اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میخام یه ای سی بسازم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میخام یه ای سی بسازم

بچه ها قرار شد یه برد دیمر رو در طرح میناتوری طراحی کنیم که البته این کوچیک شدنش چیزی از کیفیت و موندگاریش کم نشه از اونجاییکه برد دیمر قطعات زیادی نداره یعنی میتونه با کمترین قطعلات ساخته بشه به فکر این افتادم که این طرح رو اینقد جمعش کنم که بتونم تو قالب یک مدار مجتمع درسش کنم اول بگم چه قطعاتی باید جا بگیره تو این ای سی
    1-دو تا خازن سرامیکی
    2- یک عدد ترایاک
    3-یک عدد دیاک
    4- دو تا مقاومت نیم وات
    5- یه پتانسیموتر که تو طراحی اون این قطعه رو میخام قابل تعویض یا تنظیم بذارم

خوب حلا به این قطعات میخام یه ای سی سه در سه یه سه در دو سانتیمتر بسازم با چهار تا خروجی یا دو تا
    خوب حالا نظر بدین که چه مشکلاتی سر راه من هست و چه اتفاقاتی تو کوچیک کردن میفته بگم که مدارو بیشتر ازاین نمیتونیم کوچیک کنید یعنی این قطعات باید باشن

پاسخ : میخام یه ای سی بسازم

سلام
    1_ دیمر DC یا AC ؟؟
    2_ تعداد ساخت چقدره ؟؟
    3_ چرا باید به IC تبدیل بشه ؟؟
    مورد نیاز بازاره یا استفاده شخصی در مدار خاصی داره ؟؟

موفق باشید :smile:
    [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
    ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hengameh
      بچه ها قرار شد یه برد دیمر رو در طرح میناتوری طراحی کنیم که البته این کوچیک شدنش چیزی از کیفیت و موندگاریش کم نشه از اونجاییکه برد دیمر قطعات زیادی نداره یعنی میتونه با کمترین قطعلات ساخته بشه به فکر این افتادم که این طرح رو اینقد جمعش کنم که بتونم تو قالب یک مدار مجتمع درسش کنم اول بگم چه قطعاتی باید جا بگیره تو این ای سی
      1-دو تا خازن سرامیکی
      2- یک عدد ترایاک
      3-یک عدد دیاک
      4- دو تا مقاومت نیم وات
      5- یه پتانسیموتر که تو طراحی اون این قطعه رو میخام قابل تعویض یا تنظیم بذارم

خوب حلا به این قطعات میخام یه ای سی سه در سه یه سه در دو سانتیمتر بسازم با چهار تا خروجی یا دو تا
      خوب حالا نظر بدین که چه مشکلاتی سر راه من هست و چه اتفاقاتی تو کوچیک کردن میفته بگم که مدارو بیشتر ازاین نمیتونیم کوچیک کنید یعنی این قطعات باید باشن
      می خواهید آی سی درست بکنید؟؟؟ :eek:
      شاید منطورتون اینکه بردتون رو مجتمع بکنید مثلا داخل یه بسته قرار بدید و فقط خروجی ها ی مدارتون رو بصورت مثلا DIP در دسترس قرار بدید؟؟؟

دیدگاه

سلام

منم فکر کنم منظورشون همین بود .
        .
        فقط کافیه برد مدار چاپیشو در اندازه دلخواه چاپ کنه و بعد از قرار دادن و تنظیم قطعات . مدار را با پلی استر که الان تو بازار هم فراوون شده بپوشونه .

و.........

موفق باشید :smile:
        [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
        ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

نمی دونم چقدر کانال 4 رو نگاه میکنی
          اما قدیما یک تیکه فیلم رو 100بار دیده بودم،دختر های ژاپنی که زیر میکروسکوپ با تیغ روی سیلیکون ها رو خط مینداختن مدار بسازن
          البته ...
          بیخیال،یک تیکه فیبر بردار قطعات SMD ببند رووش قیر با دمای کم بریز،مثل ای سی های توان بالا که زمخت و بزرگن ازش پین هیدر در بیار ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X