اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جایگزین مناسب برای 7805

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : جایگزین مناسب برای 7805

سلام دوستان این icکانال منفی هم داره یا نه .
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط babak_9051
      سلام .

اگه خروجی 12 ولت بخواهم باید چکار کنم؟ تو دیتا شیت نوشته مقاومت r2 رو باید تغییر بدم و مقدار 8.8 کیلو بذارم . درسته؟

حالا مقاومت 8.8 کیلو وجود داره یعنی استاندارد هستش؟
      LM2576-12 خروجی 12 ولت داره
      مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SeGMeX
        LM2576-12 خروجی 12 ولت داره
        سلام وممنون از جوابتون.

این. می دونم اما نمی خوام واسه هر ولتاژی یه سری بخرم. من می خوام از LM2576-ADJ استفاده کنم. میشه راهنمایی بفرمایید.

اصلاً مقاومت 8.8 کیلو وجود داره که تو دیتا شیتش نوشته.؟ :question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط babak_9051
          سلام .

اگه خروجی 12 ولت بخواهم باید چکار کنم؟ تو دیتا شیت نوشته مقاومت r2 رو باید تغییر بدم و مقدار 8.8 کیلو بذارم . درسته؟

حالا مقاومت 8.8 کیلو وجود داره یعنی استاندارد هستش؟

دیدگاه

با سلام
            آقا این ic آیا به مدار رگولاتور با 7812 و 7805 توام و تقویت شده (جریان با ترانزیستور) بازم ارجهیت داره ؟
            جواب گرفتید شما ؟ به لحاظ نویزی چطوره ؟

راستی ورودیش ، همون خروجی پل دیود کافیه خازن دیگه ای تو ورودی برای حذف نویز نمیخواد ؟ تو خروجی نیازی به فیلتر lc دیگه ای نداره ؟

دیدگاه

به نظرم همون 78xx با دارلینگتون بهتره
              اگر هم میخواین منبع سویچینگ خوب هم ببندین بهتره با mc34063 کار کنید
              یا اینکه اگه بخواین از شر ترانس هم راحت بشین برین سراغ tinyiIII
              با تشکر

دیدگاه

با درود . . .
                والا من از ترکیب رگولاتور و tip42 استفاده میکنم و تا حالا مشکلی هم نداشتم
                مسائل نویز به موارد دیگه ای بر میگرده.
                درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                  به نظرم همون 78xx با دارلینگتون بهتره
                  اگر هم میخواین منبع سویچینگ خوب هم ببندین بهتره با mc34063 کار کنید
                  یا اینکه اگه بخواین از شر ترانس هم راحت بشین برین سراغ tinyiIII
                  با تشکر
                  tinyiIII نه ممنون ترچیح میدم با همون 7805 و ترانس کار کنم .
                  شما از mc34063 تا چند آمپر جواب گرفتید؟ تو دیتا شیتش نوشته که تا 1.5 آمپر جواب میده من حداقل 2 آمپر میخوام .

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                  با درود . . .
                  والا من از ترکیب رگولاتور و tip42 استفاده میکنم و تا حالا مشکلی هم نداشتم
                  مسائل نویز به موارد دیگه ای بر میگرده.
                  منم دقبقا همین کار رو میکنم .
                  اما این ای سی چیز بدی نیست میخوام این سری با این کار کنم تو خروجی 3 آمپر رو تظمین کرده و یه سری امکانات به واسطه پایه ON/OFF داره که جالب توجه بود برام . مدارش هم ساده است اما یه سری نکاتی رو گفته که باید تو طراحی PCB بهشون دقت کرد البته خودش یه PCB نمونه هم گزاشته.
                  در مورد نویز هم بالاخره بخشی از نویز به تغذیعه مربوط میشه چه از داخل چه از خارج یا شاید خودش مولد نویز باشه از کجا معلوم !؟ منظورم از نویز کل مدار پیشنهادی بود که آیا کفایت میکنه یا نه؟ چون تو خروجی 7805 معمولا یه فیلتر LC هم میزارم. البته تو دیتا شیتش گفته فقط همین چهار قطعه رو احتیاج داره.

دیدگاه

دوستان سلام میشه لطفا در مورد مدار تقویت جریان برای 7805 بذارید؟ مثل همینی که گفتن Tip42
                    ممنونم

------------------------------------------------------
                    واییییی تایپک سال 91 رو زنده کردم . ببخشید :rolleyes:
                    "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
                    ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
                    ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
                    پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M.H.Askari
                      دوستان سلام میشه لطفا در مورد مدار تقویت جریان برای 7805 بذارید؟ مثل همینی که گفتن Tip42
                      ممنونم

------------------------------------------------------
                      واییییی تایپک سال 91 رو زنده کردم . ببخشید :rolleyes:
                      https://www.google.com/search?q=7805+current+boost&ie=utf-8&oe=utf-8

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : جایگزین مناسب برای 7805

نوشته اصلی توسط Sudoer
                        https://www.google.com/search?q=7805+current+boost&ie=utf-8&oe=utf-8
                        سلام
                        خیلی ممنونم

رفتم سراغ LM2596S-5v3A
                        "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
                        ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
                        ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
                        پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X