اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز بر روی گیرنده بلوتوث

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نویز بر روی گیرنده بلوتوث

نوشته اصلی توسط mohammadfrs نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه عزیزان

بنده یه گیرنده بلوتوث TP-Link HA 100 برای ماشینم خریداری کردم همرا با یک شارژر فندکی
    PowerDrive Elite 2
    این گیرنده بلوتوث به دلیل اینکه باطری ندارد باید به طور مستقیم به منبع تغذیه 5 ولتی متصل باشد.
    با آداپتور خود گیرنده داخل منزل که تست میکنم هیچ نویزی وجود ندارد اما وقتی گیرنده به شارژر فندکی متصل میکنم نویز خیلی بدی داره به طوری که با افزایش دور موتور شدت نویز بیشتر می شود.
    مدل خودرو هم ساینا هستش.
    لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم این نویز رو حذف کنم.
    ممنونم
    سلام دوست عزیز
    من هم این مشکل رو داشتم با استفاده از رگولاتور7805 یدونه منبع تغذیه 5ولت براش درست کردم و مشکل حل شد
    موفق باشی.......

دیدگاه

بله دقیقا همینطوره خود گوشی هیچ نویزی نداره زمانی که مستقیم وصل میشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام امکانش هست بیشتر توضیح بدین ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AmirHossein98 نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز من هم این مشکل رو داشتم با استفاده از رگولاتور7805 یدونه منبع تغذیه 5ولت براش درست کردم و مشکل حل شد
        موفق باشی.......
        ممنونم از راهنماییتون یه توضیحی میدین و اینکه اگر من بخام این سیستم برای جا فندکی درست کنم امکانش هست؟ یعنی این سیستم برای 12 ولت و قبل از جا فندکی، با این روش هم نویز گرفته میشه؟

دیدگاه

ممنونم از راهنماییتون یه توضیحی میدین و اینکه اگر من بخام این سیستم برای جا فندکی درست کنم امکانش هست؟ یعنی این سیستم برای 12 ولت و قبل از جا فندکی، با این روش هم نویز گرفته میشه؟
          این نوع رگولاتور کمترین نویز رو در خروجی داره و بیشترین تلفاط بنظرم نشه برای شارژر فندکی استفاده کرد ولی فقط برای تغذیه بلوتوس شاید بشه بستگی به مقدار جریان مصرفی دستگاه بلوتوستون داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
            این نوع رگولاتور کمترین نویز رو در خروجی داره و بیشترین تلفاط بنظرم نشه برای شارژر فندکی استفاده کرد ولی فقط برای تغذیه بلوتوس شاید بشه بستگی به مقدار جریان مصرفی دستگاه بلوتوستون داره
            جریان مصرفی 5 ولت 1 آمپر منطور از تلفات اینجا چیه؟ و اینکه راه حل پیشنهادی خودتون چیه

دیدگاه

جریان مصرفی 5 ولت 1 آمپر منطور از تلفات اینجا چیه؟ و اینکه راه حل پیشنهادی خودتون چیه
              فکر نکنم 1 آمپر باشه مصرفش، مولتی متر دارین؟
              من دنبال نویز میگردم و سر راهش فیلتر مناسب میزارم که معمولا یه فیلتر LC هستش

دیدگاه

روی خودش نوشته 1 آمپر بنظرم بتونم تو مسیر جا فندکی با استفاده از خازن و مقاومت یه ایزولاتور ولتاژ مثل این نویز حذف کنم https://www.ickala.com/dc-to-dc-conv...70-mau218.html نظر شما چیه؟

دیدگاه

روی خودش نوشته 1 آمپر بنظرم بتونم تو مسیر جا فندکی با استفاده از خازن و مقاومت یه ایزولاتور ولتاژ مثل این نویز حذف کنم https://www.ickala.com/dc-to-dc-conv...70-mau218.html نظر شما چیه؟
                  با فیلتر LC باید حذف بشه. این لینک هم یه چیز دیگس بنظرم لینک اشتباهه

دیدگاه

با فیلتر LC باید حذف بشه. این لینک هم یه چیز دیگس بنظرم لینک اشتباهه
                    اون مورد یه رگولاتور جهت ایزوله کردن جریان با ورودی و خروجی 12 ولت. اینم از خود سایت سازندش

بنظرتون با این رگولاتور و یه خازن 68 میکروفارادی و یه مقاومت 0.47 میکروفارادی طبق گفته خود سازنده رگولاتور که تو مسیر جریان جا فندکی قرار بگیره مشکل حل میشه ؟
                    جدیدترین ویرایش توسط mohammadfrs; ۲۱:۲۶ ۱۳۹۸/۰۳/۰۳.

دیدگاه

اون مورد یه رگولاتور جهت ایزوله کردن جریان با ورودی و خروجی 12 ولت. اینم از خود سایت سازندش

بنظرتون با این رگولاتور و یه خازن 68 میکروفارادی و یه مقاومت 0.47 میکروفارادی طبق گفته خود سازنده رگولاتور که تو مسیر جریان جا فندکی قرار بگیره مشکل حل میشه ؟
                      خیر، این مشکل شمارو حل نمیکنه

دیدگاه

خیر، این مشکل شمارو حل نمیکنه
                        خب فیلتر LC ; که فرمودین
                        طراحیش چطوریه برای جریان 12 ولت

دیدگاه

خب فیلتر LC ; که فرمودین
                          طراحیش چطوریه برای جریان 12 ولت
                          یه سلف با مقدار حدود 1 تا 10 میلی هانری سری میشه با +12 و بعد و قبلش یه خازن الکترولیت 100uf و یه خازن سرامیکی 100n میزاری ( خازن ها بع صورت موازی در مدار قرار میگیرن . جریان 12 ولت رو هم خوب اومدی ، واحد ها اینجورین:
                          ولتاژ - ولت
                          جریان - آمپر
                          مقاومت - اهم

اینم شماتیکش:

جدیدترین ویرایش توسط arvinfx; ۱۱:۲۱ ۱۳۹۸/۰۳/۰۴.

دیدگاه

یه سلف با مقدار حدود 1 تا 10 میلی هانری سری میشه با +12 و بعد و قبلش یه خازن الکترولیت 100uf و یه خازن سرامیکی 100n میزاری ( خازن ها بع صورت موازی در مدار قرار میگیرن . جریان 12 ولت رو هم خوب اومدی ، واحد ها اینجورین: ولتاژ - ولت جریان - آمپر مقاومت - اهم اینم شماتیکش:
                            ممنونم، هم راهنمایی و هم وقتتون امتحان میکنم حتما امروز هم خود شارژر فندکی به ولتاژ 12 به یه منبع DC وصل کردم، هیچ نویزی نداشت به این نتیجه رسیدم که احتمالا مشکل از کیفیت سیم ها و یا خود جا فندکی باشه اونم یه تست میکنم. بنظرتون برای تغییر سیم های متصل به جا فندکی چه مدل سیمی مناسبه؟

دیدگاه

ممنونم، هم راهنمایی و هم وقتتون امتحان میکنم حتما امروز هم خود شارژر فندکی به ولتاژ 12 به یه منبع DC وصل کردم، هیچ نویزی نداشت به این نتیجه رسیدم که احتمالا مشکل از کیفیت سیم ها و یا خود جا فندکی باشه اونم یه تست میکنم. بنظرتون برای تغییر سیم های متصل به جا فندکی چه مدل سیمی مناسبه؟
                              سیمهای خودش چیه؟
                              سیم های توی ماشین معمولا عایق کم و مس بیشتر دارن و توی لوازم اتوموبیل فروشی ها یا ابزار فروشی ها هست ولی سیم های ساختمانی هم میتونین استفاده کنید، اتصالات حتما لحیم شه.

دیدگاه

سلام خدمت دوستان. آیا اگر ماژول بلوتوث نزدیک سیم برق 20 هزار ولت قرار بگیرد. آیا نویز روی ماژول اثر می کند؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X