اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مرجع کامل طراحی و ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ توسط نرم افزار PI Expert

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مرجع کامل طراحی و ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ توسط نرم افزار PI Expert

نوشته اصلی توسط farmani
    سلام دوستان.من هیچ تاپیکی به این کاملی ندیدم.واقعا ممنون.من خوندم مطالب رو ولی به شدت در این مورد بی تجربه ام.فقط یه منابه تغذیه پاس کردم در دانشگاه به صورت تءوری.من اینطور متوجه شدم که برای اینکه خروجی مدنظر رو بتونیم برای بار اول از مدار بگیریم باید مقدار ولتاژ و جریان رو یکم بیشتر توی نرم افزار درنظر بگیریم.من 5ولت 1آمپر یا 5ولت دو آمپر میخوام.واسه این میگم " یا "چون 1آمپرهم کار من رو راه میندازه.حالا این مقادیر رو چقدر بیشتر درنظر بگیرم.؟
    سلام
    اونوقتی که این تاپیک تاسیس شده بود، مشکلات زیادی داشتیم. نظیر عدم دقت خود PI EXPERT و ...

الان تو نسخه های پیشرفته دیگه اون مشکلات نیست
    شما 1400 میلی امپر هم بگیری کارت راه می افته نیازی به دو برابر کردن نداری. وقتی حرفه ای تر شدی 200 میلی امپر بالاتر در نظر بگیر
    برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
    http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

من نسخه 9.0.7.8 رو دارم.ازاین بالاتر هم هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farmani
        من نسخه 9.0.7.8 رو دارم.ازاین بالاتر هم هست؟
        بودنش که هست.
        اما منظور بنده از نسخه جدید و قدیمی 7 و 8 بود. خصوصا ورژن 7

دیدگاه

یه چیزی واسم خیلی سواله.اون چیزی که توی دانشگاه من یاد گرفتم با عمل این نرم افزار خیلی فرق داره.یه چیزی بیشتراز خیلی.چرا؟واسه طراحی ترانس میگما.مثلا تعداد دور سیم پیچ.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farmani
            یه چیزی واسم خیلی سواله.اون چیزی که توی دانشگاه من یاد گرفتم با عمل این نرم افزار خیلی فرق داره.یه چیزی بیشتراز خیلی.چرا؟واسه طراحی ترانس میگما.مثلا تعداد دور سیم پیچ.
            عرض کردم اون حساسیت هایی که در ابتدای تاسیس این تاپیک بود، امروزه دیگه لازم نیست.
            یعنی سوییچینگ اینطور پیشرفت داره

حالا شما سرفصل های دروس تون و کتاب هاتون رو ببینید مال چند سال پیش هست :biggrin:

دیدگاه

در ورودی مدار من دوتا سلف 1میلی هانری قرار داده.اینا از کدوم نوع سلف ها هستن؟روی سلف که کلیک میکنم نوشته dm chok .بعد من جریانم رو 1.5 و ولتاژم رو هم 5.5 درنظر گرفتم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farmani
                در ورودی مدار من دوتا سلف 1میلی هانری قرار داده.اینا از کدوم نوع سلف ها هستن؟روی سلف که کلیک میکنم نوشته dm chok .بعد من جریانم رو 1.5 و ولتاژم رو هم 5.5 درنظر گرفتم.
                سلف های ورودی رو می تونید خیلی کوچیک و قابلیت عبور جریان کم بذارید. چون ازشون جریان زیادی نمی گذره. برید بازار هرچی دست تون رسید بذارید، با خیال راحت.
                خیلی شرایط رو وخیم در نظر بگیریم تو مدار شما از سلف ها 60 میلی امپر می گذره.

دیدگاه

سلام به همگی
                  میخواستم بدونم جایی هست که بتونه بصورت اصولی و درست از این ترانس های منابع تغذیه سویچینگ در تعداد بالا درست کنه؟ یعنی مشخصاتی که نرم افزار برای ترانس ها میده رو بهشون بدیم و بر اساس این مشخصات درست کنه؟
                  اگر خودم بخوام درست کنم، روش اصولیش چیه؟ یعنی چطور باید درست کنم که اولا ترانس ها درست کار کنند و ولتاژ و جریان موردنظر حاصل بشه، ثانیا ترانس ها سر و صدا ایجاد نکنند و ثالثا ترانس ها خیلی گرم نشن.
                  ممنون میشم راهنماییم کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhm_004
                    سلام به همگی
                    میخواستم بدونم جایی هست که بتونه بصورت اصولی و درست از این ترانس های منابع تغذیه سویچینگ در تعداد بالا درست کنه؟ یعنی مشخصاتی که نرم افزار برای ترانس ها میده رو بهشون بدیم و بر اساس این مشخصات درست کنه؟
                    اگر خودم بخوام درست کنم، روش اصولیش چیه؟ یعنی چطور باید درست کنم که اولا ترانس ها درست کار کنند و ولتاژ و جریان موردنظر حاصل بشه، ثانیا ترانس ها سر و صدا ایجاد نکنند و ثالثا ترانس ها خیلی گرم نشن.
                    ممنون میشم راهنماییم کنین
                    سلام
                    اگر تهرانی هستی
                    تهران، خ جمهوری، نبش کوچه 79، پاساژ گوهرشاد، زیر زمین. ترانس آذرخش.
                    بخوبی و با رعایت اصول می پیچه. یه ترانس معمولی با EE16 و چند لایه سیم پیچ (shield winding) هم گذاشته بودم.
                    روی ده تا دونه ای 10 هزار تومان
                    صدتای بعدی : دونه 2 هزار تومان می گیره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی م.
                      سلام
                      اگر تهرانی هستی
                      تهران، خ جمهوری، نبش کوچه 79، پاساژ گوهرشاد، زیر زمین. ترانس آذرخش.
                      بخوبی و با رعایت اصول می پیچه. یه ترانس معمولی با EE16 و چند لایه سیم پیچ (shield winding) هم گذاشته بودم.
                      روی ده تا دونه ای 10 هزار تومان
                      صدتای بعدی : دونه 2 هزار تومان می گیره.
                      خیلی ممنون دوست عزیز
                      باهاشون تماس گرفتم، خیلی خوب بود

دیدگاه

سلام
                        اقا من هر چی دنبال پیچیدن ثانویه ترانس سوئیچینگ گشتم پیدا نکردم ایا اساتید راهنمای پیچیدن ثانویه رو گذاشتن اگه اره لطفا بفرمایید تو کدوم قسمت و صفحه است. ممنونم

دیدگاه

پیچیدن ثانویه اونطور که من فهمیدم باید بعداز تموم شدن اولیه چسب بزنین برای ایزوله کردنش بعد چون تعداد دور ثانویه کمتره درسطح پخشش کنین.یا یه نفرم گفته بود که دقیقا وسط باشه پیچشش.ازسرنقطه دار میپیچین و در سر دیگرتموم میکنین.البته این چیزیه که من متوجه شدم.دوستان من پی سی بی مدارم رو زدم.البته هنوز روت نکردم.فقط میخوام یه نفرم راهنماییم کنه ببینم جای قطعات مناسبه؟اگرکه میدونین لطفا بگین تا براتون بفرستم.ممنون میشم. :rolleyes: :rolleyes:

اضافه شده در تاریخ :
                          سلام.یه سوالی که موقع زدن پی سی بی بهش برخوردم اینه که توی پیچیدن سیم پیچ ثانویه یا بایاس,از سر نقطه دار باید بپیچیم دیگه و در سر دیگر تموم کنیم.حالا من شماتیک رو که کشیدم و رفتم سراغ پی سی بی دیدم که این پین نقطه دار و انتهاش کنارهم قرار گرفتن.حالا من برای پیچیدن باید جای پایه هارو عوض کنم ؟یعنی الان که سر ابتدا و انتها کنار هم هستند بیام باتغییر پایه ها,اینهارو روبروی هم قرار بدم؟یا کنارهم باشن هم میشه؟اگه میشه چطوری؟وقتی تصور میکنم سیم پیچی رو ,درحالتی که پایه ها کنارهم هستند,درآخرسیم پیچی باید بیام انتهای سیم رو از روی سیم های پیچیده شده عبور بدم و به پایه مورد نظر برسونم؟؟میشه اینطوری؟

دیدگاه

با عرض سلام وخسته نباشید به همه
                            من چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگه کمکم کنید
                            من یه smps میخواستم که برای پروژه دانشگاه بدم که بتونم بعدآ هم خودم استفاده کنم بعد تو همین pi یه مدار بهم داده که میخواستم بدونم
                            1-همه قطعاتش تو ایران هست یا نه ؟؟
                            2-مدار جواب میده یا نه
                            3-ترانسو جایی هست بدم بپیچن یا حتما باید خودم بپیچم
                            4-بعد تو شکل اولیه ترانس سه سره ولی سر وسط به جایی وصل نیس
                            ....
                            خیلی سوالایه دیگه ای هم دارم خواهشا کمکم کنید اینو دیدم وسوسه شدم که همینو بدم ؛خودتونم میدونید که برا پروژه دانشگاه آدم وقت کم میاره oo: oo: :cry2:

واقعا ببخشید ممنون
                            مردی که کوه را از میان برداشت کسی بود که شروع به برداشتن سنگ ریزه ها کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r_sal
                              با عرض سلام وخسته نباشید به همه
                              من چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگه کمکم کنید
                              من یه smps میخواستم که برای پروژه دانشگاه بدم که بتونم بعدآ هم خودم استفاده کنم بعد تو همین pi یه مدار بهم داده که میخواستم بدونم
                              1-همه قطعاتش تو ایران هست یا نه ؟؟
                              2-مدار جواب میده یا نه
                              3-ترانسو جایی هست بدم بپیچن یا حتما باید خودم بپیچم
                              4-بعد تو شکل اولیه ترانس سه سره ولی سر وسط به جایی وصل نیس
                              ....
                              خیلی سوالایه دیگه ای هم دارم خواهشا کمکم کنید اینو دیدم وسوسه شدم که همینو بدم ؛خودتونم میدونید که برا پروژه دانشگاه آدم وقت کم میاره oo: oo: :cry2:

واقعا ببخشید ممنون
                              سلام
                              برای کار اول خیلی زیاده
                              توان تون واقعا بالاست. شروع رو از 2.5 وات و پنج وات بذارید. توان های بالا پیچیدگی های خاص خودشون رو دارند.
                              مثلا 5 ولت نیم آمپر گزینه خوبیه.

دیدگاه

اغو ی دوتا سوال
                                من ی نمونه ساده ساختم اما حالا با سری top ی نمونه 200 واتی طراحی کردم و الان قسمت ساخت ترانسش رسیدم
                                اول بفرمایید هسته ee40 پیدا نشد و eer 38 40 بستم ایا فرقی دارد در محاسبات؟
                                دوم میدونم که سیم پیچ اولیه در هر جهتی پیچیده بشه ثانویه ها معکوس باید پیچیده بشه اما ایا از کدوم سر از ثانویه به عنوان پلاریته + یا منفی استفاده بشه مهم است؟
                                هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                                بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                                میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X