اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه سوئیچینگ دوبل 50V

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ دوبل 50V

انشاالله که بعد از این کامنت مابقی را خودتان مطالعه بفرمایید
    سلام

راستش یادم رفته این رو بپرسم که اگر ممکنه ، یه منبع خوب و قابل اطمینان برای طراحی مبدل نیم پل و مخصوصا طراحی ترانسفورماتور برای مبدل نیم پل معرفی فرمایید.

با تشکر

دیدگاه

با سلام-[list type=decimal]
      [li]a transformer design example[/li]
      [li]fundamentals of power electronics[/li][/list]
      high frequency transformer for switching mode power supplies-3
      http://www.newenglandwire.com/nepdfs/Litz_Technical.pdf-4
      http://schmidt-walter.eit.h-da.de/sm...gw_smps_e.html
      ردیف اول از شرکت ansoft نرم افزارpexprt
      در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

ببخشد که سوال میکنم من هیچی از سوئیچینگ نمیدونم ولی میخوام این نقشه رو واسه امپلیم درست کنم می خواستم بپرسم اگه بخوام ولتاژ خروجی بشه 62.5 باید چیکار کنم و تو نقشه یه قطعه ای است بنام 4n25 چه قطعه ای هست و تو نقشه مقدار line filter ذکر نشده و ایا تعداد دور اولیه و ثانویه ترانس که ذکر شده درسته یه نقشه هم پیدا کردم که 1000 واته اونو میذارم اگه نقشه خوبیه و ارزش درست کردن داره بفرمائید فقط یه مشکل داره که تعداد دور اولیه و ثانویه ترانسش رو نگفته

با تشکر

دیدگاه

سلام ، نقشه ای که گذاشتی به نظرم زیاد جالب نیست ، مخصوصا قسمت فیدبک و..

اگر میخواهی ببینی خوب هست یا جواب داده یا نه ، باید ببینی توی نت ، اثری از ساخته شده اش هست یا نه و اینکه خوبه و خودت هم باید بتونی کاملا تحلیلش کنی.

در مورد Line Filter باید بگم که مقدارش بستگی به فرکانس سوئیچینگ مدار داره و جریان اولیه و معمولا از نوع Common Mode هست مثل اینها که تو بازار باید بگردی :

ترانس اصلی هم بستگی به توان ، فرکانس و... داره و محاسباتش رو هم باید خودت بری بخونی :mrgreen: چون من تو این تاپیک دنبالش بودم و به جایی نرسیدم ، علاوه بر این نزدیک بود گمراه شوم

میتونی نقشه ای که توی صفحه ی اول گذاشتم رو ببینی ، اون رو حداقل 10 نفر ساختن و جواب گرفتن ، ولی بستگی داره که چقدر تجربه داشته باشی تا بتونه خوب جواب بگیری یا اصلا جواب نگیری.

4N25 یه اپتوکوپلر هست که وظیفه فیدبک ولتاژ رو به همراه چند قطعه دیگه داره که من تو این نقشه ای که گذاشتی نمیبینمش ولی تو نقشه 700 واتی صفحه اول هست.

تا حالا منبع تغذیه سوئیچینگ ساختی ؟ مخصوصا با 220 ولت که خطری هم هست :twisted:

دیدگاه

سلام اقا محمد برا لاین فیلتر فرکانس مدار که مشخصه جریان هم که بدونیم ظرفیتش چقدره ؟
            بعد مگه همون تعداد دوری که زیر ترانس نوشته شده درست نیست؟
            کار این فیدبک با اپتو کوپلر که گفتی چیه؟ اون مدار هم که گذاشتم عکس ساخته شدش هست ولی می خواستم ببینم واقعا 1000 واته ؟
            این مدار که بحسش هست چی واقعا هر خط 8.5 امپر خروجی داره؟
            با تشکر

دیدگاه

لاین فیلتر رو برو توی بازار و با توجه به جریان خط 220 ولت ، یه نوع مناسبش رو انتخواب کن ، بهتره شبیه 4 تای بالایی توی عکس باشه.
              بعد مگه همون تعداد دوری که زیر ترانس نوشته شده درست نیست؟
              معلوم نیست درست باشه یا نه ، نکته ی دیگه این هست که فقط تعداد دور مهم نیست ، تعداد سیم و قطر سیم هم مهمه.
              کار این فیدبک با اپتو کوپلر که گفتی چیه؟
              یه بار که گفتم ، از خروجی مدار نمونه برداری میکنه و باعث میشه خروجی از حد مجاز بیشتر نشه و این کار رو هم با تغییر Duty Cycle به کمک SG3525 یا هر ای سی PWM دیگه انجام میده.

اون مدار هم که گذاشتم عکس ساخته شدش هست ولی می خواستم ببینم واقعا 1000 واته ؟
              1000 وات بودنش مهم نیست ، مهم اینکه در 1000 وات افت ولتاژش کم باشه ، راندمانش مناسب باشه و تلفات کمی هم داشته باشه.

این موارد بالایی رو نمیدونم ، چون نساختم.

این مدار که بحسش هست چی واقعا هر خط 8.5 امپر خروجی داره؟
              نمیدونم اگر میدونستم که تاپیک نمیزدم .

دیدگاه

با سلام میخواستم ببینم اگر بخوام خروجی رو از 50 به 60 برسونم باید چیکار کنم فقط تعداد دور سیم پیچ ثانویه رو افزایش بدیم کافیه یا قطعات هم باید تغییری بکنن
                با تشکر

دیدگاه

سلام خدمت اساتید بزرگ
                  میخواستم برای آمپلی فایر 5.1 کانال یه منبع تغذیه دوبل 60v بسازم که جریان خوروجیش 20A باشه
                  اگه اساتید مداری رو پیشنهاد میکنن ممنون میشم

و یه سوال:
                  آیا استفاده منبع سوئیچینگ برای آمپلی خوبه ونویز ایجاد نمیکنه؟

دیدگاه

سلام کسی نبود به سوال ما جواب بده داییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی جان کجایی

دیدگاه

سلام به همه
                      برام خیلی عجیبه که جواب دادن این مدار برای همه سوال شده ولی یه نفر هم حاضر نمیشه بسازتش oo:
                      بگذریم چند وقت پیش یکی از دوستان یه پخش خونگی الجی باز کرده بود که خیلی جالب بود هم تغذیه سوئیچینگ بود و هم امپلی اینم یه عکس

ایسی تغذیه هم str-x6759 هست که یه ایسی رزونانسی و نویز بسیار کمی داره.
                      در کل این مداری هم که گذاشتید اونقدرا پیچیده نیست که نسازیدش ....
                      موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X