اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 12 به 5

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تبدیل 12 به 7

دوستان یه رگولاتور معمولی با یه خازن راحت جواب میده
    آخه منبع 4-5 آمپری درست کنیم برای قسمتی که 1 میلی آمپر میکشه؟!
    مثل این میمونه که برای حمل 1 جعبه سیب یه کامیون با ظرفیت حمل 20 تنی رو اجاره کنیم!
    اصلا کار عاقلانه ای نیست
    اوور استیمیت شدید هست برای یه کار پیش پا افتاده ساده
    شما به حجم کار،به هزینه کار،وقتی که صرف میشه وپیچیدگی بی مورد کار هم توجه داشته باشید

دیدگاه

آقا اگه مشکلت زیادی ولتاژ 12 ولت ورودیه بییا سه چهار تا تا دیود 1n4007 سری کن توی ورودی ...افت ولتاژ داریم رو هر دیود .. ببین کارت درست میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Parham.d
        7805 باید خیلی راحت بهت جواب بده،برای 1 میکرو که 1میلی آمپر جریان میکشه!
        یه جای کارت ایراد داره بدون شک
        12 ولت رو از چی میگیری؟
        سلام
        اداپتور.من از 7805 استفاده میکنم ولی نمیدونم دقیقا چه خازنی تو خروجیش باهاش موازی کنم
        **** k i n j ****

دیدگاه

میکرو 1 میلی امپر جریان نمیکشه
          میتونید یه خازن 2200 میکرو فاراد در ورودی و یه 1000 میکرو فاراد در خروجی بزارین ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
            میکرو 1 میلی امپر جریان نمیکشه
            میتونید یه خازن 2200 میکرو فاراد در ورودی و یه 1000 میکرو فاراد در خروجی بزارین ...
            براساس دیتاشیت atmega16,32 ،یک میلی آمپرجریان میکشند ومدل های دیگه تا 5.5میلی آمپر ،بقیه هم در همین حدود که برای 7805 خیلی ناچیزه

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط kinj
            سلام
            اداپتور.من از 7805 استفاده میکنم ولی نمیدونم دقیقا چه خازنی تو خروجیش باهاش موازی کنم
            خازن برای تثبیت بیشتر استفاده میشه و مقدار اون بستگی به جریانی داره که شما ازش میکشی ، ریپل ورودی و ...
            این رگلاتور در شرایط نرمال حتی بدون خازن هم به راحتی کار میکنه
            حالا شما اگه میخوای خیالت راحت بشه به نظر من اگه فقط یک میکرو رو میخوای بایاس کنی طبق دیتا شیت عمل کن ،اگر هم اون خازنارو نداری نمیخواد بری بخری هرچی داشتی بذار مثلا 100 میکرو
            با یک ولت متر متناوب مقدار ولتاژ ورودی رو اندازه بگیر شاید ولتاژ ورودیت داره بازیگوشی میکنه
            من با شارژر نوکیا و7805 به راحتی میکرو رو راه می اندازم
            درنهایت اگه بازم مشکل حل نشد 7805 تنها رو بایاس کن و بقیه قسمت هارو ازش جدا کن یه مقامت 470 اهم یا 220 اهم رو به عنوان بار براش بذار ببین بازم داغ میکنه یا نه در حین انجام تست ولتاژ خروجیتم تست کن

دیدگاه

سلام به همه دوستان
              از این که بهم کمک کردین و جواب دادین مرسی
              دوستان میگن شاید مدار ایراد داره .لازمه که بگم مدارم چیزی نداره که بخواد حالا ایراد هم داشته باشه
              کلا از 5 تا پایه میکرو استفاده کردم زدم به بیس یه Tip 41 دو تا پایه هم vcc , gnd کلا این 7 پایه در گیره.و چریانی نمیکشه که بخواد داغ بشه .دلیل این نیست!
              من 12 ولت میزنم به 7805 خیلی داغ میشه .دستمم سوخت!
              5 ولت رو میزنم تا 4 ولت خروجی میده و همه چی ارومه.خنک
              حالا من تو مدارم نمیخوام هم 5 ولت بیارم هم 12 ولت واسه همین ازتون پرسیدم که چه کنم؟؟؟؟
              من فکر کنم راحت ترین راه همون تبدیل به 8 یا 9 بعد به 5.
              بازم نشکر
              **** k i n j ****

دیدگاه

پاسخ : تبدیل 12 به 5

نوشته اصلی توسط Parham.d
                براساس دیتاشیت atmega16,32 ،یک میلی آمپرجریان میکشند ومدل های دیگه تا 5.5میلی آمپر ،بقیه هم در همین حدود که برای 7805 خیلی ناچیزه
                این جریانی هست که خود میکرو میکشه ....
                شما تا حالا چه پروژه ای دیدید که فقط یک میکرو داشته باشه؟ بالاخره شما چند ورودی و خروجی و قطعاتی دارید که از طریق میکرو و یا جداگانه جریان میکشن...
                ---------------------------------
                دوست عزیز ممکنه رگلاتور شما جنسش خوب نباشه ...
                تازه این که رگلاتور های شما داغ میکنن چیز زیاد عجیبی نیست من یه سری رگلاتور گرفته بودم بعد از چند دقیقه و بدون اینکه داغ کنن به صورت ناگهانی منفجر میشدن قشنگ از وسط نصف میشدن

دیدگاه

از دو حالت خارج نیست / شما میگید در واقع بدون جریان مصرف کردن هم داغ میکنه
                  یا جنسش خوب نیست و یا معیوب شده
                  قبلا هم برخورد کردم به رگلاتوری که 12 بدی 5 ولت درست میده ولی بدون مصرف داغ میکنه . این معیوب شده و در کنارش با رگلاتور دیگه تست کردم این مشکل رو نداشت .
                  رگولاتوری که به این وضع دچار میشه جریان درستی هم نمیده . ظاهرا ترانزیستور داخلی حالت نیم سوز پیدا میکنه .

دیدگاه

سلام
                    توی اینکه یه 7805 کافی هست شکی نیست به هیچ عنوان هم نیازی نیست که مثلا اول بشه 8 بعد بشه 5 مشکل جای دیگس. اول که رگولاتور رو عوض کن بعدم خازن هاشو حتما بذار چون من هر دو نمونه رو داشتم هم رگولاتور خراب هم اینکه بدون خازن داغ میکرده.
                    مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
                    یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

Some dance to remember, some dance to forget

دیدگاه

یه خازن 460 میکرو بذارم تو خروخیش کافیه؟
                      **** k i n j ****

دیدگاه

با سلام : من این تاپیک را نخوندم و درباره تبدیل 12 به 5 میگم با دیود زنر 6.2 ولتی یه رگولاتور ترانزیستوری درست کنید و طبق جریان خروجی ترانزیستورتونا انتخاب کنید

تموم شد رفت این که دیگه این همه سوال و جواب نمیخاد که ...................

مثله این مدار که برای 12 ولت طراحی شده

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

مرسی که پاسخ دادین
                          صحبت طراحی مدار نیست !
                          من رگولاتور 7805 رو .وردیش 12 ولت میدم خیلی داغ میکنه که دوستان گفت یا رگولاتور معیوبه یا خازن باید در خروجیش بذاری
                          حالا من میگم 460 میکرو کافیه در خروجی؟؟؟
                          **** k i n j ****

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kinj
                            مرسی که پاسخ دادین
                            صحبت طراحی مدار نیست !
                            من رگولاتور 7805 رو .وردیش 12 ولت میدم خیلی داغ میکنه که دوستان گفت یا رگولاتور معیوبه یا خازن باید در خروجیش بذاری
                            حالا من میگم 460 میکرو کافیه در خروجی؟؟؟
                            سلام
                            برا یه میکرو کافی هست و توی ورودی هم یکی بذار.
                            مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
                            یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

Some dance to remember, some dance to forget

دیدگاه

یا خازن ورودی رو دوبرابر خروجی بگیرین یا یه دیود معکوس با رگلاتور موازی کنید(کاتد به ورودی)
                              با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                                یا خازن ورودی رو دوبرابر خروجی بگیرین یا یه دیود معکوس با رگلاتور موازی کنید(کاتد به ورودی)
                                با سپاس
                                lمقدار ایده ال که شما همیشه استفاده میکنید در ورودی و خروجی بفرمایید که من هم از همون واسه خودم همیشه استفاده کنم
                                برای دید هم اندش به خروجی و کاتد هم به ورودی رگولاتور.درسته؟حالا این دید خاصیتش چیه؟
                                ممنون از شما
                                **** k i n j ****

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X