اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال از PI Xpert

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چند سوال از PI Xpert

با سلام
    هسته مشخص شده ee25در نرم افزار ابعادش چطور بدست میاد
    چون تو بازار با ابعاد میفروشن نه بااسم
    تو دیتا شیت tdk نوشته:
    PC40EE25/19-Z U.S.
    EE-24/25
    1
    25.4±0.5
    1.000±.020

9.46±0.19
    .372±.007

6.29±0.19
    .248±.007

6.35±0.25
    .250±.010
    18.55
    .730
    6.41±0.19
    .252±.007
    3.11
    .122

دیدگاه

سلام دایی
      بگو EE25/19
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام به امید خدا میخوام یک منبع تعذیه با tny280 درست کنم که 28 ال ای دی پاور 1 وات رو به صورت سری شده جواب بده.خروجی حدود 28 وات میخوام باشه و تقریبا 93 یا 94 ولت در 300 میلی آمپر جریان میخوام (در خروجی) با توجه به این منبع تغذیه من در محیط دربسته است و با توجه به مطلبی که استاد احمد فرمودن که اگه منبع در محیط دربسته ولی با حالت open farme طراحی بشه باید جریان خروجی منبع رو بیشتر بگیریم یعنی توان خروجی رو بیشتر کنیم الان شما برای 94 ولت در 300 میلی آمپر به نظرتون ولتاژ و جریان خروجی رو چند بگیرم که در محیط بسته که دفع حرارتی بسیار پایینه به منبع فشار نیاد؟ با تشکر
        نظرتون درباره مدار زیر چیه؟ برای کارم خوبه یا نه؟
        http://www.4shared.com/file/-EOn_9Hu/tny28x1.html
        ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

در نرم افزار PI در آخر کار بعد از مرحله Optimization یک جدول میاره که راههای مختلف و استفاده از هسته های مختلف و تعداد دور ثانویه و غیره رو میاد عنوان میکنه و ما باید یکیشو انتخاب کنیم که طبق اون مدار رو بکشه برامون در جدولش آخرین قسمتش نوشته Fit Estimate و زیرش درصدهای مختلفی رو عنوان کرده این برای چیه؟بهتره من کدوم درصدشو انتخاب کنم؟ درصدی که بیشتره یا کمتره؟ مثلا در شکل زیر:

دیدگاه

دمت دایی جان
            اول راجع به Fit بگم
            درصدی که بعنوان Fit نشون میده ارتباطی با درصد خوبی طراحی نداره بلکه درصد پر شدن بوبین ترانسه.
            بخاطر همین بهتره اولین گزینه رو انتخاب کنی چون بهترینه.
            طراحی با open frame رو واسه این پیشنهاد کردم که نرم افزار یه اشکالی توی جدول توان برای TNY280 داشت.
            برای طراحی باید بیشترین جریانی رو که نرم افزار میتونه قبول کنه رو انتخاب کنیم. مثلا برای همین طرح خودت می تونی جریان 0.39 آمپر رو انتخاب کنی.
            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

باسلام
              ببخشید شاید سوالم تکراری باشه اما هرچی این تاپیک خوندم جوابم رو پیدا نکردم.
              بالا خره با این نرم افزار میشه منبع تغذیه سوئیچینگ با فیدبک جریان ساخت اگه آره چه طور.
              چون من هرچی تو گزینه هاش دیدم چیزی برا این کار نداشتو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.a.h
                باسلام
                ببخشید شاید سوالم تکراری باشه اما هرچی این تاپیک خوندم جوابم رو پیدا نکردم.
                بالا خره با این نرم افزار میشه منبع تغذیه سوئیچینگ با فیدبک جریان ساخت اگه آره چه طور.
                چون من هرچی تو گزینه هاش دیدم چیزی برا این کار نداشتو
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56800.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                  کوچیکم دایی
                  این اشکلات در واقع اشکال نیستند بلکه هشداری هستند به اینکه آی سی که انتخاب کردی قابلیت جریاندهی بالاتری داره و اگه مدارات شما با جریان بالاتر مشکل دارند، مراقب باشید.
                  جمله دوم operating frequency has been reduced هم معنیش اینه که آی سی مجبوره بعضی از بجای 132 کیلوهرتز با فرکانس کمتری کار کنه تا ولتاژ خروجی ثابت بمونه. اگه جریان بیشتری از این آی سی طلب می کردید این اتفاق نمی افتاد. ولی ابدا مهم نیست فرکانس کم بشه چون دایی باهاش کار کرد و مشکلی پیش نیومد. :biggrin:
                  راستی حتما از TNY274 استفاده کن که جدیدتره.
                  و اما کنترل جریان یا توان که باهم فرق دارند. کنترل دقیق جریان خروجی چندان ساده نیست و باید با فیدبک جریان انجام بشه.
                  مثل مدار زیر :

هرچی مقاومت R5 بزرگتر باشه جریان حدخروجی کمتر میشه. خودتون هم می تونید مدارات دقیقتری با پ امپ طراحی کنید.
                  اما کنترل توان خیلی ساده است! چون ساختار فلایبک بر اساس انتقال توانه. جالبه که اگه مسیر فیدبک قطع بشه یعنی مثلا اپتوکوپلر بسوزه، مدار تبدیل به منبع توان ثابت میشه!
                  مقدار این توان دقیقا به اندوکتانس اولیه بستگی داره. هرچی اندوکتانس اولیه بیشتر باشه توان خروجی کمتر میشه.
                  پس با قطع فیدبک و کنترل اندوکتانس می تونیم توان دلخواهی در خروجی داشته باشیم.
                  راستی توان ثابت یعنی در یک رنج ولتاژی مشخص هر باری که به خروجی وصل کنیم(از لامپ گرفته تا LED) با توان ثابت روشن میشه. مثلا اگه یه LEDآ‌ وصل کنیم با 3 وات روشن میشه و اگه 4 تا LED سری هم وصل کنیم مجموع توانشون میشه 3 وات.
                  در آخر جمله ای که برای خازن نوشته وقتی جدیه که توی اروپا زندگی می کنی و می خوای یه لامپ LEDآ‌ بدی دست مشتری که مدارش قراره 20 سال کار کنه!
                  کم عمر ترین قطعه توی این مدار خازنه که آروم آروم تجزیه شیمیایی توش صورت می گیره و می سوزه. توی ایران هم ملت دوست دارن بعد از دوران گارانتی مدارشون بپکه تا یکی دیگه بفروشن. چون اعتبار سازنده ابدا مهم نیست.
                  مردم ما کدوم سازنده لامپ رو میشناسن؟! کیو دیدی بیاد توی لامپ فروشی بگه من فلان مارک رو می خوام؟! فقط کت و شلوارشون باید هاکوپیان باشه و بس!
                  من هزار مدل لامپ کم مصرف خریدم که همشون روش نوشته بود نمانور ! هیچکدوم هم بیشتر از یه سال کار نکرد. دست آخر از طریق یکی از دوستان OSRAM خریدم و راحت شدم. هم نورش بیشتره هم مصرفش کمتره هم مرگ نداره.
                  باسلام
                  یه توضیح درباره این مدار میدید که چه طور باید مقاومت را برای جریان تنظیم کرد آیا مثل اون مدار ساده تری که با روشن کردن یه ترانزیستور در مدار فیدبک کار میکرد(یه مدار در بخش فیدبک جریان هست که کمی ساده تر می باشد) می باشد.
                  کدام بهتر است؟

دیدگاه

اساتید کسی جواب ما رو نمی ده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.a.h
                      اساتید کسی جواب ما رو نمی ده؟
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56800.30

دیدگاه

با سلام وارادت خدمت همه دوستان,لطفا راهنمایی کنید.
                        من مدار تغذیه 17V-4A رو با استفاده از نرم افزار طراحی ودرست کردم ولی متاسفانه اصلا جریان نمیده وولتاژش هم پایینه به نظر دوستان من کدوم قسمت مدارم ممکنه ایراد داشته باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط faranegar
                          با سلام وارادت خدمت همه دوستان,لطفا راهنمایی کنید.
                          من مدار تغذیه 17V-4A رو با استفاده از نرم افزار طراحی ودرست کردم ولی متاسفانه اصلا جریان نمیده وولتاژش هم پایینه به نظر دوستان من کدوم قسمت مدارم ممکنه ایراد داشته باشه؟
                          سلام دوست عزیز
                          بدون بار ولتاژ چقدره؟
                          نهایت جریانی که میده چقدره؟
                          لطفا فایل مدارو هم قرار بده.

دیدگاه

[glow=red,2,300]ممنون از توجهتون دوست عزیز[/glow]
                            بدون بار ولتاژ مدار حدود23 ولت وزیر بار 13ولت وجریان 200-300 میلی آمپر میرسه. افت شدید ولتاژ ومتعاقب اون نداشتن توان کامل بجز ترانس از کدوم قسمت میتونه باشه؟

دیدگاه

مدارهایی که PI Xpert طراحی میکنه ، در حالت بدون بار هم ، ولتاژ نامی رو ارائه میده و ولتاژ بالاتر از اون قابل پذیرش نیست.
                              پس وقتی شما منبع تغذیه رو برای 17 ولت طراحی کرده اید و خروجی مدار عملی ، 23 ولت هست ، از همین ابتدا معلوم میشه ، مدارت رو درست مونتاژ نکرده ای. و لااقل در مدار فیدبک مشکلی هست.

وقتی تشریف می آورید تا از دوستانتون کمک بخواهید ، لطفا اطلاعات جانبی و مختصر توضیحی از نحوه ساخت ارائه کنید و حدالامکان شماتیک رو بذارید.
                              دوستانت علم ماورائی ندارند که فقط با گفتن " من یه تغذیه بستم و کار نمیکنه ، ایراد از کجاست؟" بتونند ایراد مدارت رو ، برات پیدا کنند.
                              دوستانت با استفاده از اطلاعاتی که خودت ارائه میدی ، مشکلت رو ریشه یابی میکنند. پس اگه شما درست و حسابی اطلاعات ندی . . .
                              مثلا دوستمون " علم فردا " ازت خواست تا فایل مدارت رو بذاری و شما اصلا توجه نکردی و . . .

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : چند سوال از PI Xpert

نوشته اصلی توسط faranegar
                                [glow=red,2,300]ممنون از توجهتون دوست عزیز[/glow]
                                بدون بار ولتاژ مدار حدود23 ولت وزیر بار 13ولت وجریان 200-300 میلی آمپر میرسه. افت شدید ولتاژ ومتعاقب اون نداشتن توان کامل بجز ترانس از کدوم قسمت میتونه باشه؟
                                سلام درست بستن سرهای ترانس و نحوه بستن قطعات فیدبک و همچنین خودشون رو چک کن موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X