اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغذیه

باید اونقدر تعداد دور های سیم پیچ ثانویه رو کم کنی تا ولتاژ خروجی بشه 24 ولت.
    سیم پیچ ثانویه رو می تونی از روی قطر سیم پیچ هاش هم تشخیص بدی. ضخیم تر هستن.
    مثلا اگر 100 دور هست باید بکنیش 90 دور.

شهریار
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

من در مدارم به جای TL081, operational amplifier از یک آی سی دیگه استفاده کردم.رفتم مغازه گفت این مشابهشه ca81e پایینش نوشته RCA 010 آیا مشکل نمیتونه از این باشه؟

دیدگاه

نمی دونم
        دیتاشیتش رو پیدا نمی کنم. إ¾CA81e نداریم

با پسوند های دیگه داریم که هیچ کدوم OpAmp نیستن.
        TL081 که زیاد پیدا میشه!

شهریار

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
          از تجربیات شما استفاده کردم و ممنون از مطالب مفید
          من هم تقریبا همین مشکلو داشتم از قبل یه ترانسفورمر 29 ولت 4 آمپر داشتم که مدار رو اون تست کردم جواب نداد انگار تمام آمپر ترانس و میکشید و آی سی U2 داغ میشد ولی چون دم دستم 24AC نداشتم یک ترانس 12 -4 آمپر داشتم که وقتی با اون تست کردم نتیجه گرفتم البته رنج ولتاژ تا همون 12 بالا میاد و اپ امپ ها سالم موندن با اینکه 4 یا 5 بار اون 29 ولت و وصل کردم بهش میخوام یه 12-0-12 ترانس بگیرم 3 آمپر که باون تست کنم
          ولی سه تا مشکل داشتم
          1- اینکه وقتی ترانزیستور قدرت 2N3055 , و در این حالت یعنی ورودی 12 ولت پایه C شو قطع میکنم بازم کار میکنه و هر دو پتانسیومتر کامل هم ولتاژ هم آمپر و کنترل میکنن
          2- چرا تو شماتیک و لیست قطعات از سمبل RV1 بعنوان تریمر اونم با مشخصات 100k Trimmer تا اونجایی که من میدونم تریمر خازن هستش و ظرفیتشو با مقادیر خازن مینویسن
          یه توضیح در این مورد بی زحمت ( اگه پتانسیومتر هستش ایا ظرفیتش همون 100 k هستش یا نه )
          3- LED روی برد کی روشن میشه ( با صفر کردن پتانسیومتر آمپر )
          با تشکر از همه دوستان

دیدگاه

1- شما وقتی اون پایه کلکتور رو قطع میکنی ممکن هست که ولتاژ خروجی داشته باشی ولی اگر به بار وصلش بکنی و بخوای جریان مثلا یک آمپر بکشی نمی تونی. در ضمن بهت پیشنهاد میکنم زیاد این امتحان رو نکن. چون داری جریان بیس رو زیاد میکنی و این خطر ناکه!
            2- در زبان اجنبی به این پتاسیومتر های دور زیاد ما میگن Trimmer Pot و به اون تریمری که شما منظورتون هست میگن Trimmer Cap پس اون که اونجا هست مقاومت هستش و ظرفیتش هم همون 100 کیلو
            3-LED روی بورد زمانی روشن میشه که یک حالت OverLoad پیش بیاد. یعنی بخوای جریانی بکشی که از اون جریان تنظیم شده بیشتر باشه. در ضمن بهتره اون LED رو برداری و بجاش یک Buzzer بذاری. چون بازر به کلکتور وصل شده ممکنه صداش درست حسابی در نیاد پس باید یک مقاومت 1کیلو و یا یک خازن مثلا 10 نانو هم باهاش موازی بکنی.

HTH - Shahriar

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X