اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید برق ؟220

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تولید برق ؟220

دایی aref68
    ما نمی تونیم انرژی رو تقویت کنیم چون قانون بقای انرژی به ما این اجازه رو نمیده.
    در حال حاضر سوخت های فسیلی ارزونترین منابع انرژی هستند و بخاطر همینه که هنوز توی دنیا خرید و فروش میشه.
    خورشید بطور متوسط 100 وات بر متر مربع توان حرارتی به ما میده اما هنوز وسیله ای نداریم که تمام این انرژی رو به صورت الکتریکی تبدیل کنه.
    [/quote]

:redface: :redface: :redface:

فکر کنم یه بار دیگه هم به من گفته شده اما ....

دیدگاه

دمت دایی جان
      فعلا ارزونترین چیز اینه که یه موتورسیکلت بخری. هم باهاش این بر اون بر میری. هم باطریتو باهاش شارژ می کنی.
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

از توجه شما سپاس. به پستی که گزاشتی رفتم و خوندم زیاد حالیم نشد پیچیده بود واسه من .
        من توی اون پست با رعایت استاندارها و ضرایب اتمینان حساب کتاب کردم . این محاسبات برای 1 کیلووات مصرف در 24 ساعت بوده که بسته به مصرفتون میتونید اون اعداد به دست آمده رو استفاده کنید هم برای باطری و هم سلول خورشیدی.

مفهوم اخر جمله رو نگرفتم : و چیزی که نمی ارزه ذخیره سازی اونه
        تولید انرژی الکتریکی خیلی سخت نیست ولی ذخیره سازیش برای استفاده که باید یا شیمیایی باشه یا پتانسیلی سخت و بی صرفست. بهترین چیزی که میتونی گیر بیاری نسبت به قیمت باطری های سلید اسید یا لید اسید هستند که توی همون پست دلیلشو نوشتم خیلی ناز نازین و اگه شرایط براشون فراهم نباشه زود خراب میشن و هی خرج میزارن رو دستمون... پس نمی ارزه آلمان اومده بود برای ذخیره سازی آب رو در با سلول های خورشیدی الکترولیز میکرد و هیدروژنشو با همون برقی که در طول روز تولید میکرد ذخیره میکرد و شبها با استفاده از پیل هیدروژنی تبدیلش میکرد به برق دوباره..

(برای جاهای آفتابی موتوراسترلینگ هستش که 95% بازده داره نفهمیدم چطوری انرژی آفتابو بهش بدیم تا گرمش کنه ؟؟!) سواله دیگه پیش میاد :redface:
        موتور استرلینک با بخار آب کار میکنه و از غذا میشه با سیستمی مسل دیش ماهواره آب رو گرم کرد تا به حد بخار برسه و به پیستون های موتور استرلینگ تزریق کرد. به جای الن بی یه مخزن قررار میگیره که معمولا مشکی هم هست و آب توش گرم میشه و از تریق لوله منتقل میشه به هر جا که بخای...

در مورد توربین بادی هم فکر بدی نیست .یه مدتی دونبالشو سخت گرفتم
        من خودم الان بد جوری دنبالشم فقط بدیش اینه که قطعات مکانیکی داره و احتیاج به تمیزکاری و روغنکاری داره + استحلاک ولی خوب جایی که ابریه و همش باد میاد همین بادی ها رو میشه استفاده کرد.

یادش بخیر رفته بودم منجیل یه پیر زنه بود اونجا کنار جاده لواشک و از این چیزا میفروخت بهم گفت اینجا خیلی باد کم میاد دولت اومده پنکه هم برامون گزاشته

به این سایت هم یه سری زدم و استفاده بردم.
        http://www.freemansgarage.com/wind.html
        اینم بیین کامل تره
        http://www.mdpub.com/Wind_Turbine

حالا ببین امریکا تو چه فکریه :mrgreen:

هوا از طریق خورشید گرم میشه و از تریق اون لوله به بالا حدایت میشه و باعس مکش زیادی میشه که میتونه انرژی زیادی تولید کنه البته این سازه میتونه توی اندازه های مختلفی ساخته بشه کهامریکا داره توی صحرا ی آریزونا پیاده سازیش میکنه که قطر دهانه این دودکش اندازه یه زمین فوتباله !!! البته میتونه یک ملیون مگا وات ساعت 1000 برابر نیرو گاه بوشر تولید که .

اینم لینکش مطلب:
        http://www.treehugger.com/files/2011/07/enviromission-arizona-solar-tower-twice-size-empire-state-building-200-megawatts.php

اینم یه نمونه ساخته شده در اسپانیا:
        http://peswiki.com/index.php/Directory:Solar_Tower

این سازه رو اگه بتونی تو این کویر خودتون اجرا کنی دیگه نور الا نوره . :icon_razz:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
          دمت دایی جان
          فعلا ارزونترین چیز اینه که یه موتورسیکلت بخری. هم باهاش این بر اون بر میری. هم باطریتو باهاش شارژ می کنی.

:biggrin: :biggrin: این که میشه همون متور برق .

دیدگاه

موتور برق رو نمیشه جابجا کرد اما موتور سیکلت رو هرجا دوست داری می تونی ببری و کلی استفاده جانبی داره. 1000 وات ساعت هم در عرض 2 ساعت میده.

دیدگاه

حالا ببین امریکا تو چه فکریه :mrgreen:

امریکایه دیگه .

جالب بود مرسی اما نه این بودجش اندازه همون افتابیه که حساب کردیم در میاد :mrgreen:

راستی هزینه افتابی رو با قیمتی که گفتی (پاساژ امجد) چقدر در میاد؟

دیدگاه

سلام دوستان

من یه برد توی این سایت دیدم یکمی توضیح کسی نیست در مورد این بده

http://www.freemansgarage.com/wind.html

منضورم شارژره است .

http://www.freemansgarage.com/Controllerlow.jpg

می تونم بسازمش ؟
                هزینه اش چقدر است ؟
                دوستان اگه یه مقداره دیگه به من لطف کنین ممنون میشم :redface: :rolleyes:

دیدگاه

شارژر باطری سرب اسید که برد نمی خواد دایی جان!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                    شارژر باطری سرب اسید که برد نمی خواد دایی جان!
                    با سلام خدمت ahmadmn جان ((((( شرمنده :redface: با این سوالام یه چند وقتی سوژه خندتم :redface: :biggrin))))
                    من تصمیم گرفتم از چند چیز واسه شارژ باطری استفاده کنم تا یه جیز کامل در بیاد
                    1. رفتم یه متور سیکلت ارزون گیر آوردم 120 تومان تازه کارت سوخت هم داره :mrgreen:
                    2. یه دینام پراید گرفتم واسه چرخه بادی کردن (قیمت 20 دست 2 اما سالم )
                    3. من به تهران دست رسی ندارم به یکی از دوستام سپردم تا بره و یکم مشخصات از پانل آفتابی و قیمتاش برام گیر بیاره
                    بودجه ای که دستم مونده و هنوز براش برنامه ای ندارم هم 300 دیگه هست

حالا برد میخوام برای این که
                    بتونم هم پانل هم دینام متور و هم دینام پراید بهش وصل کنم
                    نشون بده باطری چقدر شارژ داره
                    وقتی باطری داره شارژ میشه زمانی که پر شد خودش قطع کنه سیستم شارژو

دیدگاه

این حرفا چیه دایی جان؟!
                      داییت واسه خندیدن نیاز به سوژه نداره :biggrin:
                      اتفاقا مسیری که داری میری بهترین راهه. ترکیب انرژی ها یا روش هیبریدی کاریه که غرب هم داره انجام میده.
                      برای شارژ سرب -اسید کافیه ولتاژ 14.4 ولت بسازی با جریان محدود شده. آی سی MC34063 با یه ماسفت می تونه براحتی اینکارو برات انجام بده.
                      چندین مدار در همین انجمن هست. اگه نبود برات میزارم. البته باید ببینی چه ولتاژ هایی داری. یعنی ولتاژ موتور سیکلت، دینام و پانل چند ولته.
                      برای نشون دادن شارژ، هم می تونی از میکرو کنترلر استفاده کنی، هم می تونی از مقایسه کننده مثل LM339، هم از بارگرافها مثل LM3914 و هم از یه ولتمتر ساده که آمادشو جوان به قیمت بسیار کم داره.
                      کافیه ولتاژ بین 12 و 14.4 رو به یه نمایشگر بدی.

دیدگاه

راستی هزینه افتابی رو با قیمتی که گفتی (پاساژ امجد) چقدر در میاد؟
                        امروز رفته بودم ترفای امجد رفتم براتون باطری خورشیدی رو هم قیمت کردم 3-4 جا همون واتی 4000 تومنه هنوز باطری سلید اسید هم از وات ساعتی 140 تا تک تومن دارن به بالا.

حالا شما در 24 ساعت برام بگو چند وات ساعت نیاز داری؟

دیدگاه

سلام دوستان
                          تشکر از توجه شما
                          من یه چند روزی بود درگیر توربین بادی بودم و ای بدک از کار در نیامده وقتی تموم شد اینشا ا... یه عکس میزام.
                          البته هنوز راه اندازی نکردم ببینم چقدر خروجی داره. متور هم هنوز وقت نکردم ببینم دینامش کار میکنه یا نه .

[حالا شما در 24 ساعت برام بگو چند وات ساعت نیاز داری؟
                          [/quote]

arvinfx عزیر فکر کنم با این کاری که من دارم میکنم (تولید برق با باد و متور و خورشید ) نیازی به صرف هزینه زیاد برای آفتابی نیست ؟ نظر شما چیه؟
                          شما به من بگو که چنتا پنل استفاده کنم و از چه چور پانلی .

دیدگاه

بله اینکار خرج باطری خورشیدی رو میاره پایین ولی آخر من نفهمیدم چند وات در 24 ساعت مصرف داری!؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                              این حرفا چیه دایی جان؟!
                              داییت واسه خندیدن نیاز به سوژه نداره :biggrin:
                              اتفاقا مسیری که داری میری بهترین راهه. ترکیب انرژی ها یا روش هیبریدی کاریه که غرب هم داره انجام میده.
                              برای شارژ سرب -اسید کافیه ولتاژ 14.4 ولت بسازی با جریان محدود شده. آی سی MC34063 با یه ماسفت می تونه براحتی اینکارو برات انجام بده.
                              چندین مدار در همین انجمن هست. اگه نبود برات میزارم. البته باید ببینی چه ولتاژ هایی داری. یعنی ولتاژ موتور سیکلت، دینام و پانل چند ولته.
                              برای نشون دادن شارژ، هم می تونی از میکرو کنترلر استفاده کنی، هم می تونی از مقایسه کننده مثل LM339، هم از بارگرافها مثل LM3914 و هم از یه ولتمتر ساده که آمادشو جوان به قیمت بسیار کم داره.
                              کافیه ولتاژ بین 12 و 14.4 رو به یه نمایشگر بدی.
                              از توجه هی که به این پست داری ممنونم .
                              ولتمتر راه باحالیه دمت گرم :wow: . از ای سی که نوشتی من زیاد سر در نمیارم .
                              حالا من موندم که مدار شارژ رو چکار کنم . فکر میکنی کار من باشه ساخت مدار :question:.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                                بله اینکار خرج باطری خورشیدی رو میاره پایین ولی آخر من نفهمیدم چند وات در 24 ساعت مصرف داری!؟
                                - من 15 تا لامپ کم مصرف 40 شبی 4 تا 5 ساعت استفاده میکنم ( البت بعضی وقتا 2 تا 3 روشن میکنم و بعضی وقتا همشونو )
                                یه یخچال هم میخوام اضافه کنم :mrgreen:
                                .
                                .
                                .
                                .
                                .
                                .
                                یخچاله کازیه ناراحت نباشین :nice:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X