اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع سوییچینگ 12 به 35+ و 35- (12 امپر)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع سوییچینگ 12 به 35+ و 35- (12 امپر)

بدک نیست ولی نفهمیدم هسته کجاس! در ضمن بهتره کسی غیر از من نظر بده چون من توی PCB صفر هستم.

تاپیک اصلی رو ببین یه نقشه هست که گفتم اینو نبندین! همونو ببند :mrgreen: البته اگر دقت کنی می بینی که یه رله هستش که ای سی رو تغذیه می کنه بوبین اون رله به سویچ ماشین وصل میشه. به جاشم نری ترانزیستور بزاریا! فقط رله فقط

دیدگاه

هسته نداریم ولی هسته ها داریم که دوتا کنار هم هست.
      ورودی ترانس از طرف ماسفت ها و خروجی ترانس از طرف دیودها هست که اگه یه نگاه بندازید متوجه میشید.
      نمیشه کاری کرد که بدون رله راه بیافته مدار؟ چون از همون اول از رله خوشم نمیومد تو مدارای تکمیل شده. (بخاطر صدای تق موقع قطع و وصل)
      اینم دیدم که یعنی با ترانزیستور میشه: :nice:
      نوشته اصلی توسط B2
      پایه 10 پایه فعال ساز خروجیه و اگه این پایه به زمین وصل نباشه خروجی پالس نخواهیم داشت پس میتونی از این پایه برای خاموش روشن کردن مدارت استفاده کنی
      اروین جان اگه تو ورودی سلف نزاریم برای مدارات ماشین (ecu & abs & ...) مشکل ایجاد میکنه؟
      اگه بخوام همچین سلفی بسازم باید 4 کیلو فقط سلف اولیه بزارم :angry: چون اگه مدار به خوبی کار کرد میخوام 2تا دیگه هسته باهم موازی کنم :wow:
      هسته هارو 2تا در نظر گرفتم به این صورت که بعد از یکسوسازی باهم موازی میشن و هم وزن مدار کم میشه و هم تست راحتتره و مهمتر از همه بازده میره بالاتر.
      زکات علم نشر آن است
      بیشتر با من اشنا بشین :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
      ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
        هسته نداریم ولی هسته ها داریم که دوتا کنار هم هست.
        ورودی ترانس از طرف ماسفت ها و خروجی ترانس از طرف دیودها هست که اگه یه نگاه بندازید متوجه میشید.
        نمیشه کاری کرد که بدون رله راه بیافته مدار؟ چون از همون اول از رله خوشم نمیومد تو مدارای تکمیل شده. (بخاطر صدای تق موقع قطع و وصل)
        اینم دیدم که یعنی با ترانزیستور میشه: :nice: اروین جان اگه تو ورودی سلف نزاریم برای مدارات ماشین (ecu & abs & ...) مشکل ایجاد میکنه؟
        اگه بخوام همچین سلفی بسازم باید 4 کیلو فقط سلف اولیه بزارم :angry: چون اگه مدار به خوبی کار کرد میخوام 2تا دیگه هسته باهم موازی کنم :wow:
        هسته هارو 2تا در نظر گرفتم به این صورت که بعد از یکسوسازی باهم موازی میشن و هم وزن مدار کم میشه و هم تست راحتتره و مهمتر از همه بازده میره بالاتر.
        استفاده از ترانزیستور باعث میشه مدارت افت ولتاژ پیدا کنه چرا؟ چون خود ترانزیستور افت ولتاژ 0.8 ولتی داره که ما برای مدار ما سمه و حتی پیک های جریانی که ما برای مدار سویچ لازم داریم رو تامین نمیکنه! به هیچ عنوان از چیزی غیر از رله استفاده نکن حتی اینطوری بگم ممکنه باعث بشه موسفت ها بسوزه!

سلف 2 تا کار میکنه 1 نویز رو نمیزاره خارج مدار بشه 2 یه منبع برای ذخیره جریانه البته خیلی کوچیک پس باید بزاری! قطعاتی که برای این مدار انتخاب شده برای قشنگی نیست عزیز من همش حساب کتاب داره! سلف رو نمیخاد 4 کیلویی بزاری 10 میکرو هانری کفایت میکنه

دیدگاه

درود بر شما
          دوست عزیز شما اصلا لازم نیست اون قسمت ریموت رو راه اندازی کنی مگه شما میخوای از ریموتش استفاده کنی؟
          به نظر من که اون قسمت لازم نیست و فقط جنبه ی خاموش و روشن ایسی رو داره
          شما 12ولت رو بعد از سلف مستقیم به پایه های 13و14 بده
          اون قسمت مدار رو کلا حذف کن من خودم همین کار رو کردم :nice:
          موفق باشی
          Fail Never
          گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
          دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jooly
            درود بر شما
            دوست عزیز شما اصلا لازم نیست اون قسمت ریموت رو راه اندازی کنی مگه شما میخوای از ریموتش استفاده کنی؟
            به نظر من که اون قسمت لازم نیست و فقط جنبه ی خاموش و روشن ایسی رو داره
            شما 12ولت رو بعد از سلف مستقیم به پایه های 13و14 بده
            اون قسمت مدار رو کلا حذف کن من خودم همین کار رو کردم :nice:
            موفق باشی
            اتفاقا" این باعث میشه آمپلی همیشه روشن باشه و وقتی که ماشین روشن نیست باطری خالی بشه امتحانش مجانیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
              اتفاقا" این باعث میشه آمپلی همیشه روشن باشه و وقتی که ماشین روشن نیست باطری خالی بشه امتحانش مجانیه
              0.
              ممنون از توجه شما.
              خوب عزیز من خودت که میگی همیشه امپ روشن میمونه!
              با این توان هم فکر کنم تو حالت بی باری خود سوییچینگ حدود 50 میلی امپر بکشه که چون به مدارای دیگه وصله در حالت بیکاری جریان بیشتری میکشه(هر مدار یه جریان میکشه تو حالت بیکاری که مجموعش فکر کنم حدود 500 میلی امپر بشه) که اگه 7-8 ساعت ماشین خاموش باشه باید هلش بدی تا روشن بشه :angry:
              پس بیخیال این ایده! :nice:
              یه سوال:
              برای led مقاومت 330 کافیه یا باید بیشتر بشه؟
              رابطه اش اینه؟
              Vpower-Vled/Iled=R
              که میشه 300=030./3-12
              به روی چشم. رله گزاشتم تازه مدار تمیزتر هم شد!
              کلا طرف + رو از همه ایسی ها گرفتم و از رله رد کردم.
              اگه لازم باشه تغیر میدم طوری که مثلا فقط برق ایسی 3525 از رله رد بشه.
              اینو میپرسم نگی گیر داده ها... ( از روی کنجکاوی میپرسم)
              پایه 10 که راه اندازه و یجورایی نیاز به برق نداره و به عبارت دیگر افت ولتاژ تو این پایه اصلا تو کار مدار تاثیر نمیزاره ایا بازم استفاده از ترانزیستور برای "فقط پایه 10" ایراد داره؟ اینجوری مدار حالت استند بای داره و فکر کنم بهتر هم باشه!
              اروین جان دستت درد نکنه که کامل توضیح میدی. تشکر.
              زکات علم نشر آن است
              بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

درود
                من برای تست مدار عرض کردم
                بعدشم اگه خواستی یک کلید سر راش بزار
                Fail Never

دیدگاه

0.
                  ممنون از توجه شما.
                  خوب عزیز من خودت که میگی همیشه امپ روشن میمونه!
                  با این توان هم فکر کنم تو حالت بی باری خود سوییچینگ حدود 50 میلی امپر بکشه که چون به مدارای دیگه وصله در حالت بیکاری جریان بیشتری میکشه(هر مدار یه جریان میکشه تو حالت بیکاری که مجموعش فکر کنم حدود 500 میلی امپر بشه) که اگه 7-8 ساعت ماشین خاموش باشه باید هلش بدی تا روشن بشه :angry:
                  پس بیخیال این ایده! :nice:
                  یه سوال:
                  برای led مقاومت 330 کافیه یا باید بیشتر بشه؟
                  رابطه اش اینه؟
                  Vpower-Vled/Iled=R
                  که میشه 300=030./3-12
                  آره همینطوره ولی جریان ال ای دی رو زیاد گرفتی 7 تا 13 میلی آمپر کافیه .
                  به روی چشم. رله گزاشتم تازه مدار تمیزتر هم شد!
                  کلا طرف + رو از همه ایسی ها گرفتم و از رله رد کردم.
                  درست شد همه ای سی ها فقط بقیه قسمت قدرت مدار سیم کشی جدا میخاد.

اگه لازم باشه تغیر میدم طوری که مثلا فقط برق ایسی 3525 از رله رد بشه.
                  نه همه رو از رله رد کن

اینو میپرسم نگی گیر داده ها... ( از روی کنجکاوی میپرسم)
                  پایه 10 که راه اندازه و یجورایی نیاز به برق نداره و به عبارت دیگر افت ولتاژ تو این پایه اصلا تو کار مدار تاثیر نمیزاره ایا بازم استفاده از ترانزیستور برای "فقط پایه 10" ایراد داره؟ اینجوری مدار حالت استند بای داره و فکر کنم بهتر هم باشه!
                  فکر کنم اونم جواب بده ولی یه تغییراتی توی سافت استارت ایجاد میکه که من وقت نکردم بخونم توی کاتالوگ ای سی بخونش ببین چی میگه اگه بشه که اینم خوبه! شاید بشه با همن راش انداخت نمیدونم

دیدگاه

اینو تو دیتا شیت نوشته بود.(منظروت از کاتالوگ همینه دیگه؟)

A shutdown pin controls both the soft–start circuitry
                    and the output stages, providing instantaneous turn off through the PWM
                    latch with pulsed shutdown, as well as soft–start recycle with longer
                    shutdown commands. The under voltage lockout inhibits the outputs and the
                    changing of the soft–start capacitor when VCC is below nominal.

که خلاصه ترجمه اش میشه این:
                    پایه shutdown هم سافت استارت رو کنترل میکنه و هم خروجی پالس ایسی رو که وقتی vcc کمتر از حد اسمی میشه مدار (معنی بعد این رو مطمین نیستم) خازن سافت استارت رو تغیر میده.

قسمت اخرش فکر کنم یه اصطلاح باشه که من سواتم قد نمیده.
                    در مورد تغیر خازن هم چیزی تو دیتا شیت ندیدم.(قسمت اخر متن بالا)

زکات علم نشر آن است
                    بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

اینو تو دیتا شیت نوشته بود.(منظروت از کاتالوگ همینه دیگه؟)

A shutdown pin controls both the soft–start circuitry
                      and the output stages, providing instantaneous turn off through the PWM
                      latch with pulsed shutdown, as well as soft–start recycle with longer
                      shutdown commands. The under voltage lockout inhibits the outputs and the
                      changing of the soft–start capacitor when VCC is below nominal.

که خلاصه ترجمه اش میشه این:
                      پایه shutdown هم سافت استارت رو کنترل میکنه و هم خروجی پالس ایسی رو که وقتی vcc کمتر از حد اسمی میشه مدار (معنی بعد این رو مطمین نیستم) خازن سافت استارت رو تغیر میده.

قسمت اخرش فکر کنم یه اصطلاح باشه که من سواتم قد نمیده.
                      در مورد تغیر خازن هم چیزی تو دیتا شیت ندیدم.(قسمت اخر متن بالا)

منعسفانه سوات منم قد نمیده . بهتره دستی امتحان کنی ببینی چریان کل مدارت چقدره وقتی این پایه شادان رو فعال میکنی!

دیدگاه

اروین جان من این رو از اقای b2 (ببخشید اسمتون رو نمیدونم) پرسیدم و ایشون اینطور جواب دادن:
                        نوشته اصلی توسط B2
                        منظور دیتاشیت اینه که اگه خاموش روشن شدنهای سریع دارید (که بعید میدونم) ممکنه خازن سافت استارت زمان لازم رو برای دشارژ شدن نداشته باشه و عملکرد راه اندازی نرم انجام نشه.اگه واقعا هر دوی این پارامترها برات مهمه توصیه میکنم خازن سافت استارتو یه کم کمتر در نظر بگیری مثلا 10 میکرو.
                        واقعا خوشحالم که همچین اساتیدی + ادمای با مرام مثل خودت رو داریم :wow:

اگه برای ایسی های tc4420 ضرر نداشته باشه که همیشه به جریان متصل باشن همین کارو میکنیم.
                        از اونجایی که ترانزیستور هم قراره پایه 10 رو به زمین و هم 1 LED رو روشن کنه نظر من اینه که از bd 139 استفاده کنیم.(اینا بهونه بودن. تو خونه اضافه زیاد دارم :mrgreen
                        اگه تصویب شد برم طرح نهایی pcb رو اماده کنم. (این میشه دقیقا 10 امین بار که اصلاحش میکنم :angry
                        زکات علم نشر آن است
                        بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

خوبه پس ازش از طرف من تشکر کن. همین کارو بکن ولی یه c945 هم کفایت میکنه این خیلی قویه! البته اگگه اضافه داری که همین خوبه :mrgreen:

پس همه تغذیه ها رو به +12 وصل کن فقط بیس این ترانزیستورت باید به یه مقاومت درست به سویچ وصل بشه

دیدگاه

این کار میکنه؟
                            http://s3.picofile.com/file/7385390428/Untitled.jpg
                            اگه اره همین رو ببندم :read:
                            C945 رو چون قراره 1 ال ای دی هم وصل کنم یکم میترسم ازش. میترسم کامل نتونه جریان رو به خط منفی وصل کنه و باعث بشه مدار بخوبی کار نکنه. :cry2:
                            اگه که 945 کفایت کنه چه بهتر چون دیگه نیاز نیست pcb زو برای جا کردن 139 تغیر بدم.

بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

این کار میکنه؟
                              http://s3.picofile.com/file/7385390428/Untitled.jpg
                              اگه اره همین رو ببندم :read:
                              C945 رو چون قراره 1 ال ای دی هم وصل کنم یکم میترسم ازش. میترسم کامل نتونه جریان رو به خط منفی وصل کنه و باعث بشه مدار بخوبی کار نکنه. :cry2:
                              اگه که 945 کفایت کنه چه بهتر چون دیگه نیاز نیست pcb زو برای جا کردن 139 تغیر بدم.

زیاد فکر جریان نباش این پایه چند میکرو آمپرم براش کافه چون پایه سیگناله نه جریان. در ضمن 945 تا 150 میلی آمپر توریش نمیشه.

بابا چرا سختش میکنی 12V سویچ به مقاومت 1K بعد به پایه + LED پایه منفی Led رو هم به زمین! :icon_razz: هر فقط سویچ روشن بشه چراق خوشگلم روشن میشه

دیدگاه

درود
                                خیلی داری قضیه رو میپیچونی :NO:
                                بابا مدار چاپ بزن دیگه
                                من اگه به جای شما باشم تا حالا 10تا از این مدار ها ساخته بودم :wow:
                                من اصلا نمیتونم صبر کنم اون هم این قدر الان 2ماه هست که گیر این مداری
                                من اون وقت که میخواستم بسازم خیلی هیجان داشتم تا زود تر تمومش کنم
                                وقتی به مقاومت های اخر رسیدم که داشتم لحیم میکردم دستم مثل بید میلرزید :-SS
                                موفق باشی :-bd
                                Fail Never

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X