اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر و عیب یابی قدم به قدم پاور !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تعمیر و عیب یابی قدم به قدم پاور !

نوشته اصلی توسط darkknightrobo
    ببخشید بچه ها ... :sad:
    چجوری خازنا رو امتحان کنم؟؟؟
    گشتم هر جا ی جور نوشته بود!! مولتی مترم برا خازن چیزی نداره!! گشتم ی جا نوشته بود بذار رو بیزر اگه صدا داد ولی ممتد نبود درسته ی جا دیگه نوشته بود صدا داد خرابه خو من الان چیکا کنم؟؟
    برا امتحان دیودا کاری نمیشه کرد؟؟ شاتکیا، ی جوری تو برد گذاشتن که نمیشه بهش دسرسی داشت!! عکسو پاورو تو پست قبلی گذاشتم ، دیودا رو اونطرف سمت خروجی نذاشتن! بین دوتا هیت سینکه!!
    اگه چند ثانیه بوق زد درسته چون بستگی به ظرفیت خازن داره. اما اگه همین طوری بوق زد خرابه
    اگه اصلا بوق نزد جای پراب ها رو عوض کنید و صبر کنید بعد دوباره برعکس کنید اگه بوق نزد خرابه.
    دیود ها رو هم راستش من تا حالا تست نکردم ولی روی دیود من یه شکلی کشیده که دو تا دیود هستند که از مثبت به هم وصل هستند یعنی پایه وسط مثبت و اون دو کناری منفی هستند ولی بلز برای دیود ها تو اینترنت بگرد چون من تجربه ی تست دیود های شاتکی نداشتم
    شاید هم پایه وسط منفی باشه ، نمی دونم
    یه چیز دیگه که یادم رفت اتصال کوتاه بین خروجی هارو هم چک کنید ، چون پاور ها اگه اتصال کوتاه بشه ، محافظش عمل میکنه و پاورو خاموش میکنه.
    یه کار دیگه ایته که یه مقاومت 330اهم با یه ال ای دی سری کن. بعد منفی رو به منفی پاور وصل کن مثبت رو هم به pawer good سیم سبز روی برد هم pg نوشته. ببین وقتی پاورت رو روشن می کنی . اون هم روشن میشه?
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

کسی در مورد اینا اطلاعاتی داره؟؟؟
      اینا همون دیودان؟؟
      به نظرتون پیدا میشن؟؟

آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
      کسي از کسي نميپرسد، آهاي فلاني...
      از خانه ي دلت چ خبر؟؟ گرم است؟؟ نوري دارد هنوز؟؟ ...

دیدگاه

اول از همه تست کن که روی سیم سبز وبنفش چه ولتاژ های داری اگه روی هردوشون ولتاژ 5 رو داشتی مدار استند بای سالمه اگه نداشتی باید بری فیوز ntc , پل دیود وماسفت استند بای یا ic که برای استند بای ساخته شده را تک تک چک کنی بعد اگه تونستی که مدار استند بای رو درست کنی باید بری سر یک سری کارای دیگه . اگه ولتاژ استند بای رو داری ولی ولتاژ های دیگه رو نه باید اول از همه دیود های شاتکی و ic pwm v, رو چک کنی به غیر از ic pwm ممکن یک یا دو عدد ic دیگه هم وجود داشته باشن که برا حفاظت از اضافه ولتاژ وکم بودن ولتاژ استفاده می شن

دیدگاه

یک پاور دارم که وقتی سیم سبز ومشکی رو به هم وصل میکین 5 ثانیه رون میشه بعد خاموش میشه ولی اگه اون رو به بار وصل کنی مثل main bord یا حتی اگه از پاور تستر استفاده کنی پاور روشن میشه وهیچ مشکلی نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هادی افشاری
            اول از همه تست کن که روی سیم سبز وبنفش چه ولتاژ های داری اگه روی هردوشون ولتاژ 5 رو داشتی مدار استند بای سالمه اگه نداشتی باید بری فیوز ntc , پل دیود وماسفت استند بای یا ic که برای استند بای ساخته شده را تک تک چک کنی بعد اگه تونستی که مدار استند بای رو درست کنی باید بری سر یک سری کارای دیگه . اگه ولتاژ استند بای رو داری ولی ولتاژ های دیگه رو نه باید اول از همه دیود های شاتکی و ic pwm v, رو چک کنی به غیر از ic pwm ممکن یک یا دو عدد ic دیگه هم وجود داشته باشن که برا حفاظت از اضافه ولتاژ وکم بودن ولتاژ استفاده می شن
            نوشته بودم که! اون دوتا رو دارم!
            الان این دیودهای شاتکی و آی سی پی دبلیو ام رو چجوری چک کنم؟؟ pwm کدوم یکیه؟؟
            آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!

دیدگاه

ببین دیود های شاتکی سه پایه هستند اول از همه از مدار خارجشون کن بعد مولتی متر رو بذار رو تست دیود قرمز به کناری مشکی به وسطی وقتی این کارو میکنی بای یک عددد بهت بده که خیلی کمتر از .7 دیود معمولی هستش اگه همه دیود هات سالم بود برو ببین ic pwm چی هست دیتاشیت اون رو بگیر بعو ببن از پایه out put ان چیزی خارج میشه یا نه یعنی باید با اسیلوسکوپ یا هر وسیله دیگه ببینی ic خروجی دار یا نه

دیدگاه

سلام به همه ی دوستان
                به نظر شما این خازنا مشکل دارن؟؟
                ولتاژ 5 ولت vsb رو داره ولی ولتاژای دیگه رو نداره، وقتی روشنش میکنم ی ذره خیلی کم فنش تکون میخوره و همون موقع ی ذره ولتاژ میده و سریع قطع میشه
                نظری دارید دوستان؟؟
                منم دیروز دقیقا همین مشکلو داشتم و نیم ساعت سر کار بودم.
                شما یه مقاومت 10 اهم 10 وات بذار بین سر مثبت 5 ولت و گراند (سیم های قرمز و سیاه) مشکلت حل میشه. پاور هم به احتمال زیاد سالمه.
                دلیلشم اینه که پاور اگه به کامپیوتر وصل نباشه و جریانی ازش کشیده نشه خود به خود خاموش میشه ولی این مقاومت با کشیدن جریان از پاور مانع این کار میشه.
                موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armanbarati
                  منم دیروز دقیقا همین مشکلو داشتم و نیم ساعت سر کار بودم.
                  شما یه مقاومت 10 اهم 10 وات بذار بین سر مثبت 5 ولت و گراند (سیم های قرمز و سیاه) مشکلت حل میشه. پاور هم به احتمال زیاد سالمه.
                  دلیلشم اینه که پاور اگه به کامپیوتر وصل نباشه و جریانی ازش کشیده نشه خود به خود خاموش میشه ولی این مقاومت با کشیدن جریان از پاور مانع این کار میشه.
                  موفق باشید
                  آخه عزیز شما که فن رو بهش وصل کردید. ، مگه مصرف کننده نیست؟
                  بعد این مشکل برای پاور های قدیمیه.
                  حالا چرا 10 اهم؟ با ایم میزان 500 میلی آمپر هم بزور می تونید بکشید.
                  یه led بگذارید حله.
                  بیشتر مواقع اتصال کوتاه شدن خازن هاست. چون محافظ اون فعال میشه و زود خاموش میشه.
                  دیود های شاتکی هم توی این کار موثر هستند. اما من شخصا ندیدم خراب بشن.

دیدگاه

امتحانش که ضرر نداره. برای منم همین مشکل پیش اومده بود که با این مقاومت حل شد. شاید پاور ایشون هم قدیمیه و خاموش میکنه.

دیدگاه

امتحانش که ضرر نداره. برای منم همین مشکل پیش اومده بود که با این مقاومت حل شد. شاید پاور ایشون هم قدیمیه و خاموش میکنه.
                      خب مشکل اینه که این پاور از روی ی کامپیوتر برداشتم و بدلیل این بوده که خراب شده بوده برداشتمش!!

دیدگاه

حالا چرا 10اهم? فقط 10 اهم تا اتصال کوتاه فاصله مانده است. اگه مشکل شما واقعا با این حل شده. پاورتون پاور خوبی بوده. به نظر من اگه می خواهید پاورتون ظربه نبینه، از مصرف کننده های کوچیک مثل ال ای دی شروع کنید و اگه باز خاموش شد. اونو بزرگ تر کنید. فقط بهتره مقاومت نزارید. چون خیلی داغ میکنه و کار فن رو سخت میکنه. مال من هم اینجوریه ولی بایه فن دیگه حل شد. الان هم پاورم روشن میشه و هم با 2 تا فن بهتر خنک میشه.

دیدگاه

خب مشکل اینه که این پاور از روی ی کامپیوتر برداشتم و بدلیل این بوده که خراب شده بوده برداشتمش!!
                          شما می خواهید این پاور رو کار کنید ? اگه می خواید درستش کنید و به کامپوتر وصلش کنید ، خعلی ریسک داره. اگه درست شد. باید خروجی هاشو با مولتی متر چک کنید. نباید بیشتر از 100میلی ولت کم و زیاد باشه.
                          اگه می خوای باهاش منبع تغذیه درس کنید ، این گزینه بهتریه. من خودم یه منبع تذیه متغیر 1.2 تا 22 ولت درست کردم ، دارم حالشو میبرم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هادی افشاری
                            یک پاور دارم که وقتی سیم سبز ومشکی رو به هم وصل میکین 5 ثانیه رون میشه بعد خاموش میشه ولی اگه اون رو به بار وصل کنی مثل main bord یا حتی اگه از پاور تستر استفاده کنی پاور روشن میشه وهیچ مشکلی نداره
                            این جور که شما می گید یعنی باید یه مصرف کننده باشه. ولی اگه بخوای اینو به کامپیوتر وصل کنی فکر نکنم مشکلی داشته باشی. بعد این پاور دقیقا چه مشکلی روی کامپیوتر شما داشت? یعنی بعد از 5 ثانیه کامپیوترتون خاموش میشد? می خواید باهاش چکار کنید، تعمیرش کنید بزارید روی کامپیوتر یا باهاش منبع تغذیه بسازی?

دیدگاه

با سلام
                              اگه یه پاور ولتاژاش پایین بیاد(12 و 3.3 کم شده ولی 5 ولتش خوبه) ترانزیستورا و دیودا و فسموت روی رادیاتورا سالمن. سیم پیچا به نظر سالم میاد مخصوصا اون بزرگتره سیمش رنگش کاملا خوبه ولی امتحانشون نکردم. برنامه HWMONITOR رو نصب کردم 12 ولتش بین 5 و 12 نوسان داره لطفا منو راهنمای کنید ممکنه از ایتو کوپلرش باشه یا از ایسی اصلی چون فقط یه ایسی داره بنام SG6105D

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aligh2
                                با سلام
                                اگه یه پاور ولتاژاش پایین بیاد(12 و 3.3 کم شده ولی 5 ولتش خوبه) ترانزیستورا و دیودا و فسموت روی رادیاتورا سالمن. سیم پیچا به نظر سالم میاد مخصوصا اون بزرگتره سیمش رنگش کاملا خوبه ولی امتحانشون نکردم. برنامه HWMONITOR رو نصب کردم 12 ولتش بین 5 و 12 نوسان داره لطفا منو راهنمای کنید ممکنه از ایتو کوپلرش باشه یا از ایسی اصلی چون فقط یه ایسی داره بنام SG6105D
                                :biggrin:
                                خندم میگیره که پاور رو زیر و رو کردید. به اصل کار دست نزدید. خازن های خروجی رو عوض کنید و همچپین مقاومت ها. اگه نشد بگو که پاورش اوضاش خرابه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X