اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه سویچینگ 12 ولت 25 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغذیه سویچینگ 12 ولت 25 امپر

نوشته اصلی توسط ehsan_a2008

یه سوال
    واسه تغذیه آیسی درایور 15 ولت نیازدارم باید از پل دیود ، تقسیم مقامت بزارم و با یه دیود زنر و خازن بدم به آی سی؟؟؟؟؟؟؟

این سایتو نگاه کنید
    این واسه تغدیه از چه روشی استفاده کرده ؟ از آیسی tny267 استفاده کرده.
    یکی اگه کار کرده به ما هم بگه چه باید کرد
    میتونی از زنر استفاده کنی یا اینکه یه منبع تغذیه آماده نیم آمپر یا 1 آمپر بزاری برای مدارت.

http://uplod.ir/bzgizhcr85bd/core_watts.pdf.htm

دیدگاه

کدومش بهتره ؟
      تقسیم مقاومت یا یه مبدل فلای بک درست کنم/؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan_a2008
        کدومش بهتره ؟
        تقسیم مقاومت یا یه مبدل فلای بک درست کنم/؟
        زنری نه مقاومت

زنری ساده تر و بازده کمتر- فلای بک پیچیده تر و بازده بالاتر.

دیدگاه

برای هاف برییج از یه sg3525 و یک irs2110 استفاده کن. IRS2110 شر یک ترانس رو کم میکنه
          sq3525 هم کار باهاش خیلی راحتر از tl494 هست. راستی اگه نخواستی از IRS2110 استفاده کنی (برای پروژه های تیراژ بالا یکم گرونه فکر کنم تک فروشی 5 هزار تومان باشه) SG3525 به تنهایی میتونه تراس درایور هاف بریج رو راه اندازی کنه (بدون هیچ قطعه اضافی)
          برای تغذیه این دو آیسی هم تقسم مقاومتی و مدار زنری جواب نمیده یه تراس 1 آمپری بزار خیال خودتو راحت کن (اینجوری که 12 ولت استندبای هم داری)
          راستی اگه اگه میخواهی خیلی ساده باشه میتونی فقط از یک آیسی IRS2153 استفاده کنی مولد پالس داخلش هست خیلی مدار ساده ای میشه فقط یکی دوتا ایراد کوچیک داره.

دیدگاه

اخخخخ بازم دعوا.
            نظر منو بخواین(که نمیخواین) چون جریان خروجیتون زیاده یکسوساز خروجیتونو تمام پل نگیرین. تو 25 امپر حد اقل رو شاتکی 1 ولت افت میکنه که میشه 25 وات و تو پل میشه 50 وات و کم هم نیست. سر وسط ببندین تلفات کمتر میشه. سیم دو برابر البته قطر سیم کمی کم میشه. دو تا دیود کمتر. در ضمن میتونین از دیودای پکیج استفاده بکنین که تو تمام پل نمیشه.تلفات کمتر و طبعا راندمان بالاتر.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X