اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

High Voltage

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : High Voltage

به نظر شما آمپر رو در چه حد محدود کنم که درصد خطرش به صفر برسه؟؟؟
    مسلما صفر!!
    چون تا جایی که میدونم در ولتاژ های بالا جریان های پایین هم میتونه خطرناک باشه.
    من باب اطلاعتون (البته ربطی به این داستان نداره) کسانی که به داروها واکنش های حساسیتی میدن یا اصطلاحا دچار شوک آنافیلاکتیک میشن ممکنه حتی با تست مینیمم این داروها یعنی تماس پر آغشته به محلول یک در هزار این دارو ها با سطح چشم (روش کلاسیک و مثلا امن) دچار این نوع شوک بشن و بمیرن. بنا براین در هر مورد شدیدا مواظب سلامتی خودتون باشین و در این مورد بخصوص بهتره قبل از هر کاری یک چک لیست آماده کنین و برای انجام تست هر مورد رو مو به مو اجرا کنین. بهر حال جونتون رو که از سر راه نیاوردین که.

دلتون میاد دشمناتون رو شاد کنین و دوستاتون رو ناراحت؟

دیدگاه

راستی یک سری به اون آدرس آخری که قید کردم بزنین. این مورد ها رو هم میتونین به وفور توی اینترنت تحت عنوان tesla coil پیدا کنین.

دیدگاه

این tesla coil که میگین
        1.دستگاه هاش هست از 55 هزار تومن تا بالای صد ملیون تومن.
        2.مدارات ونقشه هاش هم هست ولی هم دردسر داره هم خیلی تجهیزات میخواد.

حالا به نظر شما مدارات ضرب کننده بهترن یا tesla coil؟؟؟

یک مدار ضرب کننده:

در ضمن این نقشه مشخصات نداره چجوری میشه ازش بسازم؟!؟!؟! :read: :read: :read: :read: :nerd:
        I Found Myself In Wonderland

دیدگاه

شماتیک:

برای دیود ها هم میتونی 1n4007 استفاده کنی. ولتاژ نهایی مهم نیست. اختلاف ولتاژ بین دو طبقه اهمیت داره.

اینم لینک اصلیش.
          http://www.rmcybernetics.com/projects/DIY_Devices/homemade_voltage_multiplier.htm

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
            شماتیک:

برای دیود ها هم میتونی 1n4007 استفاده کنی. ولتاژ نهایی مهم نیست. اختلاف ولتاژ بین دو طبقه اهمیت داره.

اینم لینک اصلیش.
            http://www.rmcybernetics.com/projects/DIY_Devices/homemade_voltage_multiplier.htm
            خازن هاش چی؟؟؟ولتاژ خازن ها و دماشون هم مهمه چون یه بی دقتی کوچیک باعث یه حادثه میشه،ممکنه خازن ها منفجر بشن...
            آمپر و ولتاژ ورودی چقدر باید باشه؟
            در ضمن این مدار به بدن هم جرقه میزنه(از فاصله)؟
            بعدم فول ویو استفاده کنم یا هاف ویو؟؟؟

دیدگاه

ولله من اینم سرچ کردم. دیگه بقیه شو دوستان قدرت باید کمک کنن.

دیدگاه

یه چیزایی در مورد این خازن هاش پیدا کردم اما ایا اصلا توی ایران هست؟!؟!؟

دیدگاه

اصلا کویل عکس دوم این صفحه هم تو ایران نیست!!!کویل 200 کیلو میخواد ولی کویل پژو405 اگه بخرم 12000 ولت میکنه!!!هرچی میزنیم هیچ پروژه ای مشخصات نداره یا اگرم داره کامل نیست...
                  :angry:پس چه باید کرد؟!؟!؟! :angry:

دیدگاه

باید کسی جوابتو بده که تخصص و تجربه High Voltage رو داشته باشه.
                    من توی بچگی باهمین کویل های ماشین تا 25 کیلوولت هم گرفتم.
                    اگه الان بخوام High Voltage بسازم با ولتاژ 200 کیلوولت، همون کویل ماشین رو در ابعاد بزرگتر می سازم. ثانویه رو هم 10 برابر می پیچیم.
                    در واقع مهمترین نکته در High Voltage اینه که خود ترانس از داخل جرقه نزنه و تنها راه حل این مشکل ایجای فاصله بین قسمتهاییه که اختلاف ولتاژ زیاد دارند.
                    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

پیچیدن این ترانس یا کویل کار هر کسی نیست بنابراین شما بهتره از کویل های آماده ای که در ایران وجود دارند استفاده کنید .

کویل زنون ماشین خروجی 23 کیلو ولت می ده و ابعاد کوچکی هم داره از همه مهمتر هم اینه که خروجی ایزوله به شما می ده نه مثل کویل ماشین که قسمت زمین بین ورودی و خروجی مشترک شده . بنابر این می تونیم با سری کردن خروجی 10 عدد از کویل های زنون ، به خروجی 230 کیلو ولت برسیم .

در ضمن اگر کویل معمولی ماشین رو داخل روغن فرو ببرید در شرایط رزونانس وقتی فاصله ی دوسیم از هم 7 سانتی متره هم جرقه ی وحشتناکی می زنه که نمی دونم چند ولته فقط می دونم احتمالا از 200 کیلو ولت هم خیلی بیشتره .

دیدگاه

موتور سیکلت ها هم کویل دارن نمیشه از کویل Honda استفاده کرد؟

دیدگاه

کسی نیست جواب بده؟ :angry: :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط x.vu
                            کسی نیست جواب بده؟ :angry: :cry:
                            یعنی از اون وقت تا حالا منتظری که بهت جواب بدن که می شه یا نمی شه ؟ خوب خودت تست می کردی دیگه ....

آره می شه اما توانش کمتر از کویل ماشینه .

دیدگاه

بادرود فراوان من یه ترانس تلویزیون رو وصل کردم به یه اینورتر مهتابی 40 وات جرقه ای که میزد حدود 6یا7 سانتیمتر بود بهتون پیشنهاد میکنم که از اینورتر مهتابی استفاده کنید اینورتری که میگیرید ازمهرکیت بگیرید واز نیو کیت نگیرید چون من به اینورتر نیو کیت زدم ترانزیستورش ترکید و سعی میکنم زود تر عکس هاش رو براتون بگزارم

بهترین راه همینه وتازه ارزون تر هم هست

دیدگاه

سلام

خطری نداره
                                حدود 2 ماه پیش رفتم توی یک آزمایشگاه که دقیقا همچنین وسیله ای داشت ، اما از نیم متری جرقه میزد
                                خود اون کسی که توضیح میداد ، درست یادم نیست اما یه ولتاژ خیلی بالایی ازش گفت و دستش رو گزاشت روی سوئیچ کنار دستگاه و گفت حالا دستت رو بهش نزدیک کن ، یه جرقه بنفش رنگی از نیم متری زد به سر انگشتم ، قطع هم نمیشد ولی اون یارو دستش رو از روی دکمه اصلی برداشت
                                تازه لامپ مهتابی هم که بهش نزدیک میکردم ، یه جرقه میزد به مهتابی رو روشن میکرد !!!!!!
                                http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X