اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی TOPSwitch (درست شد)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی TOPSwitch .

خازن c4 منظورم همون خازن 0.1 میکرو فاراده که من مولتی لایر استفاده میکنم. جای حساسیه و فکر نکنم الکترولیت استفاده کنی مناسب باشه . اگه دیود مربوط به اسنابر معکوس باشه علت مشکل همونه پس بررسی کنید . پایه های L و X اگر به زمین وصل باشند فقط محدودیت های دامنه ورودی ولتاژ و فیدبک جریان داخلی برداشته میشه و باید مدار بالا بیاد . اما چیزی که به ذهن من رسید :cry2: آی سی شما سوخته . به احتمال خیلی زیاد پایه C این آی سی که امپدانس کمی داره با پایه درین اتصالی برقرار کرده و خازن ورودی رو دشارژ و آی سی رو سوزونده .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
      واس چی بخندم / به هر حال مهم ترین عامل و دلیل ممکنه توی عملکرد شما باشه تا جای دیگه
      مگه پایه L به زمین باشه هم کار میکنه ؟ :surprised: اون مدار بدون ترانس چی رو ثابت میکنه ؟
      آره بدون اونم کار میکنه .
      این که بازده موج های خروجی درست هستن یا نه. به شکم انداختی بزار برم دوباره اونو ببندم. :icon_razz:

اضافه شده در تاریخ :

دیدگاه

الان مثلا عکس گذاشتی آره

دیدگاه

با سلام--اقای arvinx سرانجام ما ندونستیم که چه مداری بسته اید.ایا مدار تست توصیه شده در دیتا شیت یا مدار دیگر؟اگر همین مداری که در دیتا شیت جهت تست گفته بسته باشید که خوب در زیر همان قسمت توضیح داده که این مدار در فرکانس پایین کار کرده و دائما به حالت اتو استارت میرود.و نباید انتظار دیگری از مدار داشته باشید.
          در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasjebraeily
            با سلام--اقای arvinx سرانجام ما ندونستیم که چه مداری بسته اید.ایا مدار تست توصیه شده در دیتا شیت یا مدار دیگر؟اگر همین مداری که در دیتا شیت جهت تست گفته بسته باشید که خوب در زیر همان قسمت توضیح داده که این مدار در فرکانس پایین کار کرده و دائما به حالت اتو استارت میرود.و نباید انتظار دیگری از مدار داشته باشید.
            من این مدار رو بستم و کار نمیکنه.

اون مدار تست رو برای اطمینان از سالب بودن ای سی بستم.

دیدگاه

سلام. من در این خانواده با tny سوئیچینگ خیلی بستم و آی سی top250yn هم تعدادی خریدم ولی هنوز لازم نشده باهش مدار ببینم آخه کارهای من بیشتر توان پایین و متوسطه.ولی چیزهایی که به فکر من میرسه اینه که مدار سوئیچینگ رو روی برد برد نبندین و برای یک پی سی بی بزنید بعد اگه مشکی بود قطعات رو از پی سی بی دربیارین و تعویض کنید یا روش کار کنید. یک سوال هم داشتم پایه L اگه نخواهیم اون دو تا مقاومت رو بذاریم برای چی باید به زمین وصل کنیم مگه نباید ول باشه؟ من تو tny در اکثر مواقع اون دو تا مقاومت رو کلا حذف میکنم.
              ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

با سلام- اقای اروین من هم قبلا مداری بستم با 250 همین مشکل شما را داشتم .ابتدا مقاومتهای 2.4 مگ را تبدیل به 2.2 مگ یا 1 مگ کنید.سپس از پایه شماره 2(L) یک مقاومت 10 کیلو به سورس وصل کنید همچنین پایه F را نیز به سورس وصل کنید.مشکل برطرف خواهد شد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasjebraeily
                  با سلام- اقای اروین من هم قبلا مداری بستم با 250 همین مشکل شما را داشتم .ابتدا مقاومتهای 2.4 مگ را تبدیل به 2.2 مگ یا 1 مگ کنید.سپس از پایه شماره 2(L) یک مقاومت 10 کیلو به سورس وصل کنید همچنین پایه F را نیز به سورس وصل کنید.مشکل برطرف خواهد شد.
                  انجام دادم ولی خیلی فرقی نکرد! یکمی زود تر ولتاژ بالا میره ولی نه اینطور که بگم درست شده و هیچ باری رو هم مدارم تحمل نمیکنه!

میگم شما طرحی های اینطوری رو روی چی میبندید؟! من زورم میاد اینو PCB براش بزنم و کار نکنه!

دیدگاه

پاسخ : راه انداز

با سلام-من طراحی های اینطورى را روى برد سوراخ دار و لحیم کاری میبندم و بعد از رفع اشکال تبدیل به مدار چاپی.مرحله بعد شما باید با المانهای فیدبک کلنجار بروید مخصوصا ان مقاومت موازی با اپتو را بردارید.

دیدگاه

آروین جان من بیش از هزار عدد برد تغذیه با top246 و top250 تولید کردم و تمام مراحل تست و راه اندازی رو خودم انجام دادم . تمامی نکاتی که قبلا برات نوشته بودم حاصل این تست ها بود . الان که تصویر کارتو دیدم اعصابم واقعا داغون شد . اخه عزیز دلم مگه یه پی سی بی زدن با اتو چقدر خرج داشت ؟ اگه شما نیم ساعت وقت صرف میکردی یک پی سی بی میزدی شاید این همه روز معطل نمی شدی و از لحاظ مالی هم مطمئن باش به صرفت بود . گیریم شما با این سیستم جواب گرفتی آیا به دردت میخوره اینجوری؟ اگه میخای بدونی که آیا آی سی جواب می ده یا نه خیالت راحت باشه که میده چون خیلی ها دارن ازش استفاده میکنن . پس همون اول پی سی بی رو می زدی اینقدر خودتو معطل نمی کردی . اما یک نکته دیگه هم به طور کلی بگم متاسفانه وجود نرم افزار باعث شده که دوستان برگه های اطلاعتی این آی سی رو مطالعه نکنند . نکات بسیار ریزی هست که توی این برگه ها مشخص شده . مثلا وظایف پایه ها . سیستم اتو استارت محدود ساز جریان و ولتاژ و خیلی چیزای دیگه . به همین خاطر خیلی ها موقع راه اندازی مشکلات شما رو دارند . اگر قبلش مطالعه داشته باشین خیلی زودتر به نتیجه می رسید . به قول استاد بزرگمون خوب دیدن و خوب شنیدن حلال بسیاری از مشکلات است. نکته دیگه هم اینکه طراحی پی سی بی بسیار بسیار مهمه . بنابراین از همین الان با پی سی بی برو جلو تا بتونی در کنار جواب گرفتن از کارت یه پی سی بی خوب هم طراحی کنی

دیدگاه

مثل اینکه مشکلم داره برطرف میشه! الان 2 ساعته دارم باهاش ور میرم! اومدم یه خازن 47Uf گزاشتم برای برد برد که ولتاژ اونجا صاف بشه . دیدم یکم پاسخ گویی مدار بهتر شد ولی اصلا فرقی توی عملکردش نداشت. بعد اومدم پیک جریان ورودی سلف رو اندازه گرفتم دیدم خیلی کمه! البته با دیوتی سایکل 1% حدود 0.1 آمپره که خیلی کمه ! بعد گفتم شاید پایه محدود جریان مشکل داره با مقاومت های مختلف باهاش وررفتم دیدم عکس العمل مدار بهتر شد!!!! ورداشتم اصلا پایه محدودیت جریان رو همون جا مستقیم وصل کردم به پایه S و یه به قول وروجک خان توی دیتا شیت ای سی گفته بود خازن پایه C رو تا میتونید به پایه C نزدیک ببندید اونم همو روی ای سی سوار کردم و زدم به برق! برای چند لحظه اون لامپی که سری وصل کرده بودم به مدار هی خاموش و روشن میشد! ولتاژ هم تا 30 ولت رفت بالا البته بار 100 اهمی وصل بود. ولی همون یه بار شد دیگه نشد که نشد که نشد ولی دیوتی سایکل مینیمم اومده رو 8% که دقیقا" توی دیتا شیتم همینه و خیلی سریع ولتاژ خروجی به حد اکثر مقدارش میرسه هر وقت که وصلش میکنم.!
                        حالا فکر میکنید برم یه راست PCB بزنم یا روی برد سوراخ دار سر همش کنم اول؟ :redface:

دیدگاه

پس رو برد بورد نسب کردی / حتی ممکنه با جابجایی بی معنی مشکل حل بشه و یعنی هیچ اعتباری بهش نیست :agree:
                          ببین اینکارو کن تا راحت تر و بی مشکل باشه و دوباره کاری نخواد
                          بهتره از رو نقشه معتبر و مشابه ساختار اصلی رو طراحی کنی
                          ولی مهم تر از اون شما PCB رو طراحی کن(حالا با هر شماتیکی یا با همین شماتیک) و یه سری تراک های اضافی و جای پایه اضافی دور و بر IC بذار ؛ بعدا اگر نیاز به اضافه کردن خازن و مقاومت بودی مشکلی پیش نمیاد و مثلا لازم نیست از زیر وصل کنی
                          منم قبلا تقریبا همین با تغییزات آقای jebraeily جواب گرفته بودم گفتم اگر این همه بخوام نسخه واست بپیچم یوهو کل نقشه طرح برنامه عوض میشه و ممکنه این کارو نکنی فقط یه مقاومت رو گفتم ولی در کل مهم تر از اون بنظرم همین پی سی بی باشه
                          -----------------------------------------------------------------
                          در ضمن میتونی تراک های اضافی رو یه کم پهن تر بگیری به اندازه پایه ها تا هر جاش که نیاز شد سوراخ بزنی و اینکه اول سوراخ نکنی و زمانی که نیاز به قطعه اضافه شد هر جا رو خواستی سوراخ بزنی و اگر هم تراکی استفاده نشد به راحتی بعدا میتونی بکنی و اثری نمیمونه سوراخ هم نکردی و عالی (نوک هویه میذاری و از یه طرف بلند میکنی ) و اینکه فکر میکنم طول 1 تا 2 سانت مناسب باشن

دیدگاه

من همون اولین بار رو PCB میزنم چون به نرم افزار اعتماد دارم. مثلا با 247 ساختم ، اولین بار جواب گرفتم.
                            ولی یادت باشه که از طرح PCB که خود نرم افزار میگه پیروی بکن (چینش قطعات). توی سوئیچینگ چینش قطعات خیلی مهمه... :job:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : راه اندازی TOPSwitch .

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
                              پس رو برد بورد نسب کردی / حتی ممکنه با جابجایی بی معنی مشکل حل بشه و یعنی هیچ اعتباری بهش نیست :agree:
                              ببین اینکارو کن تا راحت تر و بی مشکل باشه و دوباره کاری نخواد
                              بهتره از رو نقشه معتبر و مشابه ساختار اصلی رو طراحی کنی
                              ولی مهم تر از اون شما PCB رو طراحی کن(حالا با هر شماتیکی یا با همین شماتیک) و یه سری تراک های اضافی و جای پایه اضافی دور و بر IC بذار ؛ بعدا اگر نیاز به اضافه کردن خازن و مقاومت بودی مشکلی پیش نمیاد و مثلا لازم نیست از زیر وصل کنی
                              منم قبلا تقریبا همین با تغییزات آقای jebraeily جواب گرفته بودم گفتم اگر این همه بخوام نسخه واست بپیچم یوهو کل نقشه طرح برنامه عوض میشه و ممکنه این کارو نکنی فقط یه مقاومت رو گفتم ولی در کل مهم تر از اون بنظرم همین پی سی بی باشه
                              -----------------------------------------------------------------
                              در ضمن میتونی تراک های اضافی رو یه کم پهن تر بگیری به اندازه پایه ها تا هر جاش که نیاز شد سوراخ بزنی و اینکه اول سوراخ نکنی و زمانی که نیاز به قطعه اضافه شد هر جا رو خواستی سوراخ بزنی و اگر هم تراکی استفاده نشد به راحتی بعدا میتونی بکنی و اثری نمیمونه سوراخ هم نکردی و عالی (نوک هویه میذاری و از یه طرف بلند میکنی ) و اینکه فکر میکنم طول 1 تا 2 سانت مناسب باشن
                              نمونه کار داری ؟

دیدگاه

نمونه کار داری ؟
                                متاسفانه زیاد :biggrin:

البته یه کم بگی نگی حرفه ای تره مثلا بعدا تراک اضافه کردم و .... ولی عکس میگیرم
                                مخصوصا جدیدا با راه حل هایی دستم خیلی بازه به طوری که واس چیزای کوچیک PCB نمیزنم نمونه میذارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X