اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تغزیه 12 ولت 4امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار تغزیه 12 ولت 4امپر

نوشته اصلی توسط akbar8
    اقا دعوا نکنید هدف تبادل اطلاعات.
    هرکسی نطری داره و هیچ کس فک نمیکنه کسی اینحا دروغ میگه.

شاید اون سیم شما بسته به جنسش عبور میده!!

راسی از مبحث خود تاپیک داریم دور میشیم!!! :mrgreen:
    نه بابا. دعوا چیه چرا جو میدین. این سیما رو فقط مخابرات داره و من باهاشون رابطه دارم و تونستم بگیرم. منطقیه که خیلیا از این سیما ندیده باشن.
    از نظر من تاپیک جواب گرفته. پاور کامپیوتر ارزونترین و بهترین انتخابه. البته اگه کسی پیشنهاد بهتری نده. که البته استقبال میکنیم.

دیدگاه

واستون عجیب نیس از سیمی به اون کوچولو موچولویی 20 امپر عبور کنه!!!! اگه اینجوری بود برق کشی ساختمون از اونا استفاده میکردن. بهتره چک کنید ببینید.
      نه عجیب نیست
      چیزی که عجیبه و شاید باز هم عجیب نیست اینه که از 2 رشته سیم ضخامت مو 30 امپر جریان عبور میدن
      (منبع : داخل نیمه هادی هایی مثل IGBT)
      این داخل یک IGBT موتور 3 فازه

دیدگاه

اینم از جریان کشی سیم نقره. این سیمه رو نیم ساعت ازش 12 امپر گذروندم. یه ذره گرم شده بود فقط. توجه بکنین که ضخامت سیم به اندازه سیم تلفنه.
        اینم عکس با کلمپ.

من تو یه پروژه ای که یادمه واسه حفاظت کاتدیک خط لوله گاز بود همین یه ماه پیش پنج تا سیم پاوری رو موازی کردم 100 امپر گذروندم. الان داره کار میکنه و هیچ مشکلی هم نداره. حتی گرم هم نمیشد.

دیدگاه

قبلا نقره رو لحیم کردم قلع خوب میگیره .و طلا همچنین
          ایا این سیم هم لحیم میشه درسته ؟
          سیم های داخل IGBT رو هر کار کردم لحیم (قلع) نمیگره . میدونید چه جنسی داره ؟

دیدگاه

با سلام : از اونجا که در مشخصاتتون گفتید دوم دبیرستان هستید و از اونجایی که به طور طبیعی دارای تجربه کمی هستید بهتره با ولتاژ بالا کار نکنید و یه منبع تغذیه سوئچینگ بخرید و کارتونا راه بندازید

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
              تا جایی که میدونم جنس این سیم ها از نوع روی هست که با استفاده از ارایش NaCl یا همون نمک خودمون ابر رسانا کردنشون.

اینو از یکی که دکترای شیمی داره شنیدم که میگفت تو قطعات الکترونیکی برای بالا بردن رسانش از ارایش مولکولی کریستالی استفاده میکنن تو ایسی و ...
              زکات علم نشر آن است
              بیشتر با من اشنا بشین :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
              ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

بله. حتی بهتر از مس هم لحیم میگیره.

تا حالا تو igbt رو ندیدم.
                یکی از همکارا فوق لیسانس نیمه هادی داره. حتما بعد از ظهری ازش میپرسم اگه اومد.

دیدگاه

یکی از همکارا فوق لیسانس نیمه هادی داره. حتما بعد از ظهری ازش میپرسم اگه اومد.
                  از خیلیا پرسیدم و به هر حال نظر دادن / حتی میخواستم از طلا سازی یا طلا فروشی بپرسم ببینم نقره است گفتم اگر نباشه هم دیگه نمیتونن تشخیص بدن چیه /
                  در ضمن بد نیست بگم جنس نرمی داره و با همون سیم کامپیوتر (سوسماری ) به منبع تغذیه وصل کردم تا از داخل بسوزونم
                  تمام سیم ها ذوب شد اما آخ نگفت
                  ولی شعله که زیرش میگیری نسبتا ذوب و اکسید میشه

همچنین شباهت هایی به الومینیوم داره /
                  ممنون

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مدار تغزیه 12 ولت 4امپر

از خیلیا پرسیدم و به هر حال نظر دادن / حتی میخواستم از طلا سازی یا طلا فروشی بپرسم ببینم نقره است گفتم اگر نباشه هم دیگه نمیتونن تشخیص بدن چیه /
                    در ضمن بد نیست بگم جنس نرمی داره و با همون سیم کامپیوتر (سوسماری ) به منبع تغذیه وصل کردم تا از داخل بسوزونم
                    تمام سیم ها ذوب شد اما آخ نگفت
                    ولی شعله که زیرش میگیری نسبتا ذوب و اکسید میشه

همچنین شباهت هایی به الومینیوم داره /
                    ممنون
                    ازش پرسیدم.
                    گفت اگه خیلی گرون قیمت باشه از جنس طلاس. اگه ارزونتر باشه از نقره س. اگه دیگه قیمتش زیر صد صدو پنجاه باشه روکش نقره میزنن. البته ممکنه از الیاژای خاصی هم استفاده بکنن. بهش اون الیاژی هم که اقا بهنام گفتن رو هم بهش گفتم. گفت مدلای ارزونتر از نقره از اونا میزنن. گفت کیفیت اونا تو رنج قیمت نقره از نقره پایین تره. اگه روش خیلی کار کنن که کاملا کریستالی بشه از نقره گرونتر در میاد.

یه چیزی هم اضافه کنم. کابلهایی که جریان زیادی ازشون میگذره رو توسط پالس میدان خیلی شدید ارایششو منظم میکنن. من خودم یه سری این کارو کردم. یه سیم که مقاومتش یک اهم بود رسید به سه دهم اهم. یه سرچ بزنی تو نت فک کنم پیدا بکنی روششو. پیدا نکردی بگو بگم چهجوری. یه جاهایی لازمه میشه.

خودمون واسه یه کارخونه پنج تا igbt سیصد امپری کنتینیوس خریده بودیم. یکیش سوخت. اونو باز کرده بود توش طلا بود. گرفته بودیم شیشصد تومن.

در این مورد هم که گفتین لحیم نمیگیره گفت شاید واسه حفاظت تو محیط صنعتی روش روکش زده باشن. به هر حال شما یه ذره مایع فلاکس بزن احتمالا لحیم بگیره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SimorghIran
                      راستی من قبلا یه مدار پیداکرده بودم که موبایل رو با یک یا دو باطری قلمی شارژ میکرد.همچین چیزی امکان داره؟اگه امکان داره لطفا شماتیکش رو برام بذارید

ممنونم از لطفتون
                      سلام. یک سوال دوستمون جا موند. بله میشه من اینکار رو خیلی راحت با آی سی mc3604 انجام دادم و برای مسافرت ازش استفاده میکنم. فقط سعی کنید که اون دو تا باطری قلمی شارژی باشه که بعد از اینکه تموم شد برای دفعه بعد شارژش کنید و ورودی این آی سی رو سه ولت و خروجی رو حدود 6 ولت یا یکم بالاتر بدین در حالت استپ پ. موفق باشین.
                      ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X