اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نسل جدید اینورتر ها (کوچک - سبک و توان بالا)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نسل جدید اینورتر ها (کوچک - سبک و توان بالا)

نوشته اصلی توسط Goldsmith
    تون رو که میدونم ، منظورم اینه که چرا این همه ؟ یهنی شما توی پوشپول تون ، 8 تا بالا دارید و 8 تا پایین . که اون هشت تا با هم موازی اند ؟
    خب چرا این کار ؟ به خاطر این که با این کار ciss سوئیچ ها زیاد میشه ، و جریان درایو تو فرکانس های بالا زیاد میشه ، پس مجبوریم فرکانس رو بیاریم پایین ، ( که ترانس و قطعات مغناطیسی خیلی بزرگ میشند ( تو توان های بالا و فرکانس های پایین ))
    سرعت پلودم کم شده
    جناب B2 گفتن در مداری پوش پول این تعداد استفاده شده من با پل H مشابه مقایسه کردم . موازی کردن امری رایج
    در ولتاژ پایین هست و طراح درایور لازم رو در نظر میگیره.
    این مدعیان در طلبش بی خبرانند
    آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

به هر حال ، من تو توان های خیلی بالا ( به جز اینورتر ، ) با این آرایش زیاد کار کردم ، هم اقتصادی بوده و هست ، و هم کیفیت خیلی خوبی داشته و دارد و حالا اگه دوستان ، با نظر من مخالف هستند ، باز هم به حال من فرقی نمی کنه ، چون من دارم کار خودم رو انجام میدم ، و الحمدلله ، بدون مشکل .
      و یه چیزی رو که متوجه شدم ، این هستش که دیگرانمیتونند با نظر من مخالف باشند .و این اصلا برای من مهم نیست چون من نمیخوام نظرم رو به کسی نحمیل کنم . مهم اینه که کار خودم رو راه میندازم . هر کسی هم خواست میتونه استفاده کنه ، نخواست هم باز هم اصلا برام مهم نیست .
      از بحث کردن هم خیلی خوشم میاد نه با هر کسی . من یه آدمی هستم که اگه بفهمم دارم اشتباه میگم ، صد درصد قبول میکنم ، برای این که بیشتر یاد بگیرم ، ولی از آدم هایی که اشتباهشون رو قبول نمی کنند ، اصلا خوشم نمیاد . بگذریم .................
      Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emergency.calls.only
        بابک جان سیم پیچ Reset منظورته ؟
        می شه یکم بیشتر توضیح بدی ؟
        در حالت برگشت انرژی باقی مانده در هسته توسط نیمه دوم اولیه به منبع بر می گرده و هر مقداری که باقی مونده باشه
        (بستگی به پهنای پالس داره) به فلوی نیم سیکل بعدی اضافه میشه.

دیدگاه

مثلا چه مداری ؟ تحلیل و طراحی یه مدار نظورتون هستش ؟
          بلاخره یکی جلز و ولز مونا شنید : از همین اینورتر هایی که جدیدا در بازار اومده همین چینیا

تحلیل نمیخوام فقط یه نقشه میخوام هر واتی هم که باشه مشکلی نداره

با تشکر
          --------------------------- --------------------------

دیدگاه

به هر حال ، من تو توان های خیلی بالا ( به جز اینورتر ، ) با این آرایش زیاد کار کردم ، هم اقتصادی بوده و هست ، و هم کیفیت خیلی خوبی داشته و دارد و حالا اگه دوستان ، با نظر من مخالف هستند ، باز هم به حال من فرقی نمی کنه ، چون من دارم کار خودم رو انجام میدم ، و الحمدلله ، بدون مشکل .
            و یه چیزی رو که متوجه شدم ، این هستش که دیگرانمیتونند با نظر من مخالف باشند .و این اصلا برای من مهم نیست چون من نمیخوام نظرم رو به کسی نحمیل کنم . مهم اینه که کار خودم رو راه میندازم . هر کسی هم خواست میتونه استفاده کنه ، نخواست هم باز هم اصلا برام مهم نیست .
            از بحث کردن هم خیلی خوشم میاد نه با هر کسی . من یه آدمی هستم که اگه بفهمم دارم اشتباه میگم ، صد درصد قبول میکنم ، برای این که بیشتر یاد بگیرم ، ولی از آدم هایی که اشتباهشون رو قبول نمی کنند ، اصلا خوشم نمیاد . بگذریم .................
            با قسمتی از فرمایشاتتان موافقم adieu

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Babak1367
              در حالت برگشت انرژی باقی مانده در هسته توسط نیمه دوم اولیه به منبع بر می گرده و هر مقداری که باقی مونده باشه
              (بستگی به پهنای پالس داره) به فلوی نیم سیکل بعدی اضافه میشه.
              این تاپیک 1/3 ش دعوا است 1/3 ش جدله 1/3 شم یه وقت نشناسی مثل من میاد وسطش پیتزا ولازانیا خیرات می کنه :mrgreen:
              ببخشید جناب Babak1367 من اصلا متوجه نشدم .
              پس از قطع پالس از نیمه اول ، انرژیی که تو نیم سیم پیچ اول از اولیه ذخیره شده به شکل ایمپالس و از ثانویه هم یه ریفلکشن (VOR )داریم (چیزی که توی flyback اتفاق میفته )
              که اگر سوییچ دوم وصل نشه عینا همش بر می گرده توی سوییچ اول .مگر اینکه بین پالس اول و دوم هیچ Deadtime ی نداشته باشیم که در این حالت مسلما هیچ کنترلی
              هم نمی شه روی عرض پالس انجام داد چون به قیمت سوختن ماسفت اول تموم می شه یعنی در غیاب Reset Winding حداقل از نظر ریفلکشن (VOR )روی انتخاب سوییچ محدودیت داریم .

حالا نمی دونم فکر کنم منظور شما رو درست نفهمیدم ؟

دیدگاه

این تاپیک 1/3 ش دعوا است 1/3 ش جدله 1/3 شم یه وقت نشناسی مثل من میاد وسطش پیتزا ولازانیا خیرات می کنه :mrgreen:
                ببخشید جناب Babak1367 من اصلا متوجه نشدم .
                پس از قطع پالس از نیمه اول ، انرژیی که تو نیم سیم پیچ اول از اولیه ذخیره شده به شکل ایمپالس و از ثانویه هم یه ریفلکشن (VOR )داریم (چیزی که توی flyback اتفاق میفته )
                که اگر سوییچ دوم وصل نشه عینا همش بر می گرده توی سوییچ اول .مگر اینکه بین پالس اول و دوم هیچ Deadtime ی نداشته باشیم که در این حالت مسلما هیچ کنترلی
                هم نمی شه روی عرض پالس انجام داد چون به قیمت سوختن ماسفت اول تموم می شه یعنی در غیاب Reset Winding حداقل از نظر ریفلکشن (VOR )روی انتخاب سوییچ محدودیت داریم .

حالا نمی دونم فکر کنم منظور شما رو درست نفهمیدم ؟
                جهت جریان در دو نیمه ترانس طوری باید باشه تا پلاریته مثبت ومنفی در هسته ایجاد بشه.
                در زمان رفت رفلکتو ر داریم که با ولتاژ منبع جمع میشه و ولتاژی دو برابر Vin روی سویچ دوم یا خاموش قرار میگیره.
                و در زمان برگشت هر سویچی که قطع میشه ایمپالس رو تجربه میکنه.
                Q1 و Q2 رو در نظر بگیرید Q1 وصل Q2 قطع دو برابر Vin روی Q2 قرار میگیره.
                حالا Q1 قطع Q2 قطع نیمه دو م ترانس و دیود موازی یا ذاتی Q2 نقش Reset Winding رو بازی می کنند تا زمانی که
                Q2 وصل بشه.
                سیم پیچی ترانس از اهمیت ویژه ای برخورداره و هر دو نیمه باید متقارن باشند
                تا پلاریته مثبت و منفی ترانس متقارن باشه وگرنه در جریان های زیاد خروجی. این عدم تقارن میتونه هسته رو به اشباع ببره.
                اگر دیده باشید در خیلی موارد از هسته تیروئید استفاده شده و دلیل اینکار اینه که دو نیمه رو کنار هم بپیچند و از روی هم پیچیدن
                دو نیمه بپرهیزند تا حداکثر تقارن ایجاد بشه.
                همچنین سویچها بهتره از یک برند باشند تا حد اقل انحراف تقارن پلاریته هسته رو داشته باشیم.
                در ضمن دو نوع فوروارد داریم نیم موج و تمام موج
                که پوش پول در رده تمام موج قرار میگیره و محاسبه تعداد دور ترانس کاملآ با پل اچ یکیه.
                و در آخر من هیچ جایی از این صفحات این تاپیک ندیدم که جناب قاصد دل گفته باشه
                از پل اچ در توان های بالا استفاده نمیشه فقط ایشون پوش پول رو در موارد خاص انتخاب
                اول طراحان دونستن بهتره دوستان از تحریف صحبت دیگران بپرهیزن مطمئن باشید
                خواننده ایرانی باهوشه.
                موفق باشید

دیدگاه

[quote author=Babak1367 link=topic=61963.msg351715#msg351715 date=1335614164]
                  جهت جریان در دو نیمه ترانس طوری باید باشه تا پلاریته مثبت ومنفی در هسته ایجاد بشه.
                  در زمان رفت رفلکتو ر داریم که با ولتاژ منبع جمع میشه و ولتاژی دو برابر Vin روی سویچ دوم یا خاموش قرار میگیره.
                  و در زمان برگشت هر سویچی که قطع میشه ایمپالس رو تجربه میکنه.
                  Q1 و Q2 رو در نظر بگیرید Q1 وصل Q2 قطع دو برابر Vin روی Q2 قرار میگیره.
                  حالا Q1 قطع Q2 قطع نیمه دو م ترانس و دیود موازی یا ذاتی Q2 نقش Reset Winding رو بازی می کنند تا زمانی که
                  Q2 وصل بشه.
                  سیم پیچی ترانس از اهمیت ویژه ای برخورداره و هر دو نیمه باید متقارن باشند
                  تا پلاریته مثبت و منفی ترانس متقارن باشه وگرنه در جریان های زیاد خروجی. این عدم تقارن میتونه هسته رو به اشباع ببره.
                  اگر دیده باشید در خیلی موارد از هسته تیروئید استفاده شده و دلیل اینکار اینه که دو نیمه رو کنار هم بپیچند و از روی هم پیچیدن
                  دو نیمه بپرهیزند تا حداکثر تقارن ایجاد بشه.
                  همچنین سویچها بهتره از یک برند باشند تا حد اقل انحراف تقارن پلاریته هسته رو داشته باشیم.
                  در ضمن دو نوع فوروارد داریم نیم موج و تمام موج
                  که پوش پول در رده تمام موج قرار میگیره و محاسبه تعداد دور ترانس کاملآ با پل اچ یکیه.
                  و در آخر من هیچ جایی از این صفحات این تاپیک ندیدم که جناب قاصد دل گفته باشه
                  از پل اچ در توان های بالا استفاده نمیشه فقط ایشون پوش پول رو در موارد خاص انتخاب
                  اول طراحان دونستن بهتره دوستان از تحریف صحبت دیگران بپرهیزن مطمئن باشید
                  خواننده ایرانی باهوشه.

موفق باشید

oo:
                  منظورتون منم ؟
                  والا من که یادم نمیاد چنین جسارتی کرده باشم ولی به نظر برخورد شما عصبی و تنده .

صحبتتون در مورد پوش پول کاملا منطقی است .
                  ولی بحث من سر reset winding است .
                  اینکه لیکیج هسته هیچ گاه در عمل صفر نیست .
                  یعنی هرچه قدر ریست خوب عمل کنه نمی تونه ایمپالس سیمپیچ مجاورش رو کامل مهار کنه تا پیک منبع .
                  این مورد در بارهای سنگین کاملا مشهود است دوست عزیز .
                  چون بارهای سنگین ایمپاس های سنگین تر تولید می کنند که توسط ریست ، برای سیمپیچ مجاورش قابل مهار شدن نیست .
                  در واقع علت محدودیت توان تا 1 کیلو وات برای پوش پول همینه .
                  Q1 روشن Q2 خاموش ، Q1 خاموش Q2خاموش ، دیود موازی معکوس Q2 و سیمپیچ Q2 نقش ریست ، دو برابر Vin روی Q1 ،اما لیکیج بین سیمپیچ Q2وQ1 صفر نیست .
                  پس چه تضمینی است که واقعا دوبرابر Vin بیفته روی Q1 ؟

1) دوستانی که در زمینه اینورتر کار کردند بیشترین توانی که از پوش پول گرفته شده چه قدره ؟ فقط در مورد برندهای خارجی بفرمایید ؟
                  2) بهترین برند اینورتر غیر از مین ول ، وکان و سوکومک چیه ؟

دیدگاه

منظورتون منم ؟
                    والا من که یادم نمیاد چنین جسارتی کرده باشم ولی به نظر برخورد شما عصبی و تنده .
                    نه دوست خوبم منظورش اینه
                    والا منم ندیدم قاصد دل همچین حرفی زده باشه فقط گفت تو ولتاژهای پایین و توانههای نسبتا بالا انتخاب اول پوش پوله..همین
                    اگه پست های قبلی منو درست بخونی ، میبینی ، که نوشتم پوشپول تا 2 کیلو وات هم میره ، منتهی پدر آدم رو در میاره .
                    حالا یا پدر ادم رو درمیاره یا نمیاره هرچی...عزیز من میگم تو 400 تا دسگاه مختلف که توضیح دادم این توپولوژی استفاده شده...

دیدگاه

[quote=emergency.calls.only]

سلام
                      نه عزیزم منظورم شما نبودی.
                      و اما ، در مورد اون مقاله ها که گذاشتم : ربطش اینه که اون بنده ی خدا ، میگفت ، نمیشه پل اچ گذاشت ، تو توان ها بالا به صرفه نیست . من اون ها رو گذاشتم ، اون ها برا مبدل های سه فاز هستند ، و توان های خیلی بالا .
                      و در مورد اینکه منو به عصبی بودن متهم کردی میتونی به این تاپیک مراجعه کنی.
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61658.msg349539#msg349539
                      در مورد ایمپالس: میشه یک مثال از مهار شدن کامل ایمپالس بزنید یا روش های مهار کردن در هر توپولوژی دیگه. :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Babak1367
                        سلام
                        نه عزیزم منظورم شما نبودی.و در مورد اینکه منو به عصبی بودن متهم کردی میتونی به این تاپیک مراجعه کنی. در مورد ایمپالس: میشه یک مثال از مهار شدن کامل ایمپالس بزنید یا روش های مهار کردن در هر توپولوژی دیگه. :rolleyes:
                        متهم ؟
                        نه بابک جان من کی باشم که بخوام کسی رو متهم به چیزی کنم .همین الانش کلی مطلب خوب و مفید از همین پست آخرت که مربوط به پوش پول می شد یاد گرفتم .واقعا دمت گرم .
                        زود قضاوت کردم . :angry: امید وارم به دل نگیری اون لینک رو هم دیدم .

ایمپالس رو از من پرسیدی ؟
                        چون نمی دونم چرا تو این انجمن نقل قول که می گیری تو هم قاطی پاتی می شه آدم نمی فهمه چی به چیه کی به کیه .

دیدگاه

سلام استاد عزیز :smile:
                          ورودی باس DC برای سیستم ما 12 ولت (سلول های 2 ولتی 1000 آمپر ساعت ) و توان خروجی 20KW است . توان مصرفی هم 22 کیلو وات .
                          بلاک لینک هم از پل اچ یا فول بریج استفاده کردیم .
                          سیستم نظامی است .
                          ولی طبق فرمایش شما طرح توجیه اقتصادی نداره فقط از این نظر که فرمودید عرض کردم .
                          موفق باشید
                          حالا که این تاپیک تقریبآ آرام گرفته.
                          من خیلی علاقهمندم در مورد جزئیات این پروژه از نظر فنی. منظورم مشخصات قطعات بکار رفته
                          محاسبات و شکل موجها برامون توضیح بدین من از کنار همچین تجربه ای به سادگی نمیگذرم. :smile:

دیدگاه

متهم ؟
                            نه بابک جان من کی باشم که بخوام کسی رو متهم به چیزی کنم .همین الانش کلی مطلب خوب و مفید از همین پست آخرت که مربوط به پوش پول می شد یاد گرفتم .واقعا دمت گرم .
                            زود قضاوت کردم . :angry: امید وارم به دل نگیری اون لینک رو هم دیدم .
                            چون نمی دونم چرا تو این انجمن نقل قول که می گیری تو هم قاطی پاتی می شه آدم نمی فهمه چی به چیه کی به کیه .
                            آقا اشکال نداره خودتو اذیت نکن

ایمپالس رو از من پرسیدی ؟
                            بله

دیدگاه

بچه ها لطفا حرفهای خودتون رو تو نقل قول نذارید ادم قاط میزنه...
                              اینم یه نقشه که جناب aswhu600 خواستن

از ادرس زیر
                              http://danyk.wz.cz/menic230_5.html
                              مقاله های زیر هم مفیده
                              http://www.xantrex.com/documents/Tec...-Universal.pdf
                              http://www.wholesalesolar.com/pdf.fo...ne_modsine.pdf

دیدگاه

ایشون با هسته فلزی و فرکانس پایین نمی خوان.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X