اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت سوییچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h r a d نمایش پست ها
      ینی نو این انجمن واقعا کسی نیس کمکمون کنه؟
      امروز فرکانس متر خریدم(بیشتر بخاطر این مدار)
      تو این مدار مقاومت پایه rt ۱۵ کیلو و خازن ct ۱nf هست ک با این شرایط فرکانس میشه ۵۰ کیلوهرتز
      منم ک پایه های خروجی ۳۵۲۵ (۱۱و۱۴)رو تست کردم ۵۰کیلوهرتز داد ک درسته
      ولی وقتی فرکانس دو سر لامپ خروجیو گرفتم ۲۲۰کیلو هرتز نشون داد!طبیعیه/؟
      الان مشکل اینجاس وقتی ک جای ترانسفورمر لامپ میزارم مدار اوکیه و لامپه روشن میشه
      همینکه لامپو در میارم و جاش ترانسو میزارم مدار کار نمیکنه و لامپ تست روشن میشه
      خودمم موندم واقعا
      درود ،
      دلیل نشون دادن فرکانس 220 کیلوهرتز بخاطر هارمونیک ها هست و مورد جدی نیست .
      دلیل اینکه با وصل کردن ترانس لامپ تست روشن میشه، میتونه از اشباع شدن ترانس و کاهش بیش از حد Dead Time باشه.
      شما دیود ها و خازن های یکسوساز خروجی رو وصل کردید؟
      فیدبک ولتاژ هم وصل کردید؟
      اون Current Sense هم شدیدا پیشنهاد میکنم که وصل کنید تا حفاظت اتصال کوتاه از کار نیوفته.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها

درود ،
        دلیل نشون دادن فرکانس 220 کیلوهرتز بخاطر هارمونیک ها هست و مورد جدی نیست .
        دلیل اینکه با وصل کردن ترانس لامپ تست روشن میشه، میتونه از اشباع شدن ترانس و کاهش بیش از حد Dead Time باشه.
        شما دیود ها و خازن های یکسوساز خروجی رو وصل کردید؟
        فیدبک ولتاژ هم وصل کردید؟
        اون Current Sense هم شدیدا پیشنهاد میکنم که وصل کنید تا حفاظت اتصال کوتاه از کار نیوفته.
        ممنون از پاسختون بزرگوار
        دیودهای خروجی رو وصل کردم ولی خازن ها رو نه
        فیدبک هم ساخته شده ولی فعلا وصلش نکردم تا به جواب برسم بعدش فیدبکو وارد مدار کنم
        current sense هم مدارشو ساختم ولی اونم فعلا قطش کردم
        فرکانس این مدار ۵۰کیلوهرتز هست و مقاومت دد تایمشم ۳۳اهم هست ولی ی شماتیک دیگم ازین مدار هست ک نقشش دقیقا همینه فقط مقاومت پایه ۶ رو ۱۰ کیلو گزاشتن تا فرکانس به ۴۰ کیلوهرتز برسه و مقاومت دد تایم رو هم ۳۸۰اهم گزاشتن.منم این دو مقادیرو عوض کردم ولی بازم لامپ تست روشن شد متاسفانه.در این حالت لامپ تستو از مدار حذف کنم ماسفتا میترکن درسته؟
        علت اینکه ممکنه هسته به اشباع بره رو واقعا نمیفهمم.هسته etd49 و دقیقا همونیه ک خاسته
        اتفاقا دو بار هم سیم پیچیش کردم.ی طبق دستور سازنده مدار با اولیه ۳۰ دور.ی بارم مقدارشو خودم با نرم افزار بدست اوردم با اولیه ۲۶دور و مقدر b رو هم کمترین حالت حساب کردم(۱۴۰۰ گاوس)تا حداقل ازبه اشباع رفتن خیالم راحت باشه.ولی اینم نشد
        در مورد لامپ تست لحظه ای ک روشن میشه سعی میکنم اگه بشه فیلمی بزارم چون درجا همون لحظه اول روشن نمیشه و حدود ی ثانیه با تاخیر روشن میشه

دیدگاه

نظری
          پیشنهادی
          انتقادی
          راهکاری
          راهنمایی ای
          چیزی????????

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h r a d نمایش پست ها
            ممنون از پاسختون بزرگوار
            دیودهای خروجی رو وصل کردم ولی خازن ها رو نه
            فیدبک هم ساخته شده ولی فعلا وصلش نکردم تا به جواب برسم بعدش فیدبکو وارد مدار کنم
            current sense هم مدارشو ساختم ولی اونم فعلا قطش کردم
            فرکانس این مدار ۵۰کیلوهرتز هست و مقاومت دد تایمشم ۳۳اهم هست ولی ی شماتیک دیگم ازین مدار هست ک نقشش دقیقا همینه فقط مقاومت پایه ۶ رو ۱۰ کیلو گزاشتن تا فرکانس به ۴۰ کیلوهرتز برسه و مقاومت دد تایم رو هم ۳۸۰اهم گزاشتن.منم این دو مقادیرو عوض کردم ولی بازم لامپ تست روشن شد متاسفانه.در این حالت لامپ تستو از مدار حذف کنم ماسفتا میترکن درسته؟
            علت اینکه ممکنه هسته به اشباع بره رو واقعا نمیفهمم.هسته etd49 و دقیقا همونیه ک خاسته
            اتفاقا دو بار هم سیم پیچیش کردم.ی طبق دستور سازنده مدار با اولیه ۳۰ دور.ی بارم مقدارشو خودم با نرم افزار بدست اوردم با اولیه ۲۶دور و مقدر b رو هم کمترین حالت حساب کردم(۱۴۰۰ گاوس)تا حداقل ازبه اشباع رفتن خیالم راحت باشه.ولی اینم نشد
            در مورد لامپ تست لحظه ای ک روشن میشه سعی میکنم اگه بشه فیلمی بزارم چون درجا همون لحظه اول روشن نمیشه و حدود ی ثانیه با تاخیر روشن میشه
            خب پس بنظر میاد که مشکل شما دقیقا ناقص بودن بخش فیدبک هست و دیگر بخش ها مشکلی نداره.
            احتمال ۹۰ درصد با اضافه کردن بخش فیدبک مشکلتون حل میشه.
            نتایج محاسبه نرم افزار در زمینه ترانس سویچینگ خیلی مواقع ناکارآمد در میاد.
            و اینکه روشن شدن لحظه ای لامپ تست فقط نشون میده که پل دیود و خازن های صافی ورودی سالم هستن و دلیلی بر سلامت مدار نوسان ساز نیست.
            ​​​​
            مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
            https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X