اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

داغ کردن آی سی رگوله 7805

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : داغ کردن آی سی رگوله 7805

نوشته اصلی توسط Hi Voltage
    جالبه ؛ ظاهرا خودت سوکت میکرو رو دم دست تعبیه کردی ! که زرت و زرت سوخت عوض کنی ؟!!
    arvin جان عکساش کیج بنظر میاد . واس نمای مختلف ، انگار فقط دور خودش میچرخه .
    در کل ، آقا مبارکه .
    نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
    قضیه این زیف اینه که برنامه هایی با الگوریتم های مختلف روی میکرو های مختلف پروگرم میشن و ....
    انشالله دوستمون هم موفق باشن
    با تشکر
    دقیقا چون همون طور که می دونید قیمت مگا 32 هشت هزار تومانه ولی 16 پنج هزار تومان خوب ممکنه که میکروم که 32 هست بسوزه که تا پایان تست حتمی می سوزه پول دارهم که نیستم هی زرت و زرت بدم 32 بخرم میدم 16 میخرم
    انشاالله وقتی تکمیل شد فیلمش را میبنید
    مهندسین محترم جواب دوستمون علیدلی راهم بدید من لیسانس فیزیکم تازه پام به روباتیک باز شده
    نوشته اصلی توسط علیدلی
    سلام من 2 تا رله 5 ولت دارم که وقتی روشن هست باعث داغ شدن رگولاتور میشه .دوستان میگن نیازی نیست تغذیه رله رو از رگولاتور بگیری .مستقیم از اداپتور بگیر. توهمین تاپیک یکی از دوستان یه مداری رو پیشنهاد کرده بودش که با موازی کردن ترانزیستور جریان قابل تحمل رگولاتور بالا میره.
    حالا سوال من اینکه چون رگولاتور جریان کم میاره داغ میکنه ؟؟بقول خودتون رگولاتور تا 1.5 امپر رو ساپورت میکنه .درصورتی که 2 تا رله که روشن باشه جریانی در حد 200 میلی امپر میکشه.پس داغ کردن رگولاتور برا چی هست؟؟ :angry: :angry: :angry:
    اگر تنهاترین تنها شوم باز هم خدا هست.(شهید چمران)

دیدگاه

جواب ایشون به بهترین نحو توسط دوستان داده شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیدلی
        سلام من 2 تا رله 5 ولت دارم که وقتی روشن هست باعث داغ شدن رگولاتور میشه .دوستان میگن نیازی نیست تغذیه رله رو از رگولاتور بگیری .مستقیم از اداپتور بگیر. توهمین تاپیک یکی از دوستان یه مداری رو پیشنهاد کرده بودش که با موازی کردن ترانزیستور جریان قابل تحمل رگولاتور بالا میره.
        حالا سوال من اینکه چون رگولاتور جریان کم میاره داغ میکنه ؟؟بقول خودتون رگولاتور تا 1.5 امپر رو ساپورت میکنه .درصورتی که 2 تا رله که روشن باشه جریانی در حد 200 میلی امپر میکشه.پس داغ کردن رگولاتور برا چی هست؟؟ :angry: :angry: :angry:
        عزیز من فکر کردم مشکلی داره کارت! بابا این مسئله عادیه ببین توانی که باید تلف بشه تا 5 ولت و 200 میلی آمپر استفاده کنی اینجوری حساب میشه:
        اختلاف ولت ورودی به خروجی * جریان = توان تلف شده
        12-5=7 حالا 7*.2=1.4W خوب این مقدار توان رو باید به حرارت تبدیل کنیم تا 5 ولت و 200 میلی آمپر بتونیم در خروجی داشته باشیم! اینو بدون که انرژی الکتریسیته خیلی خوب به حرارت تبدیل میشه :biggrin:

اگرم قبول نداری اینم تست عملیش:

همونطور که میبینی ولتاژ ورودی 12V و خروجی 5.08V جریان هم من حالا مقاومت درست 25 اهم نداشتم جریان رو 180 میلی آمپر ازش گرفتم میبینی که دما تا حد ماکسیمم یعنی 87 بالا رفته! ( البته بعد از 2 دقیقه)

خوب این مسئله رو شما غیر عادی درنظر نگیرید .

برای حل این مشکل شما باید از رله های 12V استفاده کنید و تغذیشون رو از 12 ولت بگیرید مشکلتون حل میشه( البته هیت سینک رو حتما" بزارین برای تگولاتور ولی اینطوری کمتر داغ میکنه و وارد منطقه بحرانی 86 درجه نیمشه و رسیک قاتی پاتی کردن برنامه و سایر مشکلات رو نخواهید داشت)

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
          عزیز من فکر کردم مشکلی داره کارت! بابا این مسئله عادیه ببین توانی که باید تلف بشه تا 5 ولت و 200 میلی آمپر استفاده کنی اینجوری حساب میشه:
          اختلاف ولت ورودی به خروجی * جریان = توان تلف شده
          12-5=7 حالا 7*.2=1.4W خوب این مقدار توان رو باید به حرارت تبدیل کنیم تا 5 ولت و 200 میلی آمپر بتونیم در خروجی داشته باشیم! اینو بدون که انرژی الکتریسیته خیلی خوب به حرارت تبدیل میشه :biggrin:

اگرم قبول نداری اینم تست عملیش:

همونطور که میبینی ولتاژ ورودی 12V و خروجی 5.08V جریان هم من حالا مقاومت درست 25 اهم نداشتم جریان رو 180 میلی آمپر ازش گرفتم میبینی که دما تا حد ماکسیمم یعنی 87 بالا رفته! ( البته بعد از 2 دقیقه)

خوب این مسئله رو شما غیر عادی درنظر نگیرید .

برای حل این مشکل شما باید از رله های 12V استفاده کنید و تغذیشون رو از 12 ولت بگیرید مشکلتون حل میشه( البته هیت سینک رو حتما" بزارین برای تگولاتور ولی اینطوری کمتر داغ میکنه و وارد منطقه بحرانی 86 درجه نیمشه و رسیک قاتی پاتی کردن برنامه و سایر مشکلات رو نخواهید داشت)

موفق باشید
          بابا دکتر دمت گرم. :applause: :applause:
          ولی میزکارت خیلی به هم ریخته بودا

دکتر اون دستگاه که شبیه به مولتی متر هست و دما رو باهاش اندازه گرفتی اسمش چیه ؟؟ وکاربردش چیه؟؟
          یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

ای بابا میز شلوغ همه زندگی من اینطوریه :icon_razz: جالبه که هی چی رو هم گم نمیکنم و همیشه همیچی در درسترسه.
            من دیپلمم اونم تجربی
            اونم مولتی متره چیز خاطی نیست فقط توفیرش با این مولتی متر های دیگه سلف متر و ترموکوبلشه که باهاش دما رو اندازه میگیرم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
              ای بابا میز شلوغ همه زندگی من اینطوریه :icon_razz: جالبه که هی چی رو هم گم نمیکنم و همیشه همیچی در درسترسه.
              من دیپلمم اونم تجربی
              اونم مولتی متره چیز خاطی نیست فقط توفیرش با این مولتی متر های دیگه سلف متر و ترموکوبلشه که باهاش دما رو اندازه میگیرم.
              :biggrin:
              خوشحالم که یکی عین خودم پیدا کردم!!!!!
              حیف که دوربین ندارم وگرنه عمق فاجعه رو به تصویر میکشیدم باهاش!!!! :biggrin:
              برا منم به همین شکله و هیچوقت چیزی گم نمیکنم و همه چی دم دسته(راستیتش چند روزه دنبال یکی از بردبردهام میگردم پیدا نمیکنم!!! :mrgreen: )

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
              بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx

سلام
                آروین جان میبینم که میز کار تو هم دست کمی از میز من نداره!
                شتر با بارش گم میشه!!!!

دیدگاه

اگه میدونستم تا این اندازه هم دردی میشه زود تر عکس میز کارمو مینداختم تازه این جای تمیزشه :mrgreen:

بیاین اینجا ببینم چی دارین :rolleyes:
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=62779.0

دیدگاه

خوشحالم که یکی عین خودم پیدا کردم!!!!!
                    حیف که دوربین ندارم وگرنه عمق فاجعه رو به تصویر میکشیدم باهاش!!!! :biggrin:

برا منم به همین شکله و هیچوقت چیزی گم نمیکنم و همه چی دم دسته
                    داش نصیری باهات موافقم .منتها همه چی دم دسته ولی نمیدونم چرا هیچی پیدا نمیشه !!

خسته شدم ؛ اگه یه اهمتر بیفته زیر میز ، به تاریخ میپیونده . یعنی باید از خیرش بگذرم . داره باورم میشه که واقعا غیب میشه . :surprised:

دیدگاه

victor88 افتاد تو آب! چشم خورد :biggrin: تو صفحه نمایششم آب رفت

دیدگاه

خوب منظور ؟ متوجه نمیشم

(victor88 )چیه؟
                        ظبتشو دارم !! بی ربط بود ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hi Voltage
                          خوب منظور ؟ متوجه نمیشم

(victor88 )چیه؟
                          ظبتشو دارم !! بی ربط بود ؟
                          همونی که دمارو باهاش اندازه میگرفتم

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=58859.msg322937#msg322937
                            ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

در ورودی این ولتاژ رگولاتورها از مقاومت استفاده نکنید. از ما گفتن. اگر داغ میکنه فقط هیت سینک خوب میتونه مشکل رو برطرف کنه.
                              اگر جریان هم زیاد هست از رگولاتورهای سوئیچینگ استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد.ح
                                در ورودی این ولتاژ رگولاتورها از مقاومت استفاده نکنید. از ما گفتن. اگر داغ میکنه فقط هیت سینک خوب میتونه مشکل رو برطرف کنه.
                                اگر جریان هم زیاد هست از رگولاتورهای سوئیچینگ استفاده کنید.
                                یکی به من بگه این قابلمه ای پایه هاش چطوریه؟ input و output را نمی شه فهمید ؟
                                اگر تنهاترین تنها شوم باز هم خدا هست.(شهید چمران)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X