اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

boost

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : boost

نوشته اصلی توسط tictactoe
    سلام به همه دوستان و دایی گرامی
    دایی تو دیتا شیت این آی سی نوشته تا توان 600 وات . این آی سی که شما میگین خیلی خوبه ها ولی من میگم دنبال یه مورد عمومی بریم که اگه بعد از رسیدن به منبع 500 وات خواستیم یه منبع مثلا 2 کیلو وات بسازیم دیگه لازم نباشه درایور رو عوض کنیم. مثلا یکی از دوستان توی همین سایت یه منبع خیلی پرتوان رو با TL494 و با توپولوژی شیفت فاز درست کردن . نظر شما چیه؟
    من یه برنامه گیر آوردم به نام Magnetic designer از جوان خریدم. تمام محاسبات ترانس و چوک رو انجام میده. حالا نمیدونم تا چه حدی میشه بهش اعتماد کرد؟ مثلا برای همین منبعی که خدمتتون گفتم موارد زیر رو پیشنهاد میده.
    Vin=300v
    Vout=3000v+3000*20%=3600 volt
    Iout=200mA
    Iin=3A
    F=50k
    eff=80%
    با این ورودیها اولیه رو میده 36 دور و ثانویه رو میده 432 دور . ولی توپولوژی رو مشخص نمیکنه. حالا من نمیدونم این مقادیر که داده روی پوش پول هستش یا هاف بریج یا فول بریج؟ راستی استاد میشه شما هم اگه یه وقتی کردین تعداد دور رو بدست بیارین تا ببینیم که چقدر با این اختلاف داره و بعدش بتونیم به یک مقدار مشترک برسیم؟
    ممنون
    سلام دایی
    به نظر من TL494 دیگه بازنشسته شده اما روش شیفت فاز هنوز بکار میاد ولی با آی سی های مخصوص خودش. فعلا آی سی UC3875 توی وطن هست!
    آی سی plc810 کارایی خودشو داره و خیال مارو تا 500 وات راحت می کنه. بازده بالا و emi اندک باعث میشه تا این توان دنبال چیز دیگه ای نریم.
    نه دایی جان. به این برنامه ها اعتماد نکن. محاسبه یه ترانس بسیار ساده است.
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
      باتری لپتاپ رو شارژ میکنه ؟
      نمیدونم محسن جان من باطری لبتاپم سالحاست به رحمت زباله رفته :icon_razz:

دیدگاه

سلام دایی جان. میشه پس یه لینک اینجا بزارین که نحوه محاسبات ترانس فول بریج رو گفته باشه و یا اینکه اگه وقتی دارین در مورد فرمول هاش و نحوه بدست آوردن مقادیر ترانس توضیحاتی بدین؟
        ممنون.
        "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
        در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

سلام دایی
          محاسبه ترانس فرول بریدج خیلی سادست!
          یه نگاه به لینک زیر بنداز. اگه متوجه نشدی بگو.
          http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/trafo_hilfe_e.html
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

دایی لینکش نیست

دیدگاه

سلام. این لینکشه
              http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/vgw_smps_e.html

"در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
              در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X