اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خازن بعد از پل دیود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خازن بعد از پل دیود

سلام بنده برد تغذیه مانیتور سامسونگ 17 اینچ رو باز کردم پل دیود به شماره d2sb60 با 1.5 آمپر و خازن بعدش 82 میکرو 450 ولت سوخته بود که پل دیود رو با gbu406 با آمپر 4 تعویض کردم و خازن رو هم تعویض کردم این بار فیوز سوخت فیوز رو با سیم جایگزن خازن سوخت خازن رو با خازن 100 میکروی 450 ولت عوض کردم این با کار کرد حالا سوالم اینجاست که ممکنه این خازن هم با کارکد بیشتر بسوزه و اینکه استفاده از پل دیود با آمپر بالاتر این مشکل رو به وجود میاره یا باید دنبال ایراد جای دیگه ای باشم

درود
    خازن 82 میکرو غیر استاندارد بازار است نزدیکترین مقدار همان 100 میکرو است اما اینکه بعد از تعویض پل دیود و خازن فیوز سوخته باید علت آن مشخص شود آیا فیوز بعد از خازن بوده و ولتاژ نوشته شده روی آن چقدر بوده ؟ ممکن است بخاطر بالا بودن ظرفیت خازن ولتاژ کمی بالاتر از حالت قبل باشد و این دلیل سوختن فیوز بوده باشد اما اگر فیوز قبل از خازن بوده علت دیگری دارد همچنین چرا بار اول پل دیود و خازن سوخته بوده که باید بررسی شود.

دیدگاه

فیوز همون ورودی برق شهر به مدار هست که میسوزه البته بجاش یه رشته سیم میزارم سیمه نمیسوزه مسیر هم چک میکنم تا رسیدن به خازن فقط یه چوک هست که یه خازن باهاش موازی شده بعد میرسه به پل دیودی و بعد هم همون خازن 82 که با خروجی پل موازی شده

دیدگاه

اگر فیوز ورودی مشکل داشته باشه، مشکل فقط خازن نیست
        قطعات دیگه رو هم چک کنید، ببینید کدوم قطعه اتصال کوتاه شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mela11 نمایش پست ها
          سلام بنده برد تغذیه مانیتور سامسونگ 17 اینچ رو باز کردم پل دیود به شماره d2sb60 با 1.5 آمپر و خازن بعدش 82 میکرو 450 ولت سوخته بود که پل دیود رو با gbu406 با آمپر 4 تعویض کردم و خازن رو هم تعویض کردم این بار فیوز سوخت فیوز رو با سیم جایگزن خازن سوخت خازن رو با خازن 100 میکروی 450 ولت عوض کردم این با کار کرد حالا سوالم اینجاست که ممکنه این خازن هم با کارکد بیشتر بسوزه و اینکه استفاده از پل دیود با آمپر بالاتر این مشکل رو به وجود میاره یا باید دنبال ایراد جای دیگه ای باشم
          درود،
          بررسی کنید که آیا NTC سالم هست؟
          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X