اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید تراشه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تولید تراشه

iran.automation:
    دکتر حدیدی از دانشگاه ارومیه در این زمینه نام آور است و چند سال پیش یک آی سی آنالوگ به دیجیتال که سریعترین نو ع آن در دنیا بود را ساخته
    و فروخته.
    electronicswizard: من اسم این دکتر حدیدی رو توی گوگل سرچ کردم ، به انحای مختلف (Dr.Hadidi ،Dr Hadidi ،Dr.Hadydi,Dr. Hadydy ) هیچی نیاورد . اگر اینقدر نخبه icon_biggrin است ، حداقل یکی از کاراش توی اینترنت بود.
    منم با حرف ایشون موافقم...

electronicswizard: چند وقت پیش هم میگفتن ،یه جوان ایرانی دستگاه شارژر وایرلس موبایل رو چند میلیون دلار به سونی فروخت
    اتفاقا منم توی تاپیک بانک ایده این مطلب را بیان کردم . اما هیچکس محل نذاشت... :cry2:

electronicswizard: من هم نمیخوام هویت کثیفم! مشخص بشه.

electronicswizard: من الکترونیک خوندم با گرایش طراحی چیپهای فرکانس بالا (With interest in designing of high frequency chips) و حدود دو سال هم مستقیما ، در ناسا کار کردم و الان هم هنوز با سازمان ارتباط دارم.
    یک کم مرموز نمی زنید ؟؟؟ :eek: :eek: :eek:
    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

البته تو ایران یک روش تولید آی سی دیگه هم وجود داره به این صورت که مثلا میکروی ATmega8 رو پروگرم می کنن و بجای درایور تلویزیون برای میکرو می فروشن به قیمت 3500 تومن. خیلی هم باصرفه هست. یک پروگرم می کنی ارزش آیسی 2.5 برابر میشه. :wow:
      دلا یاران سه قسمند ار بدانی
      زبانی اند و نانی اند و جانی
      به نانی نان بده از در برانش
      محبت کن به یاران زبانی
      و لیکن یار جانی را به دست آر
      به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

درستش می کنند. :NO:
        ایرونیه دیگه ................
        www.eeep.ir

دیدگاه

کافیه بگی هر کی یه CPU دزست کنه یه وام مسکن بهش میدیم. :mrgreen:
          یک ماه درستش می کنند
          www.eeep.ir

دیدگاه

:applause:

دیدگاه

من خودم الان دارم مثلا با تکنولوژی TSMC طراحی انجام میدم اما هیچکی نیس به سوالاتم جواب بده . بابا کمکم کنیییییییییید :angry:
              حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
              خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

خوب سوالاتون رو بپرسین شاید بتونیم کمک کنیم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mamadelec
                  می دونم باید چند ماه پیش می گفتم ولی تازه به این تاپیک برخوردم !!!دلم نیومد جواب ندم .
                  اولا اون دوستی که دنبال دکتر حدیدی تو اینترنت می گرده ،پیشنهاد می کنم اینو امتحان کنی Kh.Hadidi
                  من خودم دانشجوی دکتر حدیدی بودم و هستم .سر کلاساشم رفتم . قبلا منم فکر می کردم زیاد بزرگش می کنن !!! ولی تازه فهمیدم که واقعا دکتر حدیدی در زمینه طراحی IC فوق العاده است !!!هرکس نشینه تو کلاسش نمی فهمه من چی می گم .بیش از 70 % مطالبی که تو کلاس مطرح می کنه تو هیچ منبع و مرجعی پیدا نمی شه و همش مباحث جدید و ابداعی هستن !!!همه این مطالب رو دکتر حدیدی بر اساس تجربیاتش در زمینه طراحی IC تو کلاس مطرح می کنه ،که به نظرم خیلی لطف بزرگیه!!!چون هیچ کسی تو دنیا به این راحتی یک چنین تجربیات و ابتکارات فوق العاده ای رو در اختیار بقیه قرار نمی ده!!!!
                  دکتر حدیدی , خوئی , کارولوکس و... انسانهای بزرگی هستن. من از نزدیک این بزرگواران رو دیدم و
                  از بزرگان دیگه ای که اسم نبردم یعنی ندیدمشون.

در مورد دکتر حدیدی عرض کنم که , به ملیت خودشون تعصب دارن وگرنه بهترین امکانات و ... در اختیارشون بود.
                  خانمی دانشجوی فوق ایشون بود که برای ما تدریس میکرد ما کلی از درسش لذت میبردیم
                  انگار که مغز ما یک حافظه ای باشه و کلمات ایشون داده که سریع و با کیفیت تو مغزمون جا میگرفت. :nerd:
                  ADC طراحی کرده بودن که دکتر ازش خوشش اومده بود .

دیدگاه

یه سوال داشتم
                    میخام بدونم نرم افزار خاصی برا طراحی icوجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                    ميتوني واسه تشکر اون دکمه جيزه رو فشار بدي!
                    D:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cpup4000
                      یه سوال داشتم
                      میخام بدونم نرم افزار خاصی برا طراحی icوجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                      Cadence IC Layout

دیدگاه

طراحهای IC معروف در دانشگاههای ایران :
                        دکتر خیرالله حدیدی : مبدلهای دیجیتال به آنالوگ پرسرعت
                        دکتر علی فتوت احمدی : آی سی های مخابراتی

هر دوی این اساتید شرکت تاسیس کردند و فعالیت Hi Tech دارند.

در ضمن چند نفر از شاگردان دکتری آقای حدیدی هم ار بهترین طراحهای آی سی ایران هستند.
                        کافیه در Google Scholar بنویسید : Hadidi ADC یا Hadidi DAC
                        It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
                        گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
                        چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

فکر کنم موضوع مهم تو این بحث اینه که ساخت این تراشه های سیلیکونی (از یه دیود تا cpu لبتاپتون) 100% کار بچه های مواده(البته نه تو ایران چون ما از این آدماش نداریم. بی رودربایستی :NO:!)...ساخت رو میگم,بحث طراحی مداریش رو نمی کنم.
                          این رشته مواد تو دنیا(یعنی هر جایی غیر از ایران) به عنوان رشته مادر شناخته میشه و یکی از گرون ترین تخصص هاست(تو اینجا .... اگه دانشجو بودید می دونید چی میگم :mrgreen

جالبه بدونید تکنولوژی ساخت این قطعات با پیک سفارشی برای کشور های دیگه از آسمون نیمده :rolleyes:(واسه خودمم عجیبه :mrgreenو اگر ما امروز نمیتونیم یه ترانزیستور بسازیم به خاطره اینه که بگردیم دنبال سن پرتقال فروش تو درس هامون :angry:
                          همین شرکت صا ایران برای خرید یه ماده شیمیایی حاضر شد از ماده ای با بیس تینر(تو مونتاژ کاربرد داره) استفاده کنه که هزار جور مشکل(مخصوصا سرطان زایی و...) داره اما از ماده با بیس الکل استفاده نکنه به خاطر اینکه خدایی نکرده بخارش حرامه!!! :NO:
                          در مورد بعضی وزارت خونه ها هم مطمعن باشید هیچی نساختن .چون اگه ساخته بودن تو بوق می کردند مگر اینکه ترسیده باشند دیگران تکنولوژیشون رو بدزدند
                          Gracias A La Vida
                          [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                          http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                          زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

مثلا همین خبرای ساخت فلان پردازنده 32 بیتی! اگه 4 تا کارشناس داشتیم انرژی هسته ایمون تو زیر زمین خونه ی همسایه کشف نمیشد. :NO:
                            بگذریم همین ساخت پردازنده ای که میگند. باید بگم که هسته پردازنده ماله یه شرکت دیگست که خریدند.(که خود شرکتهایی مثل سامسونگ و اتمل و انالوگ دیوایس و... هم همین کارو می کنند).بعد یه نرم افزار و 4 تا امبدد بهش وصل کردند بعد دادن تایوان زده.
                            تا اینجا هسته اصلی و مواد اولیه مال اون ور آبه! :rolleyes: نرم افزار طراحی هم ماله اونوره آبه :rolleyes:! ساخت هم اونور آب بوده :rolleyes:! میشه 4 تا اتصال که اینقدر افتخار می کنند بهش. :angry:
                            البته ما اینور آب نشستیم داریم پزشو میدیم پردازنده 32 بیتی ساختیم
                            ما حتی یه تکنولوژی ساخت یه سلف هم واسه مصارف قدرتی نداریم! واسه فیلتر های قدرت سفارش می دند تا براشون برفستند! :NO:
                            Gracias A La Vida
                            [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                            http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                            زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

.
                              انسانهای بزرگ به دنبال خلق مسئله و به دنبال طرح پرسش های بی پاسخ هستند//انسانهای متوسط به دنبال حل مسئله هستندوپرسش هایی می پرسند که پاسخ دارد.//انسانهای کوچک مسئله ندارند ومی پندارند که پاسخ همه ی پرسش ها را میداند.

دیدگاه

سلام
                                با کمال احترام من اصلا با نظرات دوست خوبمون موافق نیستم
                                من شاگرد پروفسور حدیدی هستم و تو شرکتشون از نزدیک دارم می بینم که چه کارای اعجاب انگیزی انجام میشه اما اصلا مطرح نمیکنن چون خود دکتر اصولا عقیده ای به غرور ندارن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X