اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بی ثباتی در خروجی منبع تغذیه با رگولاتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بی ثباتی در خروجی منبع تغذیه با رگولاتور

نوشته اصلی توسط navid021
    با تشکر از راهنماییهاتون که به من کردید

من یکم بیشتر براتون توضیح می دم
    این مدار در اصل تغذیه برای یک منبع تغذیه آزمایشگاهی هستش
    خروجی 30 ولتی اون مستقیم وصل میشه به ورودی اون منبع و خروجی 5 ولتش هم وصل میشه به کنترلر مدار و اون رو تغذیه میکنه این منبع رو آقای لاچینی طراحی کردن لینک رو میزارم تا شما هم یه نگاهی بهش بندازید .اگر هم pcb مدار رو خواستید پیام بدید براتون بزارم با اونی که تو سایت هستش فرق داره ( خودم طراحی کردم )[....................

سلام
    این مدار یه سر ی اشکالاتی دارها.مثلا ولتاژ دو سر مقاومتی که با خروجی سری هست در حالت 1 آمپر خروجی چند میشه؟!!!(میزنه بالای تغذیت).

دیدگاه

همیشه باید یه کاری کنی که اخرش که کار به اتمام رسید لذت ببری نه وقتی جواب داد منتظر بمونی ببینی کی میترکه که بهت بخندن جیـــــــــــــگر :mrgreen:
      خوب به قول اقای کوهستانی ببین دایی این گفته شماست
      من جریان 3 آمپری می خواهم برای همین lm317 استفاده نکردم . icon_biggrin icon_biggrin
      3 امپر :eek:. ولی خوب اشکالی نداره اولا که بزرگترین اشتباهت اینه که دیدم از خروجی یه رگولاتور دادی به خروجی بعدی (وای وای این کار خطرناکه حسن.مدار پایدار نمی مونه حسن)چرا؟؟؟ چون ساختار این رگولاتور ها اینجوریه که مدام به خروجی نگاه میکنه و تا خروجی یه نموره بالا و پایین شد تو سر خودش میزنه تا دوباره پایدارش کنه ولی چون وقتی روش بار نیست و همه چی رو به راهه داغ نمیکنه ولی تا بار روش میاد شروع میشه.حالا7805 پایدار میشه ولی چون از ورودی جریان کشیده افت 2 سر 7812 میفته و اون پایداری رو سعی میکنه حفظ کنه و پایدار شدن اون دوباره منجر به ناپایداری 7805 میشه(به علت جریانی که از منبع میکشه)اقا ول کن خلاصش اینه که یه موج به وجود میاد :mrgreen:

خوب حالا راه حلش چیه
      اولا که باید تغذیه همه رو از منبع بگبری که این کار اشتباه چون سقف تحمل ولتاژ این بیچاره 30 ولت نیست(حد اقلش تو طولانی مدت)خوب رته حل به درد بخور چیه
      هااا ای 500 تومن خرج وداشته بید :mrgreen:
      lm2576

خوب این موجود چیست(یه نوع پیتزا که تو افغانستان سرو میشه!!)

یه سوییچینگ با تحمل ورودی 55 ولت و خروجی 3 امپر در سه مدل خروجی 3.3 ولت 12 ولت و 5 ولت و البته یه مدل هم داره که متغیر بهت میده که هزشو ببربی

نتیجه اخلاقی:وقتی سقف ولتاژ وردی بالا اومد کسی وقتش رو نمیزاره که 7805 بیچاره رو منفجر کنه
      علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

به این میگن یه توضیح حسابی که آدم لذت میبره هم از اخلاق هم از پاسخ. :applause:
        منم دعا کردم خدا از سر تقصیر همه بگذره انشاءالله.
        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

یه سوییچینگ با تحمل ورودی 55 ولت و خروجی 3 امپر
          با اجازه !

البته من با 1.5 امپر تست میکردم داغ میکرد ولی تا 2 امپر رو با هیت سینک جواب گرفتم.اینایی که تو بازار ایران هست اصلش نیست..

مثل 7805 !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
            خب عزیز جان از اول می گفتی اون 30 ولت که بعدا خودش رگوله میشه نیازی به رگولاتور نداره یه ترانس دوبل 12 یا دوبل 16 ولتی بگیر طبق نقشه زیر ببند اگه دستی کشیدمش ببخشید.

VO بستگی به انتخاب ترانستون داره در حالت بی باری برابر رادیکال دو برابر ولتاژ موثر ترانس خواهد بود .(بهتره از ترانس دوبل 12 استفاده کنین تا ولتاژ خروجی خیلی بالا نره ) از خروجی قبل از رگولاتور پنج ولتی هم می تونین برای راه اندازی فن 12 ولتی استفاده کنین
            من از مدار زیر استفاده کردم ولی جریان بالاتر میخوام یعنی 5 آمپر. چه کنم؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X