اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گرفتن برق دقیقا 5 ولت از آداپتور 5 ولت !!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : گرفتن برق دقیقا 5 ولت از آداپتور 5 ولت !!!

دوست گلم اولا که برای صاف کردن خروجی آداپتور سوئیچینگ نیاز به خازن 2200 میکرو نیست
    آداپتوره سوئیچینگ فرکانس خروجیش 40 کیلوهرتزه پس ریپلشم 40 کیلوهرتزه یه خازن 100 میکرو هم بذاری واسش نویز رو کاملا میگیره
    در مورد رگلاتور:
    رگلاتور هم داشته باشی چه قبل از رگلاتور چه بعد خازن نیاز داری
    اما قبلش 100 میکرو بعدش هم 100 نانو موازی با یه 10 میکرو
    خروجی رگلاتور نوسان داره تا حدی که با 100 نانو حل میشه
    اما در مورد رگلاتورو این داستانا
    اگر برای میکرو میخوای مشکلی پیش نمیاد با ولتاژ 5.7 ولت!االبته بره زیر بار کمتر میشه چون این آداپتورا فیدبک ندارن رو حالت نو لود خروجیشون یکم میره بالا
    بره زیر بار میاد پایین
    اگرم اصرار داری بر استفاده از رگلاتور باید بهت بگم که اساس کار رگلاتور تلف کردن جریان عبوری*(ولتاژ ورودی-ولتاژ خروجی هست) تا خروجی برسه به 5 ولت
    پس میبینی که برای جریان یکم زیاد به شدت گرم میشه هیتسینک میخواد وقتیم که بسوزه در اثر گرما هیچ بعید نیست خروجیت بیاد تو ورودیت(مشکلی که برای من بوده)
    اینجوری کل قطعات میسوزه
    با همون خروجی خود آداپتور استفاده کن مشکلی پیش نمیاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nicolas1390
      مرسی دوست عزیز
      دوستان اگر من از رگولاتور استفاده کنم دیگه نیازی به خازن های 2200 میکرو ندارم ؟ چون خیلی جاگیر هست !
      اگه بیام برای تغذیه ال سی دی یک مدار رگولاتور و برای تغذیه رله یک مدار رگولاتور و برای تغذیه بقیه قطعات از مدار رگولاتور دیگه ای استفاده کنم ، نویز مدار کمتر میشه ؟ روش خوبی هست یا نه همون یک دونه مدار رگولاتور سر راه آداپتور کافیه ؟
      خواهش میکنم
      خازن ها مهم هستند هردو رو بذار در ضمن یک رگولاتور برای کل مدارت کافی هست.
      اصلا چه اصراری داری که مشکل از تغذیه هست نمیگم غیر ممکنه ولی احتمالش خیلی کمه.
      مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
      یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

Some dance to remember, some dance to forget

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nimra

اگرم اصرار داری بر استفاده از رگلاتور باید بهت بگم که اساس کار رگلاتور تلف کردن جریان عبوری*(ولتاژ ورودی-ولتاژ خروجی هست) تا خروجی برسه به 5 ولت
        پس میبینی که برای جریان یکم زیاد به شدت گرم میشه هیتسینک میخواد وقتیم که بسوزه در اثر گرما هیچ بعید نیست خروجیت بیاد تو ورودیت(مشکلی که برای من بوده)
        اینجوری کل قطعات میسوزه
        با همون خروجی خود آداپتور استفاده کن مشکلی پیش نمیاد
        مرسی واقعا از همه دوستان ممنونم که جواب دادن
        نه من که بیشتر خودم میخوام اگه بشه از آداپتور 5 ولت استفاده کنم . تنها مشکل من اینه که توی دراز مدت برای مدار مشکل ساز بشه فقط همین !
        چون قراره ماه ها و سال ها پشت سر هم روشن باشه و کارش هم مهم هست ، میخوام مدار اصولی باشه و مشکل ایجاد نکنه

نوشته اصلی توسط mohele
        خواهش میکنم
        خازن ها مهم هستند هردو رو بذار در ضمن یک رگولاتور برای کل مدارت کافی هست.
        اصلا چه اصراری داری که مشکل از تغذیه هست نمیگم غیر ممکنه ولی احتمالش خیلی کمه.
        مشکل من با منبع تغذیه بیشتر بخاطر ولتاژ بالاش هست ، نه 1307

دیدگاه

حالا که میخوای برای استفاده طولانی کار کنی باهاش ای کاش تغذیه سوئیچینگ نمیگرفتی
          این سوئیچینگای تو بازار اینا قشنگ از تو تخم مرغ شانسی در میان!ازشون جریان نامی بکشی واقعا 5 دقیقه ای میسوزن
          برای اینکه بتونی 1 آمپر 5 ولت دائم بگیری باید بری 5 ولت 3 آمپر بگیری بلکه مشکلی براش پیاد نیاد
          اگر این کاریه که کارکردش برات خیلی مهمه برو سمت ترانس!ترانس برات مثه یه مرد سالها کار میکنه ولی سوئیچینگ ممکنه 3 سال کار کنه ممکنه 1 هفته
          بازم میگن اصلا نیازی به 2200 میکرو نداری با یه 100 میکرو کارت راه میفته(البته با سوئیچینگا نه ترانس)
          برای اینکه هم خیالت راحت بشه سر راه مدار یه دیود 1n4001 یا 2 یا 3 یا... بذار که 0.7 افت داشته باشی
          نری دیود شاتکی بذاریا مثه 1n5819!این دیودا ولتاژ ترشهلدشون 2 3 دهم ولته کارتو راه نمیندازه
          باید حتما دیود اتصال PN باشه که افتش 0.7 باشه
          اگه 1n4001 بگیری میتونی ممتد 1 آمپر ازش بکشی

دیدگاه

بله اگر میخای رگولاتور بذاری از ترانس معمولی استفاده کن که هزینه ی کمتری برات داشته باشه ولی سوئیچینگ هم مشکلی پیش نمیاره.
            مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
            یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohele
              بله اگر میخای رگولاتور بذاری از ترانس معمولی استفاده کن که هزینه ی کمتری برات داشته باشه ولی سوئیچینگ هم مشکلی پیش نمیاره.
              آقا انقدر ترانس گرون شده که قبلا ارزون تر درمیومد ولی الان چه بسا گرون ترم شده باشه
              بازار الکترونیک خیلی آشفتس
              قیمتا بعضا 3 برابر شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nimra
                آقا انقدر ترانس گرون شده که قبلا ارزون تر درمیومد ولی الان چه بسا گرون ترم شده باشه
                بازار الکترونیک خیلی آشفتس
                قیمتا بعضا 3 برابر شده
                اخه ای سی های سوئیچینگ هم همین طور الان در اوضاع بدی هستیم هیچ چیزی معلوم نیست.با این حال قانونا ترانس باید ارزون تر باشه.

دیدگاه

مرسی
                  نه ترانس که خیلی جاگیر هست :mrgreen: من با همین خازن های 2200 میکرو مشکل داشتم :mrgreen:
                  یعنی میگین آداپتور معمولی استفاده کنم ؟ اونجوری باز بجای خازن 100 باید 2200 قرار بدم ؟ بدون رگولاتور مشکل نداره ؟

ببخشید که اینقدر سوال می کنم ، توی الکترونیک تازه کارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nicolas1390
                    نه ترانس که خیلی جاگیر هست :mrgreen: من با همین خازن های 2200 میکرو مشکل داشتم :mrgreen:
                    یعنی میگین آداپتور معمولی استفاده کنم ؟ اونجوری باز بجای خازن 100 باید 2200 قرار بدم ؟ بدون رگولاتور مشکل نداره ؟
                    منظورتون از اداپتور معمولی چیه؟سوئیچینگ یا ترانس؟

دیدگاه

ترانس ، همون آداپتور ها که داخلش ترانس داره

دیدگاه

بله به خازن نیاز داره اما شما میتونید از خازن های کوچکتری استفاده کنید مثلا در ورودی1000میکرو وخروجی470میکرو و100نانو. کلا مقدار خازن به جریان خروجی بستگی داره.

دیدگاه

آداپتور موبایل معمولا 4.8 ولته
                          آداپتور 5 ولت از بازار خریداری کن دقیقا 5 ولت هم هست ، بعضی هاشون توی خروجی خازن دارن که باعت میشه وقتی ولت متر بهش بزنی بیشتر از 5 نشون بده و فکر کنی بیشتره ، مشکلی نداره به بار وصل بشه همون 5 ولته
                          همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
                          کانت

دیدگاه

مرسی
                            پس اگه بخوام مدارم هم با آداپتور ترانس و هم با آداپتور سوپیچینگ بتونه کار کنه ، باید سر راه آداپتور همون خازن 2200 یا ترکیبی از خازن های کوچک تر را قرار بدم درسته ؟ دیگه رگولاتور یا تغییری توی مدار لازم نیست ؟ بدون مشکل می تونم از هر ۲ آداپتور استفاده کنم ؟ یک آداپتور ترانس هم تهیه می کنم

0.7 زیاده ! مدار با 4.8 ولت تست کردن تقریبا بدون مشکل کار می کنه اما با 4.3 دیگه کار نخواهد کرد

دیدگاه

سلام
                              خازن رو بذار بعد با هر کدوم که بخای میتونی استفاده کنی.
                              برای اینکه هم هزینه ی کمتری بدی و هم فضای کمتری اشغال بشه از یه ترانس ویه پل دیود استفاده کن.

دیدگاه

دوستان سلام سوالی داشتم راهنمایی بفرمایید آداپتوری دارم 19 ولت 9.5 آمپر به لپ تاپ وصل میکنم هی خاموش روشن میکنه و زورش نمیرسه روشن کنه با مولتی متر چک کردم دیدم ولتاژ خروجی نوسان داره ایراد از چی میتونه باشه در ضمن باز کردم دیدم قطعه LD7575P میکرو کنترلرش مشکوک میزنه میتونه ایراد از این باشه ؟ ممنونم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دوستان سلام سوالی داشتم راهنمایی بفرمایید آداپتوری دارم 19 ولت 9.5 آمپر به لپ تاپ وصل میکنم هی خاموش روشن میکنه و زورش نمیرسه روشن کنه با مولتی متر چک کردم دیدم ولتاژ خروجی نوسان داره ایراد از چی میتونه باشه در ضمن باز کردم دیدم قطعه LD7575P میکرو کنترلرش مشکوک میزنه میتونه ایراد از این باشه ؟ ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X