اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی و ساخت اینورتر جوشکاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : طراحی و ساخت اینورتر جوشکاری

نوشته اصلی توسط ali_smps نمایش پست ها
    سلام جناب سپهر... تغییری در عملکرد مدار حاصل شد؟
    سلام . حالا IGBT هام نسوخت ولی دیودهایی که 2 سر IGBT ها گزاشته بودم بعد از 1 دقیقه کار سوخت ؟؟؟
    باید روی اسنابر کار کنم . پروپ X100 هم خیلی قیمت بالایی داره و نتونستم تهیه کنم

دیدگاه

ولی دیودهایی که 2 سر IGBT ها گزاشته بودم بعد از 1 دقیقه کار سوخت ؟؟؟
      دیودها باید اندازه ای جی بی تی ها توان پاس کنه من یادم نمیاد شماتیک.فکر کنم اون بالا بود برم ببینم

ادمین- نقل قول پاس نمیشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
        سلام . حالا IGBT هام نسوخت ولی دیودهایی که 2 سر IGBT ها گزاشته بودم بعد از 1 دقیقه کار سوخت ؟؟؟
        باید روی اسنابر کار کنم . پروپ X100 هم خیلی قیمت بالایی داره و نتونستم تهیه کنم
        استفاده از تی وی اس توان بالا به صرفه نیست چون برای درایور موتور توان بالا استفاده میشن. فک کنم قد خود ای جی بی تی قیمتش باشه. برای اینورتر جوشکاری همون استابر rc میبندن. پروبو میشه با تقسیم مقاومتی ساخت.در حد کار راه انداختن. ولی خوب متاسفانه آزمون و خطا زیاد داره .ای جی بی تی هم که گرون ترشده با این اوضاع و احوال دلار . من خودم برای اینورتر سینوسی یه پک ماسفت سوزوندم تا به نتیجه رسید.
        جدیدترین ویرایش توسط ali_smps; ۲۰:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۷.

دیدگاه

کدام دیود ها رو میگید میسوزه دیودهای اسنوبر میسوزه؟ من فکر کردم دیودهای کلمپ رو میگین

دیدگاه

وقتبخیر
            برای ساخت دستگاه جوش tig بوسیله ی دستگاه اینورتر چه تغییراتی لازم است ؟
            پ ن : دستگاه اینورتر معمولی200 آمپر2 ولوم (بدون قابلیت tig) - منظور ، تغیرات مداری است (تورچ و کپسول و غیره ... میدونم)

---------------------------------------------------

اما یک سوال : اینکه علت برق نگرفتن کاربر در سیستم tig موقع ذوب کردن فیلر چیست ؟؟؟
            اگر انبر در حین جوشکاری از قطعه کار که در حاله جوشه ، یه لحظه دور بشه
            تخلیه جریان از طریق فیلر به بدن امکان داره ؟ یا میتونه کشنده باشه ؟؟؟
            جدیدترین ویرایش توسط ADEL.TESLA; ۰۱:۳۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹.

دیدگاه

در اینورتر های tig سیستم high voltage رو فرکانس بالا میبندیم ( بالای 2mhz ) استفاده از اثر سطحی تا جریان از قسمت سطحی عبور کنه . اگه بحث فرکانس رعایت نشه 20kv با توان 100w راحت میکشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FOADLOTFI نمایش پست ها
                در اینورتر های tig سیستم high voltage رو فرکانس بالا میبندیم ( بالای 2mhz ) استفاده از اثر سطحی تا جریان از قسمت سطحی عبور کنه . اگه بحث فرکانس رعایت نشه 20kv با توان 100w راحت میکشه
                سلام منم میخوام یدونه اینورتر جوشکاری بسازم که150امپر خروجی داشته باشه کسی میتونی کمک کنه؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : طراحی و ساخت اینورتر جوشکاری

نوشته اصلی توسط Hi Voltage نمایش پست ها
                  اینم قسمتی از نقشه صددرصد عملی و حرفه ای اینورتر جوش 2.5 کیلو وات .شماتیک و جزئیاتش درون PDF هست

http://uploadtak.com/images/t434_sg3525_WELDER.pdf
                  مهندس فایل الان باز نمیشه میدونم خیلی ازش گذشته ولی اگه میشه بازم آپلود کنید❤❤

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X