9 (150x230)
    Tweeter Size (in, mm) 1/2 (13)
    Frequency Response (Hz) 30-20k
    Max. Recommended Amplifier Power (Watt Peak) 270
    Max. Recommended Amplifier Power (Watt RMS) 90
    Mounting Depth (in, mm) 3 7/16" (86.5mm)

نمیدونم اینا بدرد طراحی میخورن یا نه ولی من فقد اینارو تونستم پیدا کنم.
    پیشاپیش ممنون از پاسخ گوییتون
    به ساز نرقص بساز برقص ...

پاسخ : ساخت باکس برا بلندگو

برای طراحی باکس TS پارامتر نیازه و اینا که فرستادید تی اس نیس کلای اند های اینجوری پرامتر ندارن چون اصلا قرار نبوده توی باکس برن ولی اگر برن خیلی هم بد نمیشه من یه 718 رو کردم تو باکس بد نیس خوبه بیسش یه نرم افزار دارم حساب میکنهر حدودی اگر باکست 25 لیتر باشه و پورتش هم مستطیلی کنار جعبه باشه مثلا اگر عرض جعبت ( که همون عرض سوراخه)18 سانت باشه و راتفاع سوراخ پرت هم 2 سانت باشه و طول سوراخ هم حدود 30 سانت باشه فرکانس تیونت روی 50 هرتزه تغریبا و ابعا جعبت هم تغریبا 25 در 25 در 25 عه تغریبا ولی باید حساب کنی 25 لیتر چقدر میشه ابعادش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
      برای طراحی باکس TS پارامتر نیازه و اینا که فرستادید تی اس نیس کلای اند های اینجوری پرامتر ندارن چون اصلا قرار نبوده توی باکس برن ولی اگر برن خیلی هم بد نمیشه من یه 718 رو کردم تو باکس بد نیس خوبه بیسش یه نرم افزار دارم حساب میکنهر حدودی اگر باکست 25 لیتر باشه و پورتش هم مستطیلی کنار جعبه باشه مثلا اگر عرض جعبت ( که همون عرض سوراخه)18 سانت باشه و راتفاع سوراخ پرت هم 2 سانت باشه و طول سوراخ هم حدود 30 سانت باشه فرکانس تیونت روی 50 هرتزه تغریبا و ابعا جعبت هم تغریبا 25 در 25 در 25 عه تغریبا ولی باید حساب کنی 25 لیتر چقدر میشه ابعادش
      ینا کلن تی اس ندارن یا دارن ما نمیدونیم؟اگه دارن میشه از گوگل پیدا کرد؟
      من نظرم اینه از اینا کیک بیس بگیرم بعدها ساب رو برا بیس های عمیق و ویبره استفاده کنم
      واسه همین فک نکنم به پورت نیازی باشه.
      ا

دیدگاه

دوستان برا داخل باکس یه چیزی میزنن اون چیه؟پنبه؟پشم شیشه یا چی؟
        به هر طرف میزنن یا فقد تخته پشتی بلندگو؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi797 نمایش پست ها
          ینا کلن تی اس ندارن یا دارن ما نمیدونیم؟اگه دارن میشه از گوگل پیدا کرد؟
          من نظرم اینه از اینا کیک بیس بگیرم بعدها ساب رو برا بیس های عمیق و ویبره استفاده کنم
          واسه همین فک نکنم به پورت نیازی باشه.
          ا
          من از 718 بیس گرفتم داخل باکس خوب بوده پارامتر داره اینا اما جایی چاپ نمیکنن چون اصلا برای داخل باسک طراحی نشدن
          اینکه پورت باشه یا سیلد خیلی ربطی به فرکانسش نداره مربوط میشه به حجم باکس و کیفیت باکس وضریب تقویت فرکانس تیون
          به نظرم شما یه باکس بساز یجوری که درش با پیچ راحت باز و بسته بشه اول پورت نذارید ببینید صداش چطوره بعد اگر مطلوب نبود پورت بذارید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دوستان برا داخل باکس یه چیزی میزنن اون چیه؟پنبه؟پشم شیشه یا چی؟
          به هر طرف میزنن یا فقد تخته پشتی بلندگو؟
          پشم شیشه سرطان زاست یه جور الیاف مصنوعی جدیدا استفاده میشه که فعلا برای کار شما نیازی نیس

دیدگاه

من از 718 بیس گرفتم داخل باکس خوب بوده پارامتر داره اینا اما جایی چاپ نمیکنن چون اصلا برای داخل باسک طراحی نشدن
            اینکه پورت باشه یا سیلد خیلی ربطی به فرکانسش نداره مربوط میشه به حجم باکس و کیفیت باکس وضریب تقویت فرکانس تیون
            به نظرم شما یه باکس بساز یجوری که درش با پیچ راحت باز و بسته بشه اول پورت نذارید ببینید صداش چطوره بعد اگر مطلوب نبود پورت بذارید

پشم شیشه سرطان زاست یه جور الیاف مصنوعی جدیدا استفاده میشه که فعلا برای کار شما نیازی نیس
            اره منم نظرم اینه.باکس 25 لیتری بدون پورت برا هر بلندگو؟اهان باشه بنظرت کی نیاز میشه؟
            و اینکه تو برا 718 بجز امپلی دیگه از چه مداری استفاده کردی؟تیزی صدا داری؟مثلا حرفای ک چ س ش اینا گوش ادمو اذیت میکنه بعضی وقتا
            جدیدترین ویرایش توسط hadi797; ۱۲:۳۸ ۱۳۹۷/۰۳/۲۰.

دیدگاه

اره منم نظرم اینه.باکس 25 لیتری بدون پورت برا هر بلندگو؟اهان باشه بنظرت کی نیاز میشه؟
              و اینکه تو برا 718 بجز امپلی دیگه از چه مداری استفاده کردی؟تیزی صدا داری؟مثلا حرفای ک چ س ش اینا گوش ادمو اذیت میکنه بعضی وقتا
              718 رو فقط ازش بس گرفتم درهر صورت فکر میکنم پورت نیاز باشه اما اول باکسو بساز یه بار صدا بگیر بعد پورتشو بذار

718 رو فقط ازش بس گرفتم درهر صورت فکر میکنم پورت نیاز باشه اما اول باکسو بساز یه بار صدا بگیر بعد پورتشو بذار
              این تیزی صدا معمولا وقتی اتفاق میوفته که صدای زیر با بم هماهنگی نداشته باشه

دیدگاه

این تیزی صدا معمولا وقتی اتفاق میوفته که صدای زیر با بم هماهنگی نداشته باشه
                میخوام واقعا کیفیتی باشه نع فقد اسمش کیفیتی باشه.یکی دو ماه دیه یه ساب میسازم اضافه میکنم به بلندگو ها و بلندگو هارو کلن از بیس مرخص میکنم و فقد حدودا کیک بیس اعمال میکنم.
                یکی بود تو اینجا اسمش یادم رفته میگف فرکانس 200 هرتز رو میاری پایین صدا تیز تر میشه راستم میگف من حدودا تو پخش ماشین تست کردم جواب داد.بنظرت چیکار کنم؟از لپ تاب خروجی میگیرم میدم به
                امپلی فایر اکویی چیزی از چه مداری استفاده کنم تا بشه فرکانس های زاید رو حذف کرد یا اطلاح کرد؟
                و اینکه باکس مستطیلی میشه بنظرت بلندگو باید تو وسط باشه یا سمت چپ و یا راست؟

دیدگاه

میخوام واقعا کیفیتی باشه نع فقد اسمش کیفیتی باشه.یکی دو ماه دیه یه ساب میسازم اضافه میکنم به بلندگو ها و بلندگو هارو کلن از بیس مرخص میکنم و فقد حدودا کیک بیس اعمال میکنم.
                  یکی بود تو اینجا اسمش یادم رفته میگف فرکانس 200 هرتز رو میاری پایین صدا تیز تر میشه راستم میگف من حدودا تو پخش ماشین تست کردم جواب داد.بنظرت چیکار کنم؟از لپ تاب خروجی میگیرم میدم به
                  امپلی فایر اکویی چیزی از چه مداری استفاده کنم تا بشه فرکانس های زاید رو حذف کرد یا اطلاح کرد؟
                  اگر باکست سیلد باشه و کاملا عایق باشه که بیشترین کیفیت رو خواهی داشت اگر پرت بذاری و پرت بد طراحی شده باشه صدات خراب میشه
                  ساب هم نذاری موردی نیس به نظرم به شرط اینکه باکست حدود 30 لیتر باشه و پرتش هم درست طراحی بشه یه بیس مناسب بهت میده
                  اره 200 رو کم کنی میره رو اعصاب صداش کلا هر فرکانسی که به جای خودش نباشه صدا رو بد میکنه همون 200 رو بیش از حد بکنی هو میکشه تو سرت
                  فرکانس های زاید منظورت چیه؟ لو فرکانس؟ های فرکانس؟
                  بلندگو بهتره وسط باشه اصلا زیباییش به وسط بودنه باند رو بذار حدود 8 سانت از پایین و بالا ول کن و حدود 7 سانت هم از بقل هاش خالی بذار صفحه ی جلوی باکس رو تناسبش رو یه جوری بگیر که قشنگ بشه عمق باکس رو بعدا با محاسبه لیتراش به درست بیار فکنم حدود 20 سانت بشه

اگر باکست سیلد باشه و کاملا عایق باشه که بیشترین کیفیت رو خواهی داشت اگر پرت بذاری و پرت بد طراحی شده باشه صدات خراب میشه
                  ساب هم نذاری موردی نیس به نظرم به شرط اینکه باکست حدود 30 لیتر باشه و پرتش هم درست طراحی بشه یه بیس مناسب بهت میده
                  اره 200 رو کم کنی میره رو اعصاب صداش کلا هر فرکانسی که به جای خودش نباشه صدا رو بد میکنه همون 200 رو بیش از حد بکنی هو میکشه تو سرت
                  بلندگو بهتره وسط باشه اصلا زیباییش به وسط بودنه باند رو بذار حدود 8 سانت از پایین و بالا ول کن و حدود 7 سانت هم از بقل هاش خالی بذار صفحه ی جلوی باکس رو تناسبش رو یه جوری بگیر که قشنگ بشه عمق باکس رو بعدا با محاسبه لیتراش به درست بیار فکنم حدود 20 سانت بشه

دیدگاه

عایق شما گفتی فعلا بکارت نمیاد اگه رو کیفیت تاثیر داره مجبورم استفاده کنم ولی چی موندم یه سریا از پنبه هم فک کنم استفاده میکنن.
                    بخوام پورت بذارم پس باید خوب و مهندسی طراحی بشه که اونم از توانایی من خارجه
                    منظورم کلی بود همونایی که رو موزیک زیاد تاثیر ندارن.قبلا میخواستم از چهارتا میدرنج و چهار توییتر استفاده کنم و یدونه
                    هم ساب و برا هرکدوم یه اکویی پیدا کنم مثلا برا میدرنج ها از فرکانس 1000 تا 7000 برا توییتر ها بالاتر از 7000 و با اکو تنظیم کنم
                    ولی دیدم اینا خرجشون زیاد میشه یه جا نمیشه جمع کرد مجبور شدم از کواک استفاده کنم.
                    من نظر 25 لیتر بود.بدون پورت 30 لیتر بکار میاد یا 25؟
                    من برا تنظیم کردن فرکانس ها هیچی ندارم خروجی رو مستقیم از لپ تاب به امپلی وصل کردم.تو این مورد چی نظری نداری؟

دیدگاه

30 لیتر طراحی کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X